Отговори
# 735
  • Мнения: 34
Момичета, 2 и 5 май официални почивни дни ли са за администрацията?

ДА

# 736
  • София
  • Мнения: 1 655
Момичета, 2 и 5 май официални почивни дни ли са за администрацията?

ДА

  bouquet

# 737
  • Варна
  • Мнения: 187
Страхотни майки сте, възхищавам ви се !
Аз имам много дълъг работен ден и нищо друго не ми остава освен вечер когато ви прочета да дръпна някой нов тест ,за да и разпечатам на другият ден. Не мога с друго да и помогна. Днес милата ми направо я съжалих имала за тези почивни дни да реши 35 теста . Госпожата в училище им дала, госпожата при която ходи на уроци и дала други, отделно аз съм и разпечатала . Как ще се справи не зная , не би успяла да ги реши. Много са нотаварени децата.

# 738
  • София
  • Мнения: 18 381
Ако става дума за 35 теста по формата - това  си е непосилна задача за 6 дни. Shocked

# 739
  • Мнения: X
35 теста са 35 часа ( ако под тест се разбира първи модул).  Ако трябва да ги разпределиш равномерно в рамките на шест дни... Аз не бих подложила детето си на нещо подобно. Разбира се всеки си знае за себе си.

# 740
  • Мнения: 1 988
Според вас дали ще има свободни места утре за пробния изпит в Регалия?
Мисля да заведа утре детето и да се надявам да не ни върнат защото иначе ще стана жертва на майцеубийство ако съм я събудила напразно толкова рано в почивния ден.

Аз се отказах. Тя няма нужда от повече пробни изпити по математика. Ако се сетите за ипит по БЕЛ в някоя от Софийските школи, ще й бъде по-полезно. Видях, че в Регалия, Междучасие и Образователни технологии няма дати. Ще потърся.

Последна редакция: ср, 30 апр 2014, 23:19 от VAVA

# 741
  • София
  • Мнения: 5 207
Страхотни майки сте, възхищавам ви се !
Аз имам много дълъг работен ден и нищо друго не ми остава освен вечер когато ви прочета да дръпна някой нов тест ,за да и разпечатам на другият ден. Не мога с друго да и помогна. Днес милата ми направо я съжалих имала за тези почивни дни да реши 35 теста . Госпожата в училище им дала, госпожата при която ходи на уроци и дала други, отделно аз съм и разпечатала . Как ще се справи не зная , не би успяла да ги реши. Много са нотаварени децата.
35 теста са издевателство над детето.

# 742
  • Мнения: 489
Не знам и дали има смисъл от решаване на толкова много тестове, може би на този етап е по-добре да се наблегне на задачите на които се затруднява детето или  не е усвоило добре през годината.

# 743
  • Мнения: 34
Страхотни майки сте, възхищавам ви се !
Аз имам много дълъг работен ден и нищо друго не ми остава освен вечер когато ви прочета да дръпна някой нов тест ,за да и разпечатам на другият ден. Не мога с друго да и помогна. Днес милата ми направо я съжалих имала за тези почивни дни да реши 35 теста . Госпожата в училище им дала, госпожата при която ходи на уроци и дала други, отделно аз съм и разпечатала . Как ще се справи не зная , не би успяла да ги реши. Много са нотаварени децата.

Ако само предложа на младЕЖА тези тестове,то би ме линчувал,и с право  #2gunfire
Иначе тази вечер водихме спор относно времето за игри на компа през следващите дни - предложих да намалим на 1 час на ден - не е много съгласен,но и не мърмори много  Twisted Evil.( Все пак имам основателен довод-  НИКОЙ ТИНЕЙДЖЪР НЕ Е УМРЯЛ ОТ ЛИПСАТА НА КОМПЮТЪР ЗА 1 МЕСЕЦ  #2gunfire).

Последна редакция: ср, 30 апр 2014, 22:14 от Мая Тодорова

# 744
  • София
  • Мнения: 18 381
Не знам и дали има смисъл от решаване на толкова много тестове, може би на този етап е по-добре да се наблегне на задачите на които се затруднява детето или  не е усвоило добре през годината.

А как се установява кои типове точно не е усвоило? Не е ли пак най-лесно това да се постигне с решаването на цялостен тест - решава  детето примерно  първа, втора, трета, пета, десета и на дванайста задача   серизоно забива, не знае как да подходи... Това е сигнал, че нещо там куца.   Помага му се, обяснява се пак неусвоеното, ако трябва се изнамира и подобна задача за тренинг, след което се минава нататък - до сблъсъка със следващата неяснота и затруднение. За мен на този етап е  по-ползотворно да се решават различни типове задачи, тъй като именно  в разнообразието  детето има най-голям шанс да се сблъска с недоучени, недоразбрани и неусвоени неща. Докато иначе се разчита на малко или много субективната му преценка, че трудности среща единствено при едикои си задачи, докато останалите типове са му ясни..

# 745
  • София
  • Мнения: 62 595
Страхотни майки сте, възхищавам ви се !
Аз имам много дълъг работен ден и нищо друго не ми остава освен вечер когато ви прочета да дръпна някой нов тест ,за да и разпечатам на другият ден. Не мога с друго да и помогна. Днес милата ми направо я съжалих имала за тези почивни дни да реши 35 теста . Госпожата в училище им дала, госпожата при която ходи на уроци и дала други, отделно аз съм и разпечатала . Как ще се справи не зная , не би успяла да ги реши. Много са нотаварени децата.

Ако само предложа на младЕЖА тези тестове,то би ме линчувал,и с право  #2gunfire
Иначе тази вечер водихме спор относно времето за игри на компа през следващите дни - предложих да намалим на 1 час на ден - не е много съгласен,но и не мърмори много  Twisted Evil.( Все пак имам основателен довод-  НИКОЙ ТИНЕЙДЖЪР НЕ Е УМРЯЛ ОТ ЛИПСАТА НА КОМПЮТЪР ЗА 1 МЕСЕЦ  #2gunfire).
[/quote

Не е умрял, но аз не бих променила стереотипа на детето двайсет дни преди изпитите. Кому е  нужно вклиняването на такъв допълнителен стрес? То, и ти без форум:фейсбук:интернет:кафе:филм примерно, няма да умреш един месец, ама ако мъжът ти или началникът ти ти дръпнат шалтера, и ще ти трябват поне няколко дни, за да свикнеш, а ако си на прага на довършването на важна работа, от която ти зависи кариерата, хич няма да ти стане по-хубаво, макар и за твое добро. Не си заслужава внасянето на още шум в системата, че току-виж се  влошил основният сигнал. Сега не е време за доказване кой кара влака.  Peace Ако някой реши да не свърши някаква работа, все ще намери начин, а отнемането на нещо любимо е много неприятно преди финалната права.

# 746
  • Мнения: 34

Не е умрял, но аз не бих променила стереотипа на детето двайсет дни преди изпитите. Кому е  нужно вклиняването на такъв допълнителен стрес? То, и ти без форум:фейсбук:интернет:кафе:филм примерно, няма да умреш един месец, ама ако мъжът ти или началникът ти ти дръпнат шалтера, и ще ти трябват поне няколко дни, за да свикнеш, а ако си на прага на довършването на важна работа, от която ти зависи кариерата, хич няма да ти стане по-хубаво, макар и за твое добро. Не си заслужава внасянето на още шум в системата, че току-виж се  влошил основният сигнал. Сега не е време за доказване кой кара влака.  Peace Ако някой реши да не свърши някаква работа, все ще намери начин, а отнемането на нещо любимо е много неприятно преди финалната права.
Не променям нищо- отдавна не давам повече от 1 час игра на компа на ден  Mr. Green
Налагало ми се е сама да си дръпна шалтера ( сама съм си шеф) - да имам мнооого служебна работа.Никога след това не съм съжалявала за лишенията- въпрос на човек може би,на нагласа- знам ли.
Относно " Сега не е време за доказване кой кара влака" - отдавна съм доказала,че съм АЗ  Mr. Green

# 747
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти май не правиш разлика между това сама да решиш нещо да си дръпнеш, и някой друг да ти го дпърне, защото той има властта да го направи. Ми, хубаво, щом си доказала, че ти караш влака, тогава защо е емотиконът с пищова за компютъра? Избиването на тревогата в демонстрация на власт не е много печеливш ход.

# 748
  • Мнения: 478
Наше познато семейство миналата година приложиха тактиката за забрана на всички любими неща върху сина си. Това направиха в началото на април. Детето се справяше добре и в училище, и на пробните изпити, но на родителите все им се струваше недостатъчно. В резултат на забраните, момчето започна да ходи в домовете на приятели, за да играе на комп., седеше до нощите да чете книги и спря да посещава школите... за два месеца успя да побърка "каращите влака". На матурите изкара доста високи оценки и беше приет по първо желание... Но, отношенията в семейството останаха натегнати дълго време, защото вместо подкрепа, обич и доверие, в дома си беше получил неразбиране и доказване на сила.
Според мен, децата имат нужда от приятел, а не от командири и стог тъмничен затвор. Точно сега трябва да им покажем колко много ги обичаме, подкрепяме и им вярваме.

# 749
  • София
  • Мнения: 18 381
Хората сме различни, изключение не правят и децата.. При едни спирането на достъпа до компютъра ще има положителен ефект, при други - нулев, при трети ще доведе до напрежение в отношенията с родителите . На моите и да им взема  лаптоп, таблет или телефон, няма никаква гаранция, че ще са по-мотивирани да работят. По-скоро обратното.  Ще се прехвърлят я на телевизора, я безцелно ще се моткат напред-назад или просто ще се карат и бият една с друга.. hahaha Затова за мен това не е вариант.  Но  в същото време на приятелка  синът в края на 7 клас беше лишен от компютъра точно на финалната права  и това му помогна  да  си седне за по-дълго  на трибуквието, да поработи по-усилено на финала и да се справи отлично, като всичко  се случи  без да има излишно обтягане на отношенията родител-дете. Та случаи разни..

ПП VAVA, изпит по БЕЛ има в Милениум на 11.05. Записването условно е приключило, но имам спомен, че на страницата им пишеше, че при останали свободни места това може да стане и на по-късна дата.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 07:53 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт