Йоркширски териер- тема 6

  • 66 247
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 011
Моята девойка има нов дънков гащеризон с надпис КИФЛА Mr. Green
Днес. беше много нещастна, защото не я пуснах в скейт парка с рампите.

Иначе и тя ходи с вечно забит нос в земята и търси нещо за ядене. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 7 107
Natalie Velcheva ,

Една команда трябва да е подкрепена с награда за послушание или с наказание за неизпълнение, за да разбере кучето какво се иска от него. Казвайки НЕ и оставяйки го да прави каквото си е наумило, ти го учиш, че не е  нужно да те слуша  Simple Smile. И то няма да те слуша, защото за него "Не" си остава околен шум.
Обучението на дадена команда започва в домашни условия. Хвърли нещо безобидно на земята, изчакай кучето да го захапе и веднага му покажи лакомството съвсем близо до муцуната. Нещо, което знаеш, че много обича. В момента в който то изплюе "нещото" подаваш команда "Плюй" и даваш наградката. Опитай, след няколко такива повторения то ще знае какво означава "Плюй". След това усложняваш упражнението, като същото упражнение го правите навън.

Защото бъркайки в устата, можеш да го научиш само следващия път да гълта по-бързо, преди да го хванеш  Peace

# 77
  • Мнения: 5
Джун: Вижте колко съм модерна с усмивка и вече съм чистаааааааааааааааа  Hug

http://prikachi.com/images.php?images/132/7231132I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/134/7231134N.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/135/7231135n.jpg

# 78
  • София
  • Мнения: 12 011
Прекрасна е.
А ушичките случайно ли са надолу на тези снимки?

# 79
  • Мнения: 5
Не, ушичките й са винаги надолу, но тя си ги дига от време на време, примерно, ако кажа навън или нещо с по- силна интонация. Не искам да я мъча да ги вдигаме, а и е малко големичка вече затова.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 011
Не, ушичките й са винаги надолу, но тя си ги дига от време на време, примерно, ако кажа навън или нещо с по- силна интонация. Не искам да я мъча да ги вдигаме, а и е малко големичка вече затова.

Милата, какво ли е преживяла Sad

# 81
  • Мнения: 5
Честно казано, незнам, неискам и да зная. Знам, че е истинско йорки, но дори и да не е, мен това не ме вълнува.Дори не съм и мислила да и вдигам, достатъчно мъка е преживяла, бой и какво ли още не.
Най-важното в момента за мен е да е жива и здрава, да не прави гърчове и да си се гледкаме двете и да е все толкова предана към мен:)

Толкова малко същество може толкова много любов и щастие да внесе в дома, нямам думи да опиша, какво щастие е да се прибереш и да те гледа с милите си очи.. Незаменимо чуство !!

# 82
  • Мнения: 7 107
Натали, много сте свежи и сладки. Да се покажете и с новата прическа, беше споменала че ще я водиш и на фризьор  Wink.

# 83
  • Мнения: 5
Да задължително, жената ,която ще я подстригва ни каза, че трябва да минат 3 седмици след операцията, затова изчакваме сега.
Иначе съм се спряла на прическа в главичката трапец, по телцето много скъсена Simple Smile

# 84
  • Мнения: 5
Здравейте!
Искам да ви попитам нещо, което много ме притеснява и заради което всекидневно понасям много обиди.
Джуна лае много, лае всяко куче, всеки човек, дори стълбовете на пътя. Определям го,че е от страх, не знам какво точно и се е случило преди.
Вашите кучета така ли лаят? Поправимо ли е? Не ме чува, дори с награди не спира да лае, хапе ме и ме дере, не се спира. Аз съм се примирала така и си я разхождам сама, ако я събера с друго куче директно ни обиждат, че съм лоша стопанка, кучето ми е разглезено, че е истеричка, трябвало да я заведа на психолог и т.н
Поредната простотия от днес е, че колкото и операции да и направя тя няма да спре да лае ( това ми го казва приятелка- ветеринарен лекар) понеже зная, че след кастрация се успокояват малко.
Моля ви, помогнете, дайте ми съвет как да я накарам да се успокои, когато сме навън след толкова много хора и кучета.
Вече почти 2 месеца поемам всякакви обиди, но повече не издържам, това е моето куче, такова си е не мога нищо да направя, освен да го обичам.

# 85
  • София
  • Мнения: 12 011
Натали, сериозно ли има и обиди? Shocked
Какви са тези хора? Какво им пречи, че кучето лае? Разбирам да лае пред прозорците на малко дете или в неподходящи часове. Но иначе какъв им е проблемът и кой им е искал мнението на тези хора?

# 86
  • Мнения: 5
Да, отдавна има, но не съм споменала, не мислех, че е важно. Тя е много спокойна вкъщи, дори не лае, но навън нещо й става.
Незнам как да я накарам да спре, всички бягат от нея като я видят.В парка ме знаят като момичето с лудуто куче, неприятно е наистина...

# 87
  • София, родом- Силистра
  • Мнения: 99
Ако  Джун е лудо куче, то и моята Сара е луда  Laughing
И тя лае всичко наред, мърдащо не мърдащо, всичко под ножа е при нея. Чак на моменти имам чувството, че пяна ще започне да и излиза от устата  Joy
Не контактува нито  с хора, нито с  животни и затова си нямаме приятелчета. Може да позволи и то много рядко на някое куче да я подуши и дотам. Не се заиграва.
Но аз не се отказвам и когато имам време упорито я водя на местна, където е много оживено.
Стоим по 2-3 часа за да свиква.
И на мен ми се е случвало да ми кажат,че ми е проклето или зло кучето , но им отговарям "Да като стопанката си, затова внимавайте в картинката" Laughing

# 88
  • Мнения: 5
хихи, Хубавото е, че не ти пука, но аз съм мнооого чувствителна и после ги преживявам тежко нещата от този род...

# 89
  • София, родом- Силистра
  • Мнения: 99
Просто  Сарка ми е втората дъщеря и я защитавам като такава. Ето сега лае по щерката, защото тя не иска да си играят.  Това продължава сигурно вече половин час, но аз го приемам като форма на общуване /лая го приемам като говор/. Така като ние приказваме, едни по-малко други повече така и тя. Даже на моменти ми е забавно с тях. Едната лае,  другата вика "мамо кажи и да не ме лае"  Laughing
Чак ми идва да ги изям. Голяма лудница е в нас  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт