сайта Booking.com

  • 98 929
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 991
За необективните мнения - има такива отрицателни, но за съжаление преобладават необективно положителните Simple Smile дават се десетки редовно на доста посредствени места.

Какво значи посредствено? 10-ки само на 5* те хотели ли трябва да се пишат и то ако всичко им е наред? Отиваш на 3 * хотел, чисто поддържано място, персонала е любезен, цената ниска, тръгваш си доволен, 10-ка няма ли да дадеш? Или само на 6* в Дубай?  Да посредствен е, още като си видяла звездите и цента е трябвало да ти е било ясно. Свършили са си работата като за 3 *, но за теб това не е като за 10 ли?

# 736
  • Мнения: 11 154
Аделинда, не виждам повод да отговарям на това откровено заяждане, но все пак Wink В Дубай не съм стъпвала, но имам 100-150 отзива в букинг и други системи, та да кажа какво е десетка за мен. Това е оценка за хотел, независимо от категорията, който предлага:
1. безупречна чистота
2. изключително отношение към клиента
3. добро съотношение качество-цена
Всички останали екстри и луксове могат да варират съобразно категорията и цената - не очаквам малък семеен хотел с пет стаи да ми предложи това, което предлага голям петзвезден комплекс, но първите две точки са общовалидни и не търпят компромиси.

9-9 и нещо пиша доста често. 10 съм давала в редки случаи.
Явно са ми прецизни оценките, защото рядко се разминават съществено със средния резултат на хотела, постигнат от десетки и стотици отзиви.

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 18:46 от Параход

# 737
  • Мнения: 9 991
Параход, не се заяждам. Но моите лични наблюдения са точно скъпите хотели да получават незаслужено добри оценки, заради лукса. Примерно: " стаята не беше добре почистена, прах не знам си къде, персонала нелюбезен и чакахме 2 часа да бъдем настанени извън времето за настаняване и още куп подобни" оценка 9.6. Е, луксозно е обзаведено и цената е подобаваща. Хората имат нагласа, като е скъпо да оценяват високо. Реално, рейтинга в букинг е горе-долу обективен. Като изключим заядливите хора, които от нищо не са доволни, които в % не са чак толкова много, повечето си оценяват обективно.

# 738
  • София
  • Мнения: 23 041
Аз съм намаляла оценка заради паяжини, ами не ми беше приятно...

# 739
  • Мнения: 11 154
E, то пък остава и заради паяжини да не я намалиш!

# 740
  • София
  • Мнения: 6 010
Човек винаги може да добие представа за себе си, и да отсее истински от пресилени отзиви и оценки за един хотел. Като прочетеш достатъчно  ревюта  и питаш тук - там, видиш букинг , трипадвайзор и т.н. сайтове. все ще добиеш представа за какво иде реч. И особено като сравниш със съседните хотели , цени , снимки и отзиви за хотелите около този, от който се интересуваш. Дори да има пресилени положителни или пресилени отрицателни, тези отзиви някак си личат. Не мога да се хвана на ниска оценка с аргумент : "телевизора в стаята беше много малък" и ниска оценка за това. ( аз не отивам на почивка на море за да гледам телевизия и изобщо такъв тип човек с коментар за ТВ няма как да ме ориентира) или над 80 % от  лошите коментари за хотели са за липса или слаб wi fi, това също не ми е най- важно на мен, ние с мъжа ми сме в АйТи сектора, липса на Нет е предимство  Stuck Out Tongue Winking Eye
Това пък е друга тема, отиваш на море, за да цъкаш на компютъра ... ами стой си у дома... знам ли ?

# 741
  • Мнения: 1 380
Здравейте,

Имам нужда от малко помощ -

От няколко месеца забелязвам, че booking.com ми изпращат бюлетини за различни дестинации на мейла ми /този с който съм се регистрирала и правила резервации/ като обръщението не е с името ми, а с друго ... и то мъжко.
Преди известно време получих от тях съобщение, че ми предстои престой в хотел и после, че искат мнение след престоя ми ... изпратено на моя мейл, но с обръщение - другото име.
Не съм правила нито резервация, нито пък съм получавала потвърждение.
След като им писах, ми отговориха, че им трябва номер на потвърждение ... и след като им отговорих, че не разполагам с такова .... отговор няма.

Моля, дайте съвет какво да направя ... и в момента получавам бюлетини с обръщение - другото име.

# 742
  • София
  • Мнения: 655
Здравейте,

Имам нужда от малко помощ -

От няколко месеца забелязвам, че booking.com ми изпращат бюлетини за различни дестинации на мейла ми /този с който съм се регистрирала и правила резервации/ като обръщението не е с името ми, а с друго ... и то мъжко.
Преди известно време получих от тях съобщение, че ми предстои престой в хотел и после, че искат мнение след престоя ми ... изпратено на моя мейл, но с обръщение - другото име.
Не съм правила нито резервация, нито пък съм получавала потвърждение.
След като им писах, ми отговориха, че им трябва номер на потвърждение ... и след като им отговорих, че не разполагам с такова .... отговор няма.

Моля, дайте съвет какво да направя ... и в момента получавам бюлетини с обръщение - другото име.

Здравейте, от написаното не ми стана ясно дали имате достъп до профила си в booking.

# 743
  • Мнения: 1 380
Здравейте,

Имам нужда от малко помощ -

От няколко месеца забелязвам, че booking.com ми изпращат бюлетини за различни дестинации на мейла ми /този с който съм се регистрирала и правила резервации/ като обръщението не е с името ми, а с друго ... и то мъжко.
Преди известно време получих от тях съобщение, че ми предстои престой в хотел и после, че искат мнение след престоя ми ... изпратено на моя мейл, но с обръщение - другото име.
Не съм правила нито резервация, нито пък съм получавала потвърждение.
След като им писах, ми отговориха, че им трябва номер на потвърждение ... и след като им отговорих, че не разполагам с такова .... отговор няма.

Моля, дайте съвет какво да направя ... и в момента получавам бюлетини с обръщение - другото име.

Здравейте, от написаното не ми стана ясно дали имате достъп до профила си в booking.

Да, имам.
И там фигурират само резервации, които съм правила аз.

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
Би трябвало да не може друг да се регистрира в системата на букинг с твоя имейл.

Относно коментарите, някои са изключително субективни. Любими са ми като почнат - закуската е еднообразна. Какво означава еднообразно? Ти се тъпчеш с всичко което си видял...
Това лято пък едни туристи бяха решили да ползват паркинга на нашия хотел (след чек аут при нас) докато си довършват почивката в съседен хотел. Естествено не им се получи, но направиха много гаден коментар в букинг. Практиката ми е да отговарям на тези коментари много любезно, но в случая реших че няма нужда да се занимавам с тези "сладурчета". Така и така след 6 месеца тези коментари вече не са видими, но пък остава оценката.

# 745
  • Мнения: 123
http://www.booking.com/Share-jJOlW6Здравейте. Харесах този апартамент, но ме притеснява липсата на коментари. Има го в още 1 сайт с 2 отзива.Виждам, че е нова оферта, но не знам дали да рискувам,  а много ми допада  локацията ,услугата е с безплатна анулация  и късно плащане.Моля за съвет!Благодаря!

# 746
  • Мнения: 4 405
E, вие като че ли ще го купувате.... Всички (от най-добрите до най-лошите) почват от 0, без отзиви

# 747
  • Мнения: 123
E, вие като че ли ще го купувате.... Всички (от най-добрите до най-лошите) почват от 0, без отзиви
Благодаря  !Развеселихте ме...Но като ви попрочетох , май ме подгони параноята Blush

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Ако има време до престоя ви там запазвай. Все ще излязат някакви коментари. Ако не ти харесват- отказваш резервацията. Или рискуваш да провериш лично Wink

# 749
  • Мнения: 123
Ако има време до престоя ви там запазвай. Все ще излязат някакви коментари. Ако не ти харесват- отказваш резервацията. Или рискуваш да провериш лично Wink
Благодаря jul !

Общи условия

Активация на акаунт