Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 457
  • 751
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Moмичета, имам въпрос към тези, които покриват подложките с фондан, знам че се коментираше някъде назад, но ми е трудно да го намеря. След като покриете подложката с фондана как постявяте тортата отгоре без да повредите или фондана на подложката или ръбовете на тортата, моята винаги и смачквам леко ръба при преместване в/у поднос например.

Ето моята последна и 10та торта с фондан, забележки има много, фондана с който я покрих се цепеше и пукаше адски, обувката се наложи да я направя за една вечер и не беше перфектно изсъхнала и на места има дефекти. Розите ми са дебели, първите които правя и то от мек фондан с малко тайлоза, беше кошмарно, следващият път ще си взема гъмпейст.
Дантелата е текстилна, все още не съм се сдобила с молдове за захарна.

Вътре тортата е кокосови блатове с лимонов крем, заквасена сметана и малини. Тук също имам някакъв проблем в последните две торти. Блатовете ми стават ужасно ронливи, предполагам се дължи на лош или много бакпулвер, защото някой от блатовете съм ги правила и друг път и не са били такива  newsm78 . Ето снимките, втората е френска селска, набързо шприцована за офиса Simple Smile




# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Дами, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт