Късно забременяване или мисед аборт?

  • 3 663
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!Много съм объркана и притеснена,не знам какво да си мисля.Ситуацията при мен е следната:Последен цикъл с начална дата 28 януари 2014г.,тест към 20 февруари отрицателен (пропуска ми),март месец също ми го няма и правя на 15 март-положителен.На 19 март съм на преглед при д-р Янкулов от Авис Медика-гр.Плевен.Човека ме прегледа първо на видеозон,но там нищо не показа,после на вагинална ехография.Видя се образувание-плоден сак около 4 мм( а всъщност 4 мм плоден сак отговаря на 3-4 г.с. доколкото четох в случая явно е по късно забременяванеа и аз съм с доста нередовен цикъл).Обясни ми да отида след 2 седмици тогава ше е по-голям и ще може да види ембрион и евентуално да се чуе пулс.Но какво стана-вчера събота 22 март по обяд прокървих с ясно червена кръв.Обадих се на д-ра и той ми каза да отивам в болницата при дежурния лекар.Отивам в Авис Медика-дежурен Николай Славов.Прегледа ме вагинално и каза че с това кървене ще направя спонтанен аборт,че за него няма никакви шансове бременността да продължи тъй като това е една неразвиваща се бременност и смята че забременяването е станало веднага след 28 януари и трябва да съм около 8 г.с.,също ми каза че плодния сак е раен и не се вижда жълто мехурче.Даже и лекарства за задържане не ми изписа.Направо ме зарови в земята защото от 2 год  се опитвам за бебе но с нередовния ми цикъл нямам и определена овулация(впрочем на 22 год съм защото нали в този период организмът е най-плоден уж).И така след този случай се разрових по форумите и доста изчетох и доколкото разбрах няма как в 3-4 седмица да се види каквото и да е в 4 мм плоден сак,и също че наистина е възможно да  късно забременяване.Звъня на моя д-р и той ми каза че това са пълни глупости и веднага да отивам да си купя дуфастон(3*1) и но шпа(3*2)и във вторник при него на преглед.Купих ги и ги изпих но вечерта си повърнах всичко и ми беше много зле.Тази сутрин като се събудих хапнах 1 филийка и повторих дозата,но на 5тата мин отново повърнах.Опасявам с че но шпа не ми понася,защото Дуфастона съм го пила преди с цел за забременяване.Сега мисля да пийна още един Дуфастон тъй като 1я го върнах,защото имам още кървене и искам да спре.Моля ви споделете мнения-как мислите дали ще продължи бременността-толкова много си искам бебчето-такава радост беше а този Славов направо ме съкруши ..... cry

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 17:01 от tanichka1309

# 1
  • София !
  • Мнения: 1 240
Ох , ами то има всякакви идиоти , наречени лекари  ooooh! .
Не знам , какво да ти кажа мила . Гледай да си спокойна , гледай да лежиш и да не правиш нищо и дано всичко всичко е , наред  Praynig !!

# 2
  • Мнения: 33
Благодаря ти,толкова искам и аз всичко да е наред ,но в момента ми е толкова неспокойно и нервно че немога да спра да плача.Да идва вторник да свършва това лутане в незнание.... Sad

# 3
  • София !
  • Мнения: 1 240
Напълно те разбирам мила и ще ти стискам палци , всичко да е , наред  Praynig Praynig !!

# 4
  • Мнения: 92
  tanichka1309 , по преценка на лекаря може да ти замени дуфастона с утрогестан,който да слагаш вагинално , а но шпа с инжекции. Искрено ти съчувствам,минала съм по този път.Единственото,което може да направиш е да лежиш без да ставаш,да си пиеш лекарствата и да поемаш много течности и достатъчно храна (доколкото е възможно).
  Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 147
Таничка имаш ли кървене още ? Дано всичко се нареди и да имаш хубави новини.Макар ,че аз повече бих повярвала на славов, отколкото на Янкулов  Confused

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 15:48 от murmeli

# 6
  • Мнения: 33
Благодаря за подкрепата на всички ви  Simple Smile
Таничка имаш ли кървене още ? Дано всичко се нареди и да имаш хубави новини.Макар ,че аз повече бих повярвала на славов, отколкото на Янкулов  Confused
Murmeli аз на Славов му нямам доверие тъй като го виждам за първи път,а Янкулов ми е лекуващ от около 5 години и прекрасно знае какви опити бяха миналата година и какви ли не изследвания си правих,и също е наясно колко нередовна м. имам,затова му се доверявам напълно и се опитвам да вярвам че всичко ще е ок.Иначе кървенето спря,но сега приемам само дуфастон защото от но шпа повръщам като луда.Иначе си мисля че бебчето е наред и расте тъй като чувстам един дискомфорт ниско долу следователно си мисля че е от разтягането на матката или поне така ми се иска да е.

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 16:36 от tanichka1309

# 7
  • Мнения: 147
 Hug успех. Дано да е станало бебчето този път.

# 8
  • Мнения: 147
Пиши след прегледа във вторник .

# 9
  • Мнения: 33
Ооо задължително ще пиша!Но не мисля че ще види жълто мехурче сега във вторник тъй като все още е рано,а редовния ми преглед беше за 3 април.Надявам поне да ме успокои че всичко е наред,и дам и каже като цяло има ли развитие и дали има отлепване.Засега съм се заредила с положителни мисли.Запалих свещичка и съм в очакване на хубави неща.Дано не се разочаровам после защото е много тежко.Това са 2 години опити с какви ли не хапчета (дуфастон,утрогестан,противозачатъчни....)

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Стискам палци всичко да бъде наред!  Praynig
Не мърдай от леглото!

# 11
  • Мнения: 1 080
В сходна ситуация съм май като изключим, че нямам кървене. Всъщност ти пиша най-вече, защото последният ми цикъл е бил на 24.01, а днес се видя хубаво жълтъчно мехурче, но още няма пулс. Та вероятно ще видят мехурче, не се притеснявай за това. Леж си и спокойно!

# 12
  • Мнения: 33
В сходна ситуация съм май като изключим, че нямам кървене. Всъщност ти пиша най-вече, защото последният ми цикъл е бил на 24.01, а днес се видя хубаво жълтъчно мехурче, но още няма пулс. Та вероятно ще видят мехурче, не се притеснявай за това. Леж си и спокойно!

Благодаря ти мимс  Simple Smile Утре е денят на истината дано всичко е наред.Всъщност и при тебе ли е по-късно забременяване?В коя седмица си по размера на сака?

# 13
  • Мнения: 1 080
Нямам представа кога е била овулацията и не мога да преценя. Размера на сака миналата седмица беше седмица назад, днес не съм питала, за сега расте, но явно не е това, което се очаква.
Ще стискам палци!

# 14
  • Мнения: 33
Момичета благодаря ви за подкрепата!Минах на преглед-гледаха ме на видеозон и сака вече е 8 мм т.е за 6 дена двойно по-голям.Доктора ме увери че всичко е наред и чакаме на 15 април да чуем пулс.Имала съм леко отлепване но дуфастона е голяма работа,сега ми предписа и утрогестан 3*2.Някакси не смея много да се радвам,надявам се бебо да е упорит/а и да успеем да се видим,но времето ще покаже.Иначе започна да ми се гади,озверявам от глад и пишкам доста по-често.Само аз си знам как преживях тази нощ-кошмари,размисли.... сега съм много по спокойна и в очакване само на хубави неща.Пожелавам ви и на вас само хубави неща и винаги се допитвайте и за второ мнение(аз ако не бях звъннала на моя д-р до сега да съм го загубила)!!!

Последна редакция: вт, 25 мар 2014, 10:46 от tanichka1309

Общи условия

Активация на акаунт