Там, където живеят деца, трябва да има детски книги

  • 22 677
  • 84
  •   2
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Здравейте, аз съм писателката Юлия Спиридонова (Юлка) и освен, че пиша за деца и юноши, се опитвам и да ги "разчета".  Laughing
Преди пет години пуснах тук темата "За теб, приятелю". И срещнах разбиране и подкрепа. Идеята ми беше да се съберат нови книги за един дом за деца без родителска грижа. Тази идея се разви и се превърна в успешна кампания - "Там, където живеят деца, трябва да има детски книги".
Всяка година произволно  избирам един дом и събирам нови издания за него. С огромна радост споделям, че децата от четири "ДДЛРГ" вече четат!
Тази година дойде ред на дом "Милосърдие" в град Лом.
Това, за което ви моля е, да изпратите нова детска книга. Още по-хубаво би било, ако го направите заедно с децата си. Нека изберат любима книга. Би било прекрасно да напишат свое лично посвещение...


Последна редакция: пт, 27 юни 2014, 15:55 от Mamma

# 1
  • Мнения: 7 171
Здравейте, аз съм писателката Юлия Спиридонова (Юлка) и освен, че пиша за деца и юноши, се опитвам и да ги "разчета".  Laughing
Преди пет години пуснах тук темата "За теб, приятелю". И срещнах разбиране и подкрепа. Идеята ми беше да се съберат нови книги за един дом за деца без родителска грижа. Тази идея се разви и се превърна в успешна кампания - "Там, където живеят деца, трябва да има детски книги".
Всяка година произволно  избирам един дом и събирам нови издания за него. С огромна радост споделям, че децата от четири "ДДЛРГ" вече четат!
Тази година дойде ред на дом "Милосърдие" в град Лом.
Това, за което ви моля е, да изпратите нова детска книга. Още по-хубаво би било, ако го направите заедно с децата си. Нека изберат любима книга. Би било прекрасно да напишат свое лично посвещение...




Прекрасна идея! За каква възрастова група и може ли на друг език (особено ако е за по-малки деца).

# 2
  • Мнения: 4 892
Чудесна инициатива, Василиса! Ще се включим с удоволствие!  Heart Eyes

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Защо нови книги?
Преди време една библиотекарка ми обърна внимание, че децата дори не докосват старите, преподвързани книги. Търсели нови издания.
Хм. Винаги съм имала друга стратегия - колкото по-опърпана беше книгата в библиотеката, толкова по-добре. Това означаваше, че много хора са я чели. Значи, хубава е! Grinning
Обаче аз съм книжен плъх. А тук става дума за деца, които не четат и нямат никакъв стимул да го правят.
Оказа се, че такъв стимул се явява новата книжка.
Затова събирам само нови и много запазени книги. След четири години мога да ви кажа, че тази стратегия има страхотен успех!

# 4
  • Мнения: 2 478
Този адрес ми излиза за този дом :гр. Лом 3600; ул. Димитър Ангелов № 5, обл. Монтана
Направо там ли да ги изпращаме ?
Поздрави за инициативата

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А сега, най-важното.
Книгите трябва да са подходящи за деца от пет до осемнадесет години.
Тоест, може книги и за по-големи читатели. По ваш избор.

Книгите може да изпращате направо в:
град Лом 3600
област Монтана
ул."Димитър Ангелов" 5
ДДЛРГ "Милосърдие"
за директор Румяна Жокфионова

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вече втора година ми помагат и книжарници "Приятели". Ако ви е удобно, можете да оставите вашите книги и там:

Асеновград, пл. „Акад. Николай Хайтов”

Благоевград, пл. „Георги Измирлиев” 15

Велико Търново, ул. „Оборище” 18А

Видин, ул. „Градинска” 7

Враца, ул. „Никола Войводов” 9

Козлодуй, ул. „Търговска”

Лом, ул. „Дунавска” 17

Монтана, ул. „Любен Каравелов” 4

Плевен, пл. „Възраждане” 7

Свищов, бул. „Цар Освободител” 2

Сливен, бул. „Цар Освободител” 14

Смолян (1), бул. „България” 61

Смолян (2), бул. „България” 37

Стара Загора, бул. „Цар Симеон Велики” 133

Стара Загора – 2, бул. „Симеон Велики” 118

Хасково, пл. „Атлантически” – бившето кино „Аида”

В София може да оставите книги в Детски отдел на Столична библиотека (площад "Славейков", вход от страната на "Раковска"). Моля да използвате паролата: "За кампанията на Юлка". Simple Smile

 

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 08:47 от Василиса Умница

# 7
  • Мнения: 15 379
Аз ще пратя, инициативата е прекрасна!

# 8
  • Мнения: 6 879
Аз не чета само нови, но въпреки това обожавам уханието на току-що отворена книга. Вкъщи имам такива, които само аз съм чела и покрай мен други желаещи няма, запазени са, така че мисля да се включа в инициативата.

# 9
  • Мнения: 5 598
Чудесна идея   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 550
Ще се включа с най-голямо удоволствие Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 4 025
Ще се включа и аз с децата, имаме повтарящи се книги, но ще изберем и други.


Има ли за инициативата във ФБ, за да я споделя там?

# 12
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Страхотно начинание ! И аз ще се включа! А има ли някакъв срок , до който може да се носят ( или пращат ) книги ??

# 13
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Поздравления!   bouquet
Ще се включа!  Peace

# 14
  • Мнения: 382
Чудесно! Включваме се отново! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт