Домакини 34 / пукна пролетта и се задава веселба

  • 37 481
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 265
Марче, не разбрах за коя рецепта ме пита, ще пусна и двете;

1.Божествени хапки с крема сирене
    10-15 бр. зрънце грозде
    50 гр. шам фъстък
    1 опаковка крема сирене

Може да се използва както червено така и бяло грозде. Ние обичаме - с червено.         

    1.   Намачкваме шам фъстъка. Измиваме гроздето. После взимаме едно зрънце и го "увиваме" в крема сирене. След това овалваме в шам фъстък. Същото правим с всичките зрънца... Божествено е!!!
Скрит текст:

2.Маслинки в бутер тесто

    около 30 броя маслинки с пълнеж или без
    500 гр бутер тесто
    1-2 яйца
    1 пакетче сусам за овалване
    масло за намазване на хартията за печене

    1.   Тестото се разстила на маса. Нарязва се на квадратчета около 4 см. Маслинката се слага по средата на квадратчето. Съединяват се крайчета и се прави хубава топка. Топчета се пускат в разбито яйце. После се овалват в сусам. Нареждат се в намазана с масло хартия на разстояние 1-2 см и се пекат в загрята до 200 градуса фурна около 7-10 минути
Скрит текст:

# 31
  • София
  • Мнения: 2 265
Лус те за форума говорят, ама нашата нова визия ще е


 rotfImao rotfImbo smile3532

След Великден - 100% ще съм така

# 32
  • Мнения: 3 832
Пише, че ще има обновена визия на форума от 24.03. Надявам се да не е старата нова визия, а да са я подобрили. Каквата е такава, заради вас съм тук, ще свикна и с новата.

Рецептурникът е готов. Сега започвам малко по малко да го пълня.


Калинка, направо удари в десятката с новата визия  hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 00:05 от Смърфиетка

# 33
  • София
  • Мнения: 2 265
Браво Смърфи, а после качи рецептурника във подписа си, за да не го търсим много Peace

Тогава за рецептурника още една рецепта...Курник] Mr. Green Mr. Green Mr. Green, защото се прави от пиле(курица), но може да си направите и Кочинка Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Скрит текст:
КУРНИК

ПРОДУКТИ
   Тесто:
    4 чаени чаши брашно
    250 грам масло
    250 грам заквасена сметана
    2 яйца
   Плънка:
    1 пиле
    300 грам гъби
    4 твърдо сварени яйца
    1 чаена чаша чаша картофено пюре/ориз
    1 супена лъжица нарязан на дребно магдан
    5-6 палачинки
   Сос: 2 супени лъжици масло
    1 супена лъжица брашно
    2 супени лъжици пилешки бульон
    1 кафена чаша кисело мляко
    150 грам гъби

Може картофите да се заместят със ориз... според мен става по-вкусно, но все пак не готвя само за себе си...         

    1.   Тесто: от посочените продукти омесваме меко тесто, като за пица.
Пилето се сварява много добре с глава кромид лук, сол(по вкус), дафинов лист и чер.пипер на грах (4-5 бр). Обезкостяваме, нарязваме на парчета и заливаме със бял сос. Картофите се сваряват до готовност и се правят на пюре, слагаме маслото, добавяме намачканите яйца и магданозът. Гъбите се запържват в маслото и се заливат с бял сос.
Сос: 1 суп.лъж. масло се разтрива с брашно, добавясе бульон и течна сметана (кис.мляко), сместа трябва да кипне 1 минута и се добавят нарязани дребно и запържени в масло гъби).

Взимаме ¼ част от тестото(това ще е капакът), от останалото тесто да се направи един кръг с дебелина около 1-1,5 см и слагаме в намазаната с масло тава така, че краищата да са отвън.

След това почваме да слагаме – палачинка- картофите –палачинка - пилето - палачинка - гъби - палачинка –картофите - палачинка – пилето - палачинка– гъби палачинка – картофите. При това всеки слой е малко по-малък от предишния (за да стане купол).

След това от останалото тесто правим украса и още една “палачинка-капакът”. Покриваме отгоре и съединяваме с долната дълго тесто – за да няма дупки и може да защипаме за да стане красиво. Украсяваме според фантазиите. В средата отгоре правиме дупка (за да излиза пара) и се слага 1 с.лъж масло.
Намазваме курник с жълтък(жълтък смесен с 4 супени лъжици олио и сок от половин лимон).

- Пече се при 200-220 град – около 30-40 минути. Трябва да се гледа на тестото, щом почервенее (като пица) – готов е.

Може да опитате с друг вид тесто... Последен път не ми бухна и не стана красиво...

https://www.youtube.com/watch?v=ORp84LTf8ZY#t=190

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 00:11 от luss

# 34
  • Мнения: 3 832
Ами то рецептурникът е хартиен, не мога да го кача в подписа си. Но, ако започна да си разпечатвам рецептите, а не га ги пиша на ръка, ще ги имам и в електронен вариант.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 2 265
Не, Калинке, не ставам... Имам 3-4 засукани рецепта и това е...
Тестото ми се опъва...
Как мечтая да съм като Маруцка, Моренка и други майсторки... какви кифлички, какво чудо, винаги са красиви... а аз... ръкучки у г***ки

# 37
  • Мнения: 11 622
Лус те и готвачите се специализират - то специалист по всичко нема  Joy Joy Joy Твоите ястия са много интересно поднесени - винаги има идея   bouquet
Смърфи завиждам ти за фантазията, сръчноста и търпението   bouquet Много са ми интересни нещата които създаваш!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 265
Примерно така се прави пиле...
https://www.youtube.com/watch?v=vtDuIAvEy10

Относно визията на форума... Надявам се да е поносима, няма да търся друг форум, много сте ми близки, искам връзката с вас!


Като говорим за ръкучки у г***ки...., като видях тази снимка с толкова ръкучки... си помислих ... - каква ли трябва да е г***ка за да побере толкова ръкучки newsm78

Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 00:35 от luss

# 39
  • Мнения: 11 622
Лус като е добра компанията визията няма значение1
Марче съм я писала № 1 сладкар и подстрекател  Joy Joy Joy
Морена изобщо не коментирам - той блога й сам говори - невероятния и разнообразни ястия  chef
Валенцето пък с каква фантазия и тя създава.... Hug
Смърфи вкарва екзотика...ммм
Абе то край няма изреждането  hahaha hahaha hahaha

# 40
  • София
  • Мнения: 11 688
Ох, какви сте ми сладури, къде да ходя без вас.  Heart Eyes  Каквато нова визия дойде, това е. Ще свикна, ще се бъркам, ще се ядосвам, ще нервнича безкрайно защото съм прибързана и се дразня когато нещо не разбирам, а и обяснения много не обичам, ще тропам с крачка, ще хапя устни и сълзи от злоба ще напират, но ще ви намеря.  Hug
Людачка, записах си рецептите на хапките. Разкошни са, лесни и бързи! Така обича. Това пиле ще ми вземе здравето, не е за мен. Много ми е връткаво, палачинки, пък пълнеж, пък кожи, пък накрая пиле.. Mr. Green Уйде коня У рЯкъта, накрая ще застрелям домочадието от нерви.
Смърфи, на теб се разчита да направиш рецептурник. Следиш нашите рецепти и когато нещо ти харесва - пишеш и разпространяваш.  Simple Smile Много си добра в тази си дейност, можеш.  Heart Eyes, виж, аз не мога и нямам и търпение.
Калинче, новата визия е Убиец!!!
Зачетох се нещо и затова липсвах.
Отива да рупам ягоди преди сън. Малко за красота и руменина, фръц.
Лягам си. Утре на кафе, ей.. Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 2 265
Лека нощ, Маручка! Hug



# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 11 688
Оф...Людмило, спри се.
 Joy Joy rotfImbo rotfImbo newsm51

# 44
  • Мнения: 3 832
А, нееее. Спрете се, аз картичка правя за първия рожден ден на една принцеса. Това са нашите най-добри приятели, ММ ще я пусне пак от Германия.
Това е блогът на майката, те бяха два месеца при брат му във Флорида. Тя пише много хубаво и малко по малко публикува статии. А и ще видите снимки:
http://travel.tinev.com/

Общи условия

Активация на акаунт