Готово козуначено тесто – откъде?

  • 6 882
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте,

Тъй като нямам необходимите умения, а и време, мисля да си взема готово козуначено тесто.
Та въпроса ми е знаете ли откъде мога да намеря - магазин в София?

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 09:51 от Редактор*

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
преди 3-4год.съм взимала от БИЛЛА

# 2
  • София
  • Мнения: 111
Благодаря Doli. Днес ще се отбия, дано да предлагат и тази година. Вчера търсих из Кауфланд, но там няма.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
търси във фризерите,беше замразено това,което съм купувала

# 4
  • София
  • Мнения: 111
В Billa нямаше или поне в Billa Младост. Но за мое огромно щастие намерих в Пикадили. 
Така че мога да почвам с великденските вкусотии.  chef

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
замразено ли е?каква е цената?

# 6
  • София
  • Мнения: 111
Да, замразено е. 3,29лв - 700 гр.

# 7
  • София
  • Мнения: 111
Ето и снимка:


Решила съм да пробвам като за начало с козуначени кифлички, ще го видим дали е хубаво. Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 апр 2014, 14:44 от Dess.Milkova

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
дано станат вкусни и пухкави,снимай ги и покажи

# 9
  • София
  • Мнения: 111


Май не го оставих достатъчно тестото да втаса, че не станаха много пухкави....
добре, че взех още един пакет и ще знам за следващите. Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
добре изглеждат,с какъв пълнеж са

# 11
  • София
  • Мнения: 111
С домашно сладко от цели череши.
Вкусни са, единствения недостатък им е, че не са много пухкави... за следващата партида трябва да
имам повече търпение с тестото. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4
Много благодаря за тази тема , аз не съм обърнала внимание , че има готово тесто , обаче със сигурност е голямо облекчение , стига да е наистина хубаво имайки предвид , че е замразено , споделете повече за резултатите     Grinning

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
Преди 7-8год.една комшийка се хвалеше,че мъжа и правел козунаците за Великден....учудих се,з-то професията му е по-деликатна и ангажираща,откъде това време 4-5ч.да отдели за месене,втасване,печене...и тогава тя сподели,че ги правел с готово замразено тесто.
И аз пробвах няколко пъти,хубави стават,естествено с добавка на стафиди с ром,портокалови корички и ядки,но мисля,че все пак не е като замесен домашен с хубави пресни яйца,прясно мляко,захар,масло...Сигурно слагат яйчен меланж,сухо мляко,подсладители,маргарин,Е-та...на етикета какво пише?

# 14
  • София
  • Мнения: 111
Като състав, не се вижда изцяло, че има друг етикет лепнат отгоре, но това което се чете е:

Пшеничено брашно, сухо мляко, ..... прах, захар, ванилия, сол, олио, свинска мас, лимонов ....

Общи условия

Активация на акаунт