Теодора или Михаела? :)

  • 4 144
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 797
Михаела Peace

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Понеже авторката е споменала, че са избирали имената да си отиват с Никол - и според мен нито едно от двете не си отиват с Никол, въпреки че и двете имена са много красиви сами по себе си. Гласувах за Теодора, за да може кака Ники да й казва Дора на галено.

# 32
  • Мнения: 1 786
На мен  нито едно от двете не ми се връзва в комбинация с Никол , но това си е мое мнение .

# 33
  • Мнения: 8 242
Тъй като искаме имената на децата да си "отиват",и двете да си имат имен ден-  каката е Никол,за второто което е на път,още мислим и се маем,а май вече няма време Simple Smile Та въпроса ми е ,кое ви харесва повече Теодора или Михаела?С моя мъж ще вземем крайното решение ,но ми се иска да чуя и вашето мнение   bouquet
С това започваш нали?
И половината потребители ти казаха, че и двете НЕ си отиват Simple Smile Simple Smile .. ми никак даже Simple Smile

Пък на Теодора - Дора  ooooh!

На Никол нали не й казвате Олче  Joy

Скрит текст:
Не по темата, но за галените - майка ми е Йорданка - и като бях малка съм се чудила, защо й казват Дани, а не Йори (разбира се, след като бях чела Мечо пух... след това известно време й казвах Йори  Mr. Green). Дъщеря ми е Стефания - някой като ме пита Ния ли й казвате  Shocked от къв пък зор Ния ?!
Та такива странни галени имена са ми.. много смотани Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 820
Ами с това започвам,защото реших да ви споделя какво мислим и след това казах какво сме харесали.Както и да е ,явно винаги ще се намери някой които просто си запълва времето и се заяжда
Никъде не съм казала,че ще се казва Теодора,за да може да го наричаме Дора детето.Казах в кръга на шегата какво е предложила дъщеря ми -едното беше Ретменас,а другото Дора-и двете от детски филмчета.Това за Дора го предложи някоя мама от пишещите тук ,че ако било Теодора можело да и казваме Дора  ooooh!Айде престанете ,моля

# 35
  • Мнения: 334

Пък на Теодора - Дора  ooooh!

На Никол нали не й казвате Олче  Joy

Скрит текст:
Не по темата, но за галените - майка ми е Йорданка - и като бях малка съм се чудила, защо й казват Дани, а не Йори (разбира се, след като бях чела Мечо пух... след това известно време й казвах Йори  Mr. Green). Дъщеря ми е Стефания - някой като ме пита Ния ли й казвате  Shocked от къв пък зор Ния ?!
Та такива странни галени имена са ми.. много смотани Simple Smile

Точно на Теодора, галеното е Дора, тъй като името е гръцко, поне да кажа как е в Гърция Peace пък всеки си решава дали му харесва или не. На мен Дора ми харесва, не виждам нищо грозно в това име, аз го споменах. На Николета например галеното на гръцки е Лета, оттам идва това съкращаване към окончанието на името.

Сори ако съм развалила темата, вероятно съм решила да споделя информация, която не ви е интересна, затова спирам да пиша тук Peace

# 36
  • Мнения: 1 786
На всички Теодори, които познавам им казват "Теди", за първи път чувам ,че се използва и Дора, така че на мен пък ми беше интересно .

# 37
  • Мнения: 345
Не, че много съм сигурна, че разбирам понятието "да си отиват имената", но аз бих се спряла на Михаела пред Теодора. Peace Каквото и да изберете, страхотно е, че ще си имате още едно момиченце Grinning

Теодора и като Дора, и като Теди съм я чувала. Забелязвала съм на по-възрастните вече дами Теодори, да им казват Дора, а при по-младото поколение Теодорите са Теди.

# 38
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Естел Бързоход, това пък защо ... да не си станала с дупето нагоре  Whistling.

По същество - гласувах за Михаела. По-благозвучно ми е.

# 39
  • София
  • Мнения: 10 705
Михаела Peace

# 40
  • Мнения: 5 732
Гласувах за Теодора. Това е любимото ми име за момиче.

Но от друга стана ми се струва , че повече си отиват Никол и Михаела , отколкото Никол и Теодора.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 398
Теодора. За галеното и Теди и Дора стават еднакво и така и така съм го срещала, ако майката би си харесала Дора, то направо така бих кръстила детето Simple Smile

# 42
  • Мнения: 505
Ако искате да си отиват имената имам ново предложение. Братовчедка ми е Николина , а дъщеря и е Виктория и им викаме Ники и Вики Grinning Но Виктория е доста масово име, може и да не ви хареса. Иначе още преди дни съм гласувала за Михаела.

# 43
  • Мнения: 417
Всъщност Никол и Виктория са най-експлоатираните имена за момичета последните години. В градинската група на големият ми син има 4 Никол и 3 Виктория. В яслената група на малкия ми син са 2 на 2.

Ако искате имената да си отиват, изберете нещо, което да подхожда като звучене на Никол. Нито едно от двете имена, на които сте се спряли не покрива този критерий. Ако беше Николета, то Теодора щеше да подхожда в твърдото звучене.

Михаела ми харесва като име, но в никакъв случай не бих казала, че "подхожда" на името на първото дете.

Лично аз бих помислила за друго име.  Peace

# 44
  • Мнения: 1
Гласувах за Теодора, но съм малко пристрастна  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт