МАРТенски бебоци

  • 37 635
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 244
Бебоците ви пият ли водичка? Моята бебка никога не отказва вода. Храним се с НАН 1 не знам дали е от него или просто и харесва, защото и слагам чайче - копър.

Моето бебе не пие много вода, всъщност аз не му давам много. От болницата ни изписаха 2 банки глюкоза и едвам привършвам втората сега, но много сериозно мокри памперса, което ми говори, че не се обезводнява. В началото го харанех с Хипп, но в последствие ми препоръчаха френската Селиа и сега си хапва от нея. Между другото от както е на Селия грам не е повръщал и си ака нормално, до колкото може да е нормално 1-2 пъти на ден.

# 16
  • Мнения: 314
Хоп и аз тук.Ние сме изцяло на кърма, вода не иска да пие нещо не му харесва правя опити да давам понякога, биберон залъгалка твърдо отказва, изцяло иска да стои на гърдата суче бавничко и мудно по 40-50 мин. Аз съм с козметиката на Мустела, измиващ колд крем и лосион за тяло, с каката ползвах Бюбхен и бях доволна. Аз тъй като преносих 8 дни ходих да си взема разликата до преносването и тогава лекаря по ЖК ме гледа на ехогаф дали матката ми е добре изчистена/ дали има някакви остатъци от плацентата/,раждах нормално. Нямаме още някакъв режим спим и ядем когато искаме, дано скоро да влезнем в някакъв график.

# 17
  • Мнения: 517
Аз давам на бебка подсладена водичка,харесва и и пие доста.Не кърмя,храня я с НАН 1

# 18
  • Мнения: 248
Бебоците ви пият ли водичка? Моята бебка никога не отказва вода. Храним се с НАН 1 не знам дали е от него или просто и харесва, защото и слагам чайче - копър.
Моят бебо също пие доста вода, никога не отказва, но и аз го дохранвам с АМ, че кърмата ми не му стига и си мисля, че от това ожадняват повече. АМ е по- трудносмилаемо и може би това ги кара да пият повече вода

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 156
Здравейте и от мен. Ние сме предимно на кърма, а за дохранване сме на Аптамил, защото това му даваха в болницата. Препоръчаха ми Хумана Антиколик и педиатърката каза, че няма проблем да менем на нея, но не се е налагало дохранване все още и не знам как ще я приеме. За козметика сме на Бюбхен и нямаме проблеми. На всяко къпане ли слагате шампоан, на нас педиатърката ни каза само 2 пъти седмично, но не знам дали е достатъчно... Имате ли представа по колко мляко поемат мъниците ви дневно и изобщо колко трябва да е този прием? Нашия мъник пие водичка, но не много. Поздрави и приятна вечер на всички Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4
Ей,записче и от мен Joy Аз също раждах нормално и все още не съм ходила на контролен гинекологичен преглед.Кърма неможа да тръгне много,едвам изцеждах по 20мл за цял ден.Бебо е на АМ-Фризолак и изобщо не иска да пие водичка,като му я дадеш започва да се напъва да повръща  newsm78 Не му харесва явно,правех му чайче от копър,джоджен,лайка,мента..но и него не искаше.Дори от чая повръщаше.Давам му еспумизан капки за коликите,но ми прави впечатление,че има запек.По веднъж пълни памперса за цял ден и много се напъва..целия се изчервява.Личи си че се мъчи  newsm78 Козметиката е на Мустела и съм много доволна  newsm10 Аз на всяко къпане му слагам шампоанче,доколкото съм на ясно то помага за предпазване от появата на бебешки крусти.Аз също бях чела,че трябва само по 2 пъти да се слага в седмицата шампоан на главичката...Кое е най правилно?

# 21
  • Мнения: 244
Борислав е на 28 дни и пие 8 пъти по 90 грама мляко, а отделно го кърмя по малко, но това кърмене нашето е по скоро като залъгалка, не мисля, че имам много кърма. А що се отнася до къпането, аз процедирам точно като теб, на 3 дена един път с шампоан за глава и цяло тяло, през останалото време само дупето. Не виждам да се цапа много , че да тормозя всеки ден бебешката кожа с шампоан.

# 22
  • Мнения: 49
Здравейте, мартенски мамчета!
И аз съм вече тук. На мен таткото много ми помага, въпреки че няма възможност да си вземе почивка от работата.
Искам да ви питам вие ходихте ли на гинеколог след като ви изписаха от родилното? Аз родих на 10.03 и все още не съм ходила. Сигурно ще прозвучи тъпо и глупаво, но трябва ли да спрат лохиите преди да се отиде или не е задължително? И как протича този преглед? Много съм притеснена за него и искам да отида и все си мисля, че нещо не ми е наред, но аз си падам малко хипохондричка.  Laughing Споделете, моля Simple Smile

Аз родих на 21.03 и лекарката ми каза да отида след една седмица на преглед. По време на прегледа само ми видя шевовете - дали зарастват нормално и дали имам отоци. След това ми каза на 40тия ден след раждането да отида пак за цитонамазка и Микробиология Simple Smile.Не се притеснявай от прегледа - всичко ще е наред когато отидеш. Но все пак отиди да те погледне. А лохиите вече поприключват при мен, обикновено са до 20-25 дни след раждането.

# 23
  • Мнения: 226
Момичета, тези пъпки са от претопляне и ще се появяват постоянно, ако не разберете как "му е добре" на вашето бебче. Пример - поддържаме температура от 21 градуса вкъщи. Дъщеря ми е само по боди и ританки. Никакви елечета и връхни дрехи. В момента, в който й сложа, след час  - два започват да се появяват пъпките, а бабите умират от ужас сега, че държа детето "голо". Но откакто му "уцелих температурата", няма и една пъпка.  Peace

# 24
  • Мнения: 244
Момичета, тези пъпки са от претопляне и ще се появяват постоянно, ако не разберете как "му е добре" на вашето бебче. Пример - поддържаме температура от 21 градуса вкъщи. Дъщеря ми е само по боди и ританки. Никакви елечета и връхни дрехи. В момента, в който й сложа, след час  - два започват да се появяват пъпките, а бабите умират от ужас сега, че държа детето "голо". Но откакто му "уцелих температурата", няма и една пъпка.  Peace

Йо, ясно за претоплянето, но моят бебок няма пъпки по тялото, само по лицето , вратлето и главичката ... озадачена съм Simple Smile Утре ще разбера от докторката и ще споделя и тук в случей, че има и други като мен в чуденка.

# 25
  • Мнения: 780
Аз родих на 10.03 - утре стават 38 дни. Веднага след раждането ми направиха кюртаж, защото матката изпомпваше много кръв. Родих нормално. Преди седмица лохиите почти бяха спрели, но от няколко дни пак се появиха. Отделно мисля, че гъбичките които дойдоха бонус към бременността пак се появиха. Четох, че ако се случи това с лохиите, което стана при мен значи нещо не е наред. Имате ли мнение по въпроса?
Аз мия главичката на малката всеки ден с шампоан-така ме посъветваха. Отначало бях купила шампоан за коса и тяло на Джонсън, но тя се изрина от него и минахме на Бочко-от него съм доволна. За след баня използвам Джонсън олио и също съм много доволна. До сега е нямала зачервявания никъде по тялото.
За храненето, както вече казах давам НАН 1, защото първо кърмата ми "тръгна" на 6-я ден и кажи-речи спря за няколко дни. Давам и когато си поиска тя, но общо взето си поисква на 3 часа.

# 26
  • Мнения: 8
Ние сме изцяло на кърма .. и се храним на 2.5 , 3 часа. За коликите пие чайче milupa комбинирано и много и харесва .. но не и давам много да си пълни коремчето с вода, също и капки био гая за коликите приема .. и нямаме проблем с акито. За козметиката използваме на бюбхен .. но май не съм доволна от кремчето против подсичане, много и се беше зачервило дупето и се наложи да ни изпишат кремче правено в аптеката ... и по няколко часа на ден я оставях без памперс. Сега нещата се поуспокоиха. Замислям се и аз дали не прекалявам с шампоана, слагаме всеки ден и то май в големи количества. newsm78

# 27
  • Мнения: 731
Здравейте. Имам въпрос към ЛЛЛ.
Имам повишен холестерол. След като не съм си пила лекарствата през бременността и този един месец от както съм родила стойностите ми са 12,88, при норма до 5. Ендокриноложката ми е изписала друго лекарство Crestor 20 mg, като знае, че кърмя. Притеснява ме, че на листовката пише да не се приема при бременност и кърмене. Дали би се отразило по някакъв начин на бебето. С по-голямото ми дете ме накараха да го отбия, когато стойностите станаха 10, сега са по-високи и се притеснявам да не се стигне пак дотам. Тогава поне баткото беше на 9 месеца, сега ми се струва много рано да го отбивам.

Здравей, jenny_dim
В справочника на д-р Томас Хейл, Medication and Mothers'Milk 2010 стр.915 активната съставка на медикамента Crestor - Rosuvastatin е класифицирана с категория на риск за кърменето: L3 MODERATELY SAFE, което означава - Умерено безопасно: Липсват контролирани проучвания при кърмачки като съществува риска за нежелани ефекти върху кърмачето, или контролираните проучвания показват незначителни нежелани ефекти за кърмачето. Лекарството може да се прилага само когато предполаганата полза за кърмачката оправдава потенциалния риск за кърмачето. Информацията в справочника е следната "Rosuvastatin, like other statins, is used to reduce cholesterol synthesis in patients with hypercholesterolemia. It works by blocking HMG-CoA reductase, the rate limiting enzyme in cholesterol synthesis. No data are available on the excretion of this product into human milk, however due to the large molecule weight and high protein binding, it would be unlikely that a therapeutic concentration would be passed to a breastfeeding infant. Nevertheless, atherosclerosis is a chronic process and the discontinuation of lipid-lowering medications while breastfeeding would have little to no effect on the overall treatment of hypercholesterolemia. Therefore, since cholesterol and other products of cholesterol biosynthesis are so vital to proper infant development, the potential harm to an infant would outweigh the benefit a mother would receive from continued therapy. The use of anti-hyperlipidemia medications would not be advisable under most circumstances in breastfeeding mother." Грубият превод на този текст е "Росувастатин, като други статини, се използва за намаляване синтеза на холестерол при пациенти с хиперхолестеролемия. Той действа чрез блокиране на HMG-CoA редуктазата, ограничаващ скоростта ензим в синтеза на холестерола. Не разполагаме с данни за екскрецията на този продукт в кърмата, но поради голямото молекулярно тегло и високото свързване на протеините, би било малко вероятно терапевтична концентрация да премине към кърмачето. Независимо от това, атеросклероза е хроничен процес и прекъсването на липидопонижаващите медикаменти по време на кърмене ще има малък или никакъв ефект върху цялостното лечение на хиперхолестеролемия. Ето защо, тъй като холестерола и други продукти от биосинтеза на холестерол са толкова жизненоважни за правилното развитие на детето, потенциалната вреда за бебе би надвишила ползата, която ще има майка при продължаване на лечението. Използването на лекарства за анти-хиперлипидемия не би било целесъобразно в повечето случаи за кърмачката..." Ако имаш нужда от пълното описание на медикамента в справочника бих могла да го сканирам и да ти го изпратя за да го обсъдите с лекар.

На подобно питане в сайта си д-р Хейл дава следния отговор "...Unfortunately we have no data on any of the Statins as to their transfer into human milk. I think it will be low. That said, I doubt that the levels in breastmilk will be clinically high enough to alter an infants cholesterol levels.

My advice would be to go ahead and use it, but FIRST do a plasma cholesterol on your infant before your start the drug, and then follow up and do another at 1 month after starting the Statin (Crestor). If no change, then obviously no problem
..."

Предвид тези отговори и това, че ендокринологът е изписал Крестор, знаейки че кърмиш и не е споменал прекратяване на кърменето, вероятно рискът за бебето е минимален. Ако прецениш, за свое спокойствие би могла да последваш съвета, който е дал д-р Хейл - да се изследва плазмения холестерол на бебо преди да се започне приема на медикамента и след това изследването да се повтори един месец по-късно.

Надявам се информацията да ти е от полза   bouquet

# 28
  • Мнения: 731
ЛЛЛ, Else, благодаря много за отговора!
Изцедих се пробно една вечер без да съм хранила малката и се оказва, че успях да изцедя около 60 мл мляко, което ми се струва много малко на този етап. Все пак бебчето е на 24 дни, а до колкото зная за  този период им е необходимо мляко от около 100 мл.
Има ли храни, с които мога да стимулирам кърмата?
Храня бебето на поискване и понякога се случва да е постоянно на гърдата в рамките на 2 часа, после спи 1 час и после пак суче / ако изобщо има какво/.
Хубавото е, че когато се опитвам да я дохраня с АМ, тя отказва да приеме бутилката.
Притеснявам се, че в този случай бебето остава гладно и не наддава. Към момента е 2.730 кг а бе изписана 2.275 кг.
Благ  bouquetодаря предварително за помощта Simple Smile

Здравей, Steli P
Често бебетата изсукват повече кърма, от колкото ние сме в състояние да изцедим. Има майки, които трудно изцеждат 10-20 мл, а в същото време бебетата им се хранят редовно, пишкат и акат добре и наддават чудесно.

При изключително кърмените бебета, приемът на мляко се увеличава бързо през първите няколко седмици от живота им, след което остава постоянен между един и шест месеца (въпреки че има вероятност да се увеличи за кратко през периодите на усилен растеж). Изследванията показват, че изключително кърмените бебета поемат средно около 750 мл на ден между 1 и 6 месеца. Различните бебета приемат различно количество мляко; типичните граници на количеството прието мляко са 570-900 мл на ден. В зависимост от броя на кърменията, които имате за 24 часа може да изчислиш приблизително какво количество кърма е в състояние да изсуче бебка.

Друго, което може да се проследи са пелените. Това, което излиза първо трябва да е влязло Wink След петия ден количеството мокри пелени за 24 часа  е поне 5-6 тежки пелени за еднократна употреба и поне 2-5 жълтеникави, меки, неоформени акита с размер най-малко на монета от 1 лев.

Храни, които действат лактогонно при някои майки са овесените ядки, вареното жито, лук, бадеми, орехи, чайове, а при някои майки дори и шоколад Wink Това, което може да помогне на теб е да се храниш редовно и разнообразно (не само с "лактогонни" храни) - 4-5 малки хранения през деня са по-добре от 1-2 големи, да приемаш повече течности, да почиваш и да се успокоиш. Стресът предизвиква отделянето на хормони, които потискат секретирането на окситоцина и пролактина и могат да забавят потичането на кърмата.

Обикновено бебетата ги изписват когато започнат да наддават. 2,275 кг най-ниското измерено тегло ли е и на кой ден след раждането е измерено? Теглата, които посочваш на един и същи кантар ли са измерени или на различни. Понякога между отделните везни има разлики, като добавим и шаването на бебето резултатите могат значително да се различават.

# 29
  • Мнения: 49
Благодаря Else!
2,275 в най-ниското тегло - при изписването беше толкова.
Като се прибрахме у дома я претеглих на нашата везна и пак толкова отчете.
След това сме я теглили само на електронната везна у дома и всички стойности са от там.
Снощи при тегленето беше 2,730, но вече не се притеснявам толкова, защото малката е доста активна в изразходването на памперси - по 5-6 пъти на ден има ако.
Станах и малко по-търпелива откъм кърменето - оставям я да си суче по колкото и когато си поиска, въпреки че понякога се сливат направо кърменията - точно я оставя да поспи и след 30 мин пак е надигнала вой за храна.

Общи условия

Активация на акаунт