АВГУСТовското човече коремчето на мама рита вече!

  • 37 165
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 073
И аз не съм счетоводител, но да допълня - първите 3 дни се изплаща от работодателя (осигурителя) 70 % от среднодневното брутно възнаграждение за месеца, в който е настъпила временната неработоспособност, но не по-малко от 70 % от среднодневното уговорено възнаграждение. Peace После вече е 80 % за последните 18 месеца.

Ето един калкулатор за майчинство:
http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php

Ходих днес за второ мнение (при д-р Яков), наистина имам известно скъсяване на шийката (оказа се, че се мерят различни неща - не само дължината й по принцип (при мен е 4,10 см.), но също се мери и от вътрешната страна, към матката - каза, че скъсена с около 1/3, около 2,60 см. е при мен, а трябвало да бъде 3 см. и нагоре), потвърди забраната за секс и пътуване, иначе каза, че не се налага засега да променям режима си - просто при контракции и дискомфортни усещания да пия Нош-па и да си вдигам краката нависоко. Peace Пре поръча ми колан за бременни, така че явно ще се купува. Ще си стоим вкъщи следващите месеци Peace.
Еееееее...... Чоколона, очаквах те да пишеш, че ще пътуваш. Ама щом трябва си стой мирно.

Аз пък нещо се настройвам да се пробвам да пътувам за празниците, че на мен съвсем ми писна. Даже ми се иска след това да си тръгна и до офиса да пътувам. Ама ще видим, като ми мине прегледа в сряда ще преценя.
Иначе болката под кръста (не знам как да нарека мястото по друг начин) отшумя, само от време на време ме приболва леко.
 И за ПИК-а да ви питам, аз си бях извадила за да следя преводите по време на предишното ми майчинство, обаче не го помня. Дали мога да го разбера без да ходя пак на място и да подавам молба?

# 706
  • Мнения: 1 721
Ели, за болничния се връща 12 месеца назад, за майчинството е 18 месеца. Среднодневната

Ети, и за двата вида обезщетение е 18 месеца.
Тук е описано доста добре всичко, свързано с болничния и майчинството : http://www.noi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1861-povn13

ymemansi, не вярвам без разкарване до там пак да си го получиш, те по-скоро ще ти генерират нов.

# 707
  • Мнения: 438
И мен силно ме вълнува това за забравения ПИК код. Но доколкото четох и ми стана ясно, че май пак трябва да се ходи на място и да се подава заявление за промяна на кода.
Аз също мисля по празниците да попътувам, но досега никой доктор не ми е казвал дали може или не. Като ви чета и си мисля, че май е по-удачно да отида на един консулт и доки да се произнесе по въпроса.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Какво да се прави, като не трябва, няма да пътувам. Rolling Eyes По-важно ми е да мога да си продължа да ходя на работа до края на юни. Praynig

Чоколина, кофти, че не трябва да пътуваш и ти се променят плановете, ама ще стискаш, няма как  Hug А може ли да обясниш по-подробно това мерене, че не ми стана много ясно - на мен досега като ми я мериха беше следното (или поне аз това видях) - шийката ми приличаше на 3 съединени линии, док маркира и трите и апаратът изчисли общата дължина.

Не го разбрах съвсем, но явно не се мери само общата дължина, а и дължината отвътре-навън. Rolling Eyes Открих някаква картинка, която май дава представа - мисля, че вътрешното мерен (при мен - 2,60 см.) се отнася за горната, по-разширена, част на шийката, а размерът иначе е на цялата (при мен - 4,10 см.):


За ПИК кода - няма да ви дадат никаква информация, ако не отидете на място (поне във Варна е така). Преди време си го бях забутала някъде и мислех, че съм го загубила, това ми отговориха по телефона. Слава Богу, намерих го, та не се наложи да ходя на място. Peace

# 709
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте,

Днес бях при д-р Михова в Надежда на преглед и пак ни отгледаха отвсякъде и потвърдиха, че сме супер. За пътуване каза, че на този етап съм ок, но т.к. аз говоря за началото на май, каза да се чуем и да отида да ме погледне, че все пак като казах и колко е далече.

Другото което направих е като си записах следващия час там, та го комбинирам и с ден на откритите врати- тоест обиколка на родилното. За съжаление, на друго гише можеха да ми дадат инфо за цените за раждане и ако бях минала първо там сигурно нямаше да се запиша за обиколката. Раждането струва 1750 лв и ми се вижда много просто. Това е за здравно осигурени и включва всичко, както за нормално така и за за секцио. Не избираш екип, а който е на смяна и също така е с престой 3 дни за нормално и 4 или 5 за секцио и от там нататък ако се налага да останеш повече почваш да плащаш по 70лв на ден. Надявах се да не е много повече от цената за екип в Тина Киркова, но при това положение.... все пак разходите за това дете не приключват с раждането и ми е непосилно да дадем толкова пари....

Това от мен, сори ако съм дала много излишна информация, но май и други питаха за раждане там. Хубав ден

# 710
  • Мнения: 10
Здравейте момичета  Hug,
Честито на всички с добри резултати и разбрали вече пола Simple Smile
Да се отчета и аз. Мина ми втората ФМ и всичко с бебето е наред Grinning Най-накрая разбрахме и пола...чакаме момиченце   stork-girl newsm44 newsm44 newsm44 Много съм щастлива!
Стискам палци на всички с болежки - бързо оправяне, а на чакащите резултати да са само добри!
DaRk^ButterFly добре дошла   bouquet

# 711
  • Мнения: 1 721
Благодаря,  Чоколина  bouquet

# 712
  • Мнения: 475
HappyK 1 честита принцеса !!!  bouquet

# 713
  • Мнения: 30
Днес и ние минахме на ФМ в 24 седмица и вече официално потвърдиха розовите гащи. Много сме щастливи. Успех на всички мами. Hug

# 714
  • Мнения: 24
и аз да се похваля днес бях на преглед вървим си точно по седмици 650 гр. 2-и по-голямо от предния месец  Grinning. За другия месец ми се падат 2-а прегледа през 4 дена (ФМ+ЖК) така че ще се гледкаме повече. Точно преди да седна на видеозона ме срита ниско долу и аз викам "Ще е футболист" , а тя "Не ще е боксьор, това са му ръчичките вече се е обърнало" Laughing
 За болничните най -добре си е с ПИК код , ама ще разбереш колко ще ти платят 2-и преди да бъдат изплатени. Иначе излиза само кога е представен.

# 715
  • Мнения: 10
desism благодаря ти  Hug Наистина е голяма радост newsm47
Sonya Spasova честита госпожица и на теб   bouquet

# 716
  • Мнения: 296
Здравейте момичета  Blush
DaRk^ButterFly добре дошла  Hug
HappyK честото ти розови гащи
Радвам се за всички хубави резултати е темата ни  Peace  - нека все така да е  Simple Smile  Praynig
тъй като сте захванали темата за болничните, да питам и аз - болничния ми е до 10 -ти  май. Наведнъж ли ще бъде изплатен с април или не   newsm78  / едни болничен е /

# 717
  • Мнения: 2 102
Я да пиша малко и аз, че днес ми е едно смотано с ниско кръвно и само ми се спи!
 За кървене на венците писахте- ползвам паста на Билка пародонт експерт , мъжо твърди, че няма разлика с Лакалут освен цената. Обаче това си е гингивит на бременността, като родим , ще мине и това...
Дани, честито за хубавите новини от ФМ и в тази тема  Hug
Пипи2013 , щях да пиша, че на самата бланка от ФМ д-р Михова ми е написала дължина на шийката.
Astined , един ден преди да пишеш за лекциите в Мола на Цариградско и аз се замислих и погледнах инфо за там, че ми е най -близко. Така, че ако искате може да се организираме и да ходим по-натам. За раждането в Надежда, да -толкова е цената и няма избор на екип, коментира се често в темата за Надежда. Аз обаче все си мисля, че док няма да има нищо против да дойде, още повече, че той ми предложи естествено след секцио, преди аз да повдигна въпроса. Само да не го улуча в отпуск, че тогава може да се наложи да си търся доверените лица в Пловдив. Blush
tanqvo това да е последното влизане в болница преди раждане/ около термин/  Wink
fiona моя син много помага откакто разбра, че ще става батко, че и преди да му кажем , сякаш усещаше. Истински млад кавалер е , много ме радва, също като тати  Heart Eyes
Inked Mom, мисля, че при таткото всичко е наред, което е суууупер! Hug
maria90, дано вече си все по-добре и болежките да са в миналото. Hug

На всички узнали пола и с хубави резултати от ФМ -Честито! Hug

 Hug Hug Hug Hug Hug на всички , които не съм споменала поименно!

# 718
  • Мнения: 469
тъй като сте захванали темата за болничните, да питам и аз - болничния ми е до 10 -ти  май. Наведнъж ли ще бъде изплатен с април или не   newsm78  /едни болничен е/

По-вероятно не. На мен последния път ми изплатиха за март във вторник и за дните през април в четвъртък, миналата седмца. Друг път с много по-голям интервал са ми ги изплащали. Тук не съм успяла още да им хвана логиката.
Чоколина, добре че си отишла за още едно мнение. В крайна сметка каквото-такова, важното е бебоците да са добре!

# 719
  • Мнения: 2 653
Аз така чаках днешната среща с бебчовците, отидох в болницата и се оказа, че прегледът ми е за утре! Идваше ми да се разплача! И без това от няколко дни все наопаки ми върви всичко. Дано поне всичко е наред утре като ги видя! и ще ида да купя нещо, че да ми мине кофти настроението  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт