Кухня от Икеа

  • 142 153
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • на североизток
  • Мнения: 460
От няколко дена си играя с програмата за новите кухни и мога да кажа, че имат всякакъв вид горни и долни шкафчета. Има опция след като си избереш шкафа по ширина и височина, да му сменяш вратите както си искаш - с една, две, три, четири, с чекмеджета, без чекмеджета, със стъкло, смесено едните стъклени другите не...наистина много повече опции има. Особено за долните шкафове това, че имаш една врата или две, не значи, че вътре не може да имаш четири или пет чекмеджета с различна височина. Дори се изумих колко варианта имат за вратичка на съдомиялна. Идеята е отвън да направиш така, че всички врати да изглеждат еднакво, а отвътре да разпределиш според нуждите си. За целта в програмата можеш дори да сменяш вътрешните аксесоари на всеки един шкаф - дали да е с чекмедже, с рафт, със стъклен рафт, дали да има пуш механизъм или кошница...всичко това има значение за крайната цена, която като си готов с проекта можеш да видиш.

За съжаление не може да се направи скрийншот на проекта, за да ви покажа какво скалъпих. Пробвах по указанията на Смърфиетка (за което много и благодаря Heart Eyes), но на снимката излиза всичко друго от страницата, без самия проект  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз досега не съм имала проблеми с отношението. Даже напротив - всички, към които съм се обръщала с въпроси са били изключително любезни. Надявам се това да продължи и занапред.


И потвърждавам, че в момента има много повече възможности за комбинации и разери. Последните три месеца се занимавам с мисленето кое-как-за колко пари в кухнята. За това, което е надявам да постигна в ИКЕА в едната бг фирма ми предложиха 1000 лева на линеен метър, което за кухня близо 6 линейни метра се сещате колко ще струва. На мен кухнята ми е най-важната стая.

# 47
  • София
  • Мнения: 308
Мари дьо ла Фер, ти си избираш какъв да е типа на шкафовете. След като си направиш проекта, от допълнителното меню (преди беше в дясно на програмата) си избираш, какви да са вратите, стъкло без стъкло, дръжки, кантове...типа на шкафа е само вътрешният му механизъм. Определено сега има повече опции. Разгледай подробно програмата, не гледай сайта им с кухненските шкафове.

Не забравяйте, че цената на Икеа включва всичко в нея, механизмите и пантите са Блум. И аз имам примери от БГ фирми с оферти за моя размер от 10 000лв. Shocked

Пролем с обслужването не съм имала никога, а ми се е налагало да връщам неща няколко пъти. Даже напротив, като сравня обслужването с други магазини, е в пъти по-добро. По-принцип българина не се слави с добро обслужване, за огромно съжаление Confused

# 48
  • София
  • Мнения: 6 219
Да, мен това ме убива в бг магазините. Отиваш, харесваш нещо, виждаш цената, казваш ОК. След това отиваш да купуваш, питаш за някакви детайли и започват да ти изреждат за какво трябва да доплатиш. Е, нямам нерви.

# 49
  • на североизток
  • Мнения: 460
За моята проекто-кухня, която е около 5л.м цената е грубо 10хил. лв, като тук влизат всички ел.уреди (хладилник с фризер, пералня, съдомиялна, фурна, индукционни котлони, вграден аспиратор), всички механизми, кошници, чекмеджета, дръжки, мивка, батерия, включват се и маса за 6-ма и столове. Ааа, и вратичките са гланц, т.е. от по-скъпите Simple Smile
За всичко това цената ми се струва реална. Друг е въпроса кога ще мога да си я позволя Rolling Eyes но за това Икеа нямат вина Grinning
Надявам се един ден, като дойде момента, да бъда обслужена любезно Flutter

# 50
  • Мнения: 2
здравейте,

искам да попитам някой ползвал ли е специалистите на Икея за монтиране на вече проектирана и закупена кухня, освен сглобяването на шкафчетата, предлагат ли и свързване на уредите - електро и ВиК?
Също не мога много да се ориентирам какви точно са предложенията на Икея за плотове за гръб на кухнята - виждам само един вид панел и друго нищо, наистина ли е така или аз нещо греша?

# 51
  • София
  • Мнения: 308
здравейте,

искам да попитам някой ползвал ли е специалистите на Икея за монтиране на вече проектирана и закупена кухня, освен сглобяването на шкафчетата, предлагат ли и свързване на уредите - електро и ВиК?
Също не мога много да се ориентирам какви точно са предложенията на Икея за плотове за гръб на кухнята - виждам само един вид панел и друго нищо, наистина ли е така или аз нещо греша?



Какво имаш предвид под "проектирана и вече закупена"?! В момента на покупката на кухнята се отива при Отдел "Монтаж", за да се запази час за монтажа на кухнята, който е след дни, може и месец. Момчетата сглобяват и монтират всичко закупено от Икеа (при нас беше безплатно), а останалите уреди се заплащат отделно (мисля, че беше 25лв. на уред) Това вклюва изрязването на шкафчетата, ако е необходимо и свързването.
Плотовете за гръб за само тези панели, които си видяла. Може би, може да се използват и някои от ламинираните плоскости за гръб, но не съм запозната. Трябва да се попита на място.

# 52
  • София
  • Мнения: 308
Ето и едно клипче, как се сглобяват кухненските шкафове от новата серия Метод:
http://www.youtube.com/watch?v=FUDH2CSZbgM&feature=youtu.be

# 53
  • Мнения: 2


Какво имаш предвид под "проектирана и вече закупена"?! [/quote]

Имах предвид след като се проектира и закупи и получих отговор, за което много благодаря. А при какви условия монтажът е безплатен?

# 54
  • София
  • Мнения: 308
Имаше някаква промоция с безплатен монтаж.

# 55
  • Мнения: 3 832
Ние също не сме имали проблем с обслужването в магазина, нито с доставката. На веднъж купихме мебелите, посудата и т.н за целия апартамент и имаше няколко неща, които трябваше да сменим. Никакъв проблем. Също досега не съм се сблъсквала и с фабричен дефект на стока, но знам, че ако е отворен кашона и стоката е сглобена има някакв рестрикции относно замяната.
Да, когато се сравнява жената е добре да се вземе предвид всичко - и механизмите Блум, и материала, и 25 години гаранция и т.н.

# 56
  • Мнения: 167
Аз се включих в темата, както и в другата тема за Икеа, за да покажа и другата страна и да се знае, че не е толкова розово положението. Проблем с отношението имаше при първата ми рекламация в Икеа, преди повече от година, за което написах оплакване до ръководството в Икеа.

С предния си пост исках да подскажа, че след рекламация от моя страна в магазина бе установено, че всички налични бройки са с този фабричен дефект. Според вас нормално ли е тази маса да продължават да я продават?!
Отделно се предполага, че в отдел рекламации следва да работят технически грамотни хора, но след разговора ми проведен с шефката на отдела, дълбоко ме съмнява, че е за там.

А и новите кухни Metod в нашата Икеа, са предлагани още преди година в чуждите Икеи....

# 57
  • София
  • Мнения: 6 219
Ами хубаво се включваш. Да, следя и другата тема - знам за проблема ти. Аз обзавеждам втори апартамент и съм взискателна към качеството. Лично аз смятям, че за кофти отношение и фабричен дефект гаранции няма никъде в нашата мила родина. Икеа предлага подходяща цена за това, което искам, но и улеснена процедура за проектиране и закупуване. Да, някакъв вид мебелна конфекция е, но плюсовете в моя случай са повече.

# 58
  • Мнения: 3 832
ShoxXx - не знам коя е другата тема, но тази е за кухни от Икеа. Да разбирам ли, че имаш кухня от Икеа и не си доволен от качеството на същата и затова твърдиш, че е лошо качеството?
Не казвам, че всичко в Икеа е от най-добро качество - има три ценови категории на почти всяка мебел, като намирам за нормално на по-евтините мебели и качеството да е по-ниско.
Но не намирам за правилно всички бройки от даден артикул да са с фабричен дефект и да продължават да се продават, но това е тема за кухните и постът ти не е на мяастото си.

# 59
  • София
  • Мнения: 308

А и новите кухни Metod в нашата Икеа, са предлагани още преди година в чуждите Икеи....

Това не знам кой ти го е казал, но си в голяма грешка Stop

Дефектните стоки и обслужването вече го обсъдихме.

Общи условия

Активация на акаунт