Последният триместър се задава, до юли мъничко остава - Тема 14

  • 26 006
  • 645
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 766
Mama_Sanchо - Ще се видим значи някой път из Южния парк! Simple Smile А от къде си поръча принадлежностите за болницата?

Mrs Raven, направо сме си съседки Simple Smile И аз още ходя на работа, но сега като се постопли трябва да измислим нещо и да се видим в района Wink

mini_moni, видях, че си коментирала д-р Николова...все още ли е ваша педиатърка? На мен тя ми е личната лекарка....и съм малко с противоречиви чувства за нея... Много е мила и внимателна, никога не ми е отказвала болничен или направление, обаче всеки път каквото и да ми е, изписва едни и същи лекарства, основно хомеопатични...А последният път ми изписа сироп за кашлица, който в аптеката ми казаха, че не е препоръчителен за бременни  Shocked...Иначе гледам, че има доста деца при нея.
Отдавна не съм при нея,дори вече не съм в София.Те пое детето ,като го родих и му беше лична за 1 година.

# 61
  • Мнения: 366
Здравейте момичета - ние изкарахме цяла сутрин навън с малкия с колелото .

Времето  е мечта просто Simple Smile

Много благодаря за новата тема Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

За преждевременното раждане и мен малко ме  е страх, понеже се счита че щом първото дете не съм успяла да го износя то и второто едва ли ще успея, но гледам да не го мисля - но когато тогава - Господ си знае работата и да го мисля и да не го мисля - другия ми страх е че още повече че и ако родя преди 35 седмица пак ще ме пратят да раждам в държавна болница, понеже Вита не приема преди това - от това най- ме е е страх - които е чел историята ми знае че едва оживяхме от безхаберието там - но и това гледам да не го мисля- въпреки това вече багажа ми за Вита  почти е готов, като имам едно на ум какво трябва да добавя ако недай боже се наложи да ходя в държавна болница.



Привет !

Мама_Sancho: МОже ли да споделиш какъв багаж си приготвила и какви памперси си взела за деня на раждането?  Flutter


За Вита :

1.Кърпа за лице и кърпа за тяло
2.Еднократни гащи ( 2 п. по 5 броя )
3.Превръзки за родилки -1 пакет( във Вита дават ама да се намират)
4.Джапанки и пантофи
5. Един по-дълъг суичер- във Вита дават нощници, но не и халати
6.Тоал. принадлежности - шампоан, сапун, крем , четка за зъби, паста , гребен
7.Чаша пластмасова, прибори ( не са задължителни,но за всеки случай)
8.Чорапи-4 бр.
9.Дрехи за изписването - още не съм ги сложила че незнам колко ще напълнея, а и мъжа ми не ми свалил дрехите от предния път , но днес ще го пришпоря
10. Телефон зарядно, таблет зарядно ( и това като му дойде времето )
11. Помпа за кърма
12.Подплънки за кърмачки
13. Един пакет мокри кърпички
14.Крем за зърна
15.Книга
16. Вода 2 бутилки по 0,5 мл


Неща които трябва да добавя за държавна болница

17.Нощници -2 бр. минимум
18.Тук задължително прибори, две чаши- едната да е порцеланова
19.Халат
20.Памперси - искат малък пакет и голям пакет мокри кърпички
21.Тук ти трябват поне 2 пакета голями превръзки за родилки
22.Тоал хартия поне 2 ролки
23. Тук поне 2 голями пакета мокри кърпички
24. Левчета за телевизора и стотинки за автомата за топли напитки
25.Вода - тук 1 бутилка по 1,5 л и 2 бр.по 0,5 л
26.17.Салфетки

Mama_Sanchо - Ще се видим значи някой път из Южния парк! Simple Smile А от къде си поръча принадлежностите за болницата?


С удоволствие много ще се радвам да се видим аз съм там честичко с баткото , а сега и с малката живот и здраве все ще сме там Simple Smile

Подлънките за кърмачки, превръзките за родилки, еднократните гащи, мокрите кърпички и крема за зърна си купих от Минимод- там нещата са на много добри цене- в това число и козметиката за бебета е на по-ниски цени.

# 62
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен момичета! Да се запиша и аз в новата тема....

  Много сте писали, докато Ви изчета и то станало следобяд. На болните момичета - скорошно оздравяване!
   Гледам и много се радвам на покупките ви момичета, и си "крада" някой идейки от вас. И аз още се чудя за количка, ама все се успокоявам, че има още време. Иначе легълце имаме от кака Simple Smile
   Приятен ден и много усмивки от мен Simple Smile
  
  

# 63
  • Мнения: 613
MAMA_SANCHO: благодаря ти ! Много се опулих на стотинките са телевизор  Laughing В коя болница по дяволите все още действат така?  Shocked Е поне в ТК си имаш собствен ТВ и wi-fi.

Аз пак да питам. Малко са ми глупави въпросите(доста!). Тези превръзки за родилки са някакви по-специални ли? От аптеката ли се купуват? Дали и при секцио пак се изискват?
Иии какво ще рече малък пакет памперси. И при нас поискаха ама не разбрах какъв е малкият пакет и защо малък  Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 3 524
Подлънките за кърмачки, превръзките за родилки, еднократните гащи, мокрите кърпички и крема за зърна си купих от Минимод- там нещата са на много добри цене- в това число и козметиката за бебета е на по-ниски цени.
как поръчваш от тези, само онлайн ли или имат и на място?
и я разкажи за колелото, дребния радва ли се, с помощни гуми ли е и изобщо? при нашия купихме едно по-голямо колело и то си беше с помощни, но се научи да кара на един драг подарък от по-големите му братовчеди и без помощни гуми  Laughing
и как му е нослето - аз днес дадох на дребния секрет от носа да се изследва, много пари бе, 25 лв ми взеха Rolling Eyes

# 65
  • Варна
  • Мнения: 923
Привет, мами!
Времето е страхотно, пролетта си дойде, утре започва моят месец  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Изобщо настроението е на 6.
Вчера си поръчах количката след дълго маене и сега какво спокойствие ме е обзело, че ми се махна тази дилема от главата.
Скрит текст:

Нощници - ползвала съм тези веселите с копчета от двете страни, за да се кърми по лесно уж. Запазила съм ги и пак тях ще ползвам. Струваха около 20 лв.

За обличането на новородено - и аз не знам как точно ще бъде, но съм категорична - никакво навличане. Човек като човек е, само, че малък.  Naughty Единствено ме притеснява как ще опазя крехката му кожичка от слънцето. Синът ми се роди пролетта, края на април и тогава си беше много топло, почти лято. В началото на май го бях облякла с боди с къс ръкав, много тънко долнище на анцуг, чорапки и беше завит с една пелена като чаршафче. Точно тогава имахме среща и с другите мами и като видях колко са навлечени техните бебета се стреснах малко, но реших да карам по усет. Никакви грижи не съм имала. Настинка не знае какво е, с болестите почнахме в градината и то заради контакт с вируси.  Peace

На мен ми остана само една вана да купя и някакви дребни принадлежности, които не са чак от толкова голямо значение - играчка за леглото, електронен термометър, слинг, още дрешки. И ми е много спокойно сега.

За ранното раждане - пожелавам на всички ни след 36 г.с. да почваме. Аз родих първото седмица преди термин и сега пак така съм настроена. Даже се моля за една лъвица. Много искам.  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 370
Запис и от мен. Днес взехме количка newsm44 най- накрая. Голямо чудене беше, гледах всякакви,но фаворит си ми оставаше тази http://babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&categ … 20Mtx%20-%20Denim и днес я купихме със коша за новородено, исках и една чанта на райета като тези на количката http://babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&categ … llis%20-%20Stripe но я нямаше в наличност, та за нея ще изчакам. Много съм доволна, най-вече от факта, че чуденето свърши. Сега остава легълцето във сряда да го взема и почвам да купувам дрешки, малко по малко, тъкмо сега ще почнат летните колекции. Други неща като помпи, шишета и пр. няма да взимам, само в краен случай ако ми потрябват. Ако се наложи да се цедя, май предпочитам да го правя на ръка.
Elpet да гъливера в дървесен цвят беше изчерпан.

# 67
  • Мнения: 256
MAMA_SANCHO: благодаря ти ! Много се опулих на стотинките са телевизор  Laughing В коя болница по дяволите все още действат така?  Shocked Е поне в ТК си имаш собствен ТВ и wi-fi.

стотинките ги има и при нас в държавната болница, ама пък и тоалетна хартия  #Crazy ей това е БГ #2gunfire

# 68
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 56
И аз да се включа в новата тема. За по-ранното раждане - аз бях определена за 29 юли, сега ми казаха 23, но ще съм секцио, а то се правело 2 седмици преди термина и минавам за началото на юли. В началото се притесних дали ще  е пораснало достатъчно малко човече,дали ще сме готови с ремонта, а сега май се радвам , че може да гушна по-рано малката принцеса.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 524
аа пайче, да в дървесен и миналата нямаше, само бяло, ама аз и без друго бялото си харесах, малко да ми е по-различно Simple Smile и честита количка и чанта, много готска е чантата  Peace
lady april хайде честито количка и на теб със здраве да си я търкаляш и да обикаляш  Hug
при мен овните също почнаха, брат ми и снаха ми минаха, наред са майка ми и мъжа ми  Laughing
Monik@ малък пакет памперси е към 25 бр, преди в ТК искаха да са пакет памперси на памперс  и мокри кърпи техни, сега какво ви казаха?

# 70
  • Мнения: 10 874
Благодаря на Мимето за прекрасната тема и на всички, които гласуваха за това заглавие. newsm51

raika, дано нещата се успокоят и те изпишат бързо. Hug

sweetpie, честита количка. Със здраве да се ползва! 1stroller

И тук да дам отчет - днес официално купих първите неща за бебето. Взех едно жълто комплектче и един чифт чорапки. Ходих и до Хиполенд да видя дали имат количките, които съм си харесала. За щастие ги имаха и ги пробвах. Спрях се на Lorelli Avio и Chipolino Tria, та е много вероятно да вземем една от двете. Все още набелязвам само, покупката ще е чак след раждането. Но май съм сигурна, че марката ще е сред тия двете. Много ми харесват моделите им. Heart Eyes
Ето снимка на бебешките дрешки. Heart Eyes Влюбих се в това комплектче преди три дни и нали си бях казала, че няма да бързам с пазаруването, обаче днес не се сдържах и го купих. Heart Eyes
Скрит текст:

За ранното раждане - аз съм наясно, че е възможно да се случи и гледам да не го мисля. И да се страхувам, полза няма, Божа работа си е. За себе си си мисля, че няма да изкарам до термин, но се надявам да стигна 37 г. с. и всичко да е наред с бебчето. Багажът ми ще е готов към края на май (тогава са ми 45-те дни преди термин), за да съм подготвена. Не, че имам някакви проблеми или индикации за по-ранно раждане, но просто имам такова чувство. Ще видим дали ще излезе вярно. Laughing Вярвам, че положителното мислене много помага, така че вярвайте, че ще родим в 9-тия месец едни прекрасни здрави бебета. Hug

# 71
  • Мнения: 366
MAMA_SANCHO: благодаря ти ! Много се опулих на стотинките са телевизор  Laughing В коя болница по дяволите все още действат така?  Shocked Е поне в ТК си имаш собствен ТВ и wi-fi.

Аз пак да питам. Малко са ми глупави въпросите(доста!). Тези превръзки за родилки са някакви по-специални ли? От аптеката ли се купуват? Дали и при секцио пак се изискват?
Иии какво ще рече малък пакет памперси. И при нас поискаха ама не разбрах какъв е малкият пакет и защо малък  Rolling Eyes

Да специални са - повече абсорбират има ги в аптеките, в DM - аз си взех тези от тук http://www.minimod.bg/13400/canpol-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%8 … 8-10-%D0%B1%D1%80- за секцио незнам - знам че тече по-малко ама колко не съм експерт

За пакетите малките на различните фирми са около 30бр в пакет - иначе са към 70 бр. в пакет
Подлънките за кърмачки, превръзките за родилки, еднократните гащи, мокрите кърпички и крема за зърна си купих от Минимод- там нещата са на много добри цене- в това число и козметиката за бебета е на по-ниски цени.
как поръчваш от тези, само онлайн ли или имат и на място?
и я разкажи за колелото, дребния радва ли се, с помощни гуми ли е и изобщо? при нашия купихме едно по-голямо колело и то си беше с помощни, но се научи да кара на един драг подарък от по-големите му братовчеди и без помощни гуми  Laughing
и как му е нослето - аз днес дадох на дребния секрет от носа да се изследва, много пари бе, 25 лв ми взеха Rolling Eyes

Поръчват се само онлине от тук-http://www.minimod.bg/- доставката до офис на еконт е 3 лв и са сериозни получваш ги за ден - след поръчка задължително ти се обаждат по телефона и след това ти я пращат - аз поръчах в петък и с събота бяха в офиса на Еконт

За колелото малкия е на седмото небе - сутрин със ставане е при него и вечер му казва лека нощ - подкара си го вече доста надобрява - щом се усети и кога да натиска спирачки - голяма радост е - дори из нас го кара в хола Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Спомощни колела е този модел 1:1 - DRAG RUSH 16". То му е и първото колело - много се чудех 16-ка или 14-ка да взема и се радвам че взех 16-ка - нашият върви висок и му е много добре и колелото е 9 кг някъде - добре че и аз вече съм добре че мога да го вдигам да го кача по стълбите  иначе щеше да е мъка. Не мога да повярвам че след 6 месеца контракции, болки, присядане - най - накрая в 7 месец се закрепих.

За носа най-накрая спря да тече , вече и не кашля - но днес имаме ново 20 - паднa му гласа- но при него 90% от случайте след боледуване се случва - и с хомеовокс се оправя за два три дни - сега е много сладък един мъник с един дрезгав глас - все едно е бил на рок концерт  hahaha hahaha hahaha :hahaha

Честити покупки на всички- ах как завиждам на тези които са си взели колички - мен ме сърбят ръцете ама пусто ще е след раждането - а ми се иска вече да си я гледкам в къщи Sad

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, от много време чета форума, но едва сега се включвам. Ние ще си имаме второ момченце  stork-boy, живот и здраве, терминът ми е 31 юли. Ще се радвам да споделяме през останалите месеци това приятно очакване.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 524
хехе много яко е колелото, супер цветове, на дребния е червено.
мерси за инфото за минимод-а, ще ги тествам сигурно и аз  Hug
за гласчето и моя дребен има склонност към падане, и му давам хомеовокс, а в краен случай сме стигали и до ериус, че направо беше зян милия Rolling Eyes
Mишанка-гризанка добре дошла   bouquet

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 8
Момичета току що звънях на акушерката за училището в ДКЦ2... даде ми телефон за връзка тъй като в групата местата са останали малко който има желание да ми пише на лични ще дам телефона да се обади..Акушер Запрянова се казва жената много е мила Simple Smile))) И каза че може би курсовете ще почват другата седмица но не ми потвърди 100% ще чакам обаждане Simple Smile)))


Zlatoto_90, от другата седмица стартиране на курса идеално ме устройва и местоположението е супер. Аз също звънях курсовете ще са веднъж в седмицата - от 17 часа до 19 часа - така че и времето е идеално - няма да свършват по тъмно. Аз направо се записвам.
Ще се радвам да се запознаем и да ходим заедно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт