Нови книги в електронен вариант- Информативна тема!

  • 215 548
  • 391
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 693
За пръв път съм недоволна от качване на електронна книга. Не трябваше да качвате "Възвишение".... Това е чудесен български автор и заслужава книгите му да се продават, а не да се разпространяват тайно...

# 91
  • Мнения: 2 780
За пръв път съм недоволна от качване на електронна книга. Не трябваше да качвате "Възвишение".... Това е чудесен български автор и заслужава книгите му да се продават, а не да се разпространяват тайно...

Аз си купувам книгите, които съм харесала при прочита в електронен вариант. Сигурно има и други като мен, така че е възможно електронното разпространение да играе ролята на реклама при качествените четива.

# 92
  • Мнения: 275
За пръв път съм недоволна от качване на електронна книга. Не трябваше да качвате "Възвишение".... Това е чудесен български автор и заслужава книгите му да се продават, а не да се разпространяват тайно...

Вероятно, визираш мен, защото аз качих книгата.
Заинтригуваме това „За пръв път“…
По-принцип не си против, но понеже ти е харесала книгата?… действително добра книга…  Peace

Кого жалиш, авторът или разпространителите, защото книгата е издадена
2011 г. и ако за тези 3-4 години не са успели да продадат тиража и да спечелят, значи авторът трябва да смени или издателството, или реалността/държавата…
Както се спомена по-горе, това несъмнено е и добра реклама за книгата,
защото прочелите я не спират да я коментират и „рекламират“ в мрежата,
което вероятно ще доведе до по-голямо й търсене.

А сега и моята мотивация...  
Големият проблем на България е слабото образование и е тъжно,
че в бюджета се залагат толкова малко пари за това… трябва да
се стимулират и учителите, защото доброто образование генерира икономика.
Това е основната причина да се занимавам с това… да правя достъпни книгите за повече хора, защото цените им са непосилни… за повечето от тях…
Омагьосан кръг или Параграф 22... явно имат нужда от необразовани и
бедни хора, защото по-лесно се манипулират.
Свободният достъп до книги е фактор, макар и косвен, за по-добро образование…

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 20:56 от ventcis

# 93
  • Мнения: 10 709
ventcis, тези дни в Сладкарничката за книги коментирахме идеята за downshifting-a  Simple Smile
Това, което си написал, ме навя на мисълта, че тук, в БГ, сме в едно перманентно и принудително състояние на дауншифтинг. Само че в някаква идиотска и изродена форма!
Доброто и качествено образование е инвестиция, която малко хора и само далновидни нации могат да си позволят.
Нашата нация не е такава , за жалост! Всеки ден това ни се доказва.
Надявам се някога това да се промени.... Но дали...?

Извинявам се за офф-топика.

# 94
  • Мнения: 275
ventcis, тези дни в Сладкарничката за книги коментирахме идеята за downshifting-a  Simple Smile
Това, което си написал, ме навя на мисълта, че тук, в БГ, сме в едно перманентно и принудително състояние на дауншифтинг. Само че в някаква идиотска и изродена форма!
Доброто и качествено образование е инвестиция, която малко хора и само далновидни нации могат да си позволят.
Нашата нация не е такава , за жалост! Всеки ден това ни се доказва.
Надявам се някога това да се промени.... Но дали...?

Извинявам се за офф-топика.

И аз офф-topic...  Embarassed

Както казва една съфорумка:
Цитат
Като редови учител обаче бих искала да видя как образоваме душата, не само ума. Последните са думи на Джон Гатоу от "Затъпяване: Скритата цел на държавното образование".

И спирам, че оспамихме темата.

# 95
  • Мнения: 10 693
ventcis,
не, нищо лично, не знаех, че ти си качил книгата - не съм отваряла мейлбукса, тук прочетох, че е качена.
Реагирах емоционално, защото за мен Русков и Делчев са едни от малкото съвременни автори, за които човек си заслужава да похарчи пари.
За всичко останало си прав  Peace

# 96
  • Мнения: 46 565
zigizagi, от една страна си права, от друга, хората просто нямат избор.
Защо няма електронни библиотеки? Ако имаше, кой ще се трепе да сканира и работи в/у обработката, да се отделят средсва за качване в нета и т.н.? Таксата за библиотеките е поносима и много хора биха се възползвали.
Защо една електронна книга се продава почти на цената на хартиената? Защо няма големи промоции, безплатни от време на време, стандартни неща в разпространението по света.
Докато положението е такова, ще търсим такива решения...

# 97
  • Мнения: 2 453


Скрит текст:

Колко далеч можеш да стигнеш в желанието да защитиш детето си?

Две семейни двойки се срещат на вечеря в изискан ресторант. Разговарят за всекидневни неща: работата, най-новия филм по кината, войната в Ирак, лятната ваканция. Междувременно и четиримата старателно отбягват темата, която ги е събрала: техните деца.

Мишел и Рик, петнадесетгодишните синове на двете двойки, са извършили нещо, което може да преобърне бъдещето им. До този момент по телевизията са излъчени единствено неясни кадри от охранителни камери, а непълнолетните извършители продължават да се издирват. Колко ли ще продължи това? Двама мъже, две жени, двама синове – кой от тях ще се осмели да вземе съдбоносното решение? Положението е усложнено допълнително от факта, че бащата на едно от момчетата е очакваният следващ министър-председател на страната.

“Вечерята” е великолепен, неподражаем роман. Централно място в него заема въпросът до каква степен родителят е отговорен за постъпките на детето си. Гъвкавата проза на Кох въвлича читателя в спираща дъха история, която се разиграва в рамките на една-единствена вечер.

“Брилянтна трагикомедия!” – Frankfurter Allgemeine Zeitung

“Нито едно посещение на ресторант няма да е същото след прочитането на “Вечерята”.” – De Volkskrant



Скрит текст:

Също като в предишния си бестселър „Вечерята” Кох заплита отново зловещо повествование, което кара читателя да се чувства като неволен свидетел на тежка катастрофа на магистралата. Марк Шлосер е лекар, който си е извоювал високопоставена клиентела от светски личности и богати знаменитости благодарение на своето умение да изслушва и да проявява загрижено съчувствие. Един от пациентите му е Ралф Майер, мастит театрален актьор, страдащ от нелечимо раково заболяване. Още в началото на романа Марк му помага да се раздели с живота, след което хвърля поглед назад и споделя с читателя събитията, довели до тази смърт, като се започне с театралното представление, на което присъстват лекарят и красивата му съпруга Каролине. Следва покана за гостуване във вилата на актьора, която Марк приема, но това негово решение ще доведе до разтърсващи последствия и за двете семейства. Проницателният разрез, на който Кох подлага разбиранията ни за междуличностни отношения, секс, вина и мъст превръщат „Вила с басейн” в неустоимо четиво, което ще помним дълго след като сме отгърнали последната страница.

Този смразяващ роман започва невинно като незлобив поглед към съвременните нрави, за да се превърне в психологически трилър, където на карта се залага всичко ценно. С характерния си черен хумор Кох драматизира крайностите, до които би стигнал всеки от нас, за да запази комфортното си съществуване.
„Пъблишърс Уийкли”

В Мейлбукс.

# 98
  • Мнения: 10 709
 Grinning Grinning Grinning



Скрит текст:
Любимата на инспектор Хари Хуле - Ракел, заминава за Москва със сина си Олег в очакване на съдебно дело за попечителство на детето. В това време Хари среща своя стара тръпка - Ана Бетсен. След вечеря с нея, полята обилно с алкохол, Хари се събужда в апартамента си, без да помни какво се е случило. На следващия ден научава, че Ана е намерена мъртва в жилището й. Уликите за убийство сочат към него и той е принуден да тръгне по ръба на закона, за да открие истинския извършител...

На българския пазар "Немезида" е вториоят роман на Ю Несбьо, най-четеният норвежки автор в света. Книгата бе номинирана за най-престижната награда за криманилна литература "Едгар" за 2010 година.



Скрит текст:
Пентаграмата е стар религиозен символ не само в християнството. Петолъчната звезда, очертана с непрекъсната линия, която се пресича няколко пъти, придобива зловещо значение, когато два от лъчите й сочат нагоре. Това е Кръстът на марата, най-често използван от Сатаната.
Базирайки интригата на този символ, Ю Несбъо развихря богатото си въображение и - от една страна - поставя познати ни вече от романа „Немезида" главни герои като старши инспектор Хари Хуле в логични ситуации, а - от друга - си играе с нервите и любопитството на читателя.
Интересното в тази история е, че нищо не е такова, каквото го виждаме на пръв поглед, или както казва убиецът: „Най-важна е илюзията. Нужно е лъжата да се представи толкова достоверно, че истината да изглежда абсурдна."

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Страхотно! Тъкмо привърших "Снежния човек". Благодаря!  bouquet

# 100
  • Мнения: 1 467
Grinning Grinning Grinning



Скрит текст:
Любимата на инспектор Хари Хуле - Ракел, заминава за Москва със сина си Олег в очакване на съдебно дело за попечителство на детето. В това време Хари среща своя стара тръпка - Ана Бетсен. След вечеря с нея, полята обилно с алкохол, Хари се събужда в апартамента си, без да помни какво се е случило. На следващия ден научава, че Ана е намерена мъртва в жилището й. Уликите за убийство сочат към него и той е принуден да тръгне по ръба на закона, за да открие истинския извършител...

На българския пазар "Немезида" е вториоят роман на Ю Несбьо, най-четеният норвежки автор в света. Книгата бе номинирана за най-престижната награда за криманилна литература "Едгар" за 2010 година.


Скрит текст:
Пентаграмата е стар религиозен символ не само в християнството. Петолъчната звезда, очертана с непрекъсната линия, която се пресича няколко пъти, придобива зловещо значение, когато два от лъчите й сочат нагоре. Това е Кръстът на марата, най-често използван от Сатаната.
Базирайки интригата на този символ, Ю Несбъо развихря богатото си въображение и - от една страна - поставя познати ни вече от романа „Немезида" главни герои като старши инспектор Хари Хуле в логични ситуации, а - от друга - си играе с нервите и любопитството на читателя.
Интересното в тази история е, че нищо не е такова, каквото го виждаме на пръв поглед, или както казва убиецът: „Най-важна е илюзията. Нужно е лъжата да се представи толкова достоверно, че истината да изглежда абсурдна."

Ааааааааа, аах  Crazy newsm44 Мижж, супер новинааа... юхухухуууууууу! newsm68  261uu Тичам за заявка!   animal037 

Мерси на dune!    smile3525

# 101
  • Мнения: 11 826


Скрит текст:
"Казвам се Рьоне. На 54 години съм. От 27 години съм портиерка в къщата ма ул. Грьонел 7, красив богаташки дом. Вдовица съм, дребна, грозна, пълничка, имам мазоли на краката и, ако съдя по някои неприятни за самата мен утрини, от устата ми се носи дъх на мамут. Тъй като рядко съм приветлива, макар и винаги учтива, не ме обичат, но ме търпят, защото отговарям напълно на представата, превърната в парадигма от натрупванията в общественото съзнание, за портиерка в жилищна кооперация."

"Аз съм на дванайсет години, живея на ул. "Грьонел" 7, в тузарски апартамент. Въпреки това, въпреки целия този късмет и всичкото това богатство, знам много отдавна, че крайното ни предназначение е бурканът за рибки. Откъде го знам ли? Работата е там, че съм много интелигентна. Нещо повече, изключително интелигентна. Затова взех решението си: в края на тази учебна година, в деня, в който ще навърша тринайсет години, на 16 юни, ще се самоубия."

Мюриел Барбери е родена през 1969 г. в Казабланка. Завършва елитно висше училище в Париж и преподава философия. Заема пето място в класацията на най-популярни писатели в света за 2008 г. "Елегантността на таралежа" е вторият й роман, с който тя оглавява списъка на бестселърите във Франция в продължение на 30 седмици и две години след издаването му неизменно е сред най-търсените автори. За една година романът е преведен в целия свят, претърпява 50 издания и се продава в милиони тиражи. След излизането му М. Барбери се пресилва в Япония.

"Формулата, която накара повече от половин милион читатели във Франция да се влюбят в "Елегантността на таралежа", съдържа между другите съставки на рецептата тънък хумор, възвишени чувства, изключителна литературна ерудиция, изтънчен и значителен литературен вкус."
La Repubblica

В MailBooks, благодарение на ventcis! Hug

И аз благодаря за новите книги на Ю Несбьо!   bouquet

# 102
  • Мнения: 275


Скрит текст:
"Казвам се Рьоне. На 54 години съм. От 27 години съм портиерка в къщата ма ул. Грьонел 7, красив богаташки дом. Вдовица съм, дребна, грозна, пълничка, имам мазоли на краката и, ако съдя по някои неприятни за самата мен утрини, от устата ми се носи дъх на мамут. Тъй като рядко съм приветлива, макар и винаги учтива, не ме обичат, но ме търпят, защото отговарям напълно на представата, превърната в парадигма от натрупванията в общественото съзнание, за портиерка в жилищна кооперация."

"Аз съм на дванайсет години, живея на ул. "Грьонел" 7, в тузарски апартамент. Въпреки това, въпреки целия този късмет и всичкото това богатство, знам много отдавна, че крайното ни предназначение е бурканът за рибки. Откъде го знам ли? Работата е там, че съм много интелигентна. Нещо повече, изключително интелигентна. Затова взех решението си: в края на тази учебна година, в деня, в който ще навърша тринайсет години, на 16 юни, ще се самоубия."

Мюриел Барбери е родена през 1969 г. в Казабланка. Завършва елитно висше училище в Париж и преподава философия. Заема пето място в класацията на най-популярни писатели в света за 2008 г. "Елегантността на таралежа" е вторият й роман, с който тя оглавява списъка на бестселърите във Франция в продължение на 30 седмици и две години след издаването му неизменно е сред най-търсените автори. За една година романът е преведен в целия свят, претърпява 50 издания и се продава в милиони тиражи. След излизането му М. Барбери се пресилва в Япония.

"Формулата, която накара повече от половин милион читатели във Франция да се влюбят в "Елегантността на таралежа", съдържа между другите съставки на рецептата тънък хумор, възвишени чувства, изключителна литературна ерудиция, изтънчен и значителен литературен вкус."
La Repubblica

В MailBooks, благодарение на ventcis! Hug

И аз благодаря за новите книги на Ю Несбьо!   bouquet

Благодарности и към маграт   bouquet, която сканира книгата.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 486
Има ли добри души които да преформатират  Немезида в епуб  Hug
така не може да се отвори на четаца  Sad

# 104
  • Мнения: 275
Има ли добри души които да преформатират  Немезида в епуб  Hug
така не може да се отвори на четаца  Sad

Да, мога да я направя утре... гледам, че няма много
грешки при разпознаването... много добър скан... dune   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт