Целулит - 6 тема

  • 97 396
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Няма да е толкова магически лесно Simple Smile

Стриите се появяват при хормонален дисбаланс, преразтягане на кожата, дефицит на магнезий ..... Късат се еластиновите и колагеновите влакна, все едно кожата е срязана. Това е необратимо. Скъсаните нишки не могат да се съединят отново и на мястото се формира "белег", който наричаме стрия ...

В твоя случай, явно кожата се изпайдушва и няма време да се свие, затова стриите стават още по-видими  Peace

Най-доброто, което може да се направи е да се стимулира регенерирането на кожата отвътре - да се стимулира формирането на колаген и уплътняването, така, че да няма "релеф"  Peace

Ума уреди с такава насоченост - лазери, но дали е колко ще се повлияеш е друг въпрос ..... По-добро заличаване има при млади стрии - в месеците след формиране. На по-късен етап - по-скоро се постига изпълване и уплътняване на кожата. Вариант са и лазерите, които изглаждат белези, като след акне ....

На първо време, ако ползваш вендузи - аз очаквам да има подобрение. Аз имах леки и не много видими тийн стрии, които позачезнаха от вендузите, а после съвсем, след другите процедури .....Просто нях много редовна и не ходех за стрии - това беше страничен ефект Simple Smile

Всички тези грижи дразнят фибробластите, които произвеждат колаген и когато това е системно и с години .... ефектът постепенно идва.

Дермаролерите също се ползват с тази цел - микроубожданията стимулират кожата да се регенерира, но с лазер не е така "касапско". Прочети добре за тях (за дермаролерите), ако решиш да се заемеш  Peace

А паралелно е хубаво да взимаш АК или колаген 1 и 3 тип + вит.С  Peace

Успех  Hug

# 676
  • In transit
  • Мнения: 12 071
a.l.e.n.a  Hug  bouquet

благодаря ти много за изчерпателната информация. В момента ползвам вендузи всеки ден. Спортувам и активно. Мисля да включа и масажи към края на месеца.
ИНаче до преди половин година пиех редовно колаген тип 1 и 3 по 3000мг на ден. Като доза как е? Че са много големи хапчетата и ми е трудно да ги преглъщам. Grinning Имам даже половин опаковка мога да почна веднага.
То и цялата кожа май ще има нужда от стягане, мажа се след баня винаги с крем, да взема нещо с какаово масло или не е задължително?

От това има ли някаквъв ефект? http://kozmetika.bg/show/Union-Swiss-Limited/84804_%D0%91%D0%98% … 1%80%D0%B8%D0%B8/

# 677
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Добре е дозата, но ако в продукта няма витамин С е хубаво да го приемаш  Peace Ако аминокиселините са тухличките, то вит.С  е цимента, който действа, като спойка, за изграждане на влакната  Peace

За мазане има продукти за стягане - огледай се, но по-ефективен е радиочестотния лифтинг. Така или иначе - ще стане бавно - въоръжи се с търпение и системни грижи и резултати ще има  Blush

# 678
  • Мнения: 3 475

А паралелно е хубаво да взимаш АК или колаген 1 и 3 тип + вит.С  Peace

Успех  Hug
Може ли да препоръчаш конкретни продукти с такъв състав? Simple Smile

# 679
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Ще пиша по-късно, че сега съм от телефона Wink

# 680
  • Мнения: 3 158
Мислите ли,че е удачно да се прави масаж с магнезиево олио-тъкмо са ми свършили всички налични и мисля да пробдам,отделно кожата ми започна да изсъхва страшно много,а на петите да се вроговява и дращи-много неприятно,но него мисля да коригирам с Ескимо.

# 681
  • In transit
  • Мнения: 12 071

А паралелно е хубаво да взимаш АК или колаген 1 и 3 тип + вит.С  Peace

Успех  Hug
Може ли да препоръчаш конкретни продукти с такъв състав? Simple Smile
аз ползвам този: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Collagen-Types-1-3-1000- … ;sr=null&ic=6

# 682
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Друг вариант е http://www.iherb.com/Neocell-Super-Collagen-C-Type-1-3-250-Table … ;sr=null&ic=2

Но ще трябва да се приема доп. вит.С, защото добавения не е достатъчен, - трябва да е 500 мг Peace

# 683
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Мислите ли,че е удачно да се прави масаж с магнезиево олио-тъкмо са ми свършили всички налични и мисля да пробдам,отделно кожата ми започна да изсъхва страшно много,а на петите да се вроговява и дращи-много неприятно,но него мисля да коригирам с Ескимо.

Когато за първи път започнах да ползвам омеги - първия ефект, който видях - месец по-късно бе - бебешки пети. Изумително  Crazy

Магнезиево олио не съм ползвала, но магнезият е важен за кожата и за самата кожа ще е полезно  Peace

# 684
  • Мнения: 3 475
Благодаря за предложенията! Simple Smile

Айде сега омеги - какви?
Според вас в каква възраст е добре да се започне с подобни добавки?
Търсих такава тема, но не открих  Rolling Eyes

# 685
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Тогава пиех комбиниран продукт омега 3-6-9  Peace Но може да се взима и само омега 3 от риба. Отделно масло от пореч - омега 6 за кожата или масло от черна иглика - пак омега 6 за хормонален баланс. Омега 7 за кожа, лигавици, коса, нокти ...

Зависи какво желаеш. Омега 3 - на децата се препоръчва от малки, на бременните още през бременността Simple Smile Няма начална възраст  Peace

# 686
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Добра информация предоставяше пинко, но има бан и не пише вече. Има 4 теми, които замряха покрай липсата му Sad

Ето линк към първата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.msg12244023;topicseen#msg12244023

Ето негови писания от друго място: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574322.msg18364959;topicseen#msg18364959

С няколко думи приема на омега 3, омега 6 и омега 9 трябва да е в опр. съотношение. Омега 6 изобилства в готварското олио и приемаме доволно. Омега 9 в зехтина, а омега 3 в мазните риби. Това най-липсва в менюто ни, затова си набавяне на дражета  Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 4 051
Мислите ли,че е удачно да се прави масаж с магнезиево олио-тъкмо са ми свършили всички налични и мисля да пробдам,отделно кожата ми започна да изсъхва страшно много,а на петите да се вроговява и дращи-много неприятно,но него мисля да коригирам с Ескимо.
Какво е това? Може ли линк!

# 688
  • Мнения: 34
Здравейте,да се включа в тази тема с питане- някой ходил ли е на процедури с Липолазер?
Да се представя- на 43 години съм и преди година отказах цигарите.Съответно качих доста килограми.Преди месец започнах диета,движение и по малко спорт,съответно започнах и да отслабвам ( по 6-7 см в талия и ханш),но тъй като имам още толкова поне,се заинтригувах от допълнителни процедури.На студиото,предлагащо липолазер и целутрон попаднах ,ровейки за студиа в Младост,търсех LPG.Моя личен опит все още е несериозен-днес бях за втори пък,в петък ще се меря.Интересно ми е при други,ходещи на такива процедури имало ли е резултат?

# 689
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 839
Отдавна не съм писала, но ви чета почти редовно. Продължавам с вендузите, но вече не успявам да прилагам всеки ден. Затова пък мажа със заагряващ крем, от който съм много доволна. Друга марка е,но ризултатът е много добър. За съжаление от него малко ми се лющи кожата( бях се оплакала тук, като си мислех, че ще е липсата на някой витамини или минерали, но после се усетих, че е кремът). Започнах със сух масаж и това  много подобри аспектът на кожата. Все още се туткам за дермаролер, нещо не съм напълно убедена в тази покупка(не става въпрос за стойност, а по-скоро дали няма да го мушна в някой рафт и там да си събира прах).

Общи условия

Активация на акаунт