Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 72 028
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 694
catty m нещата се променят Wink бях при нея последно преди да родя сега,преди няма и 5 месеца.

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 23:03 от magnet_for_happiness

# 46
  • София
  • Мнения: 10 694
Maгнитче, може ли да кажеш нещо повечр за ОГТТ, защото мисля да си го направя, тъй като имам ПКЯ и пия метфогамма 500/  3х1. Изписаха ми метфогаммата, заради ПКЯ, но никои не ми направи изслеване и я пия вечеблизо година. Може и на лични да не спамим.

Съжалявам, че оспамих малко темата, момичета
при бременни е така:
0мин кръвна захар на гладно
пиеш 75 или 50 глюкоза на прах разтворена във вода и после се взима кръв на 60 мин и на 120 мин.

За небременни:
0мин- кръвна захар на гладно+ ИРИ/имуно реактивен иснулин/
пиене на глюкозата
120мин бодене.

за това така ми каза Начев да изследвам.за небременни визирам/

във всеки случаи не трябва да има движение докато трае обременяването,може да се пие само вода.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 265

Жалко, ако е така.

Да, на бременни само кръвна захар се изследва, като небременна изследвах и ИРИ, но пак на 0, 60,120 минута. Като спра кърменето пак мисля да направя изследване.

# 48
  • Мнения: 2 089
Merelenda, благодаря за мнението ти, то е важно за мен. Ще изчакам прегледа със силно намаляване на дозата, да не е без хич, пък да видим. Може да е за добро.

# 49
  • Мнения: 1 787
Благодаря, момичета!  bouquet

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 07:44 от smile_86

# 50
  • Мнения: 11 726
Таласъмче, разбрах притесненията ти. На 25 микрограма тироксин ТСХ ти е 0,6 и се притесняваш, че на 50 микрограма ще падне в нулата. Не мога да коментирам подхода на доктора към теб и дали е прав. Ти най-добре усещаш как се чувстваш и на кого да се довериш. Сарджева ли те остави на доза 25 микрограма? Тя на какво мнение е относно дозата и хормоните?

# 51
  • Мнения: 70
Запис...много сте изписали Grinning

# 52
  • шумен
  • Мнения: 100
 кияHug и аз така като тебе,писна ми от това хашимото и не го искам ,ама то пусто отказва да си тръгне Simple Smile

# 53
  • Мнения: 288
Момичета, за антителата ... не знам дали е възможно, но октомври месец ходих при Тодорова, тя ми изписа лимфомиозот и аспирин протект за тея антитела и да ви кажа, МАТ от 124 се смъкна на 24 за 3 месеца, пак казвам, не знам дали е възможно да е от това, но друго не съм правила по въпроса  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 3 610
Ммм, тези антитела... ooooh! Сега ми излязоха резултатите:
ТСХ - 0.266       
МАТ (TPO Ат)   S   -  407.6
Говорят ли ви нещо тези резултати? Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 4 696
Тъкмо се чудех помага ли този лимфомиозот. Май ще трябва да го пробвам.   Иначе този месец ТСХ е много добре 1.28 , толкова ниско никога не е било! Дано само да се задържи! Mr. Green

# 56
  • Мнения: 723
как се пие този  лимфомиозот?

# 57
  • Мнения: 11 726
Аз съм пила доста време лимфомиозот, когато бях само с повишени антитела и хормони в норма. На мен не ми повлия в посока намаляване на антителата.
july1993, ако си на тироксин, резултатите са обясними.

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 20:36 от Merelenda

# 58
  • Мнения: 3 154
Момичета, за антителата ... не знам дали е възможно, но октомври месец ходих при Тодорова, тя ми изписа лимфомиозот и аспирин протект за тея антитела и да ви кажа, МАТ от 124 се смъкна на 24 за 3 месеца, пак казвам, не знам дали е възможно да е от това, но друго не съм правила по въпроса  Hug

Случва се и от самата бременност да спаднат антителата,  но след раждане се вдигат пак. Давам ти и друг вариант просто  Wink

# 59
  • Мнения: 11 726
При мен МАТ бяха спаднали почти тройно като не приемах нищо друго освен основното ми лекарство за щитовидната при хиперфункция - тирозол. Бяха спаднали от 600 на 230 някъде. След като направих рецидив скочиха пак. Не съм ги измервала от 2 години. То като си гледам ТСХ-то и не виждам смисъл да си давам парите за тях.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт