сайта Booking.com

  • 98 934
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 2 211
Някой с повече инфо за 10% отстъпка по програмата "препоръчай приятел" на booking.com
Ако вие ползвате линк от приятел, той ще получи 15$ след края на престоя ви в хотела, а вие 10% от сумата на резервацията, тези проценти могат да се ползват еднократно. Има случаи, при които букинг не признава бонуса, за това при плащане изисквайте документ от хотела за сумата, също може да направите скрийншот в процеса на резервация, където в зелено поле ви изписва, че ще получите еди каква си сума бонус.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 884
От скоро организирахме бъдещите резервации с картова авторизация и безплатна анулация до седем дни преди резервираната дата. Ще видим как ще вървят нещата занапред.
Може ли да ми кажете какво точно е нужно да се направи от ваша страна ,за да правите картови авторизации и анулиране?Аз също смятам да отдавам под наем в букинг и всяка предварителна информация ми е от полза.
Отскоро букинг предлагат опция за плащане през техен виртуален пос терминал или иначе казано: букинг задължава сметката на клиента и след като си удържи комисиона, превежда остатъка на хотела. Самият хотел обаче може да определи в какъв срок и в какъв размер ще се удържи неустойка в случай на анулация. Ако е регламентиран седем дневен срок за безплатна анулация, а след това еди каква си сума при анулация, букинг следи сроковете и удържа сумите. Всичко това е описано в Общите им условия, с които следва да се съгласиш в хода на договорните отношения.

# 707
  • Мнения: 100
Много благодаря gabiplus.

# 708
  • Мнения: 9 991
Предплатените също са с право на анулация, в определен срок, според конкретната резервация. Може да е 24 часа преди настаняване. Но вместо да го прави хотела, го прави букинг. Задържа се сумата и когато дойде време се тегли. Ако не е нон рефандъбъл, се тели първата нощувка при неявяване.

# 709
  • Мнения: 100
Добре де ,а от мен какво се изисква да имам,онлайн банкиране ли ,сметки в различни банки или може само в една?

# 710
  • Мнения: 9 991
Карта с пари в нея, също да са разрешени такива операции, за което трябва да говориш с банката си. Може да имаш специална карта и вътре да вкараш колкото е сумата. Аз така направих като купувах самолетни билети, защото ме е страх.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ще резервирам апартамент с такса за късно настанявяне. Тази такса е за всички нощуващи, а не на човек, нали?

# 712
  • Мнения: 464
За първи път резервирам с предплащане апартамент в чужбина чрез Букинг. Уведомиха ме, че парите са изтеглени, но не заради това ми е въпроса.
Искат ми (след извършено плащане, а не е написано като изискване в условията) да им изпратя сканирана личната си карта и разни други несъществени неща като: време на пристигане и напускане, тел.номер и имейл(които съм си посочила при самата резервация) и цел на посещение.
Та да съм изпратела тези неща "в чата на уебсайта на Booking.com чрез раздела "Trips", "Message the property"....
Същината на питането ми е заради сканирането на ЛК (правили ли сте това) и къде точно е чата на Букинг, че аз сигурно гледам през перде, ама не го намирам Simple Smile
Благодаря предварително!

# 713
  • София
  • Мнения: 4 884
Когато резервирате апартамент чрез Букинг наистина е важно да посочите ориентировъчен час на пристигане и телефон и мейл за връзка с вас. Това са важни детайли, тъй като апартаментите не разполагат с 24 часова рецепция и е необходимо да се знае кога ще пристигнете, за да дойде някой да ви настани и да получите ключа. Както неведнъж съм споменавала тук, ние имаме апартамент в Испания, който отдаваме на туристи на хотелски принцип и често, ако клиентите не са посочили час на пристигане, ни е нужен мейл и телефон, за да осъществим връзка с тях и да координираме детайлите по тяхното настаняване. Относно личната карта- нямам представа защо ви я изискват. В Букинг има опция собственикът на отдавания апартамент да посочи своите условия за настаняване- срок за безплатна анулация, опция за уточняване на час на пристигане и прочие. Никъде не съм срещала изискване за сканирана лична карта до момента.

# 714
  • Milano
  • Мнения: 3 690
За първи път резервирам с предплащане апартамент в чужбина чрез Букинг. Уведомиха ме, че парите са изтеглени, но не заради това ми е въпроса.
Искат ми (след извършено плащане, а не е написано като изискване в условията) да им изпратя сканирана личната си карта и разни други несъществени неща като: време на пристигане и напускане, тел.номер и имейл(които съм си посочила при самата резервация) и цел на посещение.
Та да съм изпратела тези неща "в чата на уебсайта на Booking.com чрез раздела "Trips", "Message the property"....
Същината на питането ми е заради сканирането на ЛК (правили ли сте това) и къде точно е чата на Букинг, че аз сигурно гледам през перде, ама не го намирам Simple Smile
Благодаря предварително!

Там е, където си удебелила. Grinning

Влизаш си в резервацията, отваряш я и на мен ми пише ''изпрати мейл на хотела'' долу вляво.

Така добавих онзи ден час на пристигане, че при резервацията не бях уточнила.

Веднага ми отговориха.
Всичко минава през Букинг - пращат ти мейл, когато ти отговорят от хотела.

Така е много по-добре според мен - имам случаи с невъзможност да се получат мейлите, поради препълнена поща с няколко хотела.


За сканираната лична карта - питай защо я искат.
За коя държава става въпрос?

# 715
  • Мнения: 464
gabiplus ,  regina di cuori,

В мястото за писане на съобщения няма възможност за прикачване на файл, в който да е сканирана ЛК.

Апартамента е в Атина и се поблазних да го наема преди всичко заради цената( 2 спални за 84 евра за 4 нощувки) до пл. Синтагма. Както писах вече по-горе изключително рядко резервирам с предплащане, но в случая наделяха няколко неща:

- ключа се взема от Myrto Hotel (на 100 метра от апартамента)...при разглеждане и на други апартаменти в района ми направи впечатление, че за повечето от тях е указан същия хотел за получаване на ключовете, което ме навежда на мисълта, че няма да се занимавам с частен собственик на един имот, с последващи проблеми, за каквито съм чела не едно ревю.
- доброто местоположение
- оценка 7,4 в Букинг, но с много добри отзиви от гости

Резервацията е за м.септември и дори да решим да не пътуваме тогава тези 84 евра няма да са ми болка да ги прежаля.

Та по въпроса с ЛК смятам нищо да не им пиша все още, защото има много време, пък ако отново ми напомнят ще си разменяме любезности в мястото за съобщения. Чак пък ЛК и цел на посещението...няма виза да ми издават,я  Simple Smile



 

# 716
  • Мнения: 4 407
В някои страни се прави адресна регистрация на всички гости. В хотелите и в частните квартири. Съответно в някои апартаменти ти дори не виждаш собственика (получаваш ключа в някое заведение или кутия) и той иска данните предварително, за да направи все пак регистрацията.
Ако ви пречи, не резервирате там и така

# 717
  • Мнения: 9 991
В някои страни се прави адресна регистрация на всички гости. В хотелите и в частните квартири. Съответно в някои апартаменти ти дори не виждаш собственика (получаваш ключа в някое заведение или кутия) и той иска данните предварително, за да направи все пак регистрацията.
Ако ви пречи, не резервирате там и така
Да, на нас ни бяха дошли гости и нямаха лични карти по неизвестни причини и ми пробутваше единия снимани с телефон. Като знаем колко са ''адекватни'' снимките по документите, за мен това не е адекватно удостоверение за самоличност. Има и престъпници, които се крият от закона, изкарват фалшиви документи. Не може копие да ти е удостоверение, на документа за самоличност. И където даваш копие се подписваш, че е вярно с оригинала лично. Онлайн процедурите на са ми ясни. Щом букинг го искат, предполагам си имат правото и разрешение от органите на реда, да боравят с такива данни. Предполагам има общо с удостоверяването на дебитната/кредитната карта. Има такива които искат да плащат в аванс с крадени карти, като хотела/букинг си дръпне парите, после канселират и си искат парите обратно. Това е стара схема за точене на пари от карти

# 718
  • Мнения: 11 158
Не го искат букинг, това за личната карта е частно изискване на хотела. Букинг не е оператор на лични данни.

# 719
  • Мнения: 464
Не го искат букинг, това за личната карта е частно изискване на хотела. Букинг не е оператор на лични данни.

Точно така. Беше изпратено от хотела/апартамента и препратено през Букинг.

neuromancer ...Ако ви пречи, не резервирате там и така...

"Пречи ми" това, че предварително НЕ е написано такова изискване, а плащането е в момента на резервацията. Платих, а след това получих известие, че трябва да изпратя копие на ЛК.
По същество разбирам застраховката от тяхна страна, но нали трябва да съм запозната с това предварително, за да преценя собствените си ЗА и ПРОТИВ. Както те, така и аз не искаме да имаме даване-вземане с хора извън закона, но нали и аз трябва да съм сигурна, че няма да се злоупотреби с личните ми документи?!

Общи условия

Активация на акаунт