Декемврийчета 2013

  • 31 951
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 768
Дохранваш щом не иска.

# 736
  • Мнения: 2 169
Привет  Hug
Ето, ако позволите, някои насоки за захранването  Peace Аз съм се водила по тази схема с баткото и съм много доволна. Става въпрос за кърмено бебе, захранено на 6 месеца:

Схема на захранване
Зеленчуково пюре
Плодово пюре (2-3 вида)
Оризова каша с плод
Друга каша с плод
Месо (1-2 вида в рамките на 2 седмици)
Жълтък
Глутен
Масло
Сирене

Преди годинка обикновено се предлага първо кърмене, изчаква се 30-40 минути да се слегне в стомахчето и се предлага твърдата храна
Количеството храна се увеличава плавно - от 1 ч.л. първия ден, 2 ч.л. втория и така нататък, докато приеманото количество стигне 30-40 мл на ядене.
Нова храна се въвежда на интервали 3-5 дена, ако няма фамилна обремененост с алергии и 5-10 дена, ако има такава обремененост.
Въвежда се само по една нова храна наведнъж.
Първата храна се предлага на обяд.
Второ хранене (следобедна закуска) се въвежда на 7-8 месеца.
Трето хранене (вечеря) се въвежда на 10 месеца.
Последна се въвежда закуската на 12 месеца.

Алергични реакции:
* обрив
* подсечено дупе
* разстройство
* запек
* повръщане

# 737
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ех, Вио Hug супер, златна си Hug   bouquet но аз имам бая въпроси и сега ще почна hahaha да те бомбардирвам Joy

# 738
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
ТДИ, а тя не огладнява ли, ако е яла само пюренца? Моята повече от 3 лъжички е абсурд да изяде. И си иска гърда детето. Не и харесват тези захранвания и пюрета и това е. Ти сама ли й ги пасираш и без да ми се смееш - ще се радвам на рецепта Simple Smile Дано бързо оздравеете! Ние тези дни вкъщи също нещо не сме съвсем здрави Sad Нещо много кихаме и ни болят гърлата.
Коконче, вашето педи не ви ли даде тази книжка? Казва се "Дневникът на мама". Питай я дали не е забравила.

Ние още не се захранваме, изчаквам още малко, от 1-ви май ще започнем  Laughing  
Първите ще й ги приготвя сама вкъщи, ще пасирам, ще ги правя с АМ, по-редички, за да не хвърлям по едно бурканче в коша, било то и малко. Както е писала Vio първите дни се започва с по 1-2 лъжички и остатъка от бурканчето - в коша  Rolling Eyes

Борко като стигна до 1 бурканче голямо, не съм дохранвала с нищо. Така започнах постепенно отбиване. Преди да стигне до цяло бурканче, давах колкото лъжички му се полагат за деня, аз с всеки ден умножавах по 2 - единия ден 1 л., втория ден -2, третия ден 4 и т.н. и като си ги изяде му давах да суче. Когато изяде цяло бурканче не дадох кърма, след седмица в този час вече нямах и така отбивах плавно  Peace

Аз общо взето захраних като Vio,  с тази разлика, че маслото го въведох след зеленчуковите, понеже си готвех вкъщи - към зеленчуковото добавях масло, всичко останало беше в същия ред  Peace  

НОВА ТЕМА

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 15:53 от TDI

Общи условия

Активация на акаунт