Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 9

  • 38 673
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 642
Фенче, да си жива, здрава и все така по "овнешки" упорита и енергична!


 txtloves newsm59 txtloves newsm38

# 61
  • Мнения: 1 072
Добър ден, момичета Heart Eyes Hug  bouquet Успешна и спокойна седмица ви желая Simple Smile

Фенче,  Heart Eyes Hug newsm51  newsm59 Да си жива и здрава и много щастлива и късметлийка и всичко най-добро с най-добри пожелания за весел празник!!!!! Tada

И един прекрасен Кузей/Киво, който идва да те поздрави Simple Smile Прекрасен и усмихнат ден ти желая Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 9 163
Добро утро,Кузейки и в новата тема.Ейй как сте сложили снимчица на нашето лудо момче,дето тази глава незнам от какво му е newsm78 newsm78 само с нея се бие Mr. Green Joy Joy Ама е прекрасееен Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Хубава седмица ви желая и специални поздрави за рожденничката Фенчето  bouquet  bouquet  bouquet И честит празник,ако имаме медицински работници Hug  bouquet

# 63
  • Мнения: 3 371
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ФЕНЧЕ !  newsm51  love001 newsm51
Бъди здрава, щастлива и късметлива ! Остани завинаги такава, каквато си - добра и усмихната, защото такава те обичам !   love001

Скрит текст:

Честит да е и брат ти, да се обичате и да се подкрепяте винаги ! Целувки и на Веселчето от мен !  Hug

Да сложа и аз една от любимите ми притчи, не помня дали не я слагах по време на онлайн гледането, но от тогава мина доста време, та няма да е проблем ! Специален поздрав за Доброто утро !  Wink Hug

Скрит текст:
Буда и слепецът
Веднъж при Буда отишли селяни, водейки със себе си слепец. Безсилни в спор с незрящия, те потърсили помощ от Просветения и му казали:
- Този слепец не вярва, че има светлина! Ние му разказваме за светлината, а той ни доказва, че няма такава. Ние знам, че светлина има, но неговите аргументи са толкова силни, че вече и ние започваме да вярваме в не съществуването на светлината. Той има такъв висок интелект, остър и логически ум, че ние не можем да го опровергаем. Той казва: "Ако има светлина, тогава аз искам да я докосна, защото така опознавам предметите. А ето, че светлината не мога да я усетя. Аз познавам вещите на вкус, но светлината не се опитва. Искам да подуша аромата й, но тя няма мирис. Ударете светлината, както биете барабан, за да я чуя и тогава ще повярвам в нея." Цял живот този слепец убеждава хората, че светлина не съществува и на тази теза отдаде времето си, дните си... Ще си отиде накрая без да разбере, че чрез светлината се рисуват прекрасни и цветни пейзажи, светът, в който живеем. Може би ти, велики Просветени, ще успееш да докажеш на този глупец, че светлината е навсякъде около нас!
А Буда отговорил:
- Слепецът има право. Защо да е длъжен да вярва във нещо, което сам е неспособен да изпита? Вие не постъпвате правилно с него. Вместо да го разубеждавате, трябвало е да го заведете на лекар. Аз не мога да го изцеля, но мога да повикам моя доктор.
Слепецът попитал на свой ред:
- Няма ли да спорим? Да не се уплаши?
Вместо да се ядоса на проявената дързост, Буда заповядал да доведат личния му лекар и му наредил да прегледа болния. Оказало се, че заболяването не е толкова сериозно, лечимо е, но се изискват няколко месеца. Буда искал слепецът да прогледне и указал на лекаря да направи нужното и да се погрижи за него. В заключение добавил:
- Когато види светлината го доведи при мен - тогава ще има смисъл от обсъждане. Сега е безполезно да говорим за светлината. Този слепец не вижда дори и тъмнината. Очи са нужни даже и за това - да виждаш тъмнината.
След половин година слепецът вече виждал и пак отишъл при Буда. Със сълзи на очи от радост той казал на Просветения:
- Като се отказа да спориш, ти се отнесе към мен с голямо състрадание и така ми помогна да прогледна. А аз цял живот убеждавах другите, че невидимото не съществува, загубих безвъзвратно времето си, вместо да се лекувам. Търсих доказателства там, където е възможно само преживяване и исках да оспоря неоспоримото.


Джолева,  Hug Честит празник !   bouquet

# 64
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета !

Честит рожден ден, Фенче !!!  newsm51 newsm51 newsm51


Ти си прекрасен представител на зодията овен - добра, праволинейна, искрена ! Hug Hug Hug

Такава те виждам, макар и само от форума. Heart Eyes


Благодаря на всички момичета, писали в темата в събота и неделя.
Прекрасна отмосфера на доброжелателство сте създали !!!
Темата за нашия филм го заслужава !!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 12:19 от allisas73

# 65
  • Мнения: 186
Момичета, най-сетне попаднах на информацията , която търсих, във връзка с наградата на Йойку Карайел !!! Да й е честита и още много награди да получи красивото и талантливо момиче !!!


Ойкю Караель получила награду как Самая лучшая актриса от престижного турецкого Лицея Haydarpaşa!

Ойкю Караель: "Я сама только недавно была студенткой. И на данный момент, я совсем не далеко от вас. Спасибо за ваш интерес".






Как добре изглежда, след С/Ю , може би качила някое и друго килце, но е много женствена така.

# 66
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Фенче, мила, честита да си! Да си жива и здрава, а и всичко останало да ти наред! Все така да си готина, ухилена и държелива! Дръж фронта!

Да ти е жив и здрав и братока, да се обичате и да се подкрепяте винаги.

Целувки и прегръдки от мен!


txtloves newsm59  party023 bdbaloni

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 12:53 от svetal4o27

# 67
  • Мнения: 2 495
Фенче  Hug, здрава, млада, красива, обичаща и обичана!!!   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 012
Фенче, честит празник на теб и на братчето! Бъдете много щастливи!  Hug Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 051
Здравейте!Аз се записах и.....дотам.Чета коментарите ви и ми е мого интересно,но нямам време за друго.Но от последния епизод в петък ме човърка въпроса:Каква е връзката на Ферхат със Сюнмер? newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 2 992
Здравейте!Аз се записах и.....дотам.Чета коментарите ви и ми е мого интересно,но нямам време за друго.Но от последния епизод в петък ме човърка въпроса:Каква е връзката на Ферхат със Сюнмер? newsm78





papa6ka   welcome welcome welcome

Аз лично, следя сериала по БТВ, и до сега на излъчвали каква е  връзката на Ферхат със Сюмер. Може би довечера ще разберем нещо.Аз още в началото се усъмних, че е човек на Ферхат.

# 71
  • Мнения: 18 607
Привет отново дружки!  Heart Eyes Hug Heart Eyes
Айра, Дидко, Ками, Марги, Орси, Мис, Ванче, Госпожата, Алиска, Светле, Про, Роминка
Роминка  Heart Eyes страхотен колаж, благодаря ти!

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 18:17 от queen_fenka

# 72
  • Мнения: 2 116
Здравейте отново!
Хубава вечер в понеделник! Grinning



ORS,  Miss60, Ванче, Госпожата, allisas73, Светле, Про, papa6ka, Ромина, привет днес и за вас! Hug

Ками, Фенче,  Hug

Ромина,  Heart Eyes
Страхотен колаж- подарък за Фенчето! yes
Имаш много хубави и за сериала- поздравления!    bouquet


Еп. тази вечер ще е интересен, гледала съм го, но ще си го изгледам отново с удоволствие!  Grinning
Така е при мен,  newsm78 ...като се филмирам с някоя история и ме държи сериозно, че и дълго... #Crazy Joy
За интереса ми обаче имате и вие принос и темата като цяло в която, ако не се чувствах така добре едва ли бих се задържала. Hug
Както е споделила и allisas73,  Heart Eyes..усеща се...прекрасна атмосфера на доброжелателство! newsm10
Благодаря ви!  bouquet

Момичета, най-сетне попаднах на информацията , която търсих, във връзка с наградата на Йойку Карайел !!!
Да й е честита и още много награди да получи красивото и талантливо момиче !!!


Ойкю Караель получила награду как Самая лучшая актриса от престижного турецкого Лицея Haydarpaşa!
Ойкю Караель: "Я сама только недавно была студенткой. И на данный момент, я совсем не далеко от вас. Спасибо за ваш интерес".



Как добре изглежда, след С/Ю , може би качила някое и друго килце, но е много женствена така.

allisas73,   newsm10
Благодаря, че сподели новината! Hug

Да й е честита наградата и от мен! smile3501

Страхотна актриса, дори и само с тази си роля ме впечатли и дано тепърва я очакват още и нови награди за таланта й! smile3521


Приятно гледане на еп! tv

# 73
  • Мнения: 18 607
За всички , които обичат Йойкю!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


това момиче става все по-красиво с времето ...
Марги  Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 74
  • Варна
  • Мнения: 276
сладуркииииии Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

приятно гледане! очаква ни нещо много интересно! после пак тук за разбор!

Общи условия

Активация на акаунт