Моята мечта, да видя две черти, през април ще се осъществи!-Тема 65

  • 19 341
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 660
Копирам ви това, което постнах в темата за имунологичните:
Момичета, моите имунологични излязоха. Може ли помощ при разчета? Т.е. то е ясно, че нещата не са добре, но ако имате някакъв опит с подобни изследвания, споделете. На лекар ще се ходи едва идващата седмица.

Референтните граници са: 0-5 отр.; 6-10 гранич.; 11-50 положит.;>50 сил. п

Anti - ssA           82
Anti - Ro-52   74
Anti - ssB           24

Всичко останало се движи в граница до 5, само една нула имам. Какво е съкращението на онези клетки убийци, не помня как се казваха?

В гугъл излезе и следното: Наличието на  Anti-SSA/Ro в бременни жени се свързва с увеличен риск за неонатален  lupus erythematosus в детето.
И това: Primary biliary cirrhosis е автоимунно заболяване на черния дроб.

Обречена съм, така излиза.

# 721
  • Мнения: 1 207
Аз съм на работа,но днес ми е спокойно и си ви чета!
Mademoiselle Chocolate  Cry!
А относно годините за раждане аз съм на 29 след 3 месеца правя 30 и нямам деца,много искам да стане поне тази година,за да имам време и за второ детенце живи и здрави  Praynig!

# 722
  • Мнения: 1 679
Mademoiselle Chocolate -причината ти за предния аборт е най-вероятно автоимунно заболяване , което не е било открито и лекувано. Сега, хванато на време ще ти изпишат подходящо лечение и няма да има проблем, надявам се..Майка ми е с подобни стойности на твоите (с лупус е ). Диагностицира се при над 3 показателя извън норма и някаква клиника..Значи реакцията ти на черния дроб при бременност е точно автоимунна (според мен)..Добре ли се чувстваш като цяло(умора, отпадналост, Т..)?

# 723
  • Мнения: 298
Пантерке, ти на колко години си? Аз съм на 33, мъжът ми на 34. А дъщеря ни на 6. Не мога да чакам на случайности. Напомни ми на начина, по който разсъждавах преди да забременея с първото си дете. Мислех си, че Господ си знае работата.....

Ти имаш 1 дете и за 2ро е по-друго вече като си на 33. Не си престаряла Wink И аз имам сериозни притеснения тъй като все още се боря за 1во, пък съм на 30 (тази година ще стана на 31)..надявам се да се случи чудото преди ржд-то ми де  Peace  Crossing Arms Но и да го мисля, и да не го мисля то като се е запънало и все не става и не става...нямам избор, ще чакам.

# 724
  • Мнения: 2 660
Не, причината за аборта ми беше това, че един бургаски доктор ми спука околоплодния мехур по време на серклаж. А бременността беше затруднена и с риск за здравето ми, но можеше да изкарам поне до 7ми-8ми месец при подходящо следене. Сега Сигридов ми обеща, че при наличие на лупус, което явно е факт, ще ме добута до 9ти. Каза, че имал за миналата година поне 3 пациентки със сериозен лупус и износени бременности...

Иначе да, добре се чувствам. Нямам температури, жизнена съм... Имам проблеми с алергии, това е пример за автоимунно заболяване, но с годините са все по-малко.
Майка ти как се чувства? Има ли някакви симптоми?

# 725
# 726
  • Мнения: 2 003
Не, причината за аборта ми беше това, че един бургаски доктор ми спука околоплодния мехур по време на серклаж. А бременността беше затруднена и с риск за здравето ми, но можеше да изкарам поне до 7ми-8ми месец при подходящо следене. Сега Сигридов ми обеща, че при наличие на лупус, което явно е факт, ще ме добута до 9ти. Каза, че имал за миналата година поне 3 пациентки със сериозен лупус и износени бременности...

Иначе да, добре се чувствам. Нямам температури, жизнена съм... Имам проблеми с алергии, това е пример за автоимунно заболяване, но с годините са все по-малко.
Майка ти как се чувства? Има ли някакви симптоми?

Много късмет, мила! Стискам палци!

# 727
  • Мнения: 421
момичета аз бях май до тук  Tired Face
боли ме и кървя .....толкова с моята първа бременност  newsm45
отиваме до болницата -ММ тръгна от работа....уф,ужасно е -рева за нещо, което още нямах истински   Cry

# 728
  • Мнения: 4 954
Нектаринка  Hug

# 729
  • Мнения: 1 421
 Hug Hug Hug Praynig Нектаринка

# 730
  • Мнения: 935
Нектаринка,стискам силно палци всичко да бъде наред  Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

# 731
  • Мнения: 821
Нектаринка  Hug Знам какво е! Спокойно! Всичко ще се оправи, трудно е, но ще мине  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug  bouquet

# 732
  • Мнения: 426

Чудя се дали да не си взема тестове за овулация за идващия месец. Вие тествате ли си овулацията? Предния път нали не ми хвана нито веднъж положителен... Но пък бяха ибейски. Колко струва това удоволствие, знаете
Мадмоазел, аз този месец за първи път правя тестове, започнах от 10-я ден и ще ги правя до 20-я. Засега нямам положителен  Tired Но следейки темата, стигнах до извод, че не може да им се вярва кой знай колко  Rolling Eyes За цената няма да ти бъда полезна, защото съм в чужбина и тук най-евтиното, което намерих е 28 теста за около 50лв. Иначе доста момичета поръчват от ибей  Peace

Стискам палци на Нектаринка всичко да е наред  Praynig
И на теб Биби да няма цикъл до петък и да ни зарадваш след даването на кръв  Simple Smile

Аз вчера ходих до болницата с молба да ми дадат час преди този, който имам за 10 април. Естествено не ме огря - всичко било пълно, защото наближавало Великден  ooooh!
А аз исках по-ранен час, защото като отида на 10-ти и види, че нямам + тест ще ме прати на гинеколог. Но заради празниците датата ще е най-вероятно вече към края на месеца  Crossing Arms И с цикъл, който очаквам към 17-и април, ще сме изтървали 3-ти ден, ако трябва да се пускат пак изследвания. Което значи, че ще трябва да чакаме цикъла през май. А времето си вървииии  Crossing Arms
Не знам дали да не започна да следя БТ  Rolling Eyes Ще седна да почета малко по-подробно сега кое как  Crazy

# 733
  • Мнения: 4 954
Данито, ако се случи този черен сценарий, който описваш, по-добре си самоназначи основните изследвания на 3-ти ден. Досега никой лекар не ме е връщал заради самоназначени изследвания. Вярно, гледат малко накриво  Joy ама нищо не казват и не връщат. Аз имам час на 29-ти май, цикълът преди това ще си пусна всички хормони + пълна кръвна картина, пък ако искат да се сърдят и да ме обвиняват за "луда от форума". Ще използвам оправдданието "майка ми е лекар", винаги работи. Днес пак не искаха да ми казват диагноза, като изрекох вълшебните думи си казаха всичко  Laughing

# 734
  • Мнения: 6 833
Нектарина, дано не е най-лошото  Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт