БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 066
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 713
Кръгла, с нея правя майонеза, разбивам извара, сирене крема, може би прилича на пасатор newsm78
Маскарпонето се разбива само лъжица. Никога с миксер/пасатор. Разваля се и става течно.  Peace

# 31
  • Мнения: 631
Стигнах до този извод, ама малко късничко ooooh!

# 32
  • Мнения: 1 883
И аз се записвам тук с въпрос - моля за изпитана рецепта за домашен хумус   bouquet
Аз го правя по тази:
200 гр. нахут
50 гр. сусамов тахан
2 ч.л. лимонов сок
1 скилидка чесън
50 мл. зехтин
1 ч.л. сол
Приготовление
Нахутът се накисва в студена вода за 1 нощ. След това се сварява и му се махат люспите.
Всичко се пасира до гладка смес.
Поднася се поръсен с червен пипер и зехтин, с арабски хляб или препечени филийки.

Ако споделите и лесен начина на махане на люспата ,ще съм ви вечно благодарна! Hug

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
missence,  за боба виж гравче на тавче - пост 108 на Фукла . На Бъдни вечер се спукваме да го ядем. Погледни и изображения в Гугъл.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447465.105
 

# 34
  • Мнения: 3 020
Много пишете.  Hug
Да не ви изпусна и имам въпрос, ама ще го пусна и в Козунаци - мислите ли, че е добра идея месене вечерта и втасване в хладилник за през нощта, че наистина ми е много кът времето през деня /мъжът ми заминава командировка и оставам абсолютно сама с двете разбойнички/ ???
Понеже се писа, че по този начин се "нарушава правилното втасване" - мога ли да навредя на тестото като го оставя да втасва в хладилника - здравословно и т.н.? Или идеята е, че там просто по-бавно втасва и нищо друго като минус?

# 35
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако споделите и лесен начина на махане на люспата ,ще съм ви вечно благодарна! Hug
Зърно по зърно махам аз.... лесно става, когато е добре сварен. Друг начин не знам  Sad

# 36
  • Мнения: 22 867
..... - мислите ли, че е добра идея месене вечерта и втасване в хладилник за през нощта, .........
Понеже се писа, че по този начин се "нарушава правилното втасване" - мога ли да навредя на тестото като го оставя да втасва в хладилника - здравословно и т.н.? Или идеята е, че там просто по-бавно втасва и нищо друго като минус?

Има такива рецепти за "хладилен" козунак:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,908.msg58329.html#msg58329

http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B8%D0%BA%D0%B0

http://eli-r-va.blogspot.com/2010/01/blog-post_5127.html

Преди доста време  пробвах, по рецепта на майка, според мен си стана нормален козунак.  Peace

# 37
  • Мнения: 7 779
мислите ли, че е добра идея месене вечерта и втасване в хладилник за през нощта,
мислим че може.  само да не превтаса.  Laughing
"да навредиш на тестото"  когато е в хладилник ???  newsm78  това означава ,че по магазините би трябвало да ни продават само вредно тесто. то никога не е току що омесено.  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 30 147
 bouquet за съветите за боба, ще се пробвам тези дни.

Onna-bugeisha, какви подправки слагаш и кога? Още докато го вариш или в тавата чак?

missence, това е една от първите рецепти, които си записах от майка ми, та е подробна, да не ми се смее някой  Blush
Скрит текст:
Като почнах да се уча да готвя и много се шашках от описание "слагаш моркови и лук".... аууу.... ми как така моркови и лук, колко точно моркови и колко лук ooooh!


Скрит текст:
1 купа боб - (с обем около 600 мл)
4 глави лук
1 морков - голям
1 чушка - печена, но може и сурова, за предпочинате червена
1 ч.л. червен пипер
1 с.л. брашно
1 домат (или доматено пюре)
сол
джоджен
девисил
магданоз
Приготовление
Бобът се накисва във вода от предната вечер. Водата се изхвърля, налива е нова. Прибавят се нарязаните на ситно морков, 1 глава лук и чушката и се слага да се вари. Първите 2 води се изхвърлят. След като се свари бобът се пресипва с решетъчна лъжица в тавичка.
В тиган се запържва останалият лук, прибавят се червения пипер, брашното и доматите. Запръжката се разрежда с водата, в която е врял бобът. Сипва се в тавата, прибавя се още малко вода и се посолява. Прибавят се подправките и се запича, до желаната гъстота

Много ти благодаря   bouquet Ще я изпробвам съвсем скоро.

Скрит текст:
Аз така записвам рецепти все още  Embarassed И количеството подправки все ми е проблем и майка ми все обяснява  Laughing

***

missence,  за боба виж гравче на тавче - пост 108 на Фукла . На Бъдни вечер се спукваме да го ядем. Погледни и изображения в Гугъл.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447465.105
 

  bouquet

Ще ядем май по-често боб  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 425
Здравейте!
Имам пресни гъби ,които стоят в хладилника малко повече от седмица,от както са купени,днес ги извадих от тарелката и не мога да преценя дали са развалени newsm78,нямам много опит с гъбите.Да ги готвя ли ли или по-добре не???

# 40
  • София
  • Мнения: 11 713
Здравейте!
Имам пресни гъби ,които стоят в хладилника малко повече от седмица,от както са купени,днес ги извадих от тарелката и не мога да преценя дали са развалени newsm78,нямам много опит с гъбите.Да ги готвя ли ли или по-добре не???
Нищо им няма, действай.  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 123
Цитат
bilqna_69
Marko, номера става и с други цветове купи ( взависимост от вместимостта им ), с тази малка подробност , че са на Тъпъруеър ( дано го изписах правилно  Embarassed ). Метални мерки има на много места, не си обърнал внимание.

И все пак си мисля, че има нещо вълшебно в зеленото.  Laughing
Иначе разгледах продуктовия каталог на tupperware и видях и други интересни неща освен купите и по-натам може и да  взема някои техни продукти.  Grinning

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 26 408
имам малко кайма,около 250-300гр.,а ми се иска да направя руло Стефани...ако я омешам с намачкани сварени картофи ще увелича количеството,но дали би се получило добре рулото?

# 43
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще се получи

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
А ако на хумуса не сложа сусамов тахан ще се получи ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт