сайта Booking.com

  • 99 021
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 190
Нямат право, но както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
........................
От капризни клиенти ми е писнало. Точно този номер стая, горещо им лятото, зимата им е студено, все ние сме виновни. Много се изглезиха и простотията ми идва в повече понякога. /оплаках се/
Права сте, че както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
Честно да ви кажа и на нас коректните клиенти ни е писнало от некоректни хотелиери и от лошо обслужване. Писнало ни е, ама много ни е писнало. Но няма да се оплакваме, защото ако започнем, няма да можем да се спрем.
Сигурно в много случаи и хотелиерите са прави, но златното правило е: "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО!".

# 691
  • Мнения: 9 991
Нямат право, но както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
........................
От капризни клиенти ми е писнало. Точно този номер стая, горещо им лятото, зимата им е студено, все ние сме виновни. Много се изглезиха и простотията ми идва в повече понякога. /оплаках се/
Права сте, че както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
Честно да ви кажа и на нас коректните клиенти ни е писнало от некоректни хотелиери и от лошо обслужване. Писнало ни е, ама много ни е писнало. Но няма да се оплакваме, защото ако започнем, няма да можем да се спрем.
Сигурно в много случаи и хотелиерите са прави, но златното правило е: "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО!".

Трети опит. Не е клиент този, който не дойде и реално не плати. Така че какво и колко е прав е друга тема. А предполагам Вие също работите с хора, да клиента е прав, докато си плаща.

# 692
  • Мнения: 1 122
Една статия по темата за клиентите.
И се извинявам за офф-топика!

# 693
  • Мнения: 943
Нямат право, но както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
........................
От капризни клиенти ми е писнало. Точно този номер стая, горещо им лятото, зимата им е студено, все ние сме виновни. Много се изглезиха и простотията ми идва в повече понякога. /оплаках се/
Права сте, че както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
Честно да ви кажа и на нас коректните клиенти ни е писнало от некоректни хотелиери и от лошо обслужване. Писнало ни е, ама много ни е писнало. Но няма да се оплакваме, защото ако започнем, няма да можем да се спрем.
Сигурно в много случаи и хотелиерите са прави, но златното правило е: "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО!".

Трети опит. Не е клиент този, който не дойде и реално не плати. Така че какво и колко е прав е друга тема. А предполагам Вие също работите с хора, да клиента е прав, докато си плаща.
За съжаление страдаме в обслужването точно заради такива като вас.Гледате на хората само в парите и нищо друго жалко

# 694
  • Мнения: 9 991
Нямат право, но както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
........................
От капризни клиенти ми е писнало. Точно този номер стая, горещо им лятото, зимата им е студено, все ние сме виновни. Много се изглезиха и простотията ми идва в повече понякога. /оплаках се/
Права сте, че както има некоректни хотелиери, така има и некоректни клиенти.
Честно да ви кажа и на нас коректните клиенти ни е писнало от некоректни хотелиери и от лошо обслужване. Писнало ни е, ама много ни е писнало. Но няма да се оплакваме, защото ако започнем, няма да можем да се спрем.
Сигурно в много случаи и хотелиерите са прави, но златното правило е: "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ ИМА ПРАВО!".

Трети опит. Не е клиент този, който не дойде и реално не плати. Така че какво и колко е прав е друга тема. А предполагам Вие също работите с хора, да клиента е прав, докато си плаща.
За съжаление страдаме в обслужването точно заради такива като вас.Гледате на хората само в парите и нищо друго жалко

Mного приятелства имам с клиенти. Ти кое не сващаш? То е двустранен процес приятелството и уважението. Ако не даваш, няма как да получиш.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 18 049

Mного приятелства имам с клиенти. Ти кое не сващаш? То е двустранен процес приятелството и уважението. Ако не даваш, няма как да получиш.

Не е така аделинда, любезното и мило отношение на теб/нас ни влиза в задълженията. За гостите не е така.
А и аз винаги мисля за хората, които настаняваме в хотела като за гости, а не като клиенти. Така са ме научили и така е по стандарт. За съжаление професионализмът е нещо, което изключително липсва в туризма в днешно време. Confused

Иначе и аз наум "благославям" някои от нашите гости. Имали сме и фрапиращи случаи, но никога не съм си позволявала да държа тон или да показвам грубо отношение. Дори и към потенциалните гости - тези, които резервират , а не идват.

# 696
  • Мнения: X
Аделинда, всичко е разбираемо. Просто е неразбираемо решението да го оповестяваш публично. Щото това е антиреклама и за теб, и за хотела за който работиш. Има всякакви клиенти. Факт. Но още повече има всякакви шитове измежду хотелите и хотелиерите на БГ територията. И затова заслуга имат не само собствениците, но и ниското качество на обслужващия персонал. Нивото на отношение, компетенции и т.н, което съм получвала в България обобщено е в пъти по-зле от това навън. Единственото изключение е Кемпински Гранд Арена, просто защото персонала получава жестоко обучение по едни други стандарти, непривинчи за средния байчо-собственик на хотел по морето.

Хексе  bouquet

# 697
  • Мнения: 9 991

Mного приятелства имам с клиенти. Ти кое не сващаш? То е двустранен процес приятелството и уважението. Ако не даваш, няма как да получиш.

Не е така аделинда, любезното и мило отношение на теб/нас ни влиза в задълженията. За гостите не е така.
А и аз винаги мисля за хората, които настаняваме в хотела като за гости, а не като клиенти. Така са ме научили и така е по стандарт. За съжаление професионализмът е нещо, което изключително липсва в туризма в днешно време. Confused

Иначе и аз наум "благославям" някои от нашите гости. Имали сме и фрапиращи случаи, но никога не съм си позволявала да държа тон или да показвам грубо отношение. Дори и към потенциалните гости - тези, които резервират , а не идват.

Kъде пиша, че съм груба с клиентите?. Просто си се оплаквам анонимно във форума. Получавала съм и благодарствени писма от клиенти, покани за гости и тн. Работила съм и в чужбина в туризма и с много гости/клинти сме си поддържали връзка и все още. Но арогантни капризни клиенти си остават клиенти докато си плащат и нищо повече. Уважение няма как да получат. Дали ще се усмихвам през зъби е друга тема.
 
Bliss, ами много неадекватно управление има тук, от там персонала и обслужването куца. С това съм съгласна и съм работила на такива места. Проблема идва отгоре надолу. Не защитавам всички хотелиери. Гледам от моята камбанария, когато клиента е некоректен, както ти от твоята. Аз съм анонимна. Моето има и къде съм работила си остават тайна. Някой ако се познае в кометарите ми ли имаш предвид?

# 698
  • Мнения: 190
Трети опит. Не е клиент този, който не дойде и реално не плати. Така че какво и колко е прав е друга тема. А предполагам Вие също работите с хора, да клиента е прав, докато си плаща.
Хотелите могат да се защитят от "клиенти, които резервират, а не идват". В Booking има условия за анулиране - докога можеш да анулираш безплатно, колко плащаш ако анулираш дни преди датата и колко ако изобщо не дойдеш. Хотелът си тегли парите от картата на клиента в деня на настаняването и не го интересува дали той ще дойде или не. Дори като си вземат неустойката за една стая, могат да я продадат на друг клиент и да бъдат на двойна печалба. Така хотелите са напълно защитени.

# 699
  • Мнения: 9 991
Трети опит. Не е клиент този, който не дойде и реално не плати. Така че какво и колко е прав е друга тема. А предполагам Вие също работите с хора, да клиента е прав, докато си плаща.
Хотелите могат да се защитят от "клиенти, които резервират, а не идват". В Booking има условия за анулиране - докога можеш да анулираш безплатно, колко плащаш ако анулираш дни преди датата и колко ако изобщо не дойдеш. Хотелът си тегли парите от картата на клиента в деня на настаняването и не го интересува дали той ще дойде или не. Дори като си вземат неустойката за една стая, могат да я продадат на друг клиент и да бъдат на двойна печалба. Така хотелите са напълно защитени.

Да, така започнахме да правим. Преди бяха разрешени резервации без карта и не правехме авторизации.  Е те точно тук в темата се съветва да се правят резервации с празни карти, че да им е айляк.  Peace

# 700
  • София
  • Мнения: 4 885
Истината винаги има две страни... Бях писала и преди- ние имаме апартамент във Валенсия, който отдаваме на туристите на хотелски принцип- единични или повече нощувки. Досега не сме използвали опцията за резервации с авторизации на кредитни карти, а разчитахме на кешово плащане на място, като при анулация на резервация или неявяването на клиент, загубите си оставаха за наша сметка. Факт е, че когато не си платил предварително или не дължиш неустойка за анулация, която ще бъде удържана от кредитната ти карта, с чиста съвест можеш да не се явиш на запазената дата. Западняците го правят много рядко, с българи също до момента не се е случвало да не се явят. Миналата Нова година апартаментът беше резервиран от испанци, които изобщо не се появиха. Не се и обадиха. Изгоряха ни пикови почивни дни, които можеха да бъдат продадени на други клиенти. Тогава се обадихме на Букинг, те се свързаха с клиента и му казаха, че дължи неустойка за неявяването си и неанулирана резервация. Испанците преведоха половината от сумата по банков път и се извиниха за ситуацията. За период от една година, двама-трима клиенти са некоректни- не анулират и не се явяват. От скоро организирахме бъдещите резервации с картова авторизация и безплатна анулация до седем дни преди резервираната дата. Ще видим как ще вървят нещата занапред.

# 701
  • Мнения: 9 991
Ами много са некоректните, дори след телефонен разговор твърдят, че ще дойдат и не идват. Лошото е, че хора понякога пътуват, нямат връзка с интернет и това, че искаме адекватна карта, а са дали такава, в която няма пари или по някаква причина, не може да се авторизира, а не могат в момента да направят промяна ги тормози буквално. За  България на турците да им се даде виза, трябва да имат резервация в хотел. Имат агенции, които им го уреждат, но за да не плащат, се изхитриха да резервират с букинг, който автоматично им изпраща потвърждение и после никакви ги няма. Не всички турци разбира се. Китайците и те започнаха, явно и те имат такова изискване.

# 702
  • София
  • Мнения: 143
Някой с повече инфо за 10% отстъпка по програмата "препоръчай приятел" на booking.com

# 703
  • Мнения: 1 284
Някой с повече инфо за 10% отстъпка по програмата "препоръчай приятел" на booking.com
Ако е същото като програмата за 15$, след като мине настаняването, превждат парите по посочена в акаунта ви банкова карта. И то доста бързо след това. За 10% не знам, тук някой беше пуснал линк и го ползвах, но резервцията ми е чак за януари.

# 704
  • Мнения: 100
От скоро организирахме бъдещите резервации с картова авторизация и безплатна анулация до седем дни преди резервираната дата. Ще видим как ще вървят нещата занапред.
Може ли да ми кажете какво точно е нужно да се направи от ваша страна ,за да правите картови авторизации и анулиране?Аз също смятам да отдавам под наем в букинг и всяка предварителна информация ми е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт