Отговори
# 735
  • Мнения: 11
Espa, много хубави новини!  Heart Eyes Моите болки продължават, вярно от време на време, но ги има. Пия но-шпа, но не знам дали изобщо оказва някакво влияние. Прецених обаче, че след като са непостоянни не е нещо притеснително и засега просто чакам да минат Simple Smile.

Елч, разсъжденията на Дара много ми напомнят моите едно време когато разбрах, че ще имам сестричка. Ясно си спомням (била съм на 5 годинки), че много обичах бъдещото бебе, много щяхме да си играем, но да забрави за моите играчки и моята кошара за спане!  Mr. Green

Ната, аз мисля и преди съм писала, че аз се следя в Щерев и мисля там да раждам - харесва ми, доволна съм досега от болницата, имам приятелка която роди там и тя е доволна и си мисля, че така ще съм по-спокойна.

Искам бебче и при мен от началото на 5ти месец се получава такова спонтанно изтичане, в много малки количества и само от ляво.

За витамините - по препоръка на доки пия Пренатал и ще го пия май докрая. В началото ми беше супер гаден (огромни и миризливи хапчета), но после свикнах. Досега не съм забелязала някакви странични ефекти от него върху мен, а и на прегледите ми казват, че бебчо е добре, така че аз си следвам препоръките на доки.

# 736
  • Мнения: 23
Момичета, исках да ви питам нещо - винаги ли бебоците ритат силно? Аз усещам бебка и как мърда , но не винаги ритниците са особено силни, усещам побутване и чат-пат някое туп, и се чудя...

# 737
  • Мнения: 610
Моето не рита винаги силно. Понякога е даже доста леко, понякога е така силно, че чак корема ми се мърда. Не знам от какво зависи сигурно то настроението му Simple Smile. А да не говорим как се губи и понякога не рита с часове Simple Smile. Стига да мърда от време на време аз съм спокойна, че е ок. Да ви кажа момичета свят ми се зави с тия колички и колкото повече гледам толкова повече се обърквам..... Вие избрали ли сте и какви ?

# 738
  • Мнения: 18
Я си представи някой постоянно да те рида от вътре, било то силно или леко. Физически ще е непосилно за организмите ни.

http://www.arsmedica.bg/bremennost/koga-i-kak-se-useshtat-dvizheniyata-na-ploda

Ето и малко инфо от интернет относно това. А от личен опит, през деня почти не я усещам, чак като си полегна вечер започва да вилнея в корема. С времето ще стават все по силни и повече ще се усещат, т.к. и бебето ще расте и ще му става тясно вътре  bouquet

Лек и спокоен ден

# 739
  • Мнения: 6
Не винаги бебо може да рита силно, понякога е нормално да е по - тихо и кротко. При мен понякога на 30 мин рита и то силничко , а друг път си кротува кажи -речи цял ден и поритва леко или силно колкото да ми покаже , че е добре и да не се притеснявам ,но и аз мисля , че е от настроение  Laughing

# 740
  • Мнения: 23
Момичета, благодаря ви!  Hug

Нещо се бях притеснила...пусти хормони  Blush 

Flapper, бллагодаря за инфото. Наистина така е логично  Grinning

Аз в бързината свих едни сърми, направих един кекс и беба веднага напомни за себе си... Не обича да стоя много в кухнята  Joy

Хубав и спокоен ден на всички  Hug

# 741
  • Мнения: 18
В тая жега готвиш толкова много? Аз се чудя как да се измъкна от това вече, и гледам ако ще готвя да е поне като се скрие слънцето. Много ме изтощава топлото, започвам и апетит да губя, а тепърва ще става топло, просто не ми се мисли. Напълно разбирам matsutka, и без да съм бременна два часа на слънце и после съм като парцал.

# 742
  • София
  • Мнения: 358
Мдаа, това с готвенето си е убийствено. Аз готвя или сутрин рано преди да излезем на разходка, или като се приберем по обяд. Вкъщи за щастие е супер прохладно (за сметка на студа зимата) и лятото не ми е проблем.
Днес метнах една лещичка, сверих си яйчица. ММ като се прибере ще прави таратор.
Снощи квасих мляко, ама нещо половината не ми се получи много добре. Не знам защо. Сутринта мислех да го направя на извара, ама гледам сега е постегнало в хладилника и ще го опнем на едно тараторче.
Иначе жегите ме изтощават адски много. Днес поне подухваше и изкарахме някакси.
Моята мадама ритка силничко през повечето време. Рядко има леки ритничета. Сутрин като се събудя е доста активна.
Ната, а как ми се доядоха лозови сарми  #Crazy  chef
Еспа, радвам се за разнообразието, което си си направила. Иначе представям си какво е с това лежане нон стоп. Хемоглобинът ти си е добре. Може да се желае още, но не е критичен. Ббека също расте добре, мале почти кило  Mr. Green
Аз коластра предния път имах още от 6 месец. Сега гледам още не се е появявала, но пък имам някакви засъхнали жълтеникави точици по зърната. Може би изтича, но съвсем по мъничко и засъхва.  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 23
Момичета, добро утро  Hug

Флапър, Маци - то само изглежда, че е много, а и в моята кухня е хладно. Мен така ме мързи напоследък, че гледам да направя храна за повече време.... Grinning

Маци, дано не съм те подразнила  Wink

Аз след малко се отправям към училище за бъдещи родители  Grinning

Хубав и спокоен ден на всички  Hug

# 744
  • Мнения: 18
Добро утро, днес започва приятно хладно, дано по дълго остане така Laughing

Понеже четох през ред по назад, да попитам има ли някаква уговорка за среща в София?

# 745
  • Мнения: 16
Добро утро на всички  Hug
Nata, на кое училище за родители ходиш?
flapper, още май няма уговорка за среща в София Simple Smile Вчера в ФБ се майтапим, че и без това се засичаме по магазините за бебешки неща, по-добре да се видим преди това Simple Smile

Момичета, искам да ви попитам освен кръвното налягане, какъв ви е пулсът? Моят от 60 в небременно състояние се повиши плавно до 90, но от два дни е 105-106 и не се чувствам в кожата си. Кръвното ми същевременно го меря всеки ден и да чукам на дърво, повече от 100 на 60/62 не съм вдигала.

# 746
  • Мнения: 2
Лек и приятен ден и от мен. Да ви попитам от вчера имам болки в кръста отдясно. Днес вече болката се усеща и отстрани в дясно. Мисля си да не би да е от бъбрека и кой точно трябва да ми даде направление за специалист - личната лекарка или наблюдаващия бременността?

# 747
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Лек и приятен ден и от мен. Да ви попитам от вчера имам болки в кръста отдясно. Днес вече болката се усеща и отстрани в дясно. Мисля си да не би да е от бъбрека и кой точно трябва да ми даде направление за специалист - личната лекарка или наблюдаващия бременността?

Пий една чаша със стоплена бира,  аз на микровълновата я завъртях на 30 сек., но бирата беше със стайна температура. И мен вчера цял ден ме болеше.. Предполагам е бъбрека,  но ми казаха ако нямам температура над 38 да си трая  Rolling Eyes

# 748
  • Мнения: 160
Здравейте, коремчета  Hug

Следя ви редовно, но нещо тези дни голям мързел ме е налегнал и даже ме мързи да пиша  ooooh! . Чувствам се като парцал, нещо подобно на пролетна умора е  newsm78 . Май жегата не ми понася особено  Thinking . Може би инедоспиването влияе... уж съм в болничен и имам цялото време на света, за да се наспя, нооооо малката дивачка е на друго мнение. По цяла нощ тренира плуване, бокс, джудо, карате, футбол и тенис. Тази седмица започна откритото първенство по тенис на Франция. С мм сме големи тенис запалянковци и аз сега по цял ден съм на Евроспорт и зяпам, малката и тя май ще е голяма фенка. По принцип ме рита сутрин до към 7 и след това ме оставя. Но в 12:00 като пусна тениса и нашата веднага се активизира, следи всички мачове отблизо  Crazy

Радвам се за хубавите новини от прегледите ви  Hug

Аз вчера също ходих. Всичко ни е наред, само забравих да питам колко кила е малката. Аз чукнах седемдесетака  newsm45 . Всички ме успокояват, че не ми личат, но факт е, че аз си ги усещам и си ги нося  hahaha . Ами, тежичко е, ама какво да се прави... АГ-то ми изписа едни свещички за гъбички "Клион Д". Някой ползвал ли ги е и имат ли ефект? Тъпото е , че аз не знам дали има гъбички, чак другия път ще ми пуснат изследвания, но казах на аг-то, че имам неприятно течение, което до сега поне нямаше миризма, но от няколко дни се появи лека такава. Мирише като на кисело мляко като че ли  newsm78 (съжалявам за гнусните подробности, в които навлязох, дано да не четете това, ядейки  Embarassed ). Та чудя се дали да взема тези свещички, при положение, че не се знае със сигурност дали са гъби или пък да си трая до следващият преглед, когато ще пуснем изследванията  newsm78 . По принцип си правя промивки с лайка и смрадлика всеки ден, което драстично намали течението, но сега откакто се мояви мириз, малко се шашнах  ooooh!

Все забравям да ви питам, какъв бебешки прах за пране смятате да употребявате? Аз поразгледах какво се предлага в търговската мрежа, и като цяло намирам всички прахове за доста вредни.

Май това ще е от мен, мозъкът ми изключи тотално..

Хубав и прохладен следобед, момичета   bouquet

# 749
  • Мнения: 610
Моя пулс стига и до 120, когато ми падне кръвното, иначе постоянно си се върти около 100.
За болките в кръста от едната страна и мен ме наболява от време на време питах гинеколожката дали не са бъбреци. Според нея, ако са бъбреци било логично да боли и от двете страни, това било по -вероятно бебето да притиска някой нерв. Не знам доколко е права, само споделям какво ми каза.
За прах за пране съм се спряла на Сано Simple Smile
Аз и аз изчезвам мъжа ми с прибира от командировка и нямам търпение вече, отивам да пооправя малко у дома Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт