МАРТенски бебоци

  • 37 629
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Не бих дала подсладена вода. После ще се чудите защо децата не харесват вкуса на водата, като са свикнали да е сладка. Да не говорим колко е вредна захарта за техните коремчета и как се обработва тя. Те някои лекари си говорят едно и също от преди 30 години, яд ме е, че грам не се опитват да прочетат иновациите в отглеждането на деца и да обновяват информацията.

# 46
  • Мнения: 244
2 седмици нослето му е запушено и много хърка...слагам капки,които педиатърката ми изписа,дърпам с помпичката за нос..но нищо..той милия едвам диша и затова е много неспокоен..Какво да правя с това носле....

Днес ходих при неонатоложката, която ни изписа, за контролен преглед и тъй като и Борислав, като твоето бебче хърка много, тя ми каза - физиологичен разтвор преди всяко хранене и изпомпване с помпата, но не спомена да е опасно за ваксинацията, дори напротив - каза, че е нормално.

# 47
  • Мнения: 5 026
Цитат
ЛЛЛ, благодаря за съветите от преди няколко дни.За това време, мога да кажа , че все по-успешно се кърмим.Явно правилната поза си е от голямо значение.Проблемът с трудното захапване все още си е на лице, но аз съм по-търпелива и след 15-20 то пробване, все пак , бебето успява правилно да захапе и започва да суче.Това води до известен дискомфорт в гърдите, но...важното е да се кърмим, че вече се съмнявах в това.Относно количеството на кърмата, до някъде успях да я увелича, макар не на всички хранения да е достатъчно, все по-рядко дохранвам.Друго , което отчитам, е че бебето се храни точно обратно на това, което препоръчвате, а именно- на рядко и по много.Това пречи на лактацията, според мен, та в пропуснатите часове за кърмене се налага да се изцеждам, за да я стимулирам.Пробвала съм да будя бебето ,да го преобувам, за да суче, но тогава суква няколко пъти и заспива отново. И когато се събуди е освирепяло от глад, ама аз толкова кърма няма.Знам , защото го тегля преди и след хранене.Ако се наложи додавам от преди изцедената кърма и в краен случай-АМ.Не е правилен този подход, но друг режим не мога да постигна.Детето е на 15 дни, може би още не можа да си създаде режим newsm78
Здравей, лора др,
Радвам се, че има промяна в засукването и поздравления за усилията Simple Smile
 Дискомфорта по време на кърмене обикновено се дължи на недобро засукване или позиция на бебето на гърдата. Ако се случи да усетиш болка в даден момент, може да прекъснеш кърменето и да опиташ да я поставиш отново, като следиш коремчето и да е обърнато към твоето, да е отворила широко устенца, обхванали част или цялата ареола, а крайчета на устничките да са обърнати навън. Надявам се съвсем скоро да не изпитваш този дискомфорт и да се нагодите една към друга  Heart Eyes
Бебетата изсукват различно количество кърма в различните часове на денонощието. Някои  бебета сучат "накуп", това е продължително непрекъснато сучене или сучене на кратки интервали, като обикновено след това правят по-голяма пауза за сън.
 Често новородените могат да имат нужда от повече време и упражнения на гърдата и първите седмици да сучат дълго, да се уморяват лесно и да се унасят. Това, което би могла да опиташ, когато забележиш, че тя спира да суче активно е да приложиш техниката на компресия - дали я пробва вече?  Aко е изсукало добре едната гърда, би могла да предложиш другата. Ако пак се унася би могла да се опиташ да я разбудиш и отново поставиш на гърда.
Когато се налага дохранване е добре да става както ти правиш- първо се предлага изцедена кърма и после, ако и тя не е достатъчна - добавка АМ.  Някои бебета лесно объркват начина си на засукване при ползването на шишета. Затова, ако се налага хранене не от гърда, добре е това да става с алтернатива на шишето . Всяко си има своето предимство в различните ситуации.
Накратко алтернативни методи на дохранване: с лъжичка ; с чашка ; с пръст  ; със спринцовка, дозатор, капкомер, пипета.

Поздрави   bouquet

# 48
  • Мнения: 5 026
Цитат
Atrakcia Благодаря за отговора  bouquet
Днес почти я няма болката .. опитах с топли компреси и лек масаж, но май бебка се справя най - добре с проблема на мама. Иначе се кърмим на 2,5 ; 3 часа и вечер прави почивка от 4 , 5 часа . Не съм се опитвала да и създавам режим ... сама свикна на този режим.
Другия ми въпрос е дали трябва да стимулирам производството на кърма , защото гърдите са ми сравнително меки. Не ми се налага да дохранвам , и след като се нахрани има още кърма , но дали като почне да хапва повече това количество няма да и е малко ? Трябва или да се си създавам главоболие като се изцеждам допълнително ?  newsm78
Благодаря bouquet

Shushka93, здравей  Hug
Радвам се, че си добре. Обичайно бебетата са най-добрата помпа и лек  Heart Eyes
при различните жени гърдите изглеждат и се усещат по различен начин. Индивидуалност. Ако бебето наддава добре, жизнено и енергично е, пълни редовно памперсите (поне 5-6 обилно напишкани, от които поне 2-3 наакани) най-вероятно всичко е наред и това, че гърдите ти са меки, вероятно не е обект на притеснение.
Постепенно с нарастването си, бебетата нагаждат производството към нуждите си - сучат повече, по-често. Допълнително и рутинно изцеждане по-скоро не е необходимо.

Поздрави   bouquet

# 49
  • Мнения: 4
2 седмици нослето му е запушено и много хърка...слагам капки,които педиатърката ми изписа,дърпам с помпичката за нос..но нищо..той милия едвам диша и затова е много неспокоен..Какво да правя с това носле....

Днес ходих при неонатоложката, която ни изписа, за контролен преглед и тъй като и Борислав, като твоето бебче хърка много, тя ми каза - физиологичен разтвор преди всяко хранене и изпомпване с помпата, но не спомена да е опасно за ваксинацията, дори напротив - каза, че е нормално.



Аз преди да ни изпишат капките (септонекс) за нослето ,също му слагах физиологичен разтвор,но почти никакъв ефект нямаше..дори се засилиха сополките(тогава имаше и много сополки).Сега да чукна на дърво вече няма. За ваксината ни записа час за 22ри..пък да видим,дано да не е проблем това с хъркането.Въпреки,че днес много го мъчи това носле,дърпам с помпичката но нищо не излиза...Дано не е болен,киха..веднъж днес се и изкашля...сигурно звуча смешно,но се притеснявам....На всичкото отгоре и повръща на фонтан....оф незнам...



# 50
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Ние бяхме на консултация , за да видим бебка колко е пораснала , а и жълтеницата ни отминава , но се проточи дълго. За радост няма проблем поне засега, но ни изпращат на гастроентеролог.
 Качили сме 600гр. от изписването и пораснали 2 см.

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте, момичета!
Ние бяхме на консултация , за да видим бебка колко е пораснала , а и жълтеницата ни отминава , но се проточи дълго. За радост няма проблем поне засега, но ни изпращат на гастроентеролог.
 Качили сме 600гр. от изписването и пораснали 2 см.


Защо ви пращат на гастроентеролог?

На колко е бебка? Валя за един месец качи 800гр от най-ниското си тегло и 1см, само на кърма е и мисля, че е нормално. Не може всички бебета да качват по килограм и нагоре.

# 52
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Ние бяхме на консултация , за да видим бебка колко е пораснала , а и жълтеницата ни отминава , но се проточи дълго. За радост няма проблем поне засега, но ни изпращат на гастроентеролог.
 Качили сме 600гр. от изписването и пораснали 2 см.


Защо ви пращат на гастроентеролог?

На колко е бебка? Валя за един месец качи 800гр от най-ниското си тегло и 1см, само на кърма е и мисля, че е нормално. Не може всички бебета да качват по килограм и нагоре.
Бебка на прегледа беше на 22дни, но ни изпращат заради продължилата жълтеница.

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте, записче и от мен. Марти се роди на 2ри март и за един месец е качил 1100 гр. и е пораснал с 2 см. Храним се с Фризовом и вече нямаме проблем с повръщането  Simple Smile. За коликите давам от гръцкия Инфаколик и Био гая, но според мен е само за мое успокоение- не мисля че му помагат особено  Sad. Аз съм против водата със захар и давам чайче на Хип с копър. Козметика ползвам на Веледа и съм много доволна, а за подсичането се оказа, че само Бочкото ни спасява.

Искам да ви попитам вашите бебчета горе-долу по колко часа на денонощие спят, защото Марти напоследък не спи по цял ден с изключение на 1-2 придремвания за по половин час и започвам да се притеснявам дали е нормално. newsm78

# 54
  • Мнения: 15
Момичета, вашите бебета оригват ли се и по колко време чакате въпросният физиологичен процес? Ние трудно се оригваме пробвам всички пози и понякога нищо не става, а ме е страх особено при нощното хранене да я оставя така, за да не повърне и задави.
По въпроса за задавянето от повръщане , повдигнали ли сте матрака, сложили ли сте възглавничка? 
Колко често повръщат вашите бебета?

# 55
  • Мнения: 244
Рядко щастие е Борислав да се оригне след хранене, макар понякога да го прави от самосебе си без да го напрягам. Единственото което правя е да го оставям да спи на страни. Мисля, че няма гаранция, че ако се оригне няма да повръща после.
в началото повръщаше доста, когато бяхме на Хипп, след като минах на Селия почти не повръща.

# 56
  • Мнения: 41
Превет и запис от мен:) Моят мушморок трябваше да се появи на 27ми март ,но си откарахме заедно до  2ри април. Кърмим се почти изцяло ,,но се налага понякога да заместя някое кърмене с АМ. Пробвахме Лактана ,но сега а на Хип комбиотик 1-2пъти дневно

# 57
  • Мнения: 15
 terriana -Ние спим през повечето време,остават едни 1-2часа ,в които будуваме изцяло. Придремвания и ние имаме,дълбокия сън освен през нощта е преди обяд и от 13 до 16ч. След това дремем,будуваме и така до 23 ч.

# 58
  • Мнения: 1
mushmolina, благодаря ти за отговора  Simple Smile
Ние успяваме да се оригнем доста бързо след всяко хранене, като го обърна с коремче на рамото ми.
Относно повръщането ние сме на Friso vom, понеже имаме рефлукс и вече нямаме никакви проблеми.
Повдигнала съм матрака леко с хавлиени кърпи отдолу, а за възглавничка използвам сгъната пелена.

# 59
  • Мнения: 780
Добро утро, мамчета   bouquet
Аз да задам един въпрос не за бебоците, а за мамите. Преди 3 дни вечерта /и преди съм усещала, но много слабо/ ме заболя стомаха-високо горе в средата, мисля че там е диафрагмата. Легнах си и си помислих, че ще ми мине. Събудих се след няколко часа с много силни болки на същото място. Пих спазмалгон, но ми се гадеше и набързо го изхвърлих...няколко пъти. Извикахме бърза помощ-биха ми но-шпа 2, деган, папаверин и ми казаха че се съмняват за колит и да отида да видя какво е. Е да ама с тези почивни дни...все така ще стане. Болките обаче не отминават вече 3ти ден. Снощи майка ми видяла нейна комшийка, която и казала, че когато дъщеря и родила имала същите болки и лекарите и казали, че понякога е нормално след раждане до към 40я ден. Днес ще отида до АГ-то да видим там какво ще кажат. Някоя от вас имала ли е или чувала ли е за такива болки?

Общи условия

Активация на акаунт