Ноемврийки 2014 - Тема 1

  • 27 081
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 172
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=18299.0 Темата не е лоша, но не трябва много да се зачита човек, че повечето истории не са с добър край. Извода, който аз си направих е че трябва да си обръщаме внимание на сигналите на тялото, но не и  да се вманиачаваме, защото ще се побъркаме.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 14:05 от Gabi_84

# 31
  • София
  • Мнения: 8 939
Сега пия само фолиева киселина и витамин А+Е.
Витамин А доктор ли го изписа? Ето какво пише за него:"Вит. А – висок прием на този витамин може да увреди плода. Бременните не бива да приемат добавки съдържащи вит.А."
Да. Но си ми е специфично, защото аз имам таласемия. Иначе знам, че не се изписва на бременни.

# 32
  • Мнения: 2 358
Има го във всички витамини за бременни, но в по-ниска дозировка, иначе наистина може да предизвика доста проблеми. Аз си търсих витамини за бременни без вит. А, но не намерих, а и ми направи впечатление, че във витамините, които продават в САЩ (аз от там си купувам витамини по принцип ) е в по-голяма дозировка, отколкото в БГ.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 939
Аз не пия по много, така че се вписвам в безопасната доза.

# 34
  • Мнения: 26
Благодаря ти ~Саня~... после ще ви пиша като имам новини...усмихнат ден ви желая!

# 35
  • Мнения: 349
Ехее, страхотна тема. Браво, Адинка, страхотна си   bouquet. Много благодаря, че и аз съм включена  Hug Hug

А за витамините на мен доктора не ми е давал друго освен фолиевата киселина.
Днес ходих да ми вземат кръв. Беше ужасно Simple Smile

# 36
  • Мнения: 0
Адинка, благодаря за прекрасната тема  Hug
Иначе аз днес бях на лекар и вече си имаме сърчице, но доктора каза, че съм в 6,3г.с., а не в 7,3г.с. Притеснявам се нещо да не изостава бебето, защото цикълът  ми е много  точен и според него ако съм забременяла на 25.02, аз  вече имах положителен тест на 27.02 и нещо не ми се връзва. На някой от вас случвало ли му се е това? Също така каза, че ударите на сърцето са му 118, при долна граница 120 и малко съм притеснена с това разминаване и ударите на сърцето.
Иначе Адинка терминът ми е на 11.11.2014, първа бременност на 30г. от град Смолян.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 609
Писах, писах и изведнъж всичко заби.

Радвам се, че ви харесва темата. Ще тренирам и се надявам следващите да са по-хубави.  bouquet

Lil_lil, ще те добавя. За размерите на ембриона и сърдечната дейност нищо не мога да кажа, но ти пожелавам всичко да е наред.

Момичета, какво да правя с това спане? Вие как се справяте? Аз тази седмица съм отпуска и спя по цял ден кажи-речи, но от понеделник съм на работа и ще трябва някак да съм в кондиция. И с Йоанна ми се спеше, ама не помня дали беше чак толкова зле и как се оправях... Мислех си дали ще живна, ако си взема витамини, но с предната бременност ми се гадеше от тях и ги спрях, та ме е страх да пробвам пак.

Аз отивам да си взема дъщерята от ясла, приятен следобед.

# 38
  • Мнения: 10
Имам един въпрос към препатилите мами. Как се справяте с въпроса с боядисването и постригването на косата. Чета туса , че не е хубаво, а като цяло аз който познавам си се е и боядисвал и подстригвал.  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте,
Някой от вас знае ли какво означава CRL-0,74 и на коя седмица отговарят тези размери?

# 40
  • Германия
  • Мнения: 513
Здравейте официално и от мен! Чета ви откакто видях 2-те чертички на 17.03, но понеже бременността не беше планувана и ми дойде като гръм от ясно небе, исках да съм сигурна след прегледа. Днес вече бях на 1 преглед, всичко е наред. Термин 20.11.2014, пия фолиева киселина и магнезиум, понеже имам доста болки. КАто цяло се чувствам добре, нямам гадене, нито повръщане. При първата бременност също нямах проблеми, беше много лека, надявам се и тази да е така.
Това ми е втора бременност, живея в Берлин. Имам момченце на 3 години.
Успех на всички в темата, ще гледам да съм по-редовна вече  bouquet

# 41
  • Мнения: 628
Здравейте и от мен!  Hug
От две седмици само чета темата, но до днес не смеех да се разпиша - исках първо да чуя сърчицето на бебето  Heart Eyes . Тъкмо се връщам от прегледа Grinning - чух най-прекрасния звук, пък макар и само за няколко секунди,  защото док каза, че за повече време за момента е вредно за плода.
Ще се радвам да ме приемете във вашите редици - на 34 г. съм, първа бременност ми е, с термин на 13.11  Hug  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 358
CRL е разстоянието между дупето и главичката, а CRL-0,74 съгласно този ГЕСТАЦИОНЕН КАЛЕНДАР би следвало да е някъде 6 г.с + няколко дни. Имай предвид, че не винаги лекарите успяват да измерят точно бебето

# 43
  • Мнения: 5 895
Здравейте, момичета Hug С големи мъки най-после се престраших да се присъединя към вас. Исках да изчакам още малко, но вече ми е неудобно само да ви чета. За момента избягвам още да коментирам бременността си и изчаквам още няколко седмици. Надявам се повече никога да не преживявам отписването от подобна тема.
Накратко вече съм 8 седмица точно преди една чухме най-после сърчице и си отдъхнах. Въпреки това още ми е като сън всичко. Имам няколкогодишна борба за забременяване и една загуба. Вече се бяхме подготвили психически и съвсем като по чудо забременях. В момента съм на терапия като след процедура. Ударни дози дуфастон, утрогестан, фолиева и инжекции фраксипарин, отделно контролирам и щитовидната. Искрено се надявам да нямам още добавки към това в бъдеще и всичко да е наред. Превантивно се опитвам да почивам и лежа максимално поне имам възможност в момента. За щастие нямам никакви оплаквания за момента освен лека сънливост от време на време и чат пат болки в гърдите. Все съм в очакване да ми се появи някой признак и от време на време ме хваща страх дали всичко е ок. След една седмица пак съм на преглед превантивно и ще успокоя душата.
Lil_lil не се шашкай за момента ехографите винаги дават разлика няколко дни. Може да отидеш пак след седмица за по-сигурно. Но нещо сметките не са много верни, защото ти като седмици и термин си като мен и трябва да си 7 г.с. 3 дни следяла ли си овулацията си да не ти е била късно. Моята беше два, три дни по-късно и даже на ехографа и така го отчете и миналата седмица вместо 6 г.с.4 дни го даде  6 г.с. 1 ден и овулацията ми е била някъде на 17-18 февруари. Така че или ти е била една седмица по-късно и ехографа си дава правилно или нещо ти не смяташ правилно. Този тест от 27-ми за какво е за бременност ли? Аз едва на 3-ти видях почти незабележима черта. Не знам проследи нещата, защото сметките нещо се не вързват и да си спокойна.
daysleeperin , че не е хубаво боядисването спор няма, но добре претегли дали е по-лошо за теб да се терзаеш месеци наред, че не се харесваш и да си причиняваш излишен стрес или просто да се боядисаш. Аз съм против вредните неща, но за себе си реших да не се мъча психически и да се боядисам. Е няма да съм руса няколко месеца ще сменя с тъмно с идеята бавно да ми пада и да не ми се виждат корените и да не се налага толкова често да ходя. Мисля още другата седмица да отивам, че вече на нищо не приличам. А пък за подстригването не виждам никакъв проблем и за мен всички суеверия за него са пълни щуротии.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Това за боядисването, че е вредно за първи път го чувам, може би става въпрос за вдишването на амонячните изпарения. НО пък вече има достатъчно безамонячни бои, които нямат почти никаква миризма даже.
Аз не смятам да спирам с това удоволствие. Ползвам мус боя, боядисвам се сама за по-малко от 5 мин. Толкова пък чак няма да навредя...

Общи условия

Активация на акаунт