Пролет, птички пеят- ЯНУАРЧЕТАта гукат и се смеят! Тема 22

  • 35 836
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 677
Здравейте и от мен,
аз отновя бях сама с двете деца у дома, та не можах да се включа.
Днес изпратих каката на ясла, та мога да драсна някой ред.
За гледането на две и повече деца - много е специфична ситуацията при всяко семейство. Моите са с малка разлика и честно казано, изпитвам затруднения. Каката ми е на три, та нито е голяма, нито е бебе. Все още има помощ при обличане/събличане, не иска да заспива сама - само с мен (преди се съгласяваше и с татко си да заспива), не иска да се къпе с баща си - само с мен, не иска да прави нищо, ама нищичко без мен(дори ако пусна филмче държи да го коментираме заедно  Shocked). Това стана така след раждането, но се задълбочи през последната седмица, след като излезе от болницата.
Та, не ми е никак лесно. Баща им излиза в 8 и се прибира след 20,00 вечерта. Моят ден започва в 6 с малкия и завършва след 22,30 с каката. През цялото време, нон стоп съм поне с едно дете върху мен/до мен. Опитвам се да обърна достатъчно внимание и на двамата, така че тя да не се почувства пренебрегната. Пране, готвене, чистене - не ме е толкова грижа, честно казано не съм им слугиня. Когато и колкото мога. Гледам да има една супа за детето и това е. Мъжът ми ако не се нахрани може да си спретне един сандвич. Та, така.
Тони, пожелавам ти нещата да се наредят по най-добрия за вашето семейство начин. Ще се справиш,  Hug
Елг, Еуфория - когато ви пристигнат пюретата пишете колко са ви взели за доставка.  И аз се замислям за такъв вариант.
За срещата днес - няма да успея, снощи почти не съм спала. А бях приготвила и здравословен бананов чипс за почерпка - хаха, сега мъжът ми ще го яде  Mr. Green
Хайде, усмихнат ден ви желая  Hug

# 421
  • Мнения: X
Здравейте  Hug

ММ от няколко дена ми лази по нервите. Взе да ги говори едни ... ябълка да сме му дали на малкия да смуче, вода да съм пробвала да му давам да пие, сол да слагаме във водата при къпане ... казвам му да се стегне малко, да вземе да попрочете, да не бърза толкова. Не знам кой му ги набива тези неща в главата. Ама той пак подхваща същото на следващия ден. Благодаря отново, че ви има  Hug

Иначе малчо е много активен, не му се стои много на едно място, мята ръце, крака, пробва да се набира. Редовно се обръща от корем по гръб. Вчера видях и обратно от гръб по корем как се обърна. Пробва да пълзи - забива крака в леглото, вдига дупето и се плъзва напред, но не се сеща, че после трябва и ръцете напред да си даде. Много е смешен. Една сутрин го заварихме напречно на кошарата му с крака между решетките  Laughing Прави си каквото му е кеф общо взето.

От време на време се зазяпва по време на ядене и аз му викам "брррррр" имитирайки вибрацията на шезлонга и той продължава да хапва спокойно. Можре и при някой друг да подейства...

babyface76 добре наддавате. Не се притеснявай всичко е до структура. Сигурно и на см сте повече, и като обиколка на главата и гърдите. Едно бебе май не можеш да го ограничих колко да яде. Явно организмът му има нужда.

Прекратявам, че малчо е гладен.

# 422
  • Мнения: 361
Здравейте,
Честит празник вчера и честит имен ден на Мартиновците.

Ронкис Hug

Тони, около мен всички казваха колко ще е трудно за голямото и т.н. Няма такова нещо. Ако родителите го подготвят от рано, идването на бебето не се и забелязва.

Еуфория, да си жива и здрава, че ме светна за амазон. Яко поръчване му ударихме.

Кайлис, за 4 кутии мляко, 4 кутии каша, 48 плодови и 24 или 36( не помня точно), дадох 140 лева, доставката като дойде. Миналия път беше 11 лв за 4 кутии мляко. Сега е 30. И пак са ми по евтини

Аз днес бях на леции, изпит и съм смазана. Утре се надявам да вали, че имам да пиша много.
А курсовата ми работа ще е на тема "влияние на медиите върху децата и отражение върху психичното им здраве" .

Хайде  Hug

# 423
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте. Бяхме на консултация и за ваксина. 7600 е малкия и едва му опънаха крачето до 65 см, че пак се дърпаше. Педиатърът не каза нищо лошо, каза че просто върви по-едър като цяло и се развива по-бързо в почти всички насоки.
Видях снимките от Борисовата. Браво на мамите. Следващия път ще се пробвам и аз.
Елг, успех!
Лека!

# 424
  • Мнения: 1 677

Тони, около мен всички казваха колко ще е трудно за голямото и т.н. Няма такова нещо. Ако родителите го подготвят от рано, идването на бебето не се и забелязва.


Не съм съгласна, пак казвам, за мен зависи от много неща. Пришки ми излязоха на езика да говоря за бебето и накрая пак имаше изпълнения, просто има значение и възраст и темперамент на по-голямото дете.
Фейс, голям мъж, браво!

# 425
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Здравейте, чета ви редовно макар, че не пиша често Hug. Това за децата и домакинстването си е направо чиста форма на олимпийска дисциплина  Laughing. Трудно е да  съумееш да гледаш малко бебе + 1 или повече деца на различни възрасти съответно с различни интереси и желания, да си изчистила, сготвила, изпрала и т.н. домакински задължения... Още повече като си сама вкъщи и няма кой да те отмени поне за малко. Когато се приберат кой от работа, училище или градина лудницата започва  Grinning, но се опитвам да давам задължения на всеки и да не чакат всичко аз да върша. Така че Кайлис , Роникс разбирам ви много добре  Hug. Браво  Елг, направо си машина изпити лекции деца , освен това си направила ударна поръчка, аз още не се замислям за захранване като му дойде времето мисля да пробвам с домашно приготвени пюрета. Фейс браво за голямото момче  Simple Smile. Цвети дръж фронта не се поддавай на мъжо, той да си ги приказва ти си действай по твоя начин, браво на малкия швъкльо колкото повече растат толкова по-интересни стават! Аз да се оплача от две седмици не мога да си купя количката която си харесах Hauck torro, сума ти и време разглеждах търси избирах из сайтове и накрая се оказа че имат само в розов цвят. Тази седмица уж казаха , че вносителя щял да докара и от другите цветове та се надявам най -сетне да я вземем пуста и количка. Поздрави и прекрасен ден  на всички ви!

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 12:01 от dolphin-mama80

# 426
  • Мнения: 40
Момичета-кокичета, честити ви празници и имени дни! На мен Цветница ми е един от любимите празници Simple Smile Вярвам, че всяка жена е цвете, всяко само за себе си и със своите особености, което има нужда от грижа, ухажване, поливане и слънце, а в замяна дарява ухание, уют и красота  Stuck Out Tongue И любов, разбира се!

Искам да ви поздравя с това клипче, изгледайте докрай, ако не се сетите за какво става въпрос в началото! http://www.adweek.com/adfreak/24-people-who-applied-worlds-tough … e-surprise-157028

Ние след малко ще ходим на лекар, много му къркорят червата на бебо, не знам защо и искам да го види.  Confused Т еи моите къркорят, ама това е от раждането насам, нещо се е разбутала системата. И двамата пием Биогайа, по различни причини явно ...

Вчера изпуснах срещата, но Деси и останалите майки около Южния, другата седмица бих могла да съм на линия! За мен започна следващото издание на ходенето по зъболекари, оказа се, че имам гангрена на 2 зъба, сег аги лекуваме. Лекарката не ми даде АБ само заради бебо. После и малка операция ще се налага, че имало гной откъм костта ... И любимото ми обяснение - спад в имунитета гррр  #Cussing out

Говорите си за първи, втори и т.н. деца. Аз като неопитна бих изфилософствала, че с второто определено би трябвало да е по-лесно поради това, че първоначалният шок (първото бебо) вече е познат и изживян. За сметка на това работата е повече, понеже са две дететата, за които да се грижиш, с една дума положението би трябвало да е горе-долу същото  Mr. Green Така си мисля аз, разбира се отчитайки всички други странични и допълнителни фактори като характер, среда и т.н. Така че колко лесно/трудно е отглеждането на едно дете е твърде субективно, за да можем да генерализираме. А дали 2 или 5 години да е разликата - и аз се чудя кое е по-добре newsm78. Все пак и връщането на работа и излизането от работа също имат някакво значение, ама всеки си решава. Да се върнеш на работа след 5-годишно отсъствие си е шок и малко геройство. А майчинството не спира при навършването на определена възраст на детето. Ама да стигнем дотам, то нещата и да ги мислим, и да не ги мислим, се случват  Sunglasses Всеки ден се радвам на бебо все повече и повече и Засега ми е достатъчна тази радост, която имам!!!

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 14:55 от sevi_to

# 427
  • Бургас
  • Мнения: 529
Да кажа и за мен - с второто ми беше в пъти по-трудно, отколкото с каката. С нея съм нямала проблеми - за никакви такива "първоначални шокове" не е ставало въпрос изобщо. С баткото първите три месеца не се отлепихме един от друг, и тъкмо взе да се кротва и се разболя от възможно най-тежката форма на атопичен дерматит... Нямаше здрава кожа по тялото си, всичко беше на една течаща, сълзяща, кървяща рана  ooooh! Така беше 3-4 месеца, през което време аз не знаех на кой свят съм! Сега с третото - съм на тръни, да не се повтори тая простотия и не мога да се отпусна  Crossing Arms
И моето ежедневие не е лесно, но децата здрави ли са - значи всичко е супер  bowuu

# 428
  • Мнения: X
Здравейте,

забелязах, че малкият отзад на главата в средата има едно място, което стои плоско  Струва ми се, че се пада по- високо от мястото, върху което лежи като е по- гръб. Това дали е нормално? Може доста тъп да ви се стори въпросът, но не бях забелязала да е така, а да си призная не смея много да му пипам черепа. Ще питам и педиатърката, но чак другата седмица сме на консултация.

Лека вечер на всички.

# 429
  • Мнения: 9
Хайде и ние на бърз отчет Simple Smile
Моя син днес стана на 3 месеца и е 8.100кг и 64см, едвам го нося...
Изключително кърмен е, аз много се притеснявам, че така наддава, но лекарите и хелт адвайзърите казват да не се тревожа, че просто е по едър, практически не е извън нормите:-D просто върви два пункта под границата.
Водя му статистика колко пъти яде и по колко минути, някои дни 7 пъти, някой 8, средно около 13-15 мин/хранене. Не го прехранвам според мен...Дунди сладко, само му мачкам бузите и крачетата и гледам да не се филмирам, че е дебел....
Та в тази връзка Фейс, споко - Точко е с идеални мерки :*
Ще се върна да чета и пак ще пиша :* :* :*

# 430
  • Мнения: 13
Здравейте, мами, и аз да Ви се оплача. Прибрах се за празниците при родителите ми да си почина малко от мъж, свекър и свекърва и ново десет. Там ме тормозеха че го гледам детето на топло тук пък ме тормозят да почна да давам вече сокчета. По един или друг начин все отклонявах на майка подмятанията за сокчета и вчера вече не издържах и директно и казах че до 6 месец ще е само на кърма. И тя да се оплаче на този или онзи и сега всички са се втурнали да ми обясняват че така трябва подлудиха ме. Е като са в малък град трябва ли да не се интересуват за новостите в отглеждането на децата. Една братовчедка ми каза както теб са те гледали и ти така ще гледаш. Че то по тази логика не би трябвало да има развитие в отглеждането на децата. 
Еми така оплаках Ви се на бързо, но вече ми писна. При нас тука в Елена е ужасно времето днес няма да можем да излезем. Дано поне на Великден да е хубаво.
 Hug за всички  Simple Smile

# 431
  • Мнения: 457
amira, откъде накъде ще ти се бъркат роднини и приятели как да си отглеждаш детето, пък и да те подлудяват на всичкото отгоре. Хич не им се връзвай. Прави каквото ти си прецениш, ти си майката!

# 432
  • Мнения: 30
Привет мами,

Аз съм с нов компютър и го разучавам та  досега само ви четях.При нас още не е заваляло ама така се канииии и духа вятър,но така или иначе няма да излизаме ,защото и без това изпрах на Борислав количката Laughing-Мръсна ми се струва Crazy и сега ако искам навън трябва с летния кош.
По въпроса с второ и следващо дете- хем е трудно,хем не чак толкоз.Моята щерка е голяма (на 8 е) и много много ми помага за каквото съм я накарала не е отказала да ме смени с изключение на хранене разбира се JoyПонякога не смогвам всичко да свърша,но има следващ ден за чистене ,пране и всякакви домакински дейности.ММ се прибира по всяко време на деня,обикновено по-раничко и така мога да му го връча и да си досвърша работата,за ядене гледам всеки ден да има нещо сготвено,ама и да няма пък не е болка за умиране.
На ваксини сме другата седмица и като гледам нашия убавец ще удари 8-те килца Mr. Green.
Ами толкова от мен,че ме викат от кошаратааа.Хубав ден на всички,нищо че ще вали,а някъде и снежец.  bouquet

# 433
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,


Ужасно време, ей, но вместо да се вдигне активността във форума, всички сте зачезнали.Фейсът е виновен!  Naughty
Седя си аз вкъщи, с Калинката прегърнати,инак се не спи....и си мечтая....да имам книжка......да си напазарувам за Великден украса, сърбят ме ръцете за боядисване,ама ще ми се получи ли номера тази година...кой знае.Гроззи ме посещение от свекитата,но ще го преглътна някак,че бащата на ММ още не е виждал внука си.
Не си харесва люлката това дете,ей Богу!
Ронкис,къде се губиш?
Хвърчат ми мислите, и при сестра ми с двамата племенника,че тия дни е сама, и чесно казано,,,,абе по-трудно е с две деца,ама тя е страшна,ей..и успява!
И с тия коментирани диети, какви волеви хора има,евала! А аз за слетобед с кафето си хапнах йогурт кейк и бананче...е върви слабей после, но ще се взимам в ръце..някога! hahaha

Много приятна беше срещат в Борисовата, да ви кажа!Айде да се запролети за постоянно,че тоя сняг ме разби, и да се виждаме по-често!
И да, мъфините на зеленкото са УНИКАЛНИ!

# 434
  • Мнения: 436
Здравейтчи момичета в този отвратително дъждовен ден  Simple Smile . Дано поне настроението е слънчево.
Ние сега се върнахме от консултация и съм доволна. Кучето е порастнало с 6 см. и вече е 66 см. и е качило 810 гр. И тежи 6.300,което е супер на фона на военното положение,което беше с кърмата. Сега е малко по-добре,но сигурно ако някоя друга мама беше на мойто място, досега да суперлактакира, но уви при мен не се получи така Grinning -просто имах криво-ляво, ще видим след няколко дни дали ще влезем в ритъм. Малко порева на ваксините и то на Синфлурикса,но сега е бодър.

mariq13 много съжалявам,че при Вас така се е получило с кърмата. Сигурно и аз ще го изживея много тежко,ако при мен стане така. Майка ми все разправя,че не е болка за умиране, но и тя мен ме е кърмила само 2 седмици и не ме разбира,но  каквото такова. В крайна сметка важно е да сме здрави

amira.... и tsweti39  не позволявайте на близки и познати доброжелатели да Ви вменяват разни неща. Вие си познавате децата най-добре и на мен майка ми като каже...ти с тоя интернет....
И аз като казах,че са ни почнали зъби да видите как кой ли не ми се изреди да ми каже,че бъркам,било рано,колики били #2gunfire ...но вече не се впрягам на никой.

Относно две и повече деца и разликата между тях. Аз ще се изкажа като стратичен наблюдател и от опита на по-голямото дете. Примерно сега виждам как дъщерята на моя приятелка ревнува,когато майка й гушне малкия-на 1 г. И 8 м. е. Същото е и с племенницата ми. Тя е на 4г. Когато сестра ми се роди,аз бях на 9г. -подобно на mama_Todorova  много съм помагала на мама. Едно съседче даже разправяше,че и то като сестра ми искало да има две майки. Може понякога да съм изревнувала, но не съм го показвала,защото разбирах,че тя има нужда от повече внимание.

Ние ще пътуваме за празниците и затова Ви пожелавам на всички мирни и весели празници и много здраве Hug

Общи условия

Активация на акаунт