раждане на бебе на рожденния ден на роднина

  • 3 818
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
 Two Hearts Моето бебе ще се роди близо до моята рожденна дата,и аз ще съм с планирано секцио.Точно същия въпрос си задавах,мисля си обаче,че е най-добре да бъде на дата различна от моята,всеки да си има своя ден и празник! newsm32 А за суеверия-не мисля,че има.Аз съм чувала само,когато две деца се родят в един и същи ден и месец не било много хубаво,но не мисля,че на тези неща трябва да се отдава кой знае какво значение!  newsm78      

# 16
  • Мнения: 48
Здравей! Аз родих със секцио, но не планирано само три дни след рождения ден на таткото. термина ми бешена 31, а малката принцеса се появи на 30! Още като разбрахме термина, таткото се надяваше да не е точно на неговата дата, защото така ще празнуваме само един ден, а сега ... Laughingпразникът може да продължи три дни Joy

# 17
  • Мнения: 524
Ох имаше някаква дивотия, че не било добре и се правели някакви ритуали за "отвързване" , защото така житейските им пътища се оплитали..преплитали. newsm78. ох, е знам , аз съм малко скептична към такива поверия..Тук из форума четох такава тема затова знам. ПОтърси с търсачката...

# 18
  • Мнения: 1 202
Моят си е роден на една и съща дата с моята майка/и тя се радва за това/но когато празнуваме рождения ден на детето всеки /роднини и приятели/забравя,че и майка има и тя.Така,че ако таткото реши да е на неговата дата и няма да ревнува от вниманието което ще отделят на бебока то нeka да е на неговата дата. HugАз на поверия много не вярвам---- успех в дилемата и леко раждане!  Hands Thumbsup

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Абе не знам дали тук е мястото да го напиша, защото е малко по-различно...Аз бях за планово секцио, но беба реши да се появи 1 седмица по-рано. Беше странно, защото нямаше никакви признаци за това. А още по-странно беше, че няколко часа по-късно почина пра-баба и. В един и същи ден. А бабата беше страхотна жена. Всички ми говориха за ангелче и всички тези неща. Не знам колко има истина във всичко това, но факт е, че беба беше страшно малка/едва започваше да гука/, а гледаше нанякъде и гукаше-ела. Така се казваше баба и. Аз направо изтръпвах, но и се надявах наистина да е взела от добротата и интелигентността и. ами това е историята. Аз не вярвам на такива неща, но на това станах свидетел. Та не знам дали трябва да се планират раждания, но понякога природата е по-силна от нашите желания.
 Извинявайте за офф-а Laughing Heart Eyes
  А иначе/понеже видях в разни отговори/ беба се роди и на рождения ден на Хитлер Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Родих секцио. Предварително бяхме решили детето да кръстим на свекър ми - когато трябваше да решавам на коя дата да е си избрах рождения му ден - 01.04 - така хем са на един ден, хем с еднакви имена , а и датата е готина  Hug  smile3503 - човека адски много се радва -  newsm44 newsm44 newsm44.

Знам, че не е хубаво да носи името на един от родителите си - да се казва , като майката или бащата.
За датите незнам, може би  newsm78 newsm78 newsm78???

# 21
  • Мнения: 5 103
Хубаво или лошо глупости са това.

# 22
  • Мнения: 2 631
Много ви благодаря на всички! Аз също не вярвам на поверия!

Ами, нашият татко за сега се ласкае от мисълта, но все още не сме говорили по-сериозно.
Прави сте, че повече внимание ще се обръща на бебо, но си мисля, че така "ще се поднови" и роженният ден на таткото, тъй като откак се роди първото ни дете и откак прехвърлихме 30-те, нашите рожденни дни минаха на много по-заден план.

Но не се бях замисляла, къкво ще е след години, когато бебо порасне и няма да може да присъства на рожденния ден на баща си!? Явно пак ще се празнува няколко дни!

Ами ще видим какво ще стане - има още време за размисъл!
Важното е да сме здрави!

# 23
  • Мнения: 9 903
имаше реална възможност малкият да се роди на рождения ден на свеки, както и на димитровден, пък двамата дядовци са именници. Нарочно изместих датата на секциото за следващия ден, да не се засече с ничий друг празник. Никой не е протестирал(те знаеха, че планирам секциото), всички сме доволни.

# 24
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Моят син е роден на една и съща дата с майка ми. Не беше планирано, аз родих нормално. На всичкото отгоре се оказа, че именните им дни също съвпадат, но и това беше случайно, щото с половинката като избирахме името на бебо хич не се замисляхме за това.
Единствено във форума съм чела за разни суеверия и ритуали. Не мисля да правя нищо.

# 25
  • Мнения: 3 089
поверието не е лошо (старо и българско е) - детето и роднината, на чиято дата е родено детето, трябва да засадят заедно дърво, за да не се карат. това е.

# 26
  • София
  • Мнения: 401
На брат ми детето се роди на неговата дата и той беше много щастлив и горд!!!Мисля, че това е голям късмет и рядкост!!!
Що се отнася до поверие-знам от брат ми, че таткото трябва да засади едно дръвче, щом са родени на една дата!!Желая ти  късмет и да следваш сърцето си

# 27
  • Мнения: 532
майка ми и сестра ми са родени на една дата
никога не съм чувала за каквото и да е било поверие,ама ти може сама да си измислиш:
роднини родени на една дата носи много здраве и разбирателство Laughing
и големи купони

# 28
  • на село
  • Мнения: 3 920
поверието не е лошо (старо и българско е) - детето и роднината, на чиято дата е родено детето, трябва да засадят заедно дърво, за да не се карат. това е.
Simple Smile Това и аз го знам, дори сме го правили с татко / лека му пръст вече  Cry/, но знам че се прави за да се разделят съдбите на двамата  Wink.
Както съм писала и преди - ние с татко сме на една дата, станало е случайно понеже майка ме е родила - нормално и 3 дни преди термин, ами освен, че имахме много силна емоционална връзка друго немога да кажа и сега ужасно ми липсва !
А и другото - верно, че покрай детето рождения ден на родителя се поизмества  Wink, но всичко си зависи как ще го направите.

# 29
  • Мнения: 2 123
При мен се получава нещ осъщо доста странно. Мъжът ми и свекърва ми са родени на 1 и съща дата, а сега и терминът ми е на същата дата Mr. Green Аз го тълкувам като хубва знак з асамата ми бременност. Но като цяло със съпругът ми сме на мнение, че е по-добре да са различни дати, за да имаме повече празници в семейството. /лични празници!/ Поради тази причина майка му откакто се е родил той си празнува рождения ден един ден преди него. Всички тогава и честият и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт