Последният триместър се задава, до юли мъничко остава - Тема 14

  • 26 011
  • 645
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1
Здравейте!

Знам, че често се е разисквал този въпрос, а може би и няма едно категорично мнение, но може ли някой да ми каже как е по-ефективно и правилно да се кърми - от едната гърда на ядене и съответно, ако има нужда, и от другата, или да се дава и от двете по примерно 10 мин. на гърда?

Не мога да ти отговоря от личен опит, но като бях на лекция за кърмене акушерката каза, че е добре  по една гърда на хранене, защото бебето е добре да пие от предното и от задното мляко(заедното е по-хранително). Ако сменяш гърдите при едно кърмене рискуваш бебето да остане гладно само на предна кърма, която е по-водниста. Единствено ако не си е дояло подаваш и втората гърда след като си приключила с първата. И така редуваш за едно кърмене - една гърда.

---> Момичета аз звъннах на моя АГ да му кажа за моите контракции болки този уикенд и ми предписа диаспорал и но-шпа, както очаквах, но се наплаших, защото каза, че ако не се успокоят нещата до сряда/четвъртък ще ме приеме в болница.. #Crazy Стискайте палци всичко да е наред!

Благодаря за отговора!
Всичко ще бъде наред Simple Smile

# 601
  • Мнения: 183
Оххх мами как ги правите тези козунаци ......Аз като си помисля че трябва най-малко сто пъти да го ударя това ти ми тесто и не се наемам да се пробвам, а имам желание не е като да нямам,ама това месене ме спира .....

# 602
  • Мнения: 99
Monik@, твоите контракции как се проявяват? Т.е. болка ли усещаш, твърд ли ти е стомахът. Аз не се чувствам никак добре от 2 дни имам болки, не постоянни, но почти по цял ден. Разбрахме се с АГ-то да отида утре на преглед, но се притеснявам, защото в края на седмицата ми предстои важно пътуване и то надалеч, което няма как да отменя Sad

# 603
  • Мнения: 58
elpet питах го сега мъжо, ами то се грундирало върху гипсокартона  Embarassed руса ми работа..иначе каза в магазина да поискате грунд за гипсокартон. Имало много видове.
Monik@ лизни си китката  Wink и прати ТМ да ти купи един козунак.
Аз за пръв път няма да меся и направо Великден ще ми е пуст..
Mira дано се оправят нещата с малкия, хубаво е,че подозренията ми са погрешни  Wink
Lady April Честит Рожден Ден  на патерици   bouquet

Утре сутрин ме засилват към МД. Взех си направлението, сега пак лежа, пустите болки като преди цикъл пак ме налегнаха..

# 604
  • Мнения: 613
Петя - моите контракции  ги усещам с прословутото втвърдяване на корема, включително когато лежа  Thinking И освен това имах болки много ниско долу, като единият път беше толква остра(бях навън!) че се наложи да спра и да потърся място за сядане, до което едва се добрах. Тази силна болка я изпитах само веднъж. Вече останалите пъти като ме заболя беше доста по-търспимо, но неприятно. Не мога точно да опиша болката. Аз самата се изненадах, защото до този момент си имах една много спокойна бременност. До този петък аз не знаех какво е да имаш контракция. Другото, което ме притеснява е, че усещам бебето много ниско долу..ама изключително ниско. Охх не знам и аз. Стискам палци всичко да е наред при теб ! Пиеш ли нещо?

# 605
  • Мнения: 73
Сега следва само да си намерим някоя квартира..и да започне голямото пазаруване. Иначе реших за малкия да му накупя повечето дрешки, чаршафи и пр. от пазара в Димитровград.
И аз мисля така да направя, завивките и обиколниците ще ги поръчам от там, за да са ми и двата комплекта в тон с обиколниците.

МОРЕ : Аз мисля да отида през май и юни за по 2-3 дни ако съм добре, а после и през септември с бебо...

Мами аз си мислих да си направя 2 пъти ФМ при различни лекари, но колкото повече мисля...май няма особено голям смисъл...Вие как мислите?

# 606
  • Мнения: 99
Пия магнезий и но шпа, но само това. Утре ще пиша какво ми е казал АГ-то, дано не стигна до креватен режим  Confused Стискам палци и ти да се оправиш  Grinning

# 607
  • Мнения: 10 874
VeryMe, късмет утре! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Дано престоят да е кратък и да минат болежките. Praynig

# 608
  • Мнения: 5
Момичета, наближава Великден... Мислите да се занимавате с приготовления разни. Аз мисля да правя козунаци тази година. Нали съм си вкъщи, нямам оправдание с липсата на време  Laughing

Пека козунак поне веднъж седмично. По Великден ще опека няколко, че сигурно ще ходим при свеки. Обаче аз имам хлебопекарна и тя ми меси, аз само оформям чакам да втаса и пека. Във форума има и тема за козунаците с мнооого рецепти, но ако искаш ще споделя аз по каква правя най-често. Друго специално не мисля да правя.




Може ли да споделиш рецептата, аз също имам хлебопекарна и ми се иска да пробвам да направя козунак

# 609
  • София
  • Мнения: 3 524
veryme, благодаря за инфото за гипсокартона, поздрав за тм  Grinning  bouquet а за утре за мд, стискам палци и аз, надявам се да не те държат  Hug
Lady April скъпо овне, кога е бил, изпуснала съм, бременен мозък, ама то е защото имах 2 овни тези дни  Laughing Честит рожден ден на патерици и от мен, с пожелание да си много здрава, винаги така лъчезарна, здраво и кротко бебче на финала, много любов и семейно щастие   bouquet  bouquet  bouquet

# 610
  • Мнения: 183
veryme и от мен  Hug и стискам палци всичко да е наред, пиши като можеш  Praynig
Lady April честит рожден ден и от мен с пожелание за всичко най - най   bouquet

# 611
  • София
  • Мнения: 71
VeryMe, утре и аз съм в МД на преглед, може да се засечем. Ти кога ще ходиш?

# 612
  • Мнения: 366
Здравейте момичета колко сте изписали - ама какви са тези болежки дето са ви налегнали повечето дано бързо ви размине. Стискам палци да е само моментно и да не ви мъчи вече, че нали до преди две седмици и аз бях така и напълно ви разбирам  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

VeryMe - лек престой мила и бързо да се връщаш обратно при нас- много гуш  Hug Hug Hug Hug

Да се похваля - чух се с лекарката на малкия по телефона и тя ми каза че няма проблеми, да не се притеснявам- щом е първа урина за деня нормално било да има слуз- така че отметнахме и това Simple Smile

Да се оплача аз от 3 дни съм със страшен запек и всичко опитах и утре ще тичкам за сиропче ако не успея да пробия.

За козунак - аз много обичам и всяка година меся по празниците - ама си меся и не само за празника - сега се замислих че цял месец не съм правила- нямам хлебопекарна, но не е сложно - ако някой иска ще му пусна рецептата.

Lady April едно голямо Ч.Р.Д. и от мен - само любов , щастие и късмет да те спохождат  bouquet  bouquet  bouquet



# 613
  • Мнения: 183
MAMA_SANCHO , пускай не само рецептата ами и стъпка по стъпка как го правиш и ако ти не го удряш по 100 пъти  в масата тестото направо ми ставаш фаворит Simple Smile  Hug

# 614
  • Мнения: 370
Аз до сега съм боядисвала яйца за Великден няколко пъти, но последните години пасувам, обикновено все ходиме някъде и никога не сме си вкъщи, а пък козунаците са мираж, аз не мога да меся, но за следващия Великден ще се постарая, тъй като вече няма да сме само двама.

Общи условия

Активация на акаунт