АВГУСТовското човече коремчето на мама рита вече!

  • 37 197
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18
Здравейте Честит празник на всички именици! Да сте здравички и много обичани! Hug
И аз да ви се оплача резултатите от моята микробиология не са добри. Лекарката ми каза, че имам гъбички, макар и малко, не разбрах какви, предизвиквали малко по -обилен секрет. Изписа ми еднократно гиназол спринцовка. Каза ми, че е силно лекарство и следващия път ще направим контрола.  Crossing Arms на листовката на лекарството обаче не виждам да пише, че става за бременни. Някой ползвал ли го е ?

# 661
  • София
  • Мнения: 1 185
Гиназол съм ползвала с предните си две бременности, не е имало проблем!

Ilianakirilova, разкажи малко повече за раждането в "Щерев" - дават ли ти бебето веднага, при теб ли е постоянно и нощем, как протича визитацията сутрин и още нещо, ако се сетиш?

# 662
  • София
  • Мнения: 1 740
Гиназол ми изписаха още в края на първия триместър. Аз не съм видяла лекарство на което да пише черно на бяло, че става за бременни, така че ако лекаря ни го предписва явно знае защо.....

Честито на именниците, хубав и слънчев ден Simple Smile

# 663
  • Мнения: 186
Честит празник на всички и най-вече на имениците   bouquet
Щастливка, благодаря ти за отговора за леглото, ние сме се спряли на дървените, защото няма да пасне металното на стила на къщата, иначе за вкъщи обмислям бебето като стане на годинка да вземем и ние такова метално и да спят в една стая с кака му.
Някой беше питал кога се отделя детето в собствена стая, аз не мога да се похваля със сполучливи опити в това- опитвам се, но в крайна сметка дъщеря ми пак е залепена до мен в спалнята по някое време на нощта. Надявам се като се появи бебето и плаче през нощта, сама да се усети,че е по-добре да спи в нейната си стая  Laughing
Моето бебе прави нечовешки кълбета в корема ми, особено снощи чак виждах как ми се мести корема наляво-надясно, бясно танцуваше вътре  Simple Smile Вече всички са го усетили , не е срамежлив и раздава ритници на всеки,който си сложи ръката. Дъщеря ми е много сладка като го усети, прави едни щастливи физиономии и ми говори на корема  Heart Eyes

Хубав ден,момичета!

# 664
  • Варна
  • Мнения: 64
Честит празник на всички именици Simple Smile Живи и здрави да сме всички   bouquet

suny, още в първия триместър използвах два пъти гиназол. Мисля, че се изписва на бременни без проблем.

Щастливка,  виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266240.2970
Вътре пише доста неща, но трябва да се разровиш и да четеш Simple Smile

# 665
# 666
  • Мнения: 1 073
Здравейте момичета и честит празник на всички празнуващи днес.
Вчера мина едната ми ФМ (в сряда ще ходя на още една при друг специалист за мое спокойствие) и всичко е наред с бебето. Добре,че пих 2 нощпа преди прегледа, та чак към края почнаха контракциите и този път се видя всичко. Дори шийката ми се е удължила от 3.9 миналата ФМ на 4.7. Обяснението на доктора беше, че е набъбнала от утрогестана.
Изненадана останах,че бебето е няколко дни по голямо отколкото според ехографа на моя АГ, но и доволна защото се надявах да е по-едро Simple Smile Много, много, много прилича на брат ми Simple Smile
За пореден път обаче затвърдиха лошото ми впечатление - става въпрос за Фемина. Много неучтива жена на рецепцията, никаква отзивчивост, дори ни направи забележка с дъщеря ми да сме били по-тихи, а ние просто си разглеждахме едно списание и си говорехме по него.
И друго - тъй като шийката ми я мериха с вагинален трансдюсер, за първи път ми се случва някой да не ползва презерватив, а ръкавица като тези от боите за коса - втрещих се.

Сега да се оплача малко, че имам някакъв неврологичен проблем и аз. В петък цял ден ме боля кръста, а от вчера болката се премести по надолу и едвам ставам от леглото. Като се поразтъпча и болката отшумява. АГ-то вчера ме посъветва да отида на масаж за бременни, ма за сега ще чакам да си мине от само себе си.

Чао за сега и хубав уикенд

# 667
  • Мнения: 247
Честито за хубавите ФМ   bouquet
Реших случайно да погледна днес за резултатите от таласемията...готови са. Писах на д-р Сигридов, когато му е удобно да се чуем да ги разтълкува. При мен таласемията май е налице (доколкото успях сама по референти ст-ти да разгадая), а при ММ май не е  Praynig. Поствам ги отдолу в скрития текст, ако някой може да ги разчете също, ще съм благодарна. Отново благодаря за палците, мили момичета   bouquet
Скрит текст:
Моите:
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
HbA2   H     5.8        %     < 3,5   
HbA   L     92.1        %     96 -99   
HbF   H     2.1             < 0.90
на ММ
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
HbA2        3.0        %     < 3,5   
HbA        >96.2        %     96 -99   
HbF        <0.8             < 0.90

# 668
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Честит празник на всички именници!   bouquet
Inked Mom, не съм компетентна в тази област, но стойностите на ТМ са в норма, което според мен е добър знак! Дано скоро се свържеш с доки и той да потвърди, че всичко е наред!  Praynig

# 669
  • Мнения: 2 697
Привет, девойки Heart Eyes

Отдавна не съм се разписвала, та да дам кратък отчет и аз, вече от висотата на 6-ия месец, в който влязох тия дни Wink Определено се вълнувам на всеки месец, който изминава до срещата с малкия човек и ставам все по-нетърпелива, от друга страна като знам какво ме чака първите месеци, гледам да се глезя максимално сега и най-вече да си поспивам, че първата година на бебето какво безсъние е ... Wink

Иначе в четвъртък бях на консултация в Щерев при д-р Магунска, при нея ще си се следя до края, доволна съм Wink Всичко беше ОК с бебо, отговаря си на седмиците и е около 450 г, плацентата ми още е предна и не е върху шева от секциото, което било добре Wink Лекарката ми препоръча да направя третата фетална морфология заради особената позиция на бебето ми всеки път (все застава в някакви изчанчени пози и нищо не можем да му видим добре) и за мое спокойствие, макар че аз съм убедена, че всичко е наред. Все пак ще я направя, а и се надявам тогава да разгледаме лицето на бебето по-обстойно, в 29-30 г.с. се вижда много добре и вече е съвсем очовечено бебенцето Wink

Щях да коментирам раждането в Щерев - аз родих там август 2012 г. и останах много доволна от всичко Peace Беше спокойно, персоналът беше много внимателен, със секциото нямах никакви проблеми, чистотата и комфортът бяха впечатляващи. Единственият минус, за който се сещам, е, че родилното тогава беше и все още е (прегледите са в основната висока сграда, но родилното е в ниската) сравнително малко, стаите са теснични, някои от тях тип мансарда точно под покрива и става горещо лятото. За мен не е особен проблем - даже мисля, че е уютно в този си вид, но други пациентки не ги радва много това. Живот и здраве, нямам колебания, че ще раждам пак там - даже има вариант да родим заедно с момичето, с което бяхме първият път в една стая, уцелихме се пак бременни по едно и също време, и си мисля, че ще е супер гот да родим отново заедно Wink

Честит празник и от мен на всички именици днес! Heart Eyes
Това е засега от мен, с малкото диваче излизаме на разходка, докато не е заваляло Wink


# 670
  • Мнения: 60
Гиназол съм ползвала с предните си две бременности, не е имало проблем!

Ilianakirilova, разкажи малко повече за раждането в "Щерев" - дават ли ти бебето веднага, при теб ли е постоянно и нощем, как протича визитацията сутрин и още нещо, ако се сетиш?

 Аз лично раждах секцио и бебето ми го дадоха на следващия ден,докато бях в реанимацията ми го донесоха да го видя,вече след това в стаята може да е при теб колкото си поискаш,за през нощта може да го вземат ако искаш да се наспиш,аз  така правех,посещения може да имаш по всяко време,таткото може да присъства на раждането ако иска, независимо дали е секцио или нормално. Приемат те същия ден сутринта ако си планово секцио,ако няма много раждащи в момента може да поискаш да те настанят сама в стая,храната се поръчва от ресторант,помагат ти за кърменето,дават и помпи стерилизирани на авент ,сутрин и вечер лекаря минава на визитация,изписват те на 4 или 5 ден.Общо взето гледат те като принцеса,много голямо внимание обръщат на всички пациентки.Багаж никакъв не носиш,всичко ти дават оттам,козметика за теб,за бебето,дрешки за бебето,превръзки,нощници,там ги захранват с мляко на хип. На изписването ти дават и една чанта с подаръци за бебето,биберони,шишета

# 671
  • Мнения: 609
Привет момичета! Честит празник на всички именници!   bouquet

alek_stz здравей! Включвай се разбира се при нас, аз също много често надничам в юлската темичка, макар, че термина ми  е 11.08.  Blush  Hug
ymemansi супер за чудесните новини!
Inked Mom дано всичко е наред с изследванията и да си отдъхнеш малко!  Hug

Относно усещанията ту са по- силни ритниците и се вижда как ми бута корема, ту почти ги няма. Почти всеки ден е различно.
Аз май се насочвам все повече към кошара от типа сгъваеми. Просто такава ще ни е нужна, за да е преносима. А пък вече доколкото разбрах е важно какво е матрачето за по- голямо удобство.  Thinking
Сега съм в чуденка при кой да се запиша за ЖК (за Пловдив става дума).... да се върна ли при този, който посещавах от начало..., той не изражда и един куп въпроси са ми в главата.  Rolling Eyes

# 672
  • Мнения: 24

Сега да се оплача малко, че имам някакъв неврологичен проблем и аз. В петък цял ден ме боля кръста, а от вчера болката се премести по надолу и едвам ставам от леглото. Като се поразтъпча и болката отшумява. АГ-то вчера ме посъветва да отида на масаж за бременни, ма за сега ще чакам да си мине от само себе си.

Вземи думите от устата и аз от вчера съм така , мисля че таза ни се разширява не вярвам да е от тежестта на корема не е чак толкова огромен още  Embarassed или поне така си мисля аз

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Съни, тъй като сме вече в 6-ти месец, аз бих да посъветвала да се ориентираш към лекар, при който искаш да раждаш. Аз лично, вероятно първо бих си избрала болница/клиника и след това да си избера лекар, който води раждания там.. попрочети малко темата с лекарите в Пловдив.. може пък да ти даде някои насоки..

# 674
  • Мнения: 609
Miss-know-all права си, така е най- разумно. Иначе трябва да се тропна на някой в последния момент и да му кажа- искам при теб да раждам...... не върви, пък и няма да е запознат с бременността, то тя половината мина, ама все пак..., а аз ще имам инфо за него само от нета и не лично, много тъпо. Болница съм избрала.  Simple Smile Много четох по темата за лекарите и все различни мнения има, а това много ме обърква.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт