СеИночИ изИдиМпАт Оспях с прЪвУпистЪ- 89

  • 30 616
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 163
Цитат
биофлавониди

# 16
  • Мнения: 3 961
Момичета, отдавна се каня да задам в темата един въпрос, та ще ползвам случая да се запиша. Има една реклама, в която майка казва: "Когато на моето момиченце му никнеха зъбки, много я болеше." Цитатът може да не е съвсем точен, по памет е. НО не трябва ли да е "много го болеше"? Все пак "момиченце" е в среден род... Ако беше "дъщеричка", да речем, тогава да, но в този случай... newsm78

Така би трябвало да е  Peace

Мен много втрещи това съчетание на думи в книга
Цитат
в тогава
  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 447
Момичета, отдавна се каня да задам в темата един въпрос, та ще ползвам случая да се запиша. Има една реклама, в която майка казва: "Когато на моето момиченце му никнеха зъбки, много я болеше." Цитатът може да не е съвсем точен, по памет е. НО не трябва ли да е "много го болеше"? Все пак "момиченце" е в среден род... Ако беше "дъщеричка", да речем, тогава да, но в този случай... newsm78

Така би трябвало да е  Peace

Hrisi, благодаря ти! bouquet
Съмненията се породиха, след като в една от детските книжки на сина ми прочетох следното изречение (пак цитирам по памет): "Момиченцето много се учудило като видяло как изглежда баба и." И тук вече започнах да се питам дали пък грешката не е в моя телевизор. Една и съща грешка, допусната на две места, нямащи нищо общо едно с друго - телевизионна реклама и скъпоструваща луксозна детска книжка. ooooh!

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Днес , по тв новини тече надпис- "Бяха отправени убиди по адрес на....." ooooh!

# 19
  • Мнения: 72
В унисон с предния пост - аз скоро видях "Новена на деня"  ooooh!

# 20
  • Мнения: 8 163
Цитат
Грейпфурите са диетични  много засищащи.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 785
Момичета, отдавна се каня да задам в темата един въпрос, та ще ползвам случая да се запиша. Има една реклама, в която майка казва: "Когато на моето момиченце му никнеха зъбки, много я болеше." Цитатът може да не е съвсем точен, по памет е. НО не трябва ли да е "много го болеше"? Все пак "момиченце" е в среден род... Ако беше "дъщеричка", да речем, тогава да, но в този случай... newsm78

Така би трябвало да е  Peace

Hrisi, благодаря ти! bouquet
Съмненията се породиха, след като в една от детските книжки на сина ми прочетох следното изречение (пак цитирам по памет): "Момиченцето много се учудило като видяло как изглежда баба и." И тук вече започнах да се питам дали пък грешката не е в моя телевизор. Една и съща грешка, допусната на две места, нямащи нищо общо едно с друго - телевизионна реклама и скъпоструваща луксозна детска книжка. ooooh!

Цитат
Съществително
Именен клас

...Мъжкият и женският граматичен род приблизително съответстват на биологичния пол на назовавания обект, когато той има такъв, макар че има и изключения - например, думата „момиче“ е в среден род на български и немски („Mädchen“) и в мъжки род на ирландски („cailín“)...

# 22
  • Мнения: 690
Цитат
а защото самата марка е гадна - лятото са дръвени,
Става въпрос за марка автомобилни гуми

# 23
  • Мнения: 447
Цитат
Съществително
Именен клас

...Мъжкият и женският граматичен род приблизително съответстват на биологичния пол на назовавания обект, когато той има такъв, макар че има и изключения - например, думата „момиче“ е в среден род на български и немски („Mädchen“) и в мъжки род на ирландски („cailín“)...

AnMary, благодаря ти за цитата, но от него не става ясно какво е правилото, което се прилага в цитираните от мен случаи. Ясно, че има разлика между биологичния пол и граматичния род, но какво от това? Кое от двете е определящото? Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 11 494
Цитат
найдобредаотидешнадобърспециалист.момичетататукедвалищетипомогнат.

# 25
  • Мнения: 681
Хи хи, добре ще стои като заглавие това безкрайно изречение  Mr. Green

Цитат
найдобредаотидешнадобърспециалист.момичетататукедвалищетипомогнат.



Цитат
куфърче
Цитат
Замръзяване, замръзих, замръзявали ...
все от една и съща потребителка

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 22:20 от бибиту

# 26
  • София
  • Мнения: 39 785
Windy, според мен правилното трябва да е "го".

# 27
  • София
  • Мнения: 6 159
Цитат
обождане

# 28
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Цитат
покриваме размоските
Цитат
земя за строеш на къща

# 29
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Цитат
правих ме
много раостна
подкрелиха
азпитана
предеждане
стажа чудесно

Общи условия

Активация на акаунт