Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 7

  • 45 954
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 2 495
   Hug За темата!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 992
Здравейте момичета! Hug Hug Hug
Радвам се, за новата тема !Надявам се,да  си изкараме добре, и да изпълним новите страници с приятни емоции. newsm44

# 18
  • Мнения: 18 608
Ками, Марийче, Дидок, Про  newsm51 newsm51 newsm51
Зиз  Heart Eyes аз да харесам Зейно? А Госпожата  Heart Eyes Джемре ?
това няма как да стане ... макар, че нея, за разлика от Гьона, съм склонна да я разбера ... но по-скоро ми е жалка, отколкото да ми е мъчно за нея. Но я разбирам, чисто по женски, влюбило се момичето, какво да се прави. Само да не ми се правеше толкова на жертва ... ако всичко и беше дошло като гръм от ясно небе, да, но тя през цялото време знаеше, а отказваше да приеме истината ... Ето, това за мен е егоистична любов. Нали ако обичаш някого, ти искаш той да е щастлив на всяка цена, дори и да не е с теб  newsm78 Разгеле, на края и дойде акъла  hahaha
Марги  Heart Eyes аз я започнах приказката за любовта  Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 19:08 от queen_fenka

# 19
  • Мнения: 30
Роминка  Heart Eyes аз също не се учудвам на това, че някой може да си промени мнението за нещо или някого. Просто сега гледа с други очи. Но пък ти ме накара да се замисля за следното ... след като повечето от пишещите тук не понасят героя на Буура, не го харесват като човек, не могат по никакъв начин да разберат и да оправдаят постъпките му............

Здравейте всички в късната неделна вечер  Hug  bouquet

Фенче, не съм сигурна, че това е така. Може би повечето стигнали до края на филма наистина имат това мнение ... но не и много от новогледащите. На няколко пъти различни хора се опитаха да кажат, че за момента "проклетника" Гюней не е толкова "черен". А и не всички имаме време да пишем често .....
Последна беше Камелия, която също като мен още не вижда престъпленията на Гюней, за които говорите, както и шеметната любов на Кузей към Джемре.

Искам да ви върна към разговора на Джемре и Кузей. След 2 месеца най-после тия хора се погледнаха насаме и си казаха и не казаха някои неща.... Няколко човека в темата веднага писаха, че Кузей най-после признал на Джемре любовта си, тя разбрала че любовта и е споделена и почва да се бори за нея.... Аз ли съм сбъркана, но Кузей не каза ли на Джемре, че неговата любов е останала във времето назад и НИКОГА няма да стане, защото не може да се върна времето назад. Това не значи непременно, че още я обича, а че времето и момента са пропуснати, че той я е обичаЛ пръв и че тя е трябвало да го обикне тогава - в онзи ден, в онзи час. Сега вече е късно и тя е пропуснала всичко това тогава!
По никакъв начин според мен, той не и каза, че продължава да я обича!

И другото - защо Джемре го излъга за саза в този уж така истински разговор?? Тя искаше да му го подари от себе си, дори го предупреди, че му е взела подарък и ще му го даде друг път. Сега той два пъти я попита "защо не ми каза, че е от теб", а тя отговори нещо от типа на "исках да ви сдобря със Зейнеб"..... Защо се прави на по-добра от колкото е?

# 20
  • Мнения: 1 012
Ако има прависти сред нас, мисля че думата *престъпления* би ги подразнила. Като се замисля, нечестни постъпки и лошо отношение или гафове не могат да се нарекат престъпления. Дори предателство спрямо някого не е престъпление. На Гюней такъв му е характерът, той го тласка към тези или онези действия, но единственото престъпление беше катастрофата, а там нещата са различни. Това, че не ти стиска да си признаеш, също не е престъпление. Гюнчо го виждам като нагаждач и слабохарактерен, но нищо повече.

# 21
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Aaaa, Роминка Heart Eyes Hug ше ме прощаваш... Naughty

Престъпленията на Гюней:
1. Катастрофата два пъти...един път го прави, втори път крие и дава лъжливи показания.
2. Фърат
3. Документни измами...
4. Шантаж
5. Пак лъжливи показания за снимките.
6. Незаконно притежание на оръжие.
7. Подхвърляне на улики
8.Кузей...и да не изброявам ощИии, че ми свърши тонера... Laughing

От където и да го погледнеш...престъпления...та за тва и получи бонус....кмета с потника... tooth tooth tooth tooth

# 22
  • Мнения: 1 012
МЪ ти сЯ издаде целия сценарий  Mr. Green То момчетУ засега само катастрофица е напраЙло, а да, и парясало Джемата официално. Иначе си ми е чистичък  Crazy

# 23
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
МЪ ти сЯ издаде целия сценарий  Mr. Green То момчетУ засега само катастрофица е напраЙло, а да, и парясало Джемата официално. Иначе си ми е чистичък  Crazy
Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Ох, ше умрем с тебИ... rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao

# 24
  • Мнения: 2 116
poporopo, привет и за теб! Hug

Зиз, Про, Диди, Камелия, Ромина, Фенче,  Heart Eyes Hug



Цитат
И другото - защо Джемре го излъга за саза в този уж така истински разговор?? Тя искаше да му го подари от себе си, дори го предупреди, че му е взела подарък и ще му го даде друг път. Сега той два пъти я попита "защо не ми каза, че е от теб", а тя отговори нещо от типа на "исках да ви сдобря със Зейнеб"..... Защо се прави на по-добра от колкото е?

poporopo,  Heart Eyes

Така е, не му каза истинската причина да му купи саза, което си е и лъжа. Peace
Без да я оправдавам,  Stop Naughty предполагам не искаше да се почувства неудобно самия той, особено като разбра, че той се чувства неловко от това което би могъл да й е казал Али, а и той поведе разговора за невъзможност на отношения по между им.
От тук натам нямаше просто начин да каже каквото и да е свързано с причината да купи саза, защото това означаваше да разкрие сама чувствата си пред него.
Нещо което бе абсурдно при така стеклите се обстоятелства.
Така тя скри и възможните нейни очаквания към него както премълча и собствените си чувства, които в момента биха били пречка да съществува поне приятелството им, нещо което сега й оставаше като единствена възможност да е до него.

Дали е искала да се направи на по-добра от колкото е- не мисля, просто не измисли друга причина, сети се за тази, тя всъщност майка й я подхвърли. newsm78 Joy

Цитат
Няколко човека в темата веднага писаха, че Кузей най-после признал на Джемре любовта си, тя разбрала че любовта и е споделена и почва да се бори за нея.... Аз ли съм сбъркана, но Кузей не каза ли на Джемре, че неговата любов е останала във времето назад и НИКОГА няма да стане, защото не може да се върна времето назад. Това не значи непременно, че още я обича, а че времето и момента са пропуснати, че той я е обичаЛ пръв и че тя е трябвало да го обикне тогава - в онзи ден, в онзи час. Сега вече е късно и тя е пропуснала всичко това тогава!
По никакъв начин според мен, той не и каза, че продължава да я обича!
Не си се объркала! Hug
От екипа са го измислили така сложно и оплетено... Joy Joy Joy
Пък и някои от нас тълкуват малко между редовете на думите му и предпочитат контекста им.  Heart Eyes  Wink



Зиз, Heart Eyes  ме провокира с поста си/ в най-хубав смисъл  Hug/, но и за него ще споделя...
сега за обичта и любовта при Бану. newsm78


Бану обичаше баща си-искрено, безрезервно, както дете обича родител и не само.
Той бе нейната опора, подадена ръка-винаги и безусловно.
Особена връзка имаха, донякъде с обяснението и за отношение между баща и дъщеря, но не само, не само.
Имах усещане, че Атила бе прехвърлил и любовта си към Ебру- особено когато го е изоставила основно върху Бану.
Той буквално бе готов на всичко за щастието на Бану, нямаше сякаш граници обичта му към нея.
С неговата смърт част от тази нужда, потребност да бъде обичана така Бану прехвърли от своя страна към любовта си към Гюней.
Така любовта й към него се натовари с невъзможност и премина в други параметри, далеч от онези в които любовта може да диша спокойно и да бъде любов.
Любовта й се превърна от емоция и чувство в основна нужда, а от там и стана обсебваща и егоистична.
Несигурна и с постоянно опасение, че ще загуби Гюней, а от там и липсата на увереност която не й достигаше от това, че го обича, пораждаха страховете й, а те доведоха до ревността й.
Ревност в най-разрушителната си форма. Rolling Eyes
Разрушителна за любовта им, както и разрушителна за нея самата-за стабилността й изобщо.
Не знам дали и тя обичаше Гюней или обичаше мисълта, че е обичана от него.
Но, че имаше потребността от тази мисъл и това усещане-почти нямам съмнения, особено след смъртта на баща си.
После и когато срещна неодобрението на майка си и Баръш за избора си в лицето на Гюней.


Дали бе способна да обича истински Бану- разбира се, че да. Peace
Но защо не й се получава, поне до момента аз не установявам такава любов и обич при нея-ами имаше редица фактори които оказаха влияние за невъзможността при нея.
Най-вече в пропуски на други нива на потребности които бяха в дефицит при нея. И разбира се, Гюней също има донякъде вина с това, че и неговата любов към нея бе по-скоро бутафорна и само поза което като го прибавя към всичко останало доведе до това любовта и обичта при Бану да премитат в съвсем друга плоскост, на значение и смисъл далеч и различен от истинските.
Според мен да обичаш се учи-също, както всяко едно друго нещо в живота ни.
Тръгва се от това което получаваме от семейството, после се учим и от живота, онзи реален и жив около нас.
Но Бану не случи- реалността й предостави Гюней, а с това и я лиши от това да се научи, а и да бъде обичана.  Crossing Arms
Но го пиша със съжаление. Rolling Eyes


За Бану...
Скрит текст:
По отношение на тази сюжета линия в историята-любовта и обичта й, много ми е мъчно за нея и съжалявам за решенията на екипа за нея. Rolling Eyes
Дори и с всички минуси които отчитам в характера и поведението й- не заслужаваше да не бъде обичана-истински и безусловно. Rolling Eyes

Човек може да си промени мнението за нещо, може когато се е лутал да си затвърди някакви неща, ама коренна промяна на мнение...извинете...значи излиза, че веднъж нищо не си гледал, блял си някъде и си се ръководел от картинки. Shocked Shocked Shocked

Представям си ей така като е възможно, Госпожата Heart Eyes да стане ревностен защитник на Джемре Shocked Shocked , а Фен Heart Eyes на Зейно... Shocked Shocked Shocked Shocked

Същото се отняся и за мен...ето, и аз миналия път харесах Джема 2-ри сезон, а сега още от 6-та серия...но, аз принципно си я харесвам и не защото е ЙойкУ, а защото героинята ми харесва. Peace


Зиз,  Heart Eyes
Възможно не означава на всяка цена, че има начин да стане или да се случи нещо-а само, че се оставя такава вероятност като шанс. Не се затварят само границите с категоричност.
Примерите в случая за невъзможност при Госпожата и Фенчето, както и с възможността която е факт при Хел са по-скоро изключения които само потвърждават правилото по принцип, че всичко е възможно.

А какви са причините да се случи възможността-ами много и различни. Нови елементи, или нова комбинация на вече познатите до момента, но видяни в нова светлина, от друг ъгъл.
Може като цяло да бъде различна и друга както посоката на мислене, така и като цяло мисловното пространство да се реформира, да заеме други параметри.
Да се отвори нов поток мисли, както и да затворят канали по които до момента е достигала информация на база на която се правят тълкувания и се гради мнение.

Да се променяме е нещо хубаво всъщност. И една промяна не означава да загубваме себе си-такива каквото сме били до момента, а да осъзнаваме и още и нови неща именно като част от онова което сме...
но не сме подозирали, че сме. Hug


Спокойна вечер в неделя! Grinning

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 20:17 от margita9

# 25
  • Мнения: 18 608
Зиз  Heart Eyes newsm10 ан така!  Joy Joy Joy Joy
Скрит текст:
баш престъпления си извърши Гюнчо ...
Попи  Heart Eyes ами точно затова пиша на повечето. Които не са гледали филма, няма как да заемат някаква позиция за сега ...
Колкото до разговорът между Джемре и Кузей ... ами той се усети, че тя има някакви чувства към него и понеже смята, че е невъзможно да бъдат заедно, побърза да и подреже крилцата ... И все пак  тя разбра много добре какво иска да и каже ... разбира се, че не и е казал, че продължава да я обича, нали това му беше целта ...
А тя го излъга за саза, защото не бе в състояние да му признае, че го обича. Та тя пред самата себе си още не смее да го признае ... но и аз се ядосах, че заговори изобщо за Зейнеп, пък после реве ...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 992
Роминка  Heart Eyes аз също не се учудвам на това, че някой може да си промени мнението за нещо или някого. Просто сега гледа с други очи. Но пък ти ме накара да се замисля за следното ... след като повечето от пишещите тук не понасят героя на Буура, не го харесват като човек, не могат по никакъв начин да разберат и да оправдаят постъпките му............

Здравейте всички в късната неделна вечер  Hug  bouquet

Фенче, не съм сигурна, че това е така. Може би повечето стигнали до края на филма наистина имат това мнение ... но не и много от новогледащите. На няколко пъти различни хора се опитаха да кажат, че за момента "проклетника" Гюней не е толкова "черен". А и не всички имаме време да пишем често .....
Последна беше Камелия, която също като мен още не вижда престъпленията на Гюней, за които говорите, както и шеметната любов на Кузей към Джемре.

Искам да ви върна към разговора на Джемре и Кузей. След 2 месеца най-после тия хора се погледнаха насаме и си казаха и не казаха някои неща.... Няколко човека в темата веднага писаха, че Кузей най-после признал на Джемре любовта си, тя разбрала че любовта и е споделена и почва да се бори за нея.... Аз ли съм сбъркана, но Кузей не каза ли на Джемре, че неговата любов е останала във времето назад и НИКОГА няма да стане, защото не може да се върна времето назад. Това не значи непременно, че още я обича, а че времето и момента са пропуснати, че той я е обичаЛ пръв и че тя е трябвало да го обикне тогава - в онзи ден, в онзи час. Сега вече е късно и тя е пропуснала всичко това тогава!
По никакъв начин според мен, той не и каза, че продължава да я обича!

И другото - защо Джемре го излъга за саза в този уж така истински разговор?? Тя искаше да му го подари от себе си, дори го предупреди, че му е взела подарък и ще му го даде друг път. Сега той два пъти я попита "защо не ми каза, че е от теб", а тя отговори нещо от типа на "исках да ви сдобря със Зейнеб"..... Защо се прави на по-добра от колкото е?


 newsm10 newsm10 newsm10


Много си права!И аз мисля така. newsm10
Относно саза,още когато Гюлтен му го даде от името Зейнеб,тя трябваше да му каже истината. Но  се скри и пак зарони сълзи. Защо не помисли, че това недоразумение може да навреди на Зейнеб по-някъкъв начин.Когато Зейнеб разбра истината и я попита, тя подскочи като ужилена.Чак пък и се обиди и избяга в другата стая. А уж е много загрижена за Зейнеб като отидоха в Анталия.И в последният епизод пак си изми ръцете с Зейнеб- "аз исках да направя това, ама стана онова...." Мое мнение е, че до този момент Зейнеб, се държи по-достойно от нея, и има по-открити приятелски чувства.
Нейното (на Джемрето ) ми е малко хлъзгаво поведение. Ама толкова си може момичето.

Гледах отново  епизода по-точно сцената в кафето за който някой беше дал връзка.За съжеление освен това,че мяука като котка и гледа като паднала от небето, нищо друго не ме впечатли. Ще ме прощавате...нищо лично към никого.

# 27
  • Мнения: 18 691
Фенче Heart Eyes, и аз се чудя защо изобщо Джемре трябваше да намесва Зейнеп в разговора й с Кузей, който беше толкова искрен и истински. Можеше да му каже, че е искала да го зарадва като му подари нещо, което му е ценно и любимо, като на много добър приятел. Не е необходимо подаръка да се тълкува като обяснение в любов newsm78

# 28
  • Мнения: 30
Фенче Heart Eyes, и аз се чудя защо изобщо Джемре трябваше да намесва Зейнеп в разговора й с Кузей, който беше толкова искрен и истински. Можеше да му каже, че е искала да го зарадва като му подари нещо, което му е ценно и любимо, като на много добър приятел. Не е необходимо подаръка да се тълкува като обяснение в любов newsm78

Точно така. Тя дори му каза преди нова година, че му е взела нещо. Приятелски подарък, не любовен  Joy

И още нещо, Кузей именно сега (след като Али му отвори очите) започна да мисли, че Джемре наистина го харесва. Ако го беше разбрал преди това нямаше да я разпитва и споделя за Зейнеб, да и разказва всички неща със Симай ....
От тук нататък реално очаквам, че неговото поведение ще се промени спрямо Джемре, защото той вече е сигурен, че тя го харесва. Най-малко го разбра по сълзите в очите и, когато и обясняваше, че тя си е пропуснала шанса, когато го е имала назад във времето

# 29
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Ми ,не мога да харесам Джемрето-това е!Зейнеп ми е по-симпатична!Има си професия момичето и се бори съвсем сама.Джемрето гледа все някой да я избута-набута някъде!Никакви амбиции да учи, или каквото и да е там да прави, освен да слухти и да се намести между братята!А  сега убийте ме!Не ми харесва туй Джемре и това е!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт