Пулпит,омъртвенен зъб и страшна болка

  • 3 119
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Началото на тази седмица зъболекарят ми ми каза,че имам пулпит,а при мен случаят е доста гаден,защото кариесът е много малък и някак си скрит така да кажа и той каза,че ако не го е отворил,е нямало да се разбере,че е пулпит. Извади ми каналчетата и ми сложи лекарство,предупреди ме,че ще ме боли,но 3 дни някъде не ме болеше изобщо,днес бях,нещо ми слага с някаква спринцовка като вода и после сложи пак лекарство. Прибрах се,никаква болка не усетих ..........и изведнъж от нищото страхотна силна болка се 1 някой ми е забил игла някъде в дълбината на зъба и забива все по-навътре,буквално се гърчих от болка... така в продължение на 10 минути,нещо все едно се отпусна и спря болката и досега така на моменти адска,неописуема болка получавам,все едно някакво налягане имам,знам ли и аз вече и все едно нещо го отпуска,дори чух някакво тихо ''пук'' и болката спира....купих си аулин,утре ще звъня на зъболекаря ми,но ми се иска да ми кажете от какво може да е това,да не е попаднал въздух докато ми е слагал лекарството или? Предният път,с другото лекарство нямах никаква болка и досега никога не ме е болял така зъб..  Sad

# 1
  • Мнения: 1 211
Понеже и на мен откриха пулпит,намазаха ме с арсен.Зъболекарката каза ,че може следващия път да ми сложи и упойка ,защото имам и пломба,а после заминавам.Въпросът ми е как се лекува пулпита и болезнено ли е,защото като ми натисна оголения нерв изтръпнах.

Общи условия

Активация на акаунт