Пролет, птички пеят- ЯНУАРЧЕТАта гукат и се смеят! Тема 22

  • 35 835
  • 734
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 13
Благодаря Ви момичета за подкрепата относно свекита и родители. Айде стига с тази фейс група пускайте по нещо и тук тези които не сме в нея не можем да Ви следим там Simple Smile Относно захранването и на мен ми се струва далеч. Аз също ще захранвам първо със зеленчукови.
desita_bonita и ние сме само на кърма. Както и при теб така и при мен от 2-3 дена иска да ядена на 2,5 часа. Но при мен активното сукане е 6-7 минути и после си играе.
Аз също както някой мами спрях да давам срещу колики. Те и по намаляха при нас но като имаме нищо не помага и от две седмици съм спряла всичко.
sunflower аз ползвам турския памперс и съм доволна

Приятно изкарване на празниците момичета  Hug

# 451
  • Мнения: 97
Amira8411, заповядай и ти в групата Simple Smile Там ми е една идея по-сигурно да споделям снимки, та затова повечето от нас не качват такива тук, въпреки че и там не е гаранция. Simple Smile
При нас пък активното сукане се увеличи, в сравнение с преди и като го махна от гърдата, след като видя че не я върши никаква надава много жален вой, та затова се чудя дали му стига или не.

Сънфлауър и аз ползвам турския памперс, нямам забележки.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 489
Ето ме и мен. И аз съм с турски памперс и съм правила сравнение на 2-ката зелен турски и другия от магазините - не видях съществена разлика.
За захранване си говорите и аз мисля да го почна 5 месец, така или иначе не го кърмя. А и имам проблем, повръща все повече и повече, а иначе като дръпна шишенцето от няколко дни има плач, значи не му стига. Сменихме и млякото, не знам дали писах - пак на бейболов, но не е био, че нямаше, а някакво обикновено. Не съм доволна хич. При разбиване става много пяна и детето много гълта въздух. И част от млякото си остава на пяна, не може да се изконсумира.
Сега съм при нашите. Майка ми ме филмира само. Дебел бил и все гладен - имал диабет. Намигал с едното око - имал тикове. Повръщал бил - не било нормално и да го водим на гастроентеролог  #Crazy. Имаше още, но не помня... Вече съжалявам, че дойдох. Освен това малкия супер много се изнерви и едва го приспах в полунощ, а иначе заспива в 10.

# 453
  • Мнения: 190
Майка ми ме филмира само. Дебел бил и все гладен - имал диабет. Намигал с едното око - имал тикове. Повръщал бил - не било нормално и да го водим на гастроентеролог  #Crazy. Имаше още, но не помня... Вече съжалявам, че дойдох. Освен това малкия супер много се изнерви и едва го приспах в полунощ, а иначе заспива в 10.

 Joy Joy Joy горкото дете - няма да оцелее май с всички тези проблеми  Mr. Green шегичка

Десита-Бонита, питаш за паузите между храненията - през деня сме на 2-2,5, много рядко 3 ч., на поискване е. До преди седмица беше така и през нощта. Вече обаче май започва да регулира нощните хранения и няколко пъти е правил 5 ч. пауза - но еднократно през нощта. Това за сметка на деня - тогава почти не спи и ми скъсва нервичките, но това е друг въпрос. Ето сега например съм станала по сред нощите малко да изцедя напрежението, защото направи за първи път 6-часова пауза, а като се събуди почти не яде. Явно нещата постепенно отиват към по-дълго спане през нощта, слава богу - време му беше вече.

Днес направи нещо много изненадващо за мен, за първи път ми се случва - както си спеше и изведнъж като писна, направо истерия, а го гледам спи!!! Гушнах го и го разнасях из стаите, защото иначе не спираше да плаче, а спеше - заклевам се! Накрая се успокои и продължи със съня. Какво беше това чудо???? И друг път се е захласвал в съня си, но се буди. Нещо много неспокоен стана напоследък.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 04:06 от tonniny

# 454
  • Мнения: 165
Благодаря Ви момичета за подкрепата относно свекита и родители. Айде стига с тази фейс група пускайте по нещо и тук тези които не сме в нея не можем да Ви следим там Simple Smile

 newsm10 newsm10 newsm10

За кърменето да кажа.Много мъка ми е Sad.След последната ваксина всичко се развали.Вече се замислям за конспирация (вероятно се филмирам Wink ) smile3516. Та след последната ваксина, която беше почти преди месец, малкият не суче както трябва.Голям зор докато засуче и след това суче от 5 до 10 мин. максимално.Мляко има, а той пуска реве и ръцете в устата.Издържа най-много 2 часа и пак гладен, да ама не иска да засуче и това е.Така минава целият ден в опити да го накарам да засуче, а той се изнервя до момента, в който вечер не заспи.След това следва събуждане през 2 часа и яко сукане до момента ,в който се събуди сутрин и мъката започва отново.Всякакви пози и обстановка изпробвах и нищо не става Sad.Вече съм на ръба на силите си Sad.

babyface76 , не обръщай внимание.И майка ми все подмята разни неща от сорта: "бе що така това дете не си държи стабилно главата", " еее, тва дете хич не се заглежда в предметите (предмети,които тя си е наумила,че трябва да гледа),"ама той трябва да прави вече по големи паузи между храненията" ,"ама много малко гука бе ,трябва да му предизвикваш емоцията" и култовото " постнала съм си във фейсбука от кога трябва да се говори на децата, да вземеш да го прочетеш"  smile3511.Последното предизвика лют скандал и от тогава нищо не коментира.

За захранването още не знам как ще процедирам.Чета и събирам информация, пък ще видим какво ще правя.Каката беше с ранното захранване, но тогава това се практикуваше.Сега не бързам да захранвам.

Аз печа едни козунаци, да видим дали ще ми се получат

# 455
  • Мнения: X
здравейте Simple Smile
амира, пускай си всички безумни коментари покрай ушите Laughing и заповядай във фб групата, там наистина е по-оживено.
фейсче, какви са рея глупости бе, майка ти съвсем се е оляла. Или ти си много търпелива или много ти помага, друго обяснение нямам.
мерси на всички ви за съветите за захранване, аз уж съм минала от там, пък нищо не помня.
хубави празници и дано времето се оправи, че така хич не е добре. Реват повече бебетата без разходки, а разходки по мола някак не ме вдъхновяват..

# 456
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте момичета! Не помня за последно кога бях ту и ви четох. Нещо нямам време тези дни... Ние сме добре,на 16-ти бяхме на консултация и втората доза двойно инжектиране. Итън понесе добре ваксините,без усложнения-дали Туята помогна не знам,но нямаме проблеми. Иначе пораснал е с 3см. и 700гр. натежал. Коликите продължават от време на време и определено ще забавя захранването. Ще почна като направи 5 месеца. Днес е ден за козунаци в моя дом. Направих един обикновен,едно руло с мармалад и едно руло със стафиди. След малко започвам тортата-баща ми на 16-ти имаше РД,но го приеха за Доплерово изследване в ВМА и не можахме да отпразнуваме. Та за утре ще му приготвя изненада торта със свещи да духне. За здраве. После го чака операция и много ми се иска всичко да спазваме ,че да мине всичко нормално! Пожелавам ви весело посрещане на Велик ден! Бъдете щастливи и обичани!

babyface76 и на нас ни донесоха по грешка от Германия 4 кутии ама от синята т.е.не BIO в зелена опаковка. И на мен ми направи впечатление ,че прави много пяна,но се изхитрих-сипвам водата,сипвам млякото и с лъжичка разбърквам. Така няма никаква пяна и не гълта въздух. Щом изпие тия 4 опаковки ще си минем на BIO-то. Писах на DM относно това мляко и те казаха,че млякото е с конвенционално качество  Thinking Аз не знаех какво означава и настоях за подробности. Всъщност се оказа,че не се различава с нищо от другите млека,но не е BIO. Даже като гледах показателите е доста по-качествено ( с по завишени стойности в полза на добрите съставки) от повечето млека.Така,че млякото си е хубаво въпреки,че не е BIO.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 14:19 от ronkis

# 457
  • Мнения: 30
Привет момичета,

тука не е толкова зле времето като в София,обаче един вятър ама ще ни издуха,та от два дни не сме излизали като хората,само с колата по малко.И това дете като се изнервя ,направо не мога да го позная-вика,реве,не иска да спи,не иска да яде,дърпа се,направо незнам какво да го правя.Баща му преди малко го изведе с количката да купят козунаци и веднага заспал....до вкъщи и пак почна да вика като се прибраха.Дано да се пооправи това време,че ще изкрейзиме из къщи.
Беше почнал да прави по 5 часа пауза нощем,но с това неизлизане пак взе да се буди на 2 часа,иначе ние си се храним през деня на 2-2,5 часа.
памперси- ползваме турския памперс,сега съм на Билския Клевър,но НЕ съм доволна никак-много пропуска и Боби се изприщи от него,та като свърши веднага взимам турския.
захранване- мисля ако е възможно след 6-ти месец(така като гледам ще бъде Praynig)имам доста кърма.
Пожелавам на всички Весели Великденски празници!  bouquet

# 458
  • София
  • Мнения: 1 489
Христос Воскресе! Да сте живи и здрави всички и да се радвате на бебоците! Само аз ще пиша днес така ли?  Wink
Времето беше хубаво и днес излизахме до парка. Аз още съм при нашите и майка ми продължава с нейните истории, но наистина ми И помага, та гледам да не се обяснявам много,. Е сега ме пита да маха ли лигавника на детето, като го слага да спи и аз й казах да го махне. Веднага следва реплика "да, ама ако повърне?!" Е що ме пита тогава???? И за захранването, иска сега жълтък да му дава, но аз не съм сигурна, че трябва да се въвежда толкова бързо. Мисля да го захраня колкото се може по-късно, поне на 5 месеца навършени (ако устиска), но веднага ми опонират как можело толкова късно. Еди коя си си захранила детето на 4 месеца, едва навършени. Сокчета му дали на 2. Ама аз това дете го познавам, то е злоядо и нищо не яде. Цял ден й се молят да хапне нещо, та не ми е светъл пример.

ronkis, Яни се запече от това не-био мляко, вчера не е акал (а го прави по 3 пъти на денонощие), а сутринта ака с много напъване и зелено! Днес обиколих всички ДМ-и, а където не успях ги помолих да звъннат в другите филиали да видят има ли някоя изоставена кутия, но няма. Във вторник чакат внос на собствените им марки и най-вероятно тогава ще има и такова мляко. Аз почнах да купувам пюрета да има. Взех ранни моркови, морков+картоф и едно плодово за по-натам. Не знам дали е правилно да се въвеждат зеленчуците така: Морков, после ако всичко е ок да се дава морков + картоф, т.к. новото е картофа. А не всички самостоятелно.

bebetoo, не е изключено ваксините да вияят по този начин на детето, но в БГ не ни дават много избор. Ако не ги сложиш - няма детска градина! Има някои педиатри, които могат да ти направят услуга обаче.Simple Smile

Тонини, да не е сънувал нещо????

# 459
  • София
  • Мнения: 1 193
Нека в домовете ви да цари здраве, любов и хармония, а в душите - благодат! Христос Воскресе!
Не стига, че времето е лошо, ами и аз от 5 дни съм болна. с температура, кашлица и т.н....и естествено малката е просто кошмарна. Нали имах гости - на ММ родителите със сестра му и зет му бяха цяла седмица в къщи.Отидоха си вчера точно преди празника, свекър ми се разсърди-не ми се навлиза в подробности, но след цяла седмица ходене на пръсти и мерене на приказките да не обидя някого неволно с някоя дума или жест, след думите, че гледам детето си като цвете в саксия щом не му давам да обикаля улиците, е не издържах....и стана тя каквато стана. Не съм обиждала, нито съм била груба, просто казах истини, които не се харесаха. Всички си тръгнаха  Simple Smile и аз болна с двете деца, едното разнасяно цяла седмица на ръце. Да ми е честито. Здраве да е. Дано има скок в растежа/четох такава статия/, защото поведението й е най-малкото ужасно. Неспокойна е дори нощем. Не яде мляко. А няма колики. Червата не се чуват изобщо. Добре, че във вторник сме на консултация.
Лека вечер! И дано има хубаво време, за да правим разходки.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 489
Отидоха си вчера точно преди празника, свекър ми се разсърди-не ми се навлиза в подробности, но след цяла седмица ходене на пръсти и мерене на приказките да не обидя някого неволно с някоя дума или жест, след думите, че гледам детето си като цвете в саксия щом не му давам да обикаля улиците, е не издържах....и стана тя каквато стана. Не съм обиждала, нито съм била груба, просто казах истини, които не се харесаха. Всички си тръгнаха  Simple Smile

Ама не се ядосвай, да сте живи и здрави и да се оправяш по-бързо! Мен пък ми е по-криво като се карам с нашите, за свекито не ми пука. Даже като си тръгна последния път, 1 месец не исках да й чувам името даже. Не ги имаш само ти тези проблеми, при доста хора е така. И на мен ми говореше тя врели некипели, ама я отсвирих. Искам да ти кажа, че това е направено умишлено, за да те предизвикат да кажеш нещо насреща им и хоп - ти веднага си виновна и заради теб са си тръгнали. Те просто са искали да си тръгнат и са си търсили повод. Особено ако са се правили на помагащи баба и дядо и им е дошло до гуша.  Този номер ми е игран и на мен, и на майка ми от нейните свекъри, та го знам добре Simple Smile.

# 461
  • Мнения: 361
Здравейте,

Миленски- теглиш една и да не ти пука. Аз вчера така направих. Е писна ми. Предният ден боядисвам 60 яйца- за нас, за майка ми и за брат му. Познайте кой ми каза мерси. Майка ми- били грозни яйцата- айде до година си ги боядисай. Брат му- нищо. Елия- щастлива. Пука ли ми- не.
Вчера свекъра се изтърси- е Фанаха ме лудите. Отидох си в хола да си подреждам. И веднага да се викне откаченото бабе да пие с тях кафенце. Пука ли ми- не.
ММ седнал и им слугува. Да се оправя. Майка ми не идва по празници, защото сме си семейство ние, а свекъра все ще се изтропа- уж да видел децата. А аз чакам да кажат, че остават и за вечера- та щях да си се облека, гримирам и да разберат, че не са добре дошли у нас.
И се ядосах на ММ, та вече се замислям за развод. Егати- писна ми от мешането на родата му. 6 години съобразяване ми стигат. Писна ми да мисля кой какво и кога ще го каже, ама защо се е разсърдил и т.н

Фейс- казваш и на майка ти, че това бебе е твое и да си прави сметката. Как жълтък сега?  #Crazy
Извади и малко инфо по темата и и го дай за домашно.

Аз вчера дадох моркови- не ще мляко. Изяде 10 малки лъжици. ММ и той- не е ли рано? Ми не е , щом аз съм решила така. Ако бебо не го искаше нямаше да яде.


Хайде дано утре се видим  Hug

# 462
  • София
  • Мнения: 1 489
Елг и аз се замислям за такива неща, като ми писне. Ние поне нямаме брак. Ама то е временно, нали знаеш? После ти минава. Майка ми чете сега някакви книги, по които мен ме е гледала и 100 пъти й казах, че е остаряло вече. За моркови - аз не смея толкова рано и ще дам към 5 месец, ако устиска, или поне на 4 и половина. От сега почвам да си набавям пюренца. Утре ще се видим и ще те питам разни неща за хранене. Simple Smile
Имам притеснения обаче, че не ще да си държи главата изправена това дете. А днес схванат ли е, какво, ама само надолу гледа и като му показах една играчка високо, се опита да погледне и се разплака. Sad По корем едва се надига, а преди нямаше този проблем и направо на ръчички се е изправял около 40-тия ден.

# 463
  • София
  • Мнения: 619
Христос Воскресе момичета! Да сте живи и здрави и бебоците и мъжете и свекървите и всички около вас. Всичко ще се подреди! Simple Smile Аз ще захранвам в 6м. твърдо,има си още колики човека от време на време та ще поизчакам. Иначе относно начина-давала съм картоф,морков,картоф+морков, тиква,тиква с АМ, и т.н. Т.е. първо самостоятелно и после в комбинация. Е то нали уж за алергиите става въпрос.

Да ви кажа колко съм се притеснила. На баща ми ще му слагат байпас на коремна аорта. И сега звъня едни телефони едно чудо. Препоръчаха ми за тази операция City Clinic ,но пък във ВМА имаме познат доцент,който ще го наблюдава,пък и там му правиха всички изследвания. И сега не знам какво да правя ,къде да ходим. То пак зависи и какви пари ще искат...

# 464
  • Мнения: 1 266
В Сити Клиник в момента са най*добрите кардиохирурзи. Опврираха бащата на една позната с аневризма на коремната аорта над 15 сн.

Общи условия

Активация на акаунт