Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 559
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 46
steffi1, ама какво говориш??? Как ще се сърдя??  #Crazy Абсолютно си права! И на мен ми се сториха грубички така дебели, но като минавах с инструмента с топчето, за да ги изтъня се губеше релефа, който имаха от буталото. Освен това ме беше страх да ги правя много тънки, защото си мислех, че ще се чупят по-лесно.. а като знам сега как се чупеха не ми се мисли, какво щях да правя с по-тънките  ooooh! Joy
Тортата ти е УНИКАЛНА! Много, ама много ми харесва! Цветята са като истински, особено пъпката! Браво за изработката и браво за дъстването - жестоко е! Цветът на самата торта също много интересно се е получил.. жълтото и зеленото.. супер!  smile3501

# 706
  • Мнения: 7
 Embarassed  То цвета е киви на боичката , ако говорим за фондана , и е нещо като електриково - зелено , резеда или както там се нарича. Ама ми е много свеж и доста го харесвам , а и рожденничката знам ,че си пада по зеления цвят , та тортата беше изцяло моя приумица и изненада от мен за нея . Много си я хареса , доколкото видях. Laughing
Благодаря за комплимента , Тедито S .   bouquet  Коя пъпка - лявата или дясната ?   Wink

Забравила съм да кажа , че сама съм си забъркала гъм-пейста  .

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 21:54 от steffi1

# 707
  • Мнения: 46
"И двете, дядо попе, и двете"  Joy Сподели рецептата за гъм пейста и как точно го правиш, моля  Praynig Аз никога не съм пробвала да правя фондан или гъм пейст. Противник съм на готови блатове и кремове от рода на Йоткер, но винаги съм си мислела, че няма да се справя с фондан/гъм пейст.

# 708
  • Мнения: 74
И аз си мисля, че няма да се справя с гъм пейст, но имам огромно желание, така че ще следя развитието на темата Simple Smile

# 709
  • Мнения: 790
steffi1 цветята за първи направо са супер,обаче има нещо, което на мен лично никак не ми харесва и това е ( не съм сигурна как се казва) тичинката в центъра на цветето е много дебела. А и самите цветя така забучени, не изглеждат никак естествено.Иначе дъстването ми харесва.

# 710
  • Мнения: 7
Хванаааах вииииии , кой не е чел първата страница  smile3533 smile3534
Рецептата за гъм-пейста  е там , както и за фондана . newsm53
Аз от там си четох и се пробвах и вече втори път си правя и стават , а гъм-пейста за първи път правих , ама и той стана.
И аз не съм привърженик  на готовите неща , затова сама си бъркам и блатовете , и крема  , и всичко !
Бабибу , сега се загледах в плодничето на лилиума и наистина може и малко по-тънък да бъде , въпреки че ето го на истинско цвете


Но имайки предвид ,че уточних  ,че това са първите ми три цветя от захарно тесто в живота ми , имам време за корекции занапред - Благодаря ти за насочването на вниманието ми към това .

  bouquet
 А , и да попитам - според теб как би трябвало да се разположат цветята , за да не изглеждат забучени , а естествено  ? Питам , за да мога да се коригирам и в това.

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 19:24 от steffi1

# 711
  • Мнения: 46
Здравейте, дами!

Виждам, че вече никой не поства, никой не коментира.. но се надявам това да се дължи на отпускарския сезон и високите градуси   Nature Sunny

Аз пък съм упорита и продължавам да досаждам..

Една отдавна "замислена" торта за зълва ми - тя е войник, но е много нежна и обича високи токчета, бижута и дискотеки Simple Smile Въобще - мацка и половина  newsm44  Иначе обувката я направих адски трудно, защото нямах шаблон, а карах на око..  ooooh!
Shoe cake_Geri by teodorastefanova, on Flickr
Отвътре тортата е убийствено шоколадова  #Crazy

# 712
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Здравейте и от мен! Навъртам се аз и чета но торти не съм правила мноого отдавна. Бях си 3 месеца в България а там нямам материали и т.н. Правих само една торта за РД-то на моя мъж, но замисъла и беше друг. Тъкмо бях сложила да опаковам тортата и трябваше набързо да я наредя и да направя нещо с нея, защото ни изникна спешна работа. Нито табелка направих с ЧРД и годините, нито лента сложих. Но и така си я хапнахме с кеф. Много вкусна стана. Ето една снимчица, скромно  Blush


Ще се върна малко назад за да изкоментирам няколко торти.
teditoS, много ти е идейна тортата! Харесва ми, но според мен е можело още малко да се заиграеш с камуфлажа. Обувката можеше да си я изрежеш по шаблони от нета Naughty и по нея има тук таме да се бутне, но е хубава Hug Ти доста напредна  bouquet
steffi1, как така първи цветя  Crazy Много са хубави!!! babybu е имала в предвид може би, че не са аранжирани по някакъв начин а бучнати в тортата. Абе на мен ми харесат, макар и бучнати  Party
babybu, аз не харесвам плодови торти, но добре си я подредила и е права самата торта.
vilana, много хубав Лондон си показала Wink
teditoS, браво за цветята. Верно е можело малко да се поизтъни или по-тънко да се разточи  newsm78 но за дъстването си се справила супеееер. Аз това дъстване така и не съм го пробвала, не съм си купувала още и нищо де. Трябва да се разровя, ама да видим по немските сайтове какво ще открия ooooh!

Тези дни се каня да правя торта, че фондан не съм бутала ооооот не помня кога Rolling Eyes
Толкова от мен за днес Simple Smile

# 713
  • Мнения: 160
Здравейте момичета   bouquet Не съм се вясвала скоро с торта, но то е нормално за сезона като гледам. Правих една за сина ми, защото по време на сесията изяде учебника по анатомия от четене и му обещах такава торта, та той скоро ми напомни да си изпълня обещанието.
Иначе да драсна два -три реда за това което видях.
Марина Д, при нея няма лабаво Wink един прост кекс и така ще го завърти, че да стане произведение на изкуството. Маринче, ти си знаеш, фен съм ти и то голям Simple Smile
betina33, кога ги произведе толкова много тия торти  #Crazy Харесаха ми, само първата ми идва доста претрупана. Явно възглавничките са ти любими Simple Smile
Tedito S, барбекюто добре се е получило, особено пържолата е супер реалистична.
Вилана ,тенис масата ми хареса, само хилките нещо не са ти се получили.
Мегало, книгите много ми харесаха, ама много  Peace С какво направи орнаментите по корицата, тези релефните? С какъв размер са торите?
Tedito S, куфара много ми хареса, идейна е тортата, една идея по висока би стояла по-добре според мен.
Дитсан, на теб също ти се кефя максимално, кога успяваш бе жена?  #Crazy То торти, то сладки, то чудо. Браво! Да са живи и здрави малките юнаци. Дай Боже всекиму такава радост в къщи.
Steffi 1, добре си я покрила и цветята са станали много сполучливи, аз не мога да се справям толкова добре с цветата на тел.На мен не ми допадна само цвета на тортата, но въпрос на вкус Simple Smile
Ако съм пропуснала някой, да ме прощава, не е умишлено. Много полезни неща научих от темата и съм ви страшно благодарна на всички! Пожелавам на всички вас, най-вече да си доставяте удоволствие с това което правите, защото все пак ни е хоби.
Сега за тортатааа, вътре е с 4 блата и два вида крем, ванилия и сметанов с маскарпоне. Има череши по средата. Беше лека и приятна на вкус.





# 714
  • Мнения: 385
Здравейте  дами,имам кутийка с маскарпоне,дайте идея за хубав крем.

# 715
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Здравейте  дами,имам кутийка с маскарпоне,дайте идея за хубав крем.
Маскарпоне, сладкарска сметана и малко пудра захар Simple Smile Много вкусен крем Simple Smile

# 716
  • Мнения: 385
Благодаря,смятам и малко малинки.

# 717
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Благодаря,смятам и малко малинки.
Да, тъкмо мислех да си допълвам поста, че и плодче да сложиш също е много вкусно  Party

# 718
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Доста време мина откакто исках съвети за въпросната торта, но таткото си беше с нас, а това при нас се случва един-два пъти годишно и съответно нямах време за компа Simple Smile Тортата в крайна сметка я направих първи и втори етаж торта - първия с пандишпанови и кафяви блатове торта, обиколена с бишкоти. Втория етаж беше с пандишпанови, с крем сметана и ягоди и ягода на Йоткер и цветни кексочи топчета. Само да споделя, че жълти топчета няма друг път да правя, защото на едното парче ми направи впечатление, че една половинка като се беше отлепила стоеше точно като жълтък  Laughing Нагоре са две дъмита и мъфина. Не си харесвам как втория етаж се намести на първия, щеше да е добре още малко по-голяма разлика, едва го сбутах и бялата глазура как съм я намацала по ръба долу. Надписа също ми е кофти, но направо съм ужас с тея надписи, един не успявам да направя като хората

Пам-ук- Учебника ти е страхотен! Браво! Цвят, детайли, всичко мн ми допада   chef Единствено ми се струва, че надписа АНАТОМИЯ леко е под наклон, но това може би само на снимката се забелязва, аможе и аз да бъркам. Иначе не съм аз човека за надписи да прави забележка, но...
Снежинка- много апетитна тортичка, аз такива харесвам. Ако някога някой иска да ме изненада-това е тортата. Дали покрай правенето, дали попринцип фондана не мога да го понасям, за мен той е украса и нищо повече. Страшно апетитна е!
Тедито С- Хубава тортичка, обувката е много хубаво червено. Никога не съм правила обувка, не се наемам, струва ми се адски пипкаво, сигурна съм ,че бих оплескала мн неща. Само си мисля, че е неестествено висока, някак си, аз не нося мн токчета, но поне тези които са ми толкова високи отпред са на лека платформа, но това няма значение...И може би едно леко стеснение там покрай глезена напред, как да ти го обясня, където обикновено се пускат каишки щеше да я направи тотално реалистична. Като цяло е мн хубава и то без шаблон- браво! Само сподели моляте, все си мисля тея токчета не стават ли тежки и все пак като са тънки не пробиват ли тортата? И как се закрепя обувката през тока ли се прокарва шиш?! Мн тъпи въпроси, нали, но като не съм правила и сега се замислих
Стеффи 1 Много хубави цветя, аз като пълен гьон в правенето на цветя, искрено ти се радвам. Надписа също ми хареса как си го направила

# 719
  • Мнения: 731
Влизам с един бърз въпрос  Mr. Green Какъв блат мога да изпека дето да става за съхранение после във фризера?Донесоха ми един куп домашни пресни яйца а в момента нямам никаква торта за правене,а си спомням че в задни теми се беше коментирало за замразяване на блатове,но е било доста назад явно защото последните няколко теми не намерих нищо такова?И колко време съответно изпечените блатове имат трайност замразени?
Много красоти пак сте творили аз влизам от време на време ви чета,но покрай малката почти не ми остава време да пиша   bouquet
Да ви покажа и една тортичка която правих преди месец,бях питала тогава за мини как правите.....е минито ми малко приличаше на  Crazy вампир,ама детето беше много доволно и много си я хареса де,което е най-важно.

Общи условия

Активация на акаунт