В момента чета ... - 27

  • 44 917
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
В момента чета втората книга от поредицата "Ловът" на Андрю Фукуда - "Плячката".  Подобна е на "Игрите на глада", която също много харесвам, и дотук е наистина хубава.

# 721
  • Мнения: 398
В библиотеката често се чудя дали да си взема от Оз

 Тънка книжка е, ще я изгълтам за два часа, но дали си заслужава. Някой чел ли я е?
 И други книги има от автора, но не съм вземала. Май преди време четох нещо, но нямам спомен. По-скоро не ми беше допаднал сякаш.
Нели, лятото я прочетох тази книжка. Да ти кажа наистина бързо се чете, но сега се замислих, че не си спомням нищо от нея  Embarassed Записала съм си един цитат и ще ти го запиша в скрит текст  Hug
Скрит текст:
"-Хубава мелодия-обади се старецът. -Удря те право в сърцето. Напомня за времето, когато между хората все още имаше любов. Днес няма смисъл да се свирят такива мелодии, те са анахронизъм, вече никой не се интересува. Сега сърцата ни са заключени. Всички чувства са мъртви. Никой не поглежда към другите, освен за да извлече полза за себе си. Какво остана от онова време? Само тази тъжна мелодия, за да ни напомни за разбитите ни сърца."

# 722
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Sparks , благодаря за цитат!  Hug
 По всяка вероятност ще я прочета, но нямам големи очаквания.

 А днес прочетох "Човек на тъмно" - Пол Остър. Интересно начало имаше, поразасеях се от сухотата в средата, малко след средата пак се разбуди интересът ми, но не остави някакви чувства в мен книгата. Отнесена история, един преход между сегашно и минало. Даже леки фантасмагории имаше, които аз не ценя в книгите. Поне се `запознах`с Пол Остър, че досега само като име съм го чувала.
Скрит текст:
Хареса ми отношението на дядото към внучката. Такива взаимоотношения към внуци ме впечатляват по особен начин.
5/10

# 723
  • Мнения: 4 569
Скрит текст:
  Много трудно я бутам. Имам чувството, че чета приказка от рода на Кибритопродавачката, отколкото сериозна книга.  Thinking
На мен ми беше интересна и ми хареса.
И края не е лош.  Simple Smile
Моя съвет е да я дочетеш.  Peace

# 724

Общи условия

Активация на акаунт