Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 561
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Влизам с един бърз въпрос  Mr. Green Какъв блат мога да изпека дето да става за съхранение после във фризера?Донесоха ми един куп домашни пресни яйца а в момента нямам никаква торта за правене,а си спомням че в задни теми се беше коментирало за замразяване на блатове,но е било доста назад явно защото последните няколко теми не намерих нищо такова?И колко време съответно изпечените блатове имат трайност замразени?
Не съм го правила, но това е което помня от тортената библиотека. Подчертала съм ти къде пише за замразяването Hug Ето го:
Скрит текст:
Пандишпанов блат(natalyna) - Стъпка по стъпка

Основно  правило за този пандишпанов блат е, че на едно средно яйце слагаме 30 гр.захар и около 30гр. брашно може и малко по-малко)

за 26 см форма

6 яйца
180 гр. захар
160 гр. пресято брашно

Подготвяте формата, като я намазвате с масло и посипете с брашно или грис.
Разделят се белтъци и жълтъци, като първо се разбиват белтъците на гъст сняг. После се разбиват жълтъците и захарта на пяна. Прибавят се постепенно белтъците, като вече се бърка леко с дървена лъжица. Накрая към въздушната смес, леко се забърква пресятото брашно.

Пече се в предварително загрята фурна - при горен и долен огрев, тавата се слага на най-ниското ниво и се пече на 170-180 C, при фурна с горещ въздух(вентилатор) на второ ниво от долу на горе на 160-170 C, за около 30-40 мин.
Приготвения блат се реже на две или три. За да не се троши, блата се реже когато е напълно изтинал – най-добре е да се приготви ден два преди да се прави тортата!

За какаов блат - в горната рецепта заменете 40г брашно с 40г качествено тъмно какао - става тъмен шоколадов блат
С шоколад - прибавете 50г настърган шоколад

Блата може да се замрази още леко хладък до един месец в камерата, като преди използване се оставя за около 2-3 часа на стайна темпрература да се размрази. Ако искате да го оформяте по-специфично, направете го докато блата е още замръзнал (не е твърд и лесно се реже)!


Момичета, да попитам дали някоя от вас е използвала Кувертюрата от Метро, 5кг която е. Купих си я отдавна, пробвах два пъти да правя крем, но като я смеся с другите продукти и се пресича все едно. Стои на едни парцали и не става гладка консистенция на крема. В срок на годност си е. Някой знае ли какъв може да ми е проблема?

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 00:33 от Snejinka*

# 721
  • Мнения: 314
Момичета, от къде мога да си взема/поръчам захарна или шоколадова фигурка за торта под формата на библия,кръст и дриги тематични неща за кръщене?

# 722
  • Мнения: 16
Здравейте момичета Simple Smileотново виждам постове изпълнени с чудесни творения smile3501
teditoS тортата с обувката е станала страхотна.Много ми харесва как си съчетала камофлажа с обувката,много оригинална идея.Само искам да попитам как се прави смесването на цветовете на фондана?А куфарът и саксията с цветята са разкошни Simple Smile
ditsan само мога да кажа smile3501 за всичко
steffi1 като ги видях за първи път цветята помислих,че са истински,много стилна торта се е получила Simple Smile
Pam_uk абе хора как ги правите тези торти те са като истински Simple Smileаз си мисля,че горе-долу ми се получават тортите,но като видя такава като твоята осъзнавам,че съм на светлинни години от нещо такова. Simple Smile
Хайде да се престраша и аз да ви покажа снимки
][URL=http://s1353.photobucket.com/user/Vessii14091984/media/Mobile%20Uploads/20140815_133017_zps1793f1ec.jpg.html][/url]
][URL=http://s1353.photobucket.com/user/Vessii14091984/media/Mobile%20Uploads/20140814_223403_zps7b9c2d93.jpg.html][/url]
][URL=http://s1353.photobucket.com/user/Vessii14091984/media/Mobile%20Uploads/20140730_225201_RichtoneHDR_zpscd16b1fd.jpg.html][/url]
][URL=http://s1353.photobucket.com/user/Vessii14091984/media/Mobile%20Uploads/20140730_225012_RichtoneHDR_zps5d964b7e.jpg.html][/url]
][URL=http://s1353.photobucket.com/user/Vessii14091984/media/Mobile%20Uploads/20140610_114559_zps8b8b56b7.jpg.html][/url]

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 16:48 от Vessii5

# 723
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 457
Влизам с един бърз въпрос  Mr. Green Какъв блат мога да изпека дето да става за съхранение после във фризера?Донесоха ми един куп домашни пресни яйца а в момента нямам никаква торта за правене,а си спомням че в задни теми се беше коментирало за замразяване на блатове,но е било доста назад явно защото последните няколко теми не намерих нищо такова?И колко време съответно изпечените блатове имат трайност замразени?

Замразявала съм блатовете на Ирина , както и от Черевеното кадифе, без боя. Мисляче до 1 месец нищо няма да им има във фризера. Изчаквам да изстинат хубаво и опаковам плътно с домакинско фолио. Редя ги един до друг , за да не се спллескват.

# 724
  • Мнения: 46
Snejinka, благодаря ти! Опитвам се да правя все по-трудни неща.. всеки път като започна някоя торта си викам "лелеее, това няма начин да стане" и всеки път се проклинам, че съм го започнала  Joy Шаблоните не ми харесаха-свалих си, изрязах си, ама аз такива обувки не бих носила  Naughty Бяха със странни форми. А и токчето нямаше как да го оцеля. Та след 1-2 неуспешни опита реших, че ще си я направя сама и много си я харесах Simple Smile А твоята торта изглежда апетитна - и чипса и пуричките много ги обичам  eat

Pam_uk
, страхотна торта! Видях я в нета - браво! Книгата е много хубава. Толкова реалистична, че ако не я беше постнала в този форум (тази тема) нямаше да се усъмня, че не е истинска. Само едно нещо не ми харесва - надписа. Изглежда някак перфектен. Книгата изглежда стара, а надписът - нов. И малко прилича все едно е изрязан от хартия, а не от фондан. Но цялата концепция е жестока. И маркуча на стетоскоп.. браво, браво!!! Хааа чак сега видях, че дори е Литман smile3501 Професионална работа от всякъде!

IKAFETO
, толкова много неща могат да се направят с Маскарпоне, че дори не мога да си подредя мисълта.. различни кремове, тирамису, кекс правих един страхотен с крема сирене.. Много варианти! И всичките вкусни  Crazy
radost_bonbon, най-накрая да я видим и ние тази гигантска весела торта! Ефектна е защото е голяма. Но честно казано, аз бих направила по-малка торта, но с повече детайли. Някак гола седи така. Празна. Но пък големината и формите на етажите впечатлява  Peace
А за това дали е тежко токчето - никак даже Simple Smile Не съм лепила обувката на тортата, нито шишче сложих. Просто си я поставих отгоре. Беше много устойчива, а и не е пътувала - слязох само 3 етажа надолу и я започнахме  Joy Въобще не са ти тъпи въпросите. Ако трябваше да разнасям тортата на някъде, щях да сложи шишче в токчето, което да стърчи 1-2 см., за да го забия в тортата. Или да мацна с малко лепило  Thinking сладкарско, естествено  Laughing
jiorjita, гледам че са те посъветвали за блата. Аз честно казано ползвам само домашни яйца от баба ми и понякога някои седят по 1 месец в хладилника. Досега не е е имало случай в живота ми да попадна на развалено яйце. Дори не знам дали ще го разпозная, ако видя такова.. сигурно мирише силно като това червеното от Великден дето седи 1 година  newsm78 Та.. ако не ти се прави нищо сега.. не бързай.. след 1-2 седмици ще се появи повод за торта. Аз когато имам много яйца правя крем-карамелена торта с кроасани - мъжът ми я обожава! http://shtipkasol.com/recipe.aspx?rid=83
Vessi5, благодаря ти Embarassed Оказа се, че не е толкова лесно да се направи хубав камуфлаж, колкото си мисли човек.. В началото си мислех ее какво пък толкова смесвам малко зелено, малко кафяво.. да ама не Simple Smile  Трябва- да са на горе долу равни размери и горе долу в еднакви форми. Баща ми е бивш военен. Мъжът ми - настоящ. Различните видове войски имат различни камуфлажи. Например ВВС са сини, сухопътни - зелени, морски - черни. Та.. извадих един камуфлаж и гледах от него.  Приготвих си бежово, кафяво, два нюанса зелено и черно. Разточих всички парчета и започнах да режа от тях форми.. гледах да са сходни. И ги долепях едно до друго, като гледах да се редуват.. Стана като пъзел. Минах отгоре с точилката, колкото да се слепят едно за друго парчетата. Не знам дали обясних разбираемо  newsm78
Сега за твоите - тортите ти са изчистени. Работиш чисто. И не ги претрупваш. Това ми харесва. Цветята явно са ти силното място. Розите са много хубави. Ако ги дъстнеш леко ще са като истински. Просто да се преливат няколко нюанса. Ягодката как я докара така? Със съд в такава форма или изрязва блатовете?








# 725
  • Мнения: 16
Оффф момичета извинявам се,че съм качила по две еднакви снимки,мъчих се да ги изтрия и мислех,че съм махнала целия пост,но сега гледам пак тук doh,но щом са вече тук ще се радвам да чуя мнението ви и да разбера къде са проблемите и къде трябва да се старая повече.
teditoS благодаря за хубавите думи,определено ми харесва да правя цветя,а за дъстване все се каня да взема материали и да направя,но още никаква не съм я свършила.Блатовете за ягодата ги пекох в сърцевидна форма .А иначе в два от блатовете имаше изрязана дупка пълна с истински ягоди,това и беше ефектното на тази торта
http://i1353.photobucket.com/albums/q677/Vessii14091984/Mobile%2 … 3_zps0483fa6f.jpg

# 726
  • Мнения: 46
Виж това вече е изненада! Обичам такива "интересни" идеи Simple Smile Много добре измислено и осъществено! Мисля, че  е крайно време и аз да си купя съд в някаква форма.. освен кръг, нямам нищо  newsm78 и една правоъгълна тава, ама това не го броя  Wink Мъжът ми все казва, че само си търся поводи да купувам нови "джаджи", а вече няма къде да ги съхранявам  ooooh!

# 727
  • Мнения: 44
Привет!
Vessi5 Много интересна идея за пълнеж на тортата ягода!!!Като форма добре се е получило,листата ми изглеждат малко по дълги,можело е да сложиш и жълти точки (семенца) за по голяма достоверност.
 Другите торти с цветята изглеждат добре оформени ,с ръбове ,покрити идеално.Аранжировката вече е въпрос на лично виждане .Цветята са струпани в единия край ,а другия е празен.Може би още няколко по дребни цветчета , но това е мое мнение.
jiorjita интересна идея за Мини.Не ми допада тъмно розовото върху по светло розовото ,някак си се слива всичко.Точките можеше да са черни.Много ми  хареса цветния венец!За Мини ти си знаеш ,но никак не е лесна поне за мен.Според мен краченцата трябва да са по тънки, на ръцете можело да направиш пръсти,муцунката е малко сплескана.
radost_bonbon Грандоизен проект!!!Само втория етаж не е с добре оформен ръб ,белите лентички са имали нужда от по добро оформяне.
Pam_uk Тортата книга изглежда като истинска!!!С много детайли,ефета на състарено е жесток...Браво!
Snejinka и аз искам едно парче !
Tedito S Много ми хареса идеята за камуфлажна торта с обувка имайки впедвид получателката!!!Обувката е доста сполучлива ,много хубав червен цвят ,панделката големичка изглежда,големите цветя според мен са в повече.
Тортата с хортензиите ми хареса.За цветя не съм компетента как биха изглеждали по добре.Хареса ми дъстването,може би по тънки и по гъсти съцветия,знам ли.
Ефекта Лондон постигнах с печати.Фондана беше на Димитрана смесен с Пико,но мисля ,че е от неправилно съхранение.Знамето правих на ръка изрязвах ленти червени, бели върху синя основа,тегава работа...
  steffi 1 като за първи цветя доста добре си се справила.Цветята според мен малко се сливат с цвета на основата  (на мен много ми харесаха нюансите ).Можело е малко по събрани да са отделните струкове , също и тичинките.Не съм специалист по цветята ,доста трудно ми се струва за изработка.
 

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 20:26 от vilana

# 728
  • Мнения: 44
 Привет!
   Да ви покажа една торта ,която правих за  фен на колите

  Поначало тортата беше само като подарък ,но бащата на детето много харесал тортата и организирал парти,макар ,че рождения ден беше минал преди 5 дни.Не успях да залепя панделката и я махнах.Много топло беше,много конденз.
  И още една за почитателка на Монстер Хай

 

# 729
  • Мнения: 46
vilana, количи конусите.. какките са много хубави, най ми харесва камиончето! Детайлите са супер - и гумите, кактусите  newsm10 Пътят малко лъжи, но ти казваш, че си имала проблеми с конденза Sad Маркировката е леееко крива, но в БГ липсва на повечето места, така че това са си бели кахъри  Peace По втората торта ми харесва панделката. Този череп (или каквото е там) как го закрепи? И как направи веригата? Наскоро мислех да правя, но се отказах.. не знаех дали ще излезе въобще нещо. Твоята е много реалистична!
Аз правих една торта за мъжа на приятелка - тренира айкидо. Не е нищо особено.. голичка ми е някак, но много мислех мислех..  какво да сложа и нищо не ми хрумна. Страх ме беше да не я претрупам, че е и за мъж все пак.. Иначе фигурите са смешнички, но.. не ме бива по тела и лица на хора и това си е  ooooh! Отвътре - френска селска торта с боровинки.
Aikido by teodorastefanova, on Flickr

# 730
  • Мнения: 243
Eто две тортички и от мен. Пепи, благодаря ти, че услужи с моделираща маса!  bouquet



# 731
  • Мнения: 46
Момичета, имам нужда от съвет  Praynig Кажете къде намирате кутии, които да поберат торта на два етажа Thinking За първи път ще правя такава. Чела съм стотици пъти за шишчетата, сламките, подложката под вторият етаж и т.н. и не че не се притеснявам за това.. но днес се замислих за кутията.. То има някакви по 10 лв., но аз не продавам тортите си, а ги правя за приятели и роднини, та .. 10 лв. не ми се дават само за кутията  ooooh!

И като съм започнала с въпросите.. тези от вас, които са правили торта Барби (онези със забученото Барби в "рокля") можете ли да ми кажете как да докарам тази форма на роклята? Мога да направя някаква торта с рула в купа, но ме притеснява това, че купата е по-закръглена (дъното), а гледах разни торти в нета.. от кръстчето на Барбито надолу е някак по-полегато. Т.е. трябва да е по-издължена роклята.. как го обясних  Whistling С две думи, всякакви съвети за такава торта ще са ми от полза  Praynig

# 732
  • Мнения: X
Момичета, Остана ми излишен 3кг фондан Овалете. Някой ако иска дори и по - малко да ми пише ЛС.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 224
И като съм започнала с въпросите.. тези от вас, които са правили торта Барби (онези със забученото Барби в "рокля") можете ли да ми кажете как да докарам тази форма на роклята? Мога да направя някаква торта с рула в купа, но ме притеснява това, че купата е по-закръглена (дъното), а гледах разни торти в нета.. от кръстчето на Барбито надолу е някак по-полегато. Т.е. трябва да е по-издължена роклята.. как го обясних  Whistling С две думи, всякакви съвети за такава торта ще са ми от полза  Praynig

Тедито, не е проблем полата да се направи в купа, но после си направи смес от трохи+крем/масло или сладък салам. Когато извадиш от купата, сложи куклата (увита в свежо фолио, за да не се цапа) и дооформи със сместта към талията, за да се получи плавната извивка на полата. Дано да ти обясних разбираемо  Laughing

# 734
  • Мнения: 46
Саси, благодаря ти за отговора! Да, разбрах те! Но се чудя, каква рецепта да използвам, че да мога да "оформям" с нея? Аз много харесвам шоколадовите блатове на Ири Купенска, но не знам дали ще са подходящи, за да натъпча с тях около талията..  newsm78 
Чувала съм, че тази Dense Chocolate cake perfect for Carving е подходяща за "дялкане" и оформяне. Ето по този рецепта:
Необходими продукти
225 гр. (1 ч.ч.) меко масло
200 гр. (1 ч.ч.) тъмно кафява захар
200 гр. (2 ч.ч.+ 2 с.л.) брашно
60 гр. (1/2 ч.ч.) какао
1 ч.л. бакпулвер
2 ч.л. разтворимо кафе в 2 с.л.горещо кафе
150 мл. мляко
2 ч.л. лимонов сок
4 големи яйца
2 ч.л. ванилова есенция

Някой пробвал ли я е?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт