Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 567
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 23 130
А сега, за да е интересно, мед. сестра питала една майка с детенце от нашата група какво е станало с Шилер и дали ще се местят. И майката каза, че още не може да повярва откъде са разбрали, че ще се пробват за Шилер, че и сестрата ще я пита...
Убедила съм се, че само нещо да си помислиш и вече се знае от всички.  Wink

# 541
  • Мнения: 2 352
Тонка, поне можеш да бъдеш сигурна, че пак ще си говориш с г-жа директорката. Wink
v_spasova, да не би да има някакви списъци в съответното заведение? Не че не залагам на добрата стара агенция ЕЖК. Simple Smile
При нас заявленията за лятно присъствие все още не са се появили. И дежурните градини все още ги няма на страницата на детските градини. Иначе пък им тече любезно съобщение да вляза в профила на отрочето и да попълня някаква "анкета".  

# 542
  • София
  • Мнения: 23 130
Тонка, поне можеш да бъдеш сигурна, че пак ще си говориш с г-жа директорката. Wink
Joy
Аз просто споделих това, което излезе от нейната уста, като безпристрастен зрител.  Laughing

# 543
  • Мнения: 371
Ваня,
в детските градини не е разрешено внасянето не само на торти. Родителите не могат да внасят никакви лакомства, сокчета и т.н. Ако случайно някой си е позволил да разреши нещо подобно, значи прави компромис с изискванията на ХИ.
 Носили сме картонена " вълшебна" торта с изненади за децата, балони. Мои познати са наемали аниматор за забавление на децата в детската градина.
 
Късмет и весело празнуване.

# 544
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ваня,
в детските градини не е разрешено внасянето не само на торти. Родителите не могат да внасят никакви лакомства, сокчета и т.н. Ако случайно някой си е позволил да разреши нещо подобно, значи прави компромис с изискванията на ХИ.
 Носили сме картонена " вълшебна" торта с изненади за децата, балони. Мои познати са наемали аниматор за забавление на децата в детската градина.
 
Късмет и весело празнуване.

При нас е разрешено  Peace
Достатъчно е сертификат за тортата.

# 545
  • Мнения: 417
От кога не е разрешено? Преди два дни имаше рожден ден в групата на голямото ми дете и са яли торта. За неговия рожден ден, миналата година, имаше и торта и сокове. Изискват само да има сертификат. Носила съм за имен ден и меденки от "100 грама сладки", индивидуално обвити, със сертификат. Отново без никакъв проблем.

# 546
  • Мнения: 2 352
Заради безумните изисквания, децата биват черпавати с много по-големи вреднотийки.
Забраните не са спуснати отгоре, а са плод на заповеди, издавани от директорите на градините. Обикновено са в следствие на някоя майка, която е видяла, че езичето на нейното детенце е зелено/синьо/лилаво/иликаквототамнацвят след като е имало торта с оцветители за храни. Сега децата се черпават с неща с някаква страхотна като време трайност.

# 547
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз също бих поставила въпроса така: кой продукт е по-вреден - този, който е със срок на годност 2 дни или такъв със срок 1 година.  Rolling Eyes

При нас всичко е разрешено. Вчера децата се почерпиха с шоколадови яйца, сокове и пита от козуначено тесто.

# 548
  • Мнения: 5 513
Директорката вчера ни помоли, ако има деца, които следващата година ще карат подготвителна група на друго място, да го заявят писмено. Акцентира обаче върху това, че не е редно подобно нещо.  Wink

Също така, понеже градината ни август не работи, ни помоли по възможност да не се възползваме от услугите на дежурната градина, за да не я... (ох, как точно се изрази), нещо като да не я излагаме.  Rolling Eyes

Ами заведете ги у тях през август...Ама като се вземе пред вид изказването май и това не е добре...

# 549
  • Мнения: 3 993
Директорката вчера ни помоли, ако има деца, които следващата година ще карат подготвителна група на друго място, да го заявят писмено. Акцентира обаче върху това, че не е редно подобно нещо.  Wink

Също така, понеже градината ни август не работи, ни помоли по възможност да не се възползваме от услугите на дежурната градина, за да не я... (ох, как точно се изрази), нещо като да не я излагаме.  Rolling Eyes

Точно така ли се изрази?  Ако да, съм склонна да се съглася със Спасова за пропуснатата доза хапчета.  Rolling Eyes
Като чета из форума подобни случки, всеки път си напомням какви сме късметлии с нашата директорка, много е свястна и точна жената!  Flutter.

# 550
  • София
  • Мнения: 23 130
Точно така ли се изрази?  
Така, да. Не било правилно да постъпваме така (с нея).

# 551
  • Мнения: 3 993
Що бе...на мен на прима виста ми хрумна точно обратната логика. Ако няколко деца напуснат в четвърта група, тя ще може да приеме нови деца (при нас така стана тази година), което е възможност за облаги за нея (директорката)  Simple Smile.

# 552
  • Мнения: 9 776
Децата ви боядисват ли яйца в градината?
Тази година празник за 8 март не ни направиха, за яйца никой нищо не каза, въобще.... Whistling

# 553
  • София
  • Мнения: 23 130
Децата ви боядисват ли яйца в градината?
Тази година празник за 8 март не ни направиха, за яйца никой нищо не каза, въобще.... Whistling
Ти пък, аз останах направо шокирана, когато разбрах, че някои градини имат празник за 8-ми март.  Mr. Green Дори Баба Марта не посещава градината ни.  ooooh! Трябва да се щади персоналът!

Яйца са правили на Арт работилницата (не истински, разбира се).  Peace

# 554
  • Мнения: 11 580
Ще боядисват днес яйца, искаха ни по едно, аз занесох три. Имаше едно детенце с пълна кошничка. Grinning Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт