Навън топло слънце грее - ОКТОМВРИйче в коремчето се смее - ТЕМА 5

  • 20 537
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Аз пък тъкмо се връщам от зъболекаря. Направи ми едното зъбче, утре още едно и после планирам чак догодина. Всъщност има и други зъбчета за правене, но просто нямам да имам нито времето, нито парите да ги правя сега, ще си чакат реда по-нататък. То и това зъбче сега ме чака една година до му дойде реда.

Много благодаря за хубавата тема и усмивките, с които се пълни! Дано да продължаваме все така.

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета!Нова съм във форума, току-що се регистрирах, но ви следя от първата темичка.За първа страничка-от Бургас съм  Simple Smile на почти 33г, втора бременност-имам дъщеря на 5 годинки,в 9г с +2дни съм според ехографа преди 3 седмици.А още в 6г с +1 ден чухме с ММ сърчице  Grinning.Все още не съм се записала на ЖК, но според калкулатора в "моето дете" излиза термин 23 Октомври (последна менструация 16 Януари).Не очаквах да ми пуснат сърчице толкова рано да чуя и от вълнение забравих да питам доки кога ми е термина. Първия преглед за установяване си направих на 26.02 при д-р Татарова.Да, наистина е чудесна!Пуснах си изследвания и се установи,че хемоглобинът ми е нисък-113, което не се дължи на липсата на желязо в организма,понеже според допълнителните изследвания, които направих, дори имам в повече в организма си.Правих и електрофореза на хемоглобин,резултатите са готови, но още не съм се срещнала с доки да ги разчете.Това е в общи линии като изключим безсънието и гладът, които ме морят:))

# 32
  • Мнения: 27
Да ни е честита новата тема.  love001  

# 33
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! !Честита нова темичка!
Минавам набързо да ви видя и с детето и ММ заминаваме на разходка.
Вчера успях само във ФБ да пиша, всичко е наред, прегледът мина чудесно, бебето е добре, расте си нормално и отговаря на седмиците, маха с крачета и ръчички за радост на баткото, който не откъсна поглед от монитора  Laughing Следващият преглед ще е на 16-ти, преди Великден и доки каза, че ако не е срамежливо ще може да ми каже пола  Grinning . Доста дълго оглежда бебето на ехографа, каза че всичко е нормално. Вече съм много по-спокойна.
Пожелавам на всички прекрасен уикенд, само усмивки и положителни мисли! Прегръдки!

# 34
  • Мнения: 1 831
mjfg пломба ли ти прави,питам защото се интересувам дали ти сложи упойка и колко време ти отне...
Добре дошла на новата мама...

# 35
  • Мнения: 38
fanito Преди колко време прокървя и лежа ли в болница ?
Аз също прокървях в сряда за няколко часа, в четвъртък ми нямаше нищо а днес имам нещо като кафеникаво зацапване и някакви власинки, но много малко.  Sad
При теб как беше?
Сега вече си добре, нали?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 039
резултатите излязоха... и хемоглобина ми е нисък, нещо нетипично за мен..... по принцип майка ми и сестра ми анемичните аз никога не съм имала проблем с хмоглобина. и определено не разбирам резултата за хепатита...
Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
Хепатит В (HBsAg)             0,298                                      1.00 пол.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Ами първия път беше около датата на цикъла и беше леко кафеникаво, но  въпреки това имаше леко отлепване на плодния сак. Изписа ми Утрогестан и Но-шпа и 3-4 дни повече лежане. Още на другия ден вече нямах течение, но си почивах следващите дни.
След седмица обаче сутринта като станах до тоалетната си имах ярка кръв.  Много се изплаших. На прегледа отново отлепяне на плодния сак, но този път имах и контракции. Коремът ми стоеше твърд и ме наболяваше. Включиха ми и Папаверин и строг режим със ставане само до тоалетната иначе ме взима в болница. Този път кървенето отшумя след повечко дни и горе долудве седмици изкарах на легло. Сега съм добре, но се пазя повечко.
Най добре се чуй с лекара си и му обясни ,може поне да ти каже да пиеш някакви лекарства. Полежавай си и не се паникьосвай. Дано всичко мине бързо

# 38
  • Мнения: 33
Момичета как да се запиша в темата във fb ?

# 39
  • София
  • Мнения: 3 039
Момичета как да се запиша в темата във fb ?
пусни ми мейл адрес на лично

# 40
  • Мнения: 38
Ами първия път беше около датата на цикъла и беше леко кафеникаво, но  въпреки това имаше леко отлепване на плодния сак. Изписа ми Утрогестан и Но-шпа и 3-4 дни повече лежане. Още на другия ден вече нямах течение, но си почивах следващите дни.
След седмица обаче сутринта като станах до тоалетната си имах ярка кръв.  Много се изплаших. На прегледа отново отлепяне на плодния сак, но този път имах и контракции. Коремът ми стоеше твърд и ме наболяваше. Включиха ми и Папаверин и строг режим със ставане само до тоалетната иначе ме взима в болница. Този път кървенето отшумя след повечко дни и горе долудве седмици изкарах на легло. Сега съм добре, но се пазя повечко.
Най добре се чуй с лекара си и му обясни ,може поне да ти каже да пиеш някакви лекарства. Полежавай си и не се паникьосвай. Дано всичко мине бързо

Лелеее
Радвам се, че сега си добре ! Дано ниииикога повече да не ти се случва ! А болничен колко време беше ?

Аз в сряда прокървях и бях в Майчин дом, там ми казаха, че или трябва да остана в болницата или да лежа вкъщи, предпочетох вкъщи на спокойствие.
На следващият ден- вчера ми нямаше нищо, но днес имам малко кафеникаво зацапване и някакви малки частици, като съсиреци ли, не знам какво, но много малко.
Изписаха ми Утрогестан 2х2 и НоШпа 3х2
Днес бях при личната лекарка и ми даде болничен за 10 дни.
Ти след баш кървенето, имаше ли такова кафеникаво зацапване? newsm78

# 41
  • Мнения: 64
Здравейте, мами!
Сутринта набързо прегледх темата и тръгнах на път. Сега се връщам, поглеждам - колко много сте изписали!!!      Flutter

Честита нова тема! Благодаря, че сте избрали това заглавие!  Heart Eyes

Поздравления и на всички мами с добри новини от прегледи и изследвания! Все това да се чете тук!

На мен ЖК ще ми е в понеделник следобяд. В сряда пък съм на ФМ. Вече нямам абсолютно никакво търпение, по цял ден само за това мисля... Стискайте ми палци всичко да е наред!  Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 105
запис... аз в сряда бях на преглед.... 12 седмица +6 дни... напред с една седмица съм била... бебенцето ми махна с рачичка и такава снимка направихме... много сладко Simple Smile за сега съм добре... взех си болнични 14 и сега следват женска консултация, БХС и ФМ здраве да е...   Hug

това със седмиците малко ме обърква... някой са колкото мен пак термина им е по късно...що така?

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 19:38 от Doros

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 631
Ехеееие браво на всички за резултатите!!!и честита ни тема само с хубави неща да я изпълним!днес имах повечко работа и сега чакаме гости не съм мн активна утре съм на линия и ще прочета каквото съм изпуснала.Лека вечер

# 44
  • Мнения: 175
Привет мамчета     неще да слага емотикони нещо хмм

Общи условия

Активация на акаунт