НВ-ВМХ, част 76

  • 39 669
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 23
Преди време бях писала, че при прием на вит. Д ми тръгват пясъци от бъбреците. По съвет на Шоки си купих вит. К2 / 100мг - моля да ме посъветвате в дозите на двата витамина, които е добре да приемам  Hug

# 691
  • Мнения: X
Анидени, ако бях аз, тази "педагожка" бих я дигнала на ура
Като знам какви са кукумявки именни в ДГ в датско и като нищо ще ми падне пердето и ще я навра в кучи г.з

Асос, от собствен опит го казвам ,че много бързаш и според мен
Няма значение, че вече имаш цикъл,  бременността е 9 месеца, дай си по поне толкова за нормализиране на хормоните
Та те сега скачат даже като гушкаш бебка или я чуеш да плаче
Нека стане човече и тогава вече може да се каже, че си в норма и ти

Шоки, смятам абсолютно като теб за фаста
Аз лично реших да пробвам да видим дали ще се раздвижат при мен нещата, защото при мен кг са все още доста, а излишните са поне 10, които по никакъв начин не изчезват
Тази цифра 48 на Леми напр ми е  Shocked, та аз ако се меря по нея, трябва да сваля 30  Shocked
Ти все пак си ме виждала и горе-долу знаеш как изглеждам и че имам все още да гоня минуси
Така че 3-4 дни проба и после да видим дали е имало полза

Иначе такива дни си имам и аз като Танчето всеки месец, след цикъл поне 2 дни нямам апетит и хапвам едва-едва
Но тогава има и зеленчук
Сега да видим как ще е без

# 692
  • Мнения: 6 347
Уоспи, разбира се Hug

# 693
  • Мнения: 7 821

вчера се изложих с бонбон и бира,
днес никакво излизане и яйца с масло  Peace
риба тон няма да ям, моята домашна майонеза не ми се получава  Rolling Eyes

и съм си купила едно кокосово масло от Балев,
в което се усещат стърготините и не ми върви с кафето  ooooh!

Вивиан, как въвеждаш сланината в сайта с калориите

# 694
  • SA
  • Мнения: 3 196
При жените фастенето (цикличното хранене), ако се практикува редовно, често води до нарушения на цикъла и други проблеми Peace Така че трябва да се внимава.

Аз не сьм казвала, че трябва да се практикува редовно.  Peace
Всьщност някои жени го практикуват и нямат проблеми. Доста индивидуално е.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 995
риба тон няма да ям, моята домашна майонеза не ми се получава  Rolling Eyes
Херцен, на мен чак от третия опит ми се получи, много просто се оказа Simple Smile
Разбий два жълтъка на крем и след това добави зехтин на тънка нишка, накрая и подправките на вкус - лимонов сок, горчица, пипер, сол.

# 696
  • Мнения: 7 821

това с пасатора или на робота?
на пасатора ще трябва да ми асистират за нишката, ама пък на робота ще се разхвърчи Rolling Eyes

при техниката с изтеглянето получавам заливка за салата  Embarassed

# 697
  • София
  • Мнения: 2 995
Използвам пасатора. Важно е първо да се разбият жълтъците, да, иначе става просто сос.

# 698
  • Мнения: 2 275
Шоки, не броя нищо в храненето Wink
фастеното при мен си идва естествено след дни,в които съм прекалила Embarassed
харесва ми,че също така естествено си минавам на нормалното си хранене Peace
преди (след някои ограничения) яко наваксвах Mr. Green
всъщност фаста не е гладуване за свикнал човек и трябва да се внимава да не се прекалява
липса на глад,леко/приятно състояние,голяма енергия и други подобни изживявания могат лесно да ни бутнат в другата крайност
с малко бри и много масло изкарвам без проблем деня
добре е,че обичам да ям и други неща hahaha
само дето шоколада никак не ми върви Sad трябваше да хвърлям
и разни тахани не вървят,а запаси  ooooh!

# 699
  • Мнения: 6 347
Камелот, при жените често се получава престараване Embarassed С диетите и с фастенето - без значение, но винаги го има риска. И затова примерно ако човек е склонен към емоционални залитания, не е препоръчително дори да се пробва. Така мисля Embarassed

Сега видях, че и Танчето е написала същото Hug Просто имайте едно наум, защото жените сме склонни да залитаме към крайности в името на външния вид, самочувствието и т.н.

# 700
  • София
  • Мнения: 10 858
Херц, сланината си я въвеждам като fat. Може и да греша, но тя е чиста мазнина, 9 ккал/1гр, и моята логика е, че мога да я въвеждам като мазнина.  Rolling Eyes С моя английски до толкова мога да се справя. Виж, каймака ми е погрешен при всички положения. Ще се радвам да ми кажете как да въвеждам каймак от прясно мляко  Embarassed

Асос, по твоя казус си мисля и ми хрумва да правиш някакви драстични стресове и шокове на организма. В смисъл, след период, в който си била с перфектно хранене, правиш ден с някакви тотално лоши неща - пици, спагети, или торти, сладолед и т.н калорични бомби от въгл. Домашни разбира се. Да постресираш малко метаболизма.
Може би два дни седмично да си позволяваш повече режимна храна, в смисъл поне 2500кал. да е, за да не се стресира тялото от постоянното му ограничаване. И така докато нещата се раздвижат.
Тренажора ползваш ли си?

Танче, да ти завиди човек, че не ти вървят шоколади и тахани  Crazy

Моят фаст ще е и днес, вероятно и утре до вечерта, че дъщеря ми е рожденничка и ще имаме гости на вечеря, та няма как да карам на две яйца  Grinning

# 701
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ох, майонезата и на мен нещо не ми се получава, но не сьм пробвала по начина, който е описала Асос.
Танче, като теб сьм и аз. Всьщност сега при тоя фаст за пьрви пьт изчислявам храната си от много време насам и то не за друго, ами заради експеримента. Иначе сьщо имам дни, в които преяждам ( главно с месо) и следващите 1-2 дни просто не ми се яде и ям по-малко от обикновено. Смятам това за естествено и нито броя калории, нито се мьча да ям повече, за да постигам определени калории.
За себе си сьм решила, че не желая да прекарвам живота си в обсебеност сьс сметки и изчисления на храната.

# 702
  • Мнения: 2 275
кам Hugи аз с месо преяждам,а като и пийна малко вино апетит се отваря
Вив Hugто не става изведнъж,мила
ще те питам след една година "как така не ти се яде шоколад" Wink
припомням:аз съм карала с дни наред само на шоколад (черен) и то за да ми омръзне Embarassed
е,не стана
и за това сега ми е странно newsm78 без усилие,ей така не искам Crossing Arms
за инфо:така се опитах да постъпя и с крем-карамела Heart Eyesпак не стана
и сега си го ям,но със сметана и без захар Mr. Green

# 703
  • Мнения: 20 250
Тази цифра 48 на Леми напр ми е  Shocked, та аз ако се меря по нея, трябва да сваля 30  Shocked
Уасп за моята височина тези килограми са много по принцип, ако се водя по другите мацки перфектното тегло е 44-45кг. Обаче аз съм тежала най-малко 47 кг. и не изглеждах хич добре, при все че и бях 20 г. по-млада. Така, че хич не гледай другите.  Hug
Мен все ме е страх, че ще започна да качвам, и за това ми се иска да съм малко под идеалното за мен, та да имам място за качване Confused

Шоки, мерси за линковете.   bouquet

Правенето на майонезата в къщи съм оставила на съпружеското тяло, но гледам как го прави. Слага яйце, олио, малко горчица, лим. сок и сол на дъното на буркан, слага пасатора в буркана до дъното, пуска го и бавно го изтегля нагоре. Докато стигне до горе на сместа, майонезата е готова. Не трябва да има повторни движения на пасатора нагоре надолу.

# 704
  • SA
  • Мнения: 3 196
Танче, точно така и при мен се получава с виното.  hahaha
Леми, аз точно като мьжа ти се опитвах да я правя, но просто се пресече яйцето и нищо не стана, даже и за сос не я биваше сместта. Може и пасаторьт ми да е скапан, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт