Там, където живеят деца, трябва да има детски книги

  • 22 691
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За съжаление, в Пловдив няма книжарница "Приятели"...  "Приятели" ми помагат вече втора година - носят ми събраните книги у дома, за да мога лично да ги прегледам и сортирам. (Неподходящите и стари издания нося в читалищни библиотеки, така че нищо не се изхвърля.  Grinning).
Е, освен книги като упътване за Москвич, примерно. Тях все пак изхвърлям.  Joy
(Това е причината тази година да помоля за нови и много запазени издания.)
След това с представители на "Приятели" отиваме в дома. 
(Предишните години книгите носехме аз и мъжа ми, но третата година колата се развали и изпаднахме в много неловко положение. А колата не беше Москвич, да рече човек, че онази книжка можеше също да свърши работа.
Домът беше на другия край на България и много трудно намерих кой да занесе кашоните...).
Затова съм много доволна, че вече имам помощници.  Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 9 878
 Ние за ваканцията бяхме на гости на баба и дядо във Враца. Взехме си книжките от вкъщи, във Враца направихме стройна организация с децата в родата и занесохме добро количество книжки в книжарница Приятели. Продавачката там страшно много се зарадва на децата, даже пожела да ги снима за сайта на книжарницата и те се разтопиха от гордост. И на тръгване им подари по едно списание Бърборино. Simple Smile
 Надяваме се книжките ни да зарадват много децата!

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
На 2-ри купихме и оставихме 4  книжки с децата в  книжарницата Simple Smile. Направиха ни  отстъпка от цената, не знам дали , защото ги оставих за дарението или заради деня на детската книга.

Успех

# 48
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Предните четири години винаги съм купувала и изпращала книги. И сега ще го направя. Още тази седмица.  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 30 204
Чудесна инициатива  Peace Ще се опитам до края на месеца да занеса книги в Сф  Peace Усещането да държиш книга в ръка е неописуемо.

# 50
  • Мнения: 16
Много ми хареса идеята. Мисля че това е едно от най-важните неща за децата - да се изгражда навика им да четат.
Ще се включа с удоволствие.

# 51
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря ви от сърце! Heart Eyes

П.П. По мои наблюдения, децата в домовете, които четат, никак не са малко... Честно казано, смятах, че там масово не четат.
Учудена бях заради това, че много от нас полагат титанични усилия, за да накарат децата си да обикнат книгите... А в домовете, ясно е, няма кой и как да се занимава ежедневно.
(Подозирам, че липсата на собствени компютри, конзоли и пр. има значение...  Laughing)
Наскоро едно момче (от дома в Лом) ми разказа, че чак до девети клас било неграмотно. Сричало криво-ляво, а когато трябвало да пише, предавало бял лист. За късмет, дошла нова учителка по български език и литература.  Сега, година и половина по-късно, съчиненията му винаги са за отличен! "Преди мислех, че е тъпо и скучно да се чете. Сега вече не знам как съм живял без книги..." - каза ми то. Grinning

# 52
  • Мнения: 4 300
С малко закъсняло включване, но и с молба за помощ: искам да поръчам книгите онлайн ( не съм в България, но има кой да ги препрати) , но ми се ще да не повтарям нещо вече купено от други съфорумки. Освен това не съм много сигурна кои заглавия са актуални за децата. Ако споделите идеи или поне насоки какво сте избрали, ще ми е от голяма полза!
И второ, ще надписваме ли книгите както в предишни инициативи или не?

# 53
  • Мнения: 4 892
То май няма как да се избегне дублирането. От друга страна ако има от една книга два екземпляра или повече, както в библиотека, може две дечица да четата еднакви книжки. Не знам, де.  Blush

От нас Ян Бибиян на Елин Пелин и Тайната градина на Франсис Бърнет.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
 Кресида Коуел  "Как да избегнеш драконово проклятие" и " Как да говорим драконски". "Последният леопард" - Лорън Сейнт Джон  и една малка книжка, която дъщеря ми избра не помня коя е.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Сега виждам темата! Поздравления за инициативата! Ще се включа с удоволствие.

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 12:57 от mar4ela5

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Случва се да се дублират книгите, но наистина това не е проблем... Особено ако са книги, които са включени в учебната програма.
Аз по принцип избирам новоизлезли книги, които още не са масово популярни.
Ето тези например още не съм купила, Рокси:
http://www.book.store.bg/p53307/kniga-za-grobishteto-nijl-gejmyn.html
http://www.book.store.bg/p106900/pryc-prahyt-na-doktor-proktor-iu-nesbio.html
 Hug

В тази връзка се сещам, че в дома има едно момче, което мечтае да стане фокусник, занимава се много усърдно и вече прави първите си изяви (и печели награди bowuu). Той е пример за по-малките деца и мисля, че всякакви книги за фокуси биха били от полза.  Grinning (Дори по-стари издания).

# 57
  • Мнения: 395
Малко по-различен въпрос...Детски книжки на английски, дали биха ги заинтересували...в смисъл, може би ще им помогне за английският в училище, знам ли?
Ако, не ще занесем бг книжки в библиотеката на Славейков и ще кажем паролата  Wink

# 58
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мисля, че и книжките на английски ще са от полза.  Hug

# 59
  • Мнения: 212
Поздравления, Юлка! Прекрасна е тази инициатива! Задължително ще се включим след празниците!

Общи условия

Активация на акаунт