В момента чета ... - 27

  • 44 931
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3
Мат Хейг-"Кланът Радли"
За книгата :
http://fireinf.blogspot.com/2014/04/matt-haig-radleys.html


# 691
  • Мнения: 402
Дочетох " Котка, шапка и въже". Книгата ми беше първа среща с авторката и честно казано не бе нищо особено. Някои разкази ми хареса, други - не. Давам и 3/5.
Сега продължавам да си дочитам "Моливът на дърводелеца".
Имам да пиша реферат по Философия за антиутопиите. Бихте ли споделили мнение за:
" 451 градуса по Фаренхайт" - Бредбъри
" Ние " - Замятин
"1984" - Оруел
"Фермата"
- Оруел 
 newsm78 newsm78

# 692
  • Мнения: 4 070
Сбогом на Маркес, той е моята първа голяма литературна любов !!!

# 693
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Сбогом на Маркес, той е моята първа голяма литературна любов !!!

 Сега разбирам, че е починал. Вечна му памет на този велик писател. Отиват си големите. Замислих се и за починалите велики български артисти, преди малко слушах "Фалшив герой" на Тодор Колев...Те оставиха след себе си диря. Едва ли чалгата ще успее да надделее над творчеството на класиците.

 В памет на Маркес ще прочета някои от разказите му. Не  е сред любимите ми писатели, защото трудно го чета, но пък оценявам написаното от него. Човек-магия, гений. Поклон!

# 694
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Поклон пред Маркес  Flowers Rose Flowers Rose
Бог го прибра по време на Великите празници, да почива в мир душата му и дано е на някое вълшебно място...

# 695
  • Мнения: 6 854
Прочетох "Художникът " на Уилям Уортън-харесах я. Интересно ми беше да погледна на света и на нещата от живота през погледа на един артистичен човек.  Peace
Следващата книга ,която ще започна ще бъде в памет на великия Маркес-"За любовта и други демони".

# 696
  • Мнения: 1 198
Аз си прочетох "Мидълсекс". 5/5 Перфектна ! Ето и мнението ми - https://www.goodreads.com/review/show/913589194    Heart Eyes
 
 Сега, в памет на великия Маркес, ще започна "Сто години самота" . Поклон !  Sad

# 697
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Аз си прочетох "Мидълсекс". 5/5 Перфектна ! Ето и мнението ми - https://www.goodreads.com/review/show/913589194    Heart Eyes
 
 Сега, в памет на великия Маркес, ще започна "Сто години самота" . Поклон !  Sad

Bmb, шапка ти свалям!  Mr. Green Аз я четох сигурно 3 месеца и то бяха едни мъки, едно пъшкане...  Mr. Green
 
Маркес наистина беше велик автор. Спомням си, когато четях "Любов по време на холера", бях толкова запленена и еуфорична от красотата на изреченията, че буквално физически се задъхвах, докато четях, все едно тичам по стръмно нагоре. За пръв и последен път ми се е случвало такова нещо с книга. Беше точно един Великден, за няколко дни бях отишла на гости при чичо ми, той ми я даде. По цяла нощ четях и го чаках да се събуди, защото нямах търпение да я обсъждаме.

# 698
  • Мнения: 1 198
Мона Лиза, за мен това е наистина прекрасна книга, аз я четох близо 2 седмици и то просто от липса на време. Ако някой ме беше оставил само с нея и с никакви ангажименти, за 3 дни щеше да е готова. Влюбена съм в Джефри Юдженидис  Heart Eyes

А "Любов по време на холера" е една наистина трудно случила се любов при мен, но накрая се оказа по-истинска от много други. Беше ми трудно в началото да разбера за какво ги разтяга Маркес тия локуми,  докато не се убедих, че пред този гений, аз нямам право да недоволствам, той ме разтърси и събуди  Crazy Великолепен !

Надявам се и със "Сто години самота" да ме улучи право там - в сърцето !  Heart Eyes

# 699
  • София
  • Мнения: 4 903
Приключих "Възкресителят" на Лъвкрафт. Чудесна - за жанра си, разбира се.
Сега започвам "Забравената градина" на Кейт Мортън.

Да почива в мир великия Маркес!
Поклон  Flowers Rose Flowers Rose

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 18:08 от Kally May

# 700
  • София
  • Мнения: 1 462
Надявам се и със "Сто години самота" да ме улучи право там - в сърцето !  Heart Eyes

 ooooh! ooooh! ooooh! Това няма четене. Така и не я дочетох.

# 701
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Поклон пред Маркес Sad Гений, въпреки, че не е "моят" автор

# 702
  • Мнения: 2 317
Надявам се и със "Сто години самота" да ме улучи право там - в сърцето !  Heart Eyes

 ooooh! ooooh! ooooh! Това няма четене. Така и не я дочетох.

Петя, зависи..някои са влюбени в тази книга..
Но не и аз..и все пак точно днес не е момента да си давам мнението  Peace

 Flowers Rose

# 703
  • София
  • Мнения: 1 462
Надявам се и със "Сто години самота" да ме улучи право там - в сърцето !  Heart Eyes
ooooh! ooooh! ooooh! Това няма четене. Така и не я дочетох.
Петя, зависи..някои са влюбени в тази книга..
Но не и аз..и все пак точно днес не е момента да си давам мнението  Peace
 Flowers Rose

Поклон пред паметта му. Flowers Rose

# 704
  • На високо
  • Мнения: 825
Поклон пред Маркес!
И аз имам неуспешни опити за четене на произведенията му, но от тогава минаха доста години и може би тогава просто не му е било времето да се запознавам с него. Сега мисля, че би било различно. Дано съм дорасла.
В момента чета "А пранините ехтяха" на Хосейни, а започнах и "Сейлъмс Лот" на Стивън Кинг.
Първата книга я чета на четеца, когато ми се наложи да чакам някъде. Така неусетно почти изгълтах романа. Много ми харесва. Толкова сладкодумен е Хосейни. Тотално ме изключва от действителността, където и да се намирам. А бях леко предубедена за този му роман, четейки мненията на вече прочелите го.
"Сейлъмс Лот" всъщност чета за втори път. Някога съм чела първото му издание у нас, някога през 90-те години на миналия век Mr. Green. Сега взех второто издание от библиотеката и направо съм изненадана до каква степен са се изличили впечатленията ми от първия прочит на книгата. Даже реших, че второто издание е преработено и допълнено, но май не е. Просто съм забравила почти всичко. Харесва ми засега, в началото съм. Но Стивън Кинг си е Стивън Кинг. Не съм и очаквала да не ме заинтригува.

Общи условия

Активация на акаунт