Юлски бебета 2013 - тема 19

  • 30 993
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 237
gemavar , описваш и мен много точно  Mr. Green Същата съм. Майка ми като дойде и като почне да подрежда...откачам. Уморих се да повтарям,че обичам да ми е разхвърляно. (е не в краен вариант) Последния път беше докато раждах Боци. Прибирам се аз и у дома ред, ама ред ви казвам. Че като побеснях ! Като взех да мотая всичко ! Разхвърлях, извадих всичко от гардероба и него го направих на моя си хаос. Същото направих и в кухнята. И забраних повече да се пипа. Спомням си като деца, майка ми беше абсолютния манияк на тема чистене и подреждане. Дойдеше ли събота и неделя се съсипвахме от чистене , жулене, търкане, подреждане...ужас. Децата навън си играят, ние със сестра ми на колене търкаме подове.Може би от тогава намразих чистенето. Целият съзнателен живот на майка ми мина в чистене. Това сериозно. Сега съжалява горко. Казва, че е пропуснала толкова хубави моменти в живота си заради непрестанното лъскане. Вече не е такава чистница. Дава го по-спокойно и установи, че е много по-щастлива.

Хера,
за Светльо Витков ли говорим? Обожавам го. Много ми е сладък а навремето много слушах Хиподил.

Пине, подкрепям. Мазилата за стрии са плод на фармацевтичната индустрия с единствена цел - печалба. Всичко е до ген. И аз никога не съм мазала и жива стрия нямам.

Джине, моята майка (че и свекървата) и сега с Боци подчертаха, че няма да го гледат. Да се оправям. Едната си ходи по екскурзии, другата гледа овце. Боци си го гледаме само и изцяло ние. Не че ми тежи. Но просто понякога така ми се иска и аз да си почина, да ме отмени някой...ама няма. Може би ако си почивах повече  и имах повечко време, щях да се науча и малко повечко да подреждам Simple Smile

Ани, и Боци е привързан и ходи по мен, то явно си е такъв период сега  Thinking Важното е да не продължава и като пораснат големи.

Тази сутрин Боци закуси с купичка кисело мляко и малко каша вътре. Много му харесва киселото мляко а айрян пие с огромно удоволствие. Научил се е да танцува и е много смешен. Ние му пеем и пляскаме, а той се друска и кърши гъзе наляво-надясно.  Grinning

На 17 и 18.05. сме в Габрово. Вече си уредихме и спането. Ще вземем Боци с нас. Мислехме да го оставим, но нещо майка ми не е сигурна ще се справи и ли ще си го вземем. Това в случай, че Флайчето прочете. И другите, които мислят да ходят до Габрово Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 10:22 от blizna4e

# 691
  • Мнения: 4 708
Козунак? Ето това е нещо, което никога няма да пипна в суров вид. Направо ви се чудя.
Джинкеаз съм пълната противоположност.
Бременността си я спомням по дни и ненавиждам всеки един от тях.
newsm10
това все едно аз съм го писала, ама си ме беше срам да си кажа, че да не ви изглеждам супер мързелива мърла, не стига, че не меся, ами и в мивката все има по нещо  Embarassed
Бременността я мразя, защото ходех през час до тоалетната и ми идеше да се  #2gunfire първите 4-5 месеца беше ОК, ама послееее Sickвсичко ме болеше накрая, не искам никога повече да съм бременна  Crossing Arms
Хера кой е този Светльо? Явно нещо съм изтървала, покрай моите проблеми
В. вече казва чао и дай 5 точки  Laughing а сега играе на криеница зад пердето, кога ли ще й падне на главата ooooh! Ани и Вики и пристрастена, като сме си двете, или иска на ръце, и ходи с проходилката подире ми, хваща ме за крачола, абе ужас. Като има и друг човек, ходи при другите, но това е рядко.
Мадлен почвай с глутена, че той се въвежда до 9 месеца, а и е най-добре до месец след въвеждането все още да кърмиш. Нашите млечни са сутрин рано по принцип 6ч кърма, но тези дни нещо ми се обърка схемата, в 8:30-9 давам попара/кус-кус/овесена каша/банан с авокадо като във всяко едно има мляко или сирене и масло. на обяд е ясно, а в 16, при нас е като стане от следобеден сън, понякога и в 17 давам каша млечна, та и в нея има мляко. Успиването в 21 е с бутилка мляко.
Аз пък се чудя дали в неделя мога да й дам малко от агнешкото, че да усети и тя празника  newsm78

# 692
  • varna
  • Мнения: 871
Точно така, Близначе, самият Светльо Витков Хиподилски - направо го обожавам! И само на неговата партия имам доверие и гласувах, и за президент го гласувах - човекът дойде сам да си събира подписите и да говори с хората на Пантеона - никой не го прави това друг. Сега уж се води Светльо и Легендите, ама почти винаги пеят и класиките на Хиподил Twisted Evil Само ми разваляха кефа две кифли отпред, очевидно домъкнати от мъжете си и не знаещи какво се пее в текстовете хиподилски, та яла вечер ме гледаха лошо докато си припявах мръсотийки Mr. Green

# 693
  • Мнения: 14
Добро утро и от мен!

Относно реда и аз съм разхвърляна. Домакинската работа не ми е хич любима. Имам приятелка с три деца на 6, 3 и 1 годинка. Гледа ги предимно сама, защото мъжа и ходи да работи в Швеция като има работа и със седмици си е сама с децата. У тях е доста подредено като за с три малки деца, винаги има домашно сготвено, а тя отскоро се захвана и със собствен бизнес. Как се справя не знам. Аз не мога да си представя в малкото време, което ми остава да съм нон стоп до печка или да подреждам и чистя. Разговорите ми с нея се свеждат предимно до какво и по колко са яли децата и какво ще готви за довечера. Това е нормално, но мен би ме подлудило. Дано да не и остава време да ме чете тук да не ми се обиди. ... Покрай Агнес взех да параноясвам.

Ахи, моята сестра също е като Монк. Непрекъснато дезинфекцира. Мислех, че с второто дете нещата ще се променят, но е станало още по- зле.

Пине, браво за блога! Много ми харесва.

Gemavar, аз имам същите притеснения. Ние не сме никак здравословни, а малкия като започне да яде нашите манджи трябва да предприемем някаква кардинална промяна в начина ни на хранене. Не искам да му създам нашите навици, но да видим. Относно захранването и аз бих вкарала каша или плод в 16 часа.

Близначе, много се раздавам за теб и сестра ти.

Ани, моят също е непрекъснато залепен за мен от няколко дни. Като че ли някой щракна копче и сега непрекъснато ходи след мен. Види ли ме да излизам от стаята плаче, но и бързо забравя. Оставя ли го с баща му си играе по пода сам, но аз на дивана ли съм, ми се катери по краката да го взема. Казват, че точно сега бебетата осъзнавали, че мама и те са отделни личности и започвал страхът от изоставяне. Предполагам, че е заради това. А относно сестра ти аз бих и казала какво ми тежи в отношенията ни и след това бих постъпила като теб, т.е. пълен пас и си гледам моето семейство. Стискам палци при вас нещата да се наредят. Нали казват, че кръвта вода не ставала.

Данче, точно гледам някакво икономическо предаване, че сега бил идеален момент да започнеш нов бизнес и следващите няколко години, макар и с по- бавен темп, нещата за дребния и среден бизнес щели да се оправят. Стискам палци. Аз много се възхищавам на хора, които са имали смелостта да се захванат със собствен бизнес.

Терп, Глупи, Ахи и всички с болни дечица, дано оздравяват бързо!

Моргана, аз също те чета редовно и ти познавам профила, понеже много ме кефи ника ти.

Бемол, относно прегледите на годинка не съм в час, ама за очите ми се вижда малко раничко да им разширяват зениците. Нашият нали беше на лекар, защото едната зеница е по- голяма от другата на тъмно. Не му разшириха зениците като го гледаха. Викат ни обратно чак на три годинки за стандартния очен преглед.

Лъки, непременно да питаш за отбиването на курса. На мен ще ми се падне точно след края на твоя курс и пак очаквам мъки и безсънни нощи, че само на гърда се успива.

Жалина, весело изкарване в България!

И още щях да пиша, но не остана време, че имаме уговорка с едни познати.

Хубава събота ви желая и весел празник утре!

# 694
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз не съм чак Монк, но обичам реда и чистотата. Дори ми доставя удоволствие да чистя, мия, лъскам, подреждам...А, като приключа чувството е уникално- умора, примесена с удовлетворение. Предполагам, че любителите на спорта /каквато аз не съм/ се чувстват така след тренировка. В предишен живот съм била слугиня, то е ясно. Виж, за готвене- не ме търси. Освен, че не ми идва от вътре, ми е голяма мъка, като се наложи Tired
Свекър ми ни е на гости. Хванал сутринта влака и дошъл да ни види. Нарамил сакове с марули, луци, цветя, яйца, козунак... Викам, абе защо не се обади да дойда да те взема, мокър до кости. Сега ще обядваме и мм ще го кара към гарата.
Тази сутрин Марина спа до 9ч. и ѝ дадох направо попарата. Т.е. днес ще е на 4 хранения. За съжаление това няма как да стане в делничните дни, защото тогава ставаме рано и тя се буди с нас. Нормално е да се събуди детето, сутрините сме бетер циганска къща Confused

# 695
  • Мнения: 617
Ахи как е Йо?
Някой знае ли как е Терп и детенце?
Днес направих рогчетата на Пина, въпреки, че не втасаха два пъти станаха супер, дори г-н злояд ги хареса.
Джине много мило свекър ти как тръгнал с влака да ви види за празника марулки да ви донесе. Аз все мрънкам на майка ми и баба ми да спрат да сеят и копаят да си почиват и наслаждават на старини ама те не та не, трепят се в тая градина и носят с торбите.
Грийн и аз трябва да започна здравословно да готвя ама дори една здравословна манджичка немога да измисля. Пък и такава дето и ММ и баткото да ядат трудна работа.
Я кажете какъв е тоя празник в Габрово дето всички го знаете пък аз хабер си нямам.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 483
Момичета, благодаря ви за мисленето и стиснатите палци!  Hug Hug Hug
Ние се прибрахме,  Адриан е доста по-добре, пу-пу. Спазарихме се да ни пуснат да си стоим вкъщи и да ходим само за вливането на антибиотика всеки ден.
Направиха му един куп изследвания на детето и тъй като цялото лечение (освен антибиотика) можем да си го правим вкъщи, се навиха да ни пуснат. Много, много ми олекна! Друго си е на тишина и спокйствие, собственото ти легло, стени, баня и тоалетна!
Много съм доволна от отношението и грижите в болницата! Бяха внимателни с всички, извиняваха се за условия, сякаш от тях зависи.
Имаше две бебета, лекувани в Токуда и така добре излекувани, че отишли пак в държавната болница за истинско лекуване. Поредната черна точка за тази болница за мен....
Всичко прочетох, винаги се старая всичко да прочета, никого не пропускам умишлено!
Сега обаче не мога да се включа за повече, чакат ме пране, готвене и трябва да бягам, но ще гледам после да попиша!

# 697
  • Мнения: 2 237
Терп, радостни новини ! Браво на вас  Hug Сега още повече да оздравявате и всички да се успокоите. За Токуда само и аз си затвърждавам лошото мнение след думите ти  Crossing Arms

Моргана, тогава е празника на Габрово. Всъщност ето цялата програма за 17.05. (макар че празниците започват още от 12.05.)

17 май Ден на Габрово /програма/
9.30 ч. Молебен за благополучие, Храм „Успение на Св. Богородица”
10.00 ч. Издигане знамето на града, пл. „Възраждане”
10.30 ч. Национален детски фестивал „Смехоранчета”, Зала „Възраждане”
10.30 ч. Весела суматоха, пред Музей “Дом на хумора и сатирата”
11.00 ч. Международно биенале на хумористичната детска рисунка, Музей “Дом на хумора и сатирата”
11.30 ч. Национален карнавал-ревю на котки, Спортна зала „Орловец”
14.00 ч. Детски мини-карнавал, Градинката до МОЛ Габрово
14.30 ч. Биг бенд парад, Открита сцена на ул. „Радецка”
18.00 ч. Карнавално шествие, Централна градска част
20.00 ч. Концерт на Диана Eкспрес
21.30 ч. Дийп Зоун Проджект
22.30 ч. DJ Vasquez
23.30 ч. DJ CARLOS GALLARDO, AIMEE JAY (саксофон), ANDGIE BROWN (вокали), ASSAF (перкусии)

# 698
  • Мнения: 4 255
Терп,радвам се,че сте на свобода Simple Smile Малчо бързо да се оправя!

Момичета,много ви обичам!  cry Много!

# 699
  • Мнения: 681
Терп,радвам се,че сте на свобода Simple Smile Малчо бързо да се оправя!

Момичета,много ви обичам!  cry Много!

Много добре казано, Подаръче!

Терп, и аз си отдъхнах като прочетох, че сте се прибрали. Сега и чистенето и готвенето ще ти се видят песен.

# 700
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Терп, радвам се, че сте си вкъщи. Няма нищо по-хубаво от това. Тъкмо и празниците ще си ги изкарате у дома, на спокойствие.   Hug

# 701
  • Мнения: 377
Терп, чудесни новини! Home sweet home Hug

Ахи, закрепи ли се Йони с инхалации и Панцеф?

Таничка, как е Алекс? Взеха ли й кръв в четвъртък и кога ще имате резултат?

gevamаr, аз бих се спряла на вариант 3 за известно време, докато въведеш глутен и млечни (не чакай повече с глутена - аз също захранвам доста бавно, но е добре вече да си го въвела), след което да преминеш към вариант 1.

Близначе, хубаво сте го намислили с ходенето в Габрово. И на мен ми се пътува.
Радвам се, че сте стоплили отношенията със систъра.

Пина, речено-сторено Simple Smile С интерес ще те следя и там.

Моргана, много си пъргава Simple Smile Браво за рогчетата!

Джина, наистина много мило от свекър ти да се юрне натоварен по влака за да ви навести.

Ани, да се вземаш сериозно в ръце и да хапваш редовно. С вафла и кафета не само, че няма шанс да напълнееш, ами най-много някой гастрит да си докараш.

За отбиването - важното е да става постепенно (не от раз да се премахнат 2-3 кърмения). Така хем детето ще свикне по-лесно, хем кърмата ще се отдръпва малко по-малко и няма да си докарате проблем на гърдите.

К. е нон-стоп залепен за мен. Ето сега сме на гости при нашите от няколко дни и все същото - друг може да го гушне само ако и аз съм в стаята и то невинаги. Не се бях подстригвала 6 мес. и реших, че сега е момента. Взех майка с мен да го гледа - е, не стана работата. Рева до съдиране и след няколко минути така, го взех в мен - по-добре да стане в косми. Фризьорката не беше подстригвала в такива условия Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 22:37 от Benny G

# 702
  • varna
  • Мнения: 871
Терп, чудесни новини Hug
Бени, мойта е същата, няма ли ме, нищо не става. Напоследък е редовно кафеджийка и тя по масата Laughing А напоследък пък разстройва баба си, че не иска от нея да си тръгва и настава рев точно 10 минути, докато си тръгне и после забравя за нея и пак има "мамамамам"

# 703
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
 wavey
Терп браво,а дано сега като сте си вкъщи се оправи Адриан по бързо  Praynig и това да е за последно!
Близначе не се коси за козунаците нали са вкусни все пак.Ей каза и тръгна за Габрово бе. Party
Мадлен и аз си мисля,че е по добре следобедното да заместиш.Пък с какво ти си прецени.И аз искам да науча Кирето да се храни здравословно.Аз не съм от тези определено.Яденето не ми е приоритет  Thinking.Евтина съм за издържане  hahaha само кафе да имам и сладко.Дано детето не се падне на мен ,че е много кофти.А с този магазин не ми се мисли как ще го опазя от сладко,чипсове и тем подобни  ooooh!.
Джине стана ми много мило от разказа за свекър ти  Hug.Ама той за много малко е дошъл.
Руми и ние те обичаме  Heart Eyes по скоро ви обичаме да не забравяме и малката кукла.Ама я кажи какво е станало беше писала във фейса пък аз не гледам новини?
Benny G аз гастрита си го имам още докато тренирах художествена гимнастика.Леле какви режими бяха,какви диети.........а сега като гледам повечето гимнастички са по пълни.При нас навремето не се допускаше  Crossing Arms.Беше си закон ръста-120 (при мен 44 кг) и това е.Всяка сутрин първо на кантара и а си мръднал и си на диета.Леле като се сетя сега.........знаех си и клинчето колко ми тежи.
Значи се оказва,че има и други "залепени" деца.То не е много добре,но дано не остане така.
Какво ли исках още да напиша се чудя сега  newsm78........
Е не се сещам.Значи това е от мен.Лека вечер и спящи дечица.

# 704
  • Мнения: 2 237
Честито възкресение Христово ! Бог да пази дечицата ни и нас !

 easter

Общи условия

Активация на акаунт