Йоркширски териер- тема 6

  • 66 398
  • 732
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5
Сладурка Simple Smile
Моята Джун в момента спинка, изглежда сънува, помръдва с крачета и мърка  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 91
  • Мнения: 5
Момичета, помагайте...
Джун не ме чува, когато и кажа не, стига.
Само ме поглежда и продължава да си върши това, което й е забранено.
Как мога да поправя това? с наградки не се получава, а пък навън да не говорим, не разбира въобще какво и се говори.
В началото го приемах за нормално, защото тя е живяла целия си живот тук, в Франция, говорих и на френски в началото и леко сменях на български.Сега нито на единия, нито на другия език не чува..

# 92
  • Мнения: 5
Искаме с Джунка да ви покажем нашето паркче в Страсбург Simple Smile Оградено, специално направено голямо място за кучета, където могат да тичат без каишки.Извън това паркче има глоба-90 евро.

http://prikachi.com/images/940/7237940V.jpg  Учим се да даваме лапичка Simple Smile
http://prikachi.com/images/941/7237941w.jpg  Много обича да я гушкат Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1
Да ви се похвалим - от вчера сме с нова фризура!  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=879910448693100&set= … ype=1&theater
Заведохме я в ЗОО магазинът в Мол София. Жената беше изклчително любезна и си личеше, че обича животните. Покязахме й снимка и тя я направи почти 1 към 1, въпреки, че още сме бебешори. Гласувам с две ръце и ви препоръчвам да заведете дребосъците си там!

П.с. Благодаря за снимките на колажа!

# 94
  • София
  • Мнения: 12 054
Натали, не знам коя от двете е по-красива. Браво, страхотни сте.

Вики, много е сладко бебето. Имате и моя глас.

# 95
  • Мнения: 7 108
vicky__, честита прическа, разкошна е Зара! Един глас и от мен  Wink!

Натали
, чака те доста работа, тъй като Джун е голяма вече и с изграден характер. Хубавото е, че ти си нов, добър човек за нея и с малко повече упоритост и постоянство, можеш да я култивираш.
Като начало изчети съветите от тази тема и се опитай да ги прилагаш. Това е начина  - подаваш команда и изискваш нейното изпълнение на всяка цена. Оставяйки неизпълнена команда без последствия, за кучето означава че не е нужно да върши нещо, което не е задължително  Simple Smile.

http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=2080

Иначе и двете сте големи сладурани  Grinning.

# 96
  • Мнения: 5
Змия , Благодаря ти за топлите думи!
Зори Благодаря и на теб !!

Намирам напредък в нея, що се отнася до разбирането на български, за по малко от 2 месеца вече разбира всичко, ако не се инати естествено.
За 2 седмици усвоихме- "седни, дай лапа", което ме кара да си мисля, че възприема бързо, просто трябва да настоявам както каза Зори.
Ще се справим с обучението, надявам се!
Хубава вечер на всичкииииии !  bouquet

# 97
  • Мнения: 7 108
За нея езика няма значение, кучетата "помнят" и свързват дадена дума със съответното действие, което трябва да извършат. Може и на китайски да подаваш командата, "Дзак" за нея ще значи че трябва да седне  Laughing.
И още нещо, учете една команда 5-6 дни поне, преди да минете към следващата. И всеки урок трябва да започва с повторение на научените вече команди и тогава да преминете към новата.
Успех ви пожелавам   bouquet.

# 98
  • Мнения: 5
Благодаряяяяяяя Simple Smile

Надявам се някой ден като се приберем в България  да запознаем нашите малки сърчица  Hug

# 99
  • Мнения: 1
Момичета, отчаяна съм! За няма и две седмици имаме ТРЕТИ кърлеж. Обезпаразитяваме се с ЕФИ ПРО на Вирбак, обяче не пръскаме на личицето и само там хващаме. Вета каза да не слагаме каишка, обаче май това е най-сигурния начин.. ако някой ползва каишка, коята да става за йоркита и да не предизвиква алергични реакции да каже, защотот ми омръзнаха тия гадини! Close

# 100
  • Мнения: 5
Здравейте!
Моля за помощ, От почти 2 месеца се опитвам да изчистя ушите на Джун, не ме разбирайте погрешно, с клечка си й ги чистя обирам ушната кал, но на самото уше, когато го вдигне или застане на една страна се вижда нещо като насъбрал се черен пигмент. С какво ли не опитах: лайка,тетра,разтвор за уши, бетадин дори, какво ли не, е, неизчезва бе, неизчезва.
Много ме дразни това черното, все едно е с мръсни уши. Как мога да го премахна според вас?

# 101
  • Мнения: 207
vicky__ колко струва подстригването в зоомагазина в мола?
А за обезпаразитяването... защо да не може с каишка? Тери като беше още малък веднъж го накапахме с Фронтлайн и му се накачиха всичките кърлежи и бълхи по градинките, направо ужас! От тогава винаги купуваме каишката на Килтикс (най-малката, която е 38см, но става и за по-малки вратлета) и не сме имали проблеми, за тези почти три години сме махнали само 3 кърлежа и то през периода, когато беше с Фронтлайна. Така че нищо не ти пречи да пробваш. Има леко дразнене само първите 1-2 седмици докато препаратът е силен, да не се чудиш защо се чеше. Grinning

# 102
  • София
  • Мнения: 12 054
Още не съм намирала кърлежи. Дано така да продължава.

Моят син вчера припаднал в училище. Ударил си е главата сериозно. А малката кифла явно усеща, че той не е добре и спи през деня с него в неговата стая, а по принцип не обича да стои там.

# 103
  • Мнения: 1
vicky__ колко струва подстригването в зоомагазина в мола?
А за обезпаразитяването... защо да не може с каишка? Тери като беше още малък веднъж го накапахме с Фронтлайн и му се накачиха всичките кърлежи и бълхи по градинките, направо ужас! От тогава винаги купуваме каишката на Килтикс (най-малката, която е 38см, но става и за по-малки вратлета) и не сме имали проблеми, за тези почти три години сме махнали само 3 кърлежа и то през периода, когато беше с Фронтлайна. Така че нищо не ти пречи да пробваш. Има леко дразнене само първите 1-2 седмици докато препаратът е силен, да не се чудиш защо се чеше. Grinning

20 лв. е и лично аз съм доволна, а във фейсбук страницата Йоркиленд получихме одобрението и на Светлана.

А иначе днес взех фронтлайн Combo да пробваме все пак, ама лошо ми стана 20 лв една ампула...
Обаче днес я напръсках с Ефи про-то и не знам няма ли да стане реакция ако и сложа и фронтлайна...

# 104
  • Мнения: 5
Бързо Възстановяване!
Кучетата усещат много, опитват се да отнемат лошата енергия и да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт