БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 122

  • 63 374
  • 728
  •   1
Отговори
# 630
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Да покажа до къде съм стигнала, че като гледам какви красови неща шиете и за колко малко време, почвам да се съмнявам какви игли имате(някакви самошиещи ли са вълшебни ли са Laughing Laughing)
Чудесни сте момичета на 20, 20х2 и 20х3 години  bouquet
http://media.snimka.bg/s1/3474/033192353.jpg?r=0

# 631
  • Мнения: 11 876
elka52 страхотен е и ти е останало съвсем малко, виждала съм го на живо в рамка разкошен е  Peace

Деси как го премяташ този чаршаф 2 метра  Joy

# 632
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси как го премяташ този чаршаф 2 метра  Joy

Навила съм го на руло  Mr. Green, ще го видите утре.

# 633
  • София
  • Мнения: 83
След седмица мълчание да метна и аз един етап.
http://lil70.snimka.bg/tapestries/etapi.818482
И едно въпросче :като шиете така на черти не се "разрязва" после гоблена,не се ли личат чертите?

# 634
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448

Последните 3 дни ми се падна някакъв супер лесно парче между двете къщички - половинки и големи участъци с един цвят, та всъщност съм ушила доста, утре ще пусна снимка да видите  Simple Smile

Добре  Crossing Arms шА гледаме, май само шА гледаме  Crossing Arms
Ще изпадна в депресия покрай теб  Hug

Аз друго се замислих - Делфинче кога показа ... лалетата/ божурите,  кога се оплака от вълнено-акрилните конци на Риолис, кога вече й намигна конката?  ooooh!

Аз шия ... няма да казвам какво.... но мнооооого малко, почти хич....  Embarassed Снощи да почна и .... няколко бода и... изгасна тока.  ooooh! ... И така няколко часа....

# 635
  • Мнения: 572
Наистина ще взема да се отпиша от фейсбук групите. Напоследък все повече се дразня... Миналата седмица в една от групите беше публикувана снимка на Целувката за снежния човек, но нямаше нито един възел по нея. Имаше няколко харесвания и коментари колко е хубав. Написах коментар "А къде са възлите- липсва ми снеговалежа". Няколко часа по-късно момичето изтри поста си и пусна наново снимката... Втори път не си направих труда да отварям очите на никой. Дразня се когато някой не знае нещо, а когато някой се опита да му помогне , да се прави на много важен...
Днес пък попадам на следния пост "Момичета, започнах "Winters Hush" на Dimensions , в него има полубод,който се шие с 5 нишки.Няма ли да стане много дебело, дали да си го шия с 2?" Нямам думи... Защо по дяволите си купуват оригинални гоблени, след като не искат да спазват инструкциите за фр. възли и бодове с повече нишки, ами си правят волни интерпретации на тема гоблени?
Извинявам се, но не можах да се сдържа.
Никой не се е родил научен, но когато за направата на нещо има инструкция, нормално е да се спазва, а и когато нещо не ни е ясно да питаме...

# 636
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Здравейте момичета!

Поздравление за страхотните красоти, които създавате. С удоволствие ги разглеждам и се уча от вас Simple Smile. Сигурна съм, че при вас мога да намеря отговор на една чуденка  newsm78. Имам оригинален комплект на Riolis, който се шие с вълнено-акрилни конци. Не можах обаче да се ориентирам с колко нишки трябва да шия. Не видях и къде е написано...
Ако някой е шил подобен комплект, моля да ми помогне...Благодаря !

Не знам дали някой ти помогна, но аз сега потърсих схема при която да личи разликата при нишките на конците
 http://pixs.ru/showimage/klychjpg_1155205_9535631.jpg

В колона А е даден знака в схемата, в колона В   се вижда Риолис как правят разлика между нишките - самото кръстче е с една или две нишки.
Специално при тази схема има и уточнение т.к. например първите два знака /вижда се в колона С/ се шият с конец от картончето под № 1, като първият е с две нишки /виж колона Д/, а вторият е с една нишка.

Горе долу това е при Риолис - гледай картинката. Дано и аз съм съм го обяснила, та да си го разбрала и да съм ти помогнала.


Роси, що си тровиш нервите, момиче!
Вече ги подминавам.
Днес и аз попаднах на "нещо" шито с гобленов бод, но беше .... много особено. Вече не искам да задавам въпроси защо е така след една подобна дискусия във ФБ.
Все пак ако искат помощ - винаги ще се отзоват момичета, които да помогнат. Но да се хвалят с нещо, дето е тотално омаскарено - това вече аз не го разбирам. Защо, аджеба, ще се мъчиш да го правиш, че и в последствие да се хвалиш с него.

# 637
  • София
  • Мнения: 3 789
А ето я "Голямата фрегата", която споменахме на срещата  ooooh!
http://olx.bg/prodavam-goblen-2-i20974699

На нескромния ми въпрос дали не липсва средната част, девойката ми отговори, че такава ѝ била схемата - така я шила. Мине не мине време - и я пуска по групите. Като за капак иска 150 лева  ooooh!

# 638
  • sf
  • Мнения: 10 205
 Joy Ох, голяма забава е с тази фрегата. Сърбят ме пръстите да напиша коментар  Rolling Eyes

# 639
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Според мен от птичи поглед си личи, че средата липсва,като отрязана е...Чудно как не е забелязала, когато го е шила  newsm78

# 640
  • София
  • Мнения: 3 789
На мен нещо и част от небето ми се губи... Вижте последните две снимки.

# 641
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Joy Ох, голяма забава е с тази фрегата. Сърбят ме пръстите да напиша коментар  Rolling Eyes

 Thinking и другите две фрегати ми изглеждат такива. по една схема ли са?

донси, не съм ти казвала колко ми харесва подписа ти.  Hug

# 642
  • София
  • Мнения: 3 789
Joy Ох, голяма забава е с тази фрегата. Сърбят ме пръстите да напиша коментар  Rolling Eyes

 Thinking и другите две фрегати ми изглеждат такива. по една схема ли са?


Това са 4 снимки на един и същи гоблен. Или намери други?

# 643
  • Мнения: 173
Роси 123 ший с толкова нишки колкото пише. Не става дебело, по този начин се подчертава елемента. http://gallery.ru/watch?ph=7pl-elW8k&subpanel=zoom&zoom=8

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 21:48 от bisy_k

# 644
  • Мнения: 11 424
Рамкиран, вече, утре ще трябва да се постарая да направя по хубави снимки на светло. Малко съм със смесени чувства  Tired





И напредък от новото ми начинание:


Общи условия

Активация на акаунт