ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 30]

  • 61 237
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
https://www.facebook.com/noonenooneeeeeeeeeeeee/media_set?set=a. … 790988&type=3
етооо моята колекция от Истанбул /септември 2011/

# 136
  • Мнения: 80
Здравейте!
Искаме да отидем до този парк за деца .Може ли мнения..??
http://www.vialand.com.tr/

Бихте ли ми дали съвет в кой хотел да бъдем в района.

Ще сме 3 дни с деца. Какво да посетим за толкова малко време?

Благодаря!

# 137
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравейте, може ли да ме посъветвате как да стигна от автогара Байрам паша до квартал Султан Ахмет? Хотелът ми е близо до Св. София, а автобусът спира на въпросната автогара. Струват ми се много далече едно от друго като гледам на картата...  Confused  Има ли метро или автобус, които да свършат работа?

Жаве, от това, което виждам на картата, тази автогара е всъщност автогара Есенлер, която е нещо като централна, или по-скоро основна за града. Момичетата, които пътуват до нея, са споделяли, че има безплатни шатъли, та ти можеш също да попиташ... Предполагам, че ще пътуваш с някой от традиционните превозвачи и е възможно да използваш такъв превоз.
А иначе, спирката на метрото, която се ползва за придвижване до града и има изход в автогарата, е сп. Otogar. С метрото отиваш до сп. Аксарай, а оттам се прехвърляш на трамвай Т1 (то друг няма) и отиваш на Султанахмет. Никак не е трудно.

# 138
  • Мнения: 134
Момичета, моля за съвет  Hug На 2.04 тръгваме за Истанбул, но на приятелката ми току що и откраднаха портмонето с личната карта. До колкото си спомням лична карта никъде не е необходима, само задграничен паспорт или греша ? Дали ще има проблем на границата, задграничен паспорт има?

# 139
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Никога не са ни искали лична карта където и да било по време на пътуването и престоя в Истанбул.
     При ходенето ни в Лозенград на връщане ни спря гранична полиция, те гледаха картите, но с автобус никога не са ни спирали, а и паспорта си е документ за самоличност. Така че, давай смело...
     Аз миналата година питах, защото картата ми изтичаше в дните на престоя ни там, исках да знам дали да бързам да я подновя... Казаха ми, че няма смисъл, и наистина не ми потрябва.
     Добре е, обаче, приятелката ти да си подаде заявлението веднага, като декларира, че е открадната, защото въпреки горепосоченото, в България почти никъде не минава с паспорт. За около седмица ще и я направят, с нормална поръчка. Макар че има шанс и да и я подхвърлят някъде.

Здравейте!
Искаме да отидем до този парк за деца .Може ли мнения..??
http://www.vialand.com.tr/

Бихте ли ми дали съвет в кой хотел да бъдем в района.

Ще сме 3 дни с деца. Какво да посетим за толкова малко време?

Благодаря!

Ще ти потърся мненията за Виаленд, макар тук все още да са малко посетилите го. Ти също можеш да провериш назад в темите. Твърдо, обаче, няма смисъл да резервирате хотел в района на парка, защото там друго, освен него, интересно, няма. Колкото до другите обекти, прехвърли последната тема, преди тази, както и първия пост в тази, за да видиш обичайните, и не толкова, места за посещение в Истанбул. И три дни не са малко време, стига да не искате да опознаете Истанбул за толкова... това е невъзможно.

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 17:20 от beljata

# 140
  • Мнения: 134
Благодаря   bouquet

# 141
  • Мнения: 4 390
Здравейте!
Може ли да помоля за малко помощ разбиращите турски език? Blush

От сайта на Истанбул Аквариум /Флоря/:

Цитат
Değerli Ziyaretçilerimiz;   
Sultanahmet, Taksim ve Laleli bölgelerinde hizmet veren ücretsiz ziyaretçi servislerimiz, 2014 yaz dönemine kadar hizmet vermeyecektir.
Bilgilerinize sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Опитах с гугъл, но се обърках от противеречивите преводи:

Цитат
Уважаеми посетители;
Султанахмет, Таксим и безплатен посетител служи в квартал Лалели, нашите услуги ще служат до лятото на срока на 2014 година.
Предлага информация, Благодаря ви за разбирането

Цитат
Уважаемые посетители;
Султанахмет, Таксим и бесплатный посетителя службы в районе Лалели, наши услуги не будет исполнять свои обязанности до летнего семестра 2014 года.
Предложения информацию, Спасибо за ваше понимание

Цитат
Dear visitors;
Sultanahmet, Taksim and free visitor serving in the Laleli district, our services will serve until the 2014 summer term.
Offers information to, Thank you for your understanding.


Предполагам, че руският превод е точен, така ли е?
Много благодаря за помощта!  bouquet

# 142
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Момичета искам да ви попитам нещо конкретно за Емиргян! Като хвана от Кабаташ 25Е  последната спирка ли е парка или не? Самият парк гледам е доста голям и автобусите само една спирка ли имат или са повече от една? Ако са повече от една вие коя препоръчвате? На връщане как най  лесно мога да стигна до Сапфир?

# 143
  • Мнения: 134
Момичета искам да ви попитам нещо конкретно за Емиргян! Като хвана от Кабаташ 25Е  последната спирка ли е парка или не? Самият парк гледам е доста голям и автобусите само една спирка ли имат или са повече от една? Ако са повече от една вие коя препоръчвате? На връщане как най  лесно мога да стигна до Сапфир?
Мисля, че не е последна спирка, но момичетата ще кажат.
От Емиргян до Сапфир с автобус EL2 до спирка 4.LEVEND. Това е част от разписанието /останалата не я записах, защото не ми е нужна  Simple Smile /
EL2 EMİRGAN - 4.LEVEND         
B12:40B         
B13:35B         
B14:30B         
B15:40B         
B16:00B         
B16:30B         
B17:00B         
B17:30B         
B18:05B               
B18:30B               

# 144
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Мила pupi80, спирката на 25Е не е последна, но е пета след втория мост. Това не значи, че спира на всяка спирка и че в задръстването, в което вероятно ще се движите, ще разберете коя спирка е поред. Просто помолете някой пътник да ви каже къде да слезете, като произнесете името на парка с въпросителна интонация. Това, естествено, когато наближите, т.е. като минете втория мост. А ако в автобуса има табло, лесно ще видите, когато следващата спирка е İETT Emirgan Durağı‎. Като слезете, обръщате гръб на Босфора и виждате входа на парка. Има още няколко входа, но този е най-удобен при нашия начин на придвижване.

За отиването до Сапфир наскоро отново обяснявахме, споделяхме и коментирахме... Автобусът, който свързва двата обекта, е EL2, тръгва от подхода към парка - като влизате, ще видите спирката. Пътува през немалки интервали, затова преди да влезете в парка, вижте на тази спирка разписанието, за да си направите сметката кога да подходите обратно, за да поемете към Сапфир.

Меривас ти е свършила тая работа, но все пак, като отидете, погледни... преди време инфо, което бях гледала в сайта преди тръгването ни в сряда, на място там, в петък, се оказа, че вече не е валидно.

Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 18:17 от beljata

# 145
  • Мнения: 3 294
Здравейте , момичета   bouquet
Обмисляме да посетим Истанбул (за 3ти път ) сега в сезона на лалетата , но имаме възможност да го направим по Великден 18-20.04 . Тази дата ни устройва , ще ходим с тур. Агенция , но проблема е че от агенцията няма организирано посещение до парк Емиргян .....та въпросите са ми конкретно два
От Лалели до парка какъв маршрут може да начертаем .... и
Датите 18-20 ти април късни ли са за лалетата ?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 146
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравей, Mindi!

Може ли, преди да ти отговорим, да прочетеш поне първия пост в темата и предшестващите твоя. Ако остане нещо неясно, пак питай.

Около Великден, според мен, ще е малко късно, но след като няма друга възможност, въпросът е излишен. Лалета ще има, но няма да са така великолепни.

# 147
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте , момичета   bouquet
Обмисляме да посетим Истанбул (за 3ти път ) сега в сезона на лалетата , но имаме възможност да го направим по Великден 18-20.04 . Тази дата ни устройва , ще ходим с тур. Агенция , но проблема е че от агенцията няма организирано посещение до парк Емиргян .....та въпросите са ми конкретно два
От Лалели до парка какъв маршрут може да начертаем .... и
Датите 18-20 ти април късни ли са за лалетата ?
Благодаря ви предварително Simple Smile

mindi Няколко поста по нагоре има информация, другата е на първа страница на темата, ето ти линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=768050.msg27803997#msg27803997

# 148
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Благодаря ви,за бързите и точни отговори момичета! Да ви попитам,как става таксуването в автобуса с Истанбулкарт,вътре в него или на спирката както е при  Т1?

# 149
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 78
Момичета, моля за съвет  Hug На 2.04 тръгваме за Истанбул, но на приятелката ми току що и откраднаха портмонето с личната карта. До колкото си спомням лична карта никъде не е необходима, само задграничен паспорт или греша ? Дали ще има проблем на границата, задграничен паспорт има?
aз с автобус не съм ходила до Истанбул, а с кола

ако не се лъжа newsm78
 в Турция се влизаше с червения паспорт ...
за Сърбия  трябваше лична карта

Общи условия

Активация на акаунт