Детето ми е в шок след 4 дни в ясла - помогнете!

  • 4 694
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
Сега се сетих, че като тръгнах на работа след майчинството също имахме такъв период, в който детето беше стресирано (макар че баба й я гледаше и беше свикнала с нея). Явно някои деца по-трудно приемат промените.
Освен да стискате зъби и да чакате този период да отмине, не знам какво друго да посъветвам авторката  Hug

# 16
  • Мнения: 15 379
Просто има деца, които не са за институция - ясла/градина.
Моят син е от този тип, 4-та година ходи, но го прави с нежелание. Аз нямам обяснение - контактен, няма проблеми с материала, дисциплината.
Нежеланието е налице - не спира да боледува, в момента е вкъщи с трета скарлатина, в рамките на година и 2-3 месеца. А не е кекаво и болнаво дете.

На авторката с нищо не помогнах, защото самата аз не знам решението. В един момент се примиряват и толкоз. Може би ако има вариант да се отглежда вкъщи - гледачка, баба...

# 17
  • Мнения: 6
Жабче, благодаря Simple Smile
Между другото, в дебелите книги пише, а и всеки лекар го знае-спомените на човек се формират и помнят след третата година от живота му...

# 18
  • Мнения: 10 547
По повод казаното от Sourcherry само да вметна, че и аз мислех така за моето дете, което изкара една кошмарна година в детската градина, и което накрая посвикна, но нежеланието беше повече от видимо. Докато не го преместихме в ПУ в училище, и то с деца година по-големи от него. Детето разцъфтя! Сега плаче у дома всяка сутрин, че е ваканция и не може да ходи на училище. Това същото дете, за което пусках и тема, обезсърчена какво ще се случи в бъдеще с него.
Та, какво исках да кажа  Simple Smile - средата е от основно значение, наред с темперамента на детето.

# 19
  • Мнения: 15 379
Аз исках да го запиша в ПГ в училище и имах глупостта да се съобразя с мнението на баща му, който беше категорично против.
Сега си нося последствията, за сметка на детето най-вече Confused.
Действително има деца, които не са за интитуция, а за домашно отглеждане и ПГ в училище от 5 години. Вече си знам, но след дъжд - качулка.

# 20
  • Мнения: 8 242
По повод казаното от Sourcherry само да вметна, че и аз мислех така за моето дете, което изкара една кошмарна година в детската градина, и което накрая посвикна, но нежеланието беше повече от видимо. Докато не го преместихме в ПУ в училище, и то с деца година по-големи от него. Детето разцъфтя! Сега плаче у дома всяка сутрин, че е ваканция и не може да ходи на училище. Това същото дете, за което пусках и тема, обезсърчена какво ще се случи в бъдеще с него.
Та, какво исках да кажа  Simple Smile - средата е от основно значение, наред с темперамента на детето.
Синът ми също не обичаше да ходи на градина - мразеше спането там Simple Smile Изкара 1 и 2 група и го пуснах предучилищна на 5 в училище, а после в 1ви клас на 6. Никаква драми нямаше повече Simple Smile

След като детето НЕ преживява добре стоенето по цял ден директно, говори с госпожите или с директорката направо да остава постепенно. Докато не си поискаш няма как да се случи.
Смени яслата?! - и при нас има ясли, в които искат детето да стои директно по цял ден, както и такива, в които стои по 2 по 4 аса отначало, докато свикне.

# 21
  • Мнения: 87
За всичко има пътища и начин, стига да сте готова да се борите за детето си. Факти като не се допускат родители и прочие не са непреодолими планини, винаги може да се намери някакво решение, ако сте в готовност да разговаряте на широко с персонала, най-вече с директорката. Не се предавайте на страховете си, търсете начини! Хората слушат и откликват, когато молите за помощ! В случая и вие, и детето сте силно травмирани, трябва ви преходно решение, потърсете го.
Психологът не е за детето, а за ваша консултация, и то консултант по детски въпроси, специалист в тази сфера.

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Амилия, прощавай, но на мен лично ми звучиш грубо и обвинително! Не от това има нужда жената в момента!
Родители в групата не се допускат от хигиенни съображения и аз съм напълно съгласна с това! И без това боледуват доста децата в яслата, няма нужда постоянно да се точат външни хора.

Факт е, че персоналът е от значение - при нас имаше леля, която децата не харесваха, наричаха я лошата леля. После дойде една младичка много приятна, която прикотка децата.
Другото, което подейства при нас - викнах майка ми да дойде за 2 седмици и да ги гледа вкъщи, повече нямаше как. Аз ходех на работа, те се гледаха вкъщи. Така свикнаха, че мама излиза сутринта, но вечер се връща. После дойде свекърва ми за още една седмица, после мъжът ми взе една седмица отпуск. И пак ги пуснахме на ясла. Този път свикнаха много по-лесно и бързо.

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 11:55 от Жабче

# 23
  • Мнения: 10 547
Не от хигиенна гледна точка не се допускат родителите, но пътят, за достигането им в яслените и градинските групи в адаптационния период е дълъг и към днешна дата почти невъзможен.

# 24
  • Мнения: 17
[ Психолог - дете, което едва казва "мама" и "тати" как да обясни каквото и да било?
]
детският психолог никога не говори с детето - той играе и рисува с него в началото а после го оставя само да играе - наблюденията на тези игри носи информацията, която големите се опитваме да предадем чрез думи и други изразни средства
така че лично моето мнение като детски психолог е че обезателно трябва да го заведете поне за няколко сесии при някой специалист, в никакъв случай не оставяйте нещата така!

Общи условия

Активация на акаунт