ДЕКУПАЖ_47

  • 107 864
  • 407
  •   1
Отговори
# 360
# 361
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Привет.
Моля някой да ми каже как се лакира след кракъл от този тип. Всичко ми се размазва. В смисъл като минавам с лак - азурен или гланцов - получавам бяла каша, сякаш разгражда кракъла отдолу. Налага се да ползвам само автоемайл спрей, но не ми харесва.
http://i.ebayimg.com/images/g/66wAAOSwoudW-yWW/s-l300.jpg
Благодаря.

Извинете ме , за "нахлуването" Simple Smile
Мечка Малинарка, не мога да прочета добре, но мисля че това кракле е на водна основа.За съжаление по моите ширини няма дистрибутори на тази марка и не съм работила с него.Ако е така както се съмнявам, че е на водна основа , то двуфазното кракле (на водна основа) подпухва и се свлича от акрилен лак.Такова двуфазно кракле се лакира със солвентен лак. Обаче, краклетата могат да се ползват и като краен материал без да се лакират - те самите са лак.

Акрилните лакове също се водят на водна основа и ако краклето е на водна основа не би трябвало да се получава това побеляване.
Преди години ползвах краклето на Креал, което се водеше на водна основа, за да нямам проблем с лакиране със солвентен лак първо пръсках спрей за джанти и като изсъхне тогава лакирах. Понеже не мога да видя твоето кракле точно на каква основа е направи експеримент на непотребна плоскост. Първи вариант, след краклето напръскай с лак за джанти, после лакирай от вариантите лакове, които имаш на участъци и ще видиш кой лак е поносим с краклето. Друг вариант е след като е изсъхнало краклето, не пръскай със спрея за джанти, а измий на чешмата със хладка вода, остави да изсъхне и пак пробвай вариантите си лак. С тези опити ще видиш с какъв лак се понася краклето.

# 362
  • Бургас
  • Мнения: 754
Значи, имайте предвид, че има значение последователността на продуктите с различни съставки. Какво имам предвид - ако сложите лак на алкидна основа, после не можете да сложите лак на водна основа. Ако е обратното може първо на водна, после на алкидна основа

# 363
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Точно така, повечето лакове на различна основа са несъвместими

# 364
  • Мнения: 3 481
Благодаря.

# 365
  • Мнения: 572
Имам въпрос за декупаж , но не виждам тема  и за това ще попитам тук..
Искам да си направя една картина на грундирано платно а не знам какви лепило и лак да ползвам и искам да помоля ако някой има идея ,да ме насочи.. Simple Smile

# 366
  • Мнения: 4 761
Предполагам става въпрос за Mix media? Ако е за такава техника , може с обикновено декупажно лепило или лак за декупаж. Необходимо е само преди да започнете да лепите хартиените елементи да ги намокрите за да омекнат. Мажете платното, отгоре картинката и мажете и нея. Дано обясних правилно.

# 367
  • Мнения: 3 481
Една позната прави обратен декупаж от цветен принт върху грундирано платно. Работи с С 200, след което бели с пръсти. Е, не знам как й се получава върху грундираното платно, ама шапка й свалям на пръстите. Simple Smile (след което довършва с бои, често релефен рисунък)  Една от картините е в нашия офис (мъничка е), ще я снимам през седмицата.

# 368
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Добре е принтера да е лазарен, за да не поддадат цветовете. Има специални трансферни лакове, но и с акрилен лак се получава. Грундирате платното и го оставяте добре да изсъхне / продават и готови грундирани платна/. Започвате обработката на изображението. Лакирате първа ръка с лак върху картинката. Оставяте да изсъхне, примерно ден. Лакирате втора ръка и пак съхнене... добре е да се лакира минимум четири пъти, като аз сменям при всяко лакиране посоките, хоризонтално, вертикално. След като добре са изсъхнали пластовете лак, нанасям лак върху платно, поставям картинката с лице към платното и прилепвам внимателно изгонвайки въздуха и без да допускам гънки. Отново оставям добре да изсъхне. На другия ден с гъбичка намокрям гърба и внимателно с пръсти започвам да беля бялото. На платното остава само масилената разпечака. Изсъхва и лакирам . Когато се работи с трансферен лак може да се спестят няколко ръце лак на изображението, на самия лак обикновенно има препоръчани брой лакирания. Има доста клипове за трансфер из нета. Потърси ги и ще видиш нагледно. С 200 може да се ползва, но той също е от няколко фирми и някои поддават при намокрянето. Протърква се и част от изображението доста неприятно. Ако ще дорисуваш после отгоре е добре първо да се лакира, за да може да се поправи евентуална грешка, а и да не попие боята на по голяма площ от желаното

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 754
Аз го правя така, преди да залепя апликацията с пръсти протривам хартията и тогава лепя. Става тънко цветно найлонче

# 370
  • Мнения: 3 481
Привет. Аз пак с молба за съвет. Купих си и няколко боички Лорка, но са толкова гъсти (четките ми са уж хубави, изкуствени), че като боядисвам, чак остават на релефни линии. С какво мога да разреждам, без да правя експерименти, ако някой има опит?
Благодаря.

# 371
  • Мнения: 4 761
Боите на Лорка са на водна основа, така че би трябвало да няма проблем да се  разреждат с вода. Аз лично ползвам само черната им боя , акрил мат, докато боядисвам с нея наистина става на четки по после няма проблем. Не съм я разреждала.

# 372
  • Мнения: 3 481
Благодаря. Стана с вода.
Да ви попитам за грунд. Ползвала съм такъв, малка разфасовка, много ми харесва, но килограмът ми идва много скъп: http://armstrongshop.com/product/14205/gesso-1000ml-talens-geso-grund-1000ml.html
Правих си домашен грунд от С200 с вода и готова фина шпакловка, само че продължава да си стои леко като мазилка и някак не ми допада, а и трудно се шкури. Можете ли да ми препоръчате грунд по-голяма разфасовка на по-нормална цена. Благодаря.

# 373
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Аз не съм ползвала грунд, въпреки че ми препоръчваха горещо. Лично аз съм правила няколко неща от така наречените предмети от МДФ , но после преминах само на дърво. Декорирах основно щайгички, те са от иглолистна дървесина. Нямате си представа каква голяма разлика е да се прави декупаж на естествен материал и на МДФ. Та, особено за щайгичките изобщо няма нужда от грунд. Когато е без грунд , просто се налага да се боядисва два или три пъти за по- добър ефект. Но пък щкуренето е лесно когато е само с боя. Аз ползвах акрилна боя за дърво от строителните хипермаркети на фирмата ЛЕКО. Голяма кутия е около 5 лв и съм много доволна.

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 754
Аз използвам за грунд фасаген и с200, бои - темперни бои със с200

Общи условия

Активация на акаунт