АВГУСТовското човече коремчето на мама рита вече!

  • 37 133
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 753
Сега, с риск да влезна в една друга тема, колко голяма трябва да е една инфекция за да застраши бременността? Зачетох се за инфектиране от мазол, инфектирана малка рана,гъбични инфекции по ноктите и разни такива и се чудя... Thinking
Иначе и днес бях на доктор, всичко ОК уж, бебека е с дъъълъг крак /чак да се чудиш от къде/. Общо взето се запазва тенденцията, която ми казват от известно време. Дълъг крак и по-малка на обиколки на коремчето и главичката. Обаче на доплера ми спомена за някакъв спазъм незнамсикъде и ми каза, ако пия кафе да мина на безкофеиново  Confused На някой случвало ли му се е нещо подобно. Аз наистина пия, но по едно, слааабичко, чак да окаже такова влияние...и се попритесних.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 18:33 от elliee

# 721
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз така чаках днешната среща с бебчовците, отидох в болницата и се оказа, че прегледът ми е за утре! Идваше ми да се разплача! И без това от няколко дни все наопаки ми върви всичко. Дано поне всичко е наред утре като ги видя! и ще ида да купя нещо, че да ми мине кофти настроението  Grinning

Ти съвсем си се объркала, аз днес отидох час по-рано за прегледа и той закъсня още един Simple Smile

# 722
  • Мнения: 2 094
elliee , спирай кафето, по-добре и без безкофеиново. Аз знам, че прави спазъм на артериите, които хранят плацентата и по-добре ако мога без него, но като не ми се гади и като каза, на ФМ док, че всичко е наред там на 100% проходими и още пия. Ако каже док няма да пия, то и без тоа какво ли ми остана откъм глезотии  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 115
mama irina казваш, че ако може ще раждаш нормално и ще пътуваш до София. Аз искам да раждам нормално, но пътуването 100 км. до София ми се вижда доста рисковано. Пък нали имало и често фалшиви контракции и на мен като ми е за пръв път няма да ги разпозная. Няма как да тръгвам към София на всяка фалшива тревога. Тези дни много го мисля това раждане къде да бъде.

# 724
  • Мнения: 1
Момичета благородно ви завиждам, че успявате да си пийвате кафенце. Аз от декември месец не спирам да повръщам и до ден днешен е така. От 1 месец е по-слабо, но се случва поне по 2-3 пъти на ден. Много е неприятно. А и съм с ниско кръвно и хемоглобин.
При вас има ли нещо, което не можете да ядете? Аз не мога да помириша месо и мляко. Със сирене и кашкавал нямам проблем, но прясно и кисело мляко не мога да погледна. А толкова обичах сутрин да си пийвам кафенце с мляко Sad Сега не мога нито кафе, нито мляко. Явно ни е много капризна госпожицата  Laughing

Много съм объркала и по повод раждането. Засега съм се ориентирала към Шейново, но и Окръжна ми е близо, защото живеем в Дружба. Имам още време да помисля Simple Smile

# 725
  • Мнения: 186
Е, сега и ако кафе не можем да пием - моето кръвно е 80/60, ако не пия кафе, просто ще припадна, пия го само сутрин ,разредено с много мляко.
Понякога се чудя защо лекарите споменават ей така нещо,колкото да те вкарат в някой филм и после даже не ти обясняват какво точно значи това!Чак се ядосвам.

DaRk^ButterFly
, съчувствам ти за повръщането, и аз на моменти имам позиви, ама слава богу не се стига вече до повръщане...гадно е. Аз не мога да помириша риба, само мисълта за нея и  Sick
Иначе пък месо как ми се яде, а съм вегетарианка...Онзи ден си купих една свинска пържола  Laughing и се прежалих....

elliee , не мисля че подобен род инфекции са опасни за бебето по някакъв начин!

А да ви се похваля - днес ходих до работата на баща ми, а там има кошери с пчели, влизам в колата, сядам и подскачам, една очевидно ми кацнала на туниката и като седнах ме ужили по д-то! Само това не ми се беше случвало скоро  Laughing

Валерия, раждането не е задължително да започне само с контракции, може да ти изтекат водите примерно...Така, че ще разбереш, дори да са само контракции, пак се разбира...Аз получих леко прокървяване и ми стана ясно,че се почва...после започнаха и контракциите .Но ако ще ти е по-спокойно - по-добре си раждай в Пловдив!

# 726
  • Мнения: 2 094
Valeria N аз съм в София. Wink ако се наложи ще мисля вариант Пловдив, но няма да е с пътуване в последния момент в никакъв случай. Живот и здраве да го докараме до раждане ,както казва моя док.

# 727
  • Мнения: 609
HappyK, Sonya Spasova честити ви розови гащи!  smile3531

DaRk^ButterFly  welcome

elliee аз имам проблем с едното пръстче на крака, не ми го пускат гадните гъбички. Питах доки от начало мога ли да си го мажа с това, което го третирам- каза никакъв проблем, но ме достраша и съм го оставила така. А той не се впечатли от нокътя ми, ако имаше опасност би ми казал... Не съм чувала подобни инфекции да са опасни, само знам, че могат да те налегнат такива гадини по време на бременността заради спадналия имунитет. Чела съм, че се появяват не рядко. Спокойно !  Hug

Кафенце аз си пийвам чат пат, казаха ми че по 1-2 на ден не са проблем.

Аз нямам какво много да се похваля... чакам си 25.04 за преглед и си взех билети за прибиране към България, живот и здраве на 08.05 си пристигам.  Simple Smile

# 728

Общи условия

Активация на акаунт