Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 72 062
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 741
Таласъмче, учудващо е да питаш наистина за какво ти е предписан Еутирокс.
Предписва се за понижаване на ТСХ и при комплексна терапия с тиреостатици, и също по преценка на доктор. Чувала съм, че е предписван дори и ако ТСХ е в норма, но при налични изменения в структурата на жлезата и силно изразени симптоми - това също по преценка на доктор.
Какво ти каза професор Христозов на прегледа? Аз съм много доволна от него. Той ми откри заболяването и ме лекува в началото. Малко по серт е, но е отличен диагностик.

Iv_d, какво ти каза докторката, когато я посети с въпросното ТСХ в 6-та седмица? Има ли наченки на заболяване? Ехография на щитовидната жлеза правена ли е? Не е казано, че с тази стойност на ТСХ трябва задължително да се предпише терапия.
Изследвала ли си сега ТСХ?

# 31
  • Мнения: 57
Merelenda, аз бях правила изследванията и преди това ми изписа лечение на инсулинова резистентност,а за другите каза, че са в норма, като и ТАТ и МАТ и те са ок. Малко след това забременях и отидох при нея, като повече коментирахме дали може лекарствата за инсулиновата резистенстност да са навредили и тя каза, че няма проблем и ми написа на една бележка в 20-22 седмица да пусна изследвания на щитовидната жлеза и профил на захарта и това беше. Тя ми гледа картона и аз нищо друго не попитах разговорите бяха преди да забременея, даже с този резултат като и казах, че опитваме за бебе  - също не ми назначи нищо и аз още първия месец забременях с ТСХ близо 2.3.

Не знам сега какво да правя, но съм много притеснена. Със сигурност на своя глава сега ще пусна пак изследвания, но не знам в коя лаборатория и при кой ендокринолог, притеснявам се, че масово всички  са на лечение да поддържат ТСХ около 1, първите три месеца, а тя нищо не ми е изписала.


# 32
  • София
  • Мнения: 10 698
Iv_d аз съм при Начев. Няма да е зле да му се обадиш, да кажеш,че си бременна и той да ти каже кога и къде да отидеш,като своевременно изследваш ТСХ и ФТ4. А на онази ендокриноложка й тегли една,може и повече наум. Отделно на ОГТТ НЕ се праща всяка бременна профилактично! Има си показания,ейййййййййй,малоумна работа! Това е инвазивно изследване.

# 33
  • Мнения: 724
Таласъмче, еутерокса е за намаляване на ТСХ.Преди какво си вземала за антителата?

# 34
  • Мнения: 57
Може ли да ми кажете къде да пусна изследванията и някакви координати за частен прием при доктор Начев!??!

# 35
  • София
  • Мнения: 10 698
Може ли да ми кажете къде да пусна изследванията и някакви координати за частен прием при доктор Начев!??!


Лаборатория: Кандиларов,Бодимед, в клиника Надежда.
Телефон има на стр.1

# 36
  • Мнения: 11 741
Iv_d, доколкото разбирам, всички изследвания са правени преди да забременееш. И обременяването с глюкоза, и изследванията на щитовидната.
Според мен притесненията ти на този етап са неоснователни. Магнитчето ти е писала - пусни си ТСХ и ФТ4 и се обади на препоръчания доктор. След ехография на жлезата и резултатите от изследванията ще прецени дали имаш нужда от терапия. Направи си и кръвно-захарния профил да го види доктор Начев.
Не се тревожи предварително само от прочетено в интернет. Още повече нямаш и налични изследвания в момента.

# 37
  • Мнения: 57
Благодаря ви много. Притесненията ми са най-вече, че не са ми казали първия триместър да следя хормоните. Ще пусна изследванията възможно най-бързо.
На първа страница видях, че доктор Начев преглежда в МЦ Панацея, а в техния сайт не намерих такава информация. Той все още ли има частен прием там или е на друго място.


Отново много ви благодаря.

# 38
  • Мнения: 211
Мереленда,
питах го защо трябва да пия Еутирокс, при положение, че ТСХ ми е 0,6, при положение, че пия по 0,25 Еутирокс... той нищо не обясни, каза че това е неговото мнение... Изписа Еутирокс 50...вече наистина незнам защо го трябва да го пия... но очевидно не за намаляване...

При Христозов повече няма да отида за нищо на света... колкото и да не съм доволна от Сарджева- тя за мен е по-добър професионалист...

Трада- за антителата действам комплексно за мен на първо и почти единствено място е спорта- по възможност спорт в групи- танци, хора, фитнес + йога... после бях съчетала това с всяка сутрин разтворен: 1ч.л. пчелен прашец + 4ч.л. кисело мляко + 1ч.л. мед + 1чл прополис - вътре можеш да си сложиш и годжи бери...- всяка сутрин преди храна на гладно се яде... 30 мин. след него закуска...
Всичко това + хомеопатия... и разни други такива, незнам дали са помагали, но антителата винаги са ми били в норма... в момента са скочили, но имам много причини за това.... и също не мога и да тренирам....

# 39
  • Мнения: 1 687
ив, там е начев. аз имам час при него в понеделник.
има си го и в сайта.

# 40
  • Мнения: 46
н-74, не пречи да й пуснеш профилактично едни изследвания. чак спешно не е, но е добре да се знае.
И аз си мисля,че ще е добре да не го отлагам.Още повече и сега е във ваканция.
И аз съм на това мнение.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 269
Благодаря ви много. Притесненията ми са най-вече, че не са ми казали първия триместър да следя хормоните. Ще пусна изследванията възможно най-бързо.
На първа страница видях, че доктор Начев преглежда в МЦ Панацея, а в техния сайт не намерих такава информация. Той все още ли има частен прием там или е на друго място.


Отново много ви благодаря.

Момичетата са ти дали съвет вече. Но да допълня нещо. МедДиа не ги харесвам по ред причини, но това не е важно сега. Пусни си ТСХ и кръвна захар (още по-добре профил), аз лично ходя смао в Бодимед. И отиди при Начев. Ако захарта ти е притеснителна, предвид това, че преди забременяване си пиела лекарства за инсулинова резистентност (които искренос е надявам,ч е си спряла в момента, вкойто си разбрала, че си бременна), той ще те насочи към една докторка (ох, не й помня името сега), която преглежда безплатно бременни за гестационен диабет на 4 ет. в МД (там се води ендокринологията). Според мен, жена, лекувала се от ИР, задължително трябва да си направи изследване за гестационен диабет.

# 42
  • София
  • Мнения: 10 698
Цитат
той ще те насочи към една докторка (ох, не й помня името сега), която преглежда безплатно бременни за гестационен диабет на 4 ет. в МД (там се води ендокринологията)

за инфо- д-р Бояджиева май си е  пълноценно майчинство вече,отделно се плащаше боденето за ОГТТ,отделно 20.00лв на нея на ръка.
Аз след раждане с Начев се видях да ми види резултата,както и той ми каза как точно да се направи ОГТТ-има разлика от по време на бременност.

# 43
  • Мнения: 1 787
Maгнитче, може ли да кажеш нещо повечр за ОГТТ, защото мисля да си го направя, тъй като имам ПКЯ и пия метфогамма 500/  3х1. Изписаха ми метфогаммата, заради ПКЯ, но никои не ми направи изслеване и я пия вечеблизо година. Може и на лични да не спамим.

Съжалявам, че оспамих малко темата, момичета

# 44
  • София
  • Мнения: 6 269
Цитат
той ще те насочи към една докторка (ох, не й помня името сега), която преглежда безплатно бременни за гестационен диабет на 4 ет. в МД (там се води ендокринологията)

за инфо- д-р Бояджиева май си е  пълноценно майчинство вече,отделно се плащаше боденето за ОГТТ,отделно 20.00лв на нея на ръка.
Аз след раждане с Начев се видях да ми види резултата,както и той ми каза как точно да се направи ОГТТ-има разлика от по време на бременност.

Бояджиева, да  Peace Не знаех, че е по майчинство. 2 пъти си правих обременяване там като бях бременна, никога нищо не съм плащала, вкл. и на Бояджиева.

smile_86, за обременяване с глюкоза отиваш на гладно да ти вземат кръв, след което ти разтварят глюкоза във вода, която изпиваш за 5 мин., след час ти вземат пак кръв и след още един час отново. Добре е да стоиш спокойно през това време, да не се движиш - аз си стоях в лабораторията и си четях книжка.

Общи условия

Активация на акаунт