Задачка май те затруднява, спецотрядът се явява и веднага я решава

  • 58 200
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 232
Дидева, аз също имам третокласничка, и това ми е приоритет.Моля,не се опитвай да определяш чужди приоритети.Ако условието беше пълно, нямаше жената да има нужда от помощ.                                             П.П.Скритият текст звучи много грозно за учител, било то и по математика.Опитваш се да дискриминираш някого, защото е на друго мнение.А в коя тема ще участвам, решавам само аз.Пиша открито, за да го прочете всеки.

# 676
  • Мнения: X
 П.П.Скритият текст звучи много грозно за учител, било то и по математика.Опитваш се да дискриминираш някого, защото е на друго мнение.А в коя тема ще участвам, решавам само аз.Пиша открито, за да го прочете всеки.
Мнението ти ме кара да се радвам, че не съм учител. Simple Smile))
Кого точно и как се опитвам да дискриминирам?
Това, което написах единствено и само, защото потребител търси съдействие, а ти пишеш разни неща, които по никакъв начин не му помагат. Разбира се,че ти решаваш къде и какво да пишеш. Просто е някак безсмислено и безполезно, когато написаното няма нищо общо с темата.

# 677
  • Мнения: 1 232
А- ха...

# 678
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, Дидева. При нас явно условието не е пълно. Ето това Бисер и Дилян са
от една и съща група според височината си , докато Валентин и Георги са от
различни групи
липсва в текста. Така вече ще се справим без проблем.

П.П. От къде е задачата? Госпожата на сина ми им е дала една ксерокопирана страничка със задачи. Въпросната задача е на страница с номер 24, но нямам представа какво е името на сборника

# 679
  • Мнения: X
П.П. От къде е задачата? Госпожата на сина ми им е дала една ксерокопирана страничка със задачи. Въпросната задача е на страница с номер 24, но нямам представа какво е името на сборника
Аз я намерих в един доклад от пролетната конференция на СМБ ( последваща проверка показа, че даже има дисертация по темата  Grinning ) , но умишлено не дадох линк, понеже звучи твърде сериозно. 
Ето го.

# 680
  • Мнения: 581
С четири еднакви гумени правоъгълни парчета 50 метра на 2 метра всяко , била направена пътека ограждаща квадратна градина. По външната обиколка на пътеката поставили по една подова лампа на всеки 4 метра. По вътрешната обиколка на пътеката поставили по една подова лампа на всеки 3 метра. Колко лампи са поставени?Колко двойки лампи са на разстояние 2 метра една от друга ?

# 681
  • Мнения: 387
Здравейте
Да попитам в темата - как показвате как се решава  18-9  =    , 16-9=    15-8 = ..........Какъв е метода за малки деца, за 6 години става въпрос.
Благодаря

# 682
  • Мнения: X
Да попитам в темата - как показвате как се решава  18-9  =    , 16-9=    15-8 = ..........Какъв е метода за малки деца, за 6 години става въпрос.

Методът е да им  го покажат в първи клас, когато тръгнат на училище.

Книга за учителя по математика - 1 клас

Края на страница 15 и нататък.

# 683
  • Мнения: 387
Да попитам в темата - как показвате как се решава  18-9  =    , 16-9=    15-8 = ..........Какъв е метода за малки деца, за 6 години става въпрос.

Методът е да им  го покажат в първи клас, когато тръгнат на училище.

Книга за учителя по математика - 1 клас

Края на страница 15 и нататък.



Детето ми е първи клас в Испания, но е родено в края на годината и няма 6 години. Такива задачи имало в седмичното им контролно.  И тя не е разбрала начина.
Благодаря.

# 684
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз бих пробвала нагледно. "Ани има 18 бонбона, дава 9 на сестра си. Колко ще ѝ останат" и т.н...

# 685
  • Мнения: 387

 Благодаря.    До 10 смята много добре на пръсти, освен ако не се разсее и не види знака. Когато е над десет ни е проблем, и е голямо числото "умалител "за изваждане. Не може да ги запомни наизуст на този етап. Има някаква система с пръсти и исках да видя как е в БГ. Аз навремето със сметало ходех на училище.

# 686
  • Мнения: 581
Имам въпросче за задачка:
В момента Антон е 4 пъти по малък жот баша си , а баща му е с 27 години по- голям от него. На колко години ще е Антон след 5 години?

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 9 757
Имам въпросче за задачка:
В момента Антон е 4 пъти по малък жот баша си , а баща му е с 27 години по- голям от него. На колко години ще е Антон след 5 години?

4.x = x+27
3x = 27
x = 9
сега Антон е на 9 години
след 5 години ще е на 14.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Да питам за една задача дали е вярна.
Скрит текст:
Капацитетът на седалков лифт е 1200 човека за 60 мин. С какъв капацитет е работил лифтът, ако през първата станция минават 25 седалки. От тях-5 празни, на 15 седят по 2 човека, на 5 седалки-по 1 човек.
Решение:
Намираме капацитета за 1 минута:20 човека за минута.
По условие човеците по седалките са 35(изброих ги по седалките) и намерих, че минават за 2,15 мин.
Задачата изглежда лесна, но аз искам да съм сигурна в решението. Да няма някаква уловка, че е за седми клас. Embarassed

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 9 757
Стейси Грей,
1200 човека за 60 мин е 20 човека на минута или 10 седалки на минута
имаме 25 седалки, те минават за 2 мин. и половина.
значи 35 човека са минали за 2,5 мин
или 14 човека на минута
което прави капацитет от 840 човека на час

Общи условия

Активация на акаунт